Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Aγαπητέ Βασίλη, έκανα όλα αυτά που είπες κατέβασα κι εγκατέστησα τον οδηγό αλλά το πρόβλημά μου παραμένει: οταν θέλω να κάνω κοινοποίηση της τοποθεσίας μου από τα google maps σε παραλήπτη sms. messenger, viber κλπ, απλά δεν αντιδρά. Πατάω κοινοποίηση αλλά η συντόμευση της εφαρμογής δεν πατιέται. Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φοράει την miui global 11.0.1.. Οποτε να υποθέσω ότι είναι θέμα έκδοσης η κατανάλωση της μπαταρίας.. Επίσης μου κάνει παράπονα ότι κάποιες φορές έχει θέματακια το WiFi..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και στην ερώτηση που με έκανε ένα παλικάρι για την κατανάλωση του Android στα στατιστικά χρήσης μπαταρίες δείχνει ότι το σύστημα Android είναι στο 5.84%

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή τώρα το παρατήρησα.. 5.84% η 219,78 μιλιαμπερ την ωρα

Link to comment
Share on other sites

Φοράει την miui global 11.0.1.. Οποτε να υποθέσω ότι είναι θέμα έκδοσης η κατανάλωση της μπαταρίας.. Επίσης μου κάνει παράπονα ότι κάποιες φορές έχει θέματακια το WiFi..

 

Ναι, ναι είναι γνωστά αυτά, και με το update που θα κάνεις/-ετε θα λυθούν αυτά (έτσι ελπίζω και γνωρίζω τουλάχιστον, εάν δεις κάτι διαφορετικό ενημερώνεις).

 

Λοιπόν, καταρχάς έλεγξε εάν έχει έρθει αυτόματα το update στη συσκευή και δεν το έχετε κάνει.

Εάν όχι, δες κάτω την υπογραφή μου, πάτα πάνω στους οδηγούς, υπάρχει οδηγός που φτιάξαμε με τη συνεργασία των παιδιών εδώ για το manual update. Εάν το επιθυμείς -καθότι δεν υποχρεωνουμε φυσικά κανέναν- ακολούθησέ τον, και όταν περάσεις τη τελευταία έκδοση (11.0.4.0) ενημέρωσέ μας εάν λύθηκαν τα ζητήματα. Μετά το update, αφήστε το κινητό σας να κάνει μερικούς κύκλους φόρτισης για να στρώσει η rom, και ενημέρωσέ μας εδώ για το πώς πάει η συσκευή.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πραγματικά, εάν παρατηρήσεις κάτι περίεργο, δηλαδή έστω κι αν αραιά και που βλέπεις διαφημίσεις, ή εάν ξαφνικά δε μπορείς να κάνεις vowifi κλήσεις, ρίχνεις εδώ μέσα σύρμα, για να το δούμε. Να 'σαι καλά!

 

Θα έχω το νου! Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Η Rom δείχνει να είναι καλή τουλάχιστον σαν πρόταση, θεωρητικά. Σήμερα την πέρασε και ο πρώτος εκεί στο νήμα, λέει ότι είναι εντάξει μέχρι στιγμής. Όσο αφορά το recovery, φίλε εγώ διατηρώ επιφυλάξεις. Γίνομαι λίγο αρνητικός, αλλά όταν λέει εκεί ο τύπος "I think(!!) that is problem of my recovery", το νομίζω, εμένα δε με καλύπτει. Γιατί ό,τι πάθει η συσκευή δε θα μου την πληρώσει αυτός εκεί.

 

Θέλει πολλά φλασαρίσματα απο πολλούς. Για εμένα να κάνεις υπομονή.

 

 

 

Όσο αφορά το Mido, σε ζηλεύω, εμένα έχει πολλά προβλήματα η συσκευή και δε λειτουργεί σωστά (με δική μου ευθύνη), κάποια στιγμή θα κάτσω να το μαζέψω και να το κάνω πάλι λειτουργικό.

 

Έτσι και αλλιώς κανείς δεν ευθύνεται για ότι κανείς στη συσκευή σου. Για αυτό βάζουν και το disclaimer ;)

 

 

Αναγκαστικά περιμένω μπας και βρεθούν και άλλοι θαρραλέοι να την δοκιμασουν.

 

 

 

Μέσω της κοσμοτε δε μπόρεσα να ενεργοποιήσω WIFICALL/volte(το sms απαντάει ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή μου, στην εξυπηρέτηση είπαν το ίδιο πραγμα-τους είπα ότι έχω το 8 προ)

Άλλος τρόπος δεν υπάρχει?

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητέ Vasileios26 έκανα όλα αυτά που είπες κατέβασα κι εγκατέστησα τον οδηγό αλλά το πρόβλημά μου παραμένει: οταν θέλω να κάνω κοινοποίηση της τοποθεσίας μου από τα google maps σε παραλήπτη sms. messenger, viber κλπ, απλά δεν αντιδρά. Πατάω κοινοποίηση αλλά η συντόμευση της εφαρμογής δεν πατιέται. Τι μπορώ να κάνω; H έκδοση μου έκανε upgrade στο 11.0.3.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι με Cosmote, θέλει κάποιες ιδιαίτερες ρυθμίσεις για να μην κόβεται η επικοινωνία όταν συνδέεσαι με data?

Γιατί πολλές φορές κόβει, ιδιαίτερα όταν κάνεις χρήση φωνής. (πάντα με φούλ 4G)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Στον stock καιρό γιατί δε μου δίνει τη δυνατότητα widget;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Με το παραπάνω, ακόμα δεν κατάφερα να βρω κάτι.

Επίσης δεν έχω καταλάβει τι στην ευχή συμβαίνει με τον εντοπισμό τοποθεσίας.

Τόσα χρόνια με xiaomi και πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.

Στα μέχρι τώρα κινητά, έβαζα πάντα το "ακρίβεια τοποθεσίας google" στην εξοικονόμηση μπαταρίας και όλα δούλευαν μια χαρά. Έβρισκε δηλαδή την τοποθεσία μου κανονικοτατα. (χάρτες, καιρός κτλ)

Με αυτό το κινητό, η ρύθμιση είναι μόνιμα στην "υψηλή ακρίβεια" (δε σου δίνει άλλη επιλογή) και πάλι δε σε εντοπίζει. Σου ζητάει να ενεργοποιήσεις το gps.

Κάνω κάτι λάθος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αφού το rn8 pro είναι συμβατή συσκευη και το έχουν και στην λίστα πως έγινε αυτό;
Δες το σκρινσοτ και πες με το καταλαβαίνεις :lol:

 

https://www.imageupload.net/image/0tbiK

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σήμερα μου έκανε το εξής κουλό.. Το πρόβλημα με το διπλό χτύπημα στην οθόνη επιμένει να υπάρχει δλδ κάνεις διπλό χτυπήμα και ανάβει στιγμιαία η οθόνη και σβήνει και πήