Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Εδώ και λίγες ώρες κάτοχος του κινητού. Να ρωτήσω πως κάνω διαχείριση των quick settings στο notification panel;. Δεν υπάρχει ο σχετικός διακόπτης όπως π.χ. στο mi9t pro που έχω... επίσης ξαφνικά μου έβγαλε ότι δεν υπάρχει sim ενώ έχει μέσα sim ! έχω κάποιο θέμα; Edited by docofmobile
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εδώ και λίγες ώρες κάτοχος του κινητού. Να ρωτήσω πως κάνω διαχείριση των quick settings στο notification panel;. Δεν υπάρχει ο σχετικός διακόπτης όπως π.χ. στο mi9t pro που έχω... επίσης ξαφνικά μου έβγαλε ότι δεν υπάρχει sim ενώ έχει μέσα sim ! έχω κάποιο θέμα;

 

Με γεια το κινητό !!!

Εάν έχεις EU δες τον οδηγό που έχω γράψει στην πρώτη σελίδα για την επεξεργασία των συντομεύσεων. Θα τον ξαναγράψει ο Βασίλης, αλλά ελπίζω να το φτιάξεις εύκολα...

Για την sim, δοκίμασε να την βγάλεις και να την ξαναβάλεις, μήπως δεν έχει κάτσει καλά...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με γεια το κινητό !!!

Εάν έχεις EU δες τον οδηγό που έχω γράψει στην πρώτη σελίδα για την επεξεργασία των συντομεύσεων. Θα τον ξαναγράψει ο Βασίλης, αλλά ελπίζω να το φτιάξεις εύκολα...

Για την sim, δοκίμασε να την βγάλεις και να την ξαναβάλεις, μήπως δεν έχει κάτσει καλά...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ. Μπλεξίματα.... δεν θέλω να ανακατεύω pc... Να το πάω πίσω μιας και έχω δικαίωμα ή θα πέσω σε ίδιο μοντέλο με το ίδιο θέμα; Να περιμένω το miui12 μήπως φτιάξει; Πάντως με την τελευταία αναβάθμιση με το security patch Ιουλίου δεν άλλαξε κάτι.

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Μπλεξίματα.... δεν θέλω να ανακατεύω pc... Να το πάω πίσω μιας και έχω δικαίωμα ή θα πέσω σε ίδιο μοντέλο με το ίδιο θέμα; Να περιμένω το miui12 μήπως φτιάξει; Πάντως με την τελευταία αναβάθμιση με το security patch Ιουλίου δεν άλλαξε κάτι.

 

Αν αποφασίσεις να το αλλάξεις, πάρε global που δεν έχει παρατηρηθεί να έχει αυτό το θέμα.

Πάντως κι εγώ που είχα το ίδιο θέμα, το έψαξα και με την βοήθεια των παιδιών εδώ το έφτιαξα πολύ εύκολα. Αν ακολουθήσεις τον οδηγό βήμα βήμα είναι πολύ εύκολο...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pmakridis
Link to comment
Share on other sites

Αν αποφασίσεις να το αλλάξεις, πάρε global που δεν έχει παρατηρηθεί να έχει αυτό το θέμα.

Πάντως κι εγώ που είχα το ίδιο θέμα, το έψαξα και με την βοήθεια των παιδιών εδώ το έφτιαξα πολύ εύκολα. Αν ακολουθήσεις τον οδηγό βήμα βήμα είναι πολύ εύκολο...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι global και μάλιστα από infoquest....

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

η rom δεν είναι global , είναι EU :)

 

Miui global 11.0.4 QJZEUXM γράφει. (Απο γνωστή αλυσίδα αγορασμενο). Το έχω πάρει για το 15 χρόνο γιό μου και δε θέλω μουρμούρα! Οποία βοήθεια καλοδεχούμενη!

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Miui global 11.0.4 QJZEUXM γράφει. (Απο γνωστή αλυσίδα αγορασμενο). Το έχω πάρει για το 15 χρόνο γιό μου και δε θέλω μουρμούρα! Οποία βοήθεια καλοδεχούμενη!

Την EU εχεις,η δική μου είναι η Global 11.0.5 QJZMIXM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα... Το κινητό το έχω βάλει στο μάτι κυρίως σαν δεύτερο και κυρίως για την τιμή του.. Έχω ένα redmi note 7 τώρα που θέλω να το δώσω στο πατέρα μου όποτε το γλυκοκοιτάζω... Σαν αρνητικά τι θα βρίσκατε στην συσκευή;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρνητικό νομίζω είναι το δακτυλικό . Στη θέση που είναι βάζοντας το στην τσέπη ακουμπάς καταλάθος το χέρι και ξεκλειδώνει.
Link to comment
Share on other sites

Miui global 11.0.4 QJZEUXM γράφει. (Απο γνωστή αλυσίδα αγορασμενο). Το έχω πάρει για το 15 χρόνο γιό μου και δε θέλω μουρμούρα! Οποία βοήθεια καλοδεχούμενη!
Την ΕU έχεις... Η global όπως σου έγραψε και ο φίλος πιο πάνω, έχει ΜΙ στην θέση που έχεις εσύ το EU και έχει πάρει την 11.0.5.....

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την ΕU έχεις... Η global όπως σου έγραψε και ο φίλος πιο πάνω, έχει ΜΙ στην θέση που έχεις εσύ το EU και έχει πάρει την 11.0.5.....

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά ανάμεσα σε global και EU?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά ανάμεσα σε global και EU?

 

Εκτός από το θέμα που έχει με τις συντομεύσεις το οποίο λύνεται, και το ότι παίρνει τις ενημερώσεις μετά από το global, όχι.

 

Για τα λεφτά του είναι το καλύτερο SmartPhone που είχα...

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pmakridis
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το θέμα που έχει με τις συντομεύσεις και το ότι παίρνει ταις ενημερώσεις μετά από το global, όχι.

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sorry που ρωτάω αλλά τι πρόβλημα έχει με τις συντομεύσεις? ρωτώ λόγω άγνοιας όχι για τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Sorry που ρωτάω αλλά τι πρόβλημα έχει με τις συντομεύσεις? ρωτώ λόγω άγνοιας όχι για τίποτα άλλο.
Δεν εμφανίζει όλες τις συντομεύσεις, καθώς και το κουμπί "επεξεργασία".

Είναι όμως κάτι που διορθώνεται με σχετικώς εύκολο τρόπο.

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυο ακόμη ερωτησούλες:

 

- Πως αλλάζω font στο default θέμα;

- Υπάρχει κάποια ρύθμιση για ήχο ειδοποίησης κάθε 30/60/120 δευτερόλεπτα όταν έχεις κάποια ειδοποίηση (κλήση/SMS/messenger) αλλά δεν την έχεις δει;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Δυο ακόμη ερωτησούλες:

 

- Πως αλλάζω font στο default θέμα;

- Υπάρχει κάποια ρύθμιση για ήχο ειδοποίησης κάθε 30/60/120 δευτερόλεπτα όταν έχεις κάποια ειδοποίηση (κλήση/SMS/messenger) αλλά δεν την έχεις δει;

Πιστεύω πως ο μόνος τρόπος για να αλλάξεις font είναι να βάλεις κάποιο launcher που να υποστηρίζει κάτι τέτοιο στις ρυθμίσεις του. Προσωπικά δεν έχω βρει άλλον τρόπο...

 

Για το ήχο ειδοποίησης, μάλλον το ίδιο...

Ίσως ο Βασίλης γνωρίζει περισσότερα....

 

Στάλθηκε από Redmi Note 9 Pro, χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχει βγαλει κανενα χοντρο προβλημα η συσκευη; Κατι που να προβληματιζει;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχουν γίνει πάρα πολλά παράπονα παντού ότι στην κύρια κάμερα στα rn9-pro περνάει σκόνη, λόγω μη σωστής συναρμολόγησης.Δείτε αν υπάρχου ίχνη σκόνης εσωτερικά στην κύρια κάμερα,κάτω από το προστατευτικό τζάμι.
Link to comment
Share on other sites

Έχουν γίνει πάρα πολλά παράπονα παντού ότι στην κύρια κάμερα στα rn9-pro περνάει σκόνη, λόγω μη σωστής συναρμολόγησης.Δείτε αν υπάρχου ίχνη σκόνης εσωτερικά στην κύρια κάμερα,κάτω από το προστατευτικό τζάμι.
Μόλις το τσεκαρα. Δε βλέπω κάτι...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έλεγε σε όλα τα τηλέφωνα,είσαι από τους τυχερούς.

Και εγώ το έχω 10 μέρες και μάλιστα έφαγε και μπόλικη άμμο θαλασσινή και τώρα που τσεκαρα το είδα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το είδα κι εγώ:

 

Redmi Note 9: μεγάλο θέμα με σκόνη στην εγκατάσταση της κάμερας

 

Παραδόξως, το Pro Max που έχουν οι Ινδοί είναι λέει εντάξει. Ελπίζω να μη μας βγάλει πρόβλημα. Προσωπικά το δικό μου το πήρα απ' ευθείας από Xiaomi UK οπότε ελπίζω να μην υπάρχουν παρατράγουδα σε περίπτωση προβλήματος...

 

Κατά τ' άλλα η συσκευή τα σπάει! Με έχει βγάλει 3 ημέρες με 10 ώρες SOT κι ακόμα η μπαταρία είναι στο 19% με την πρώτη φόρτιση που του έκανα (δηλαδή η μπαταρία ακόμα δεν έχει στρώσει) :up:

 

Εν τω μεταξύ έβαλα και το MacroDroid (kudos Βασίλη ;)) για να ανοίγει η οθόνη για μερικά δευτερόλεπτα όταν έρχονται ειδοποιήσεις από συγκεκριμένες εφαρμογές κι έτσι κάπως έχω υποκαταστήσει το AOD και τα multicolour LEDs. Η συσκευή είναι σούπερ!

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό κυκλοφορούν εδώ τα note 9

Γιατί περιμένετε από άρθρα από την Ινδία να δείτε αν έχει θέμα

Θεωρώ πως αν είχε πρόβλημα γενικό θα είχε ακουστεί εδώ στα φόρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...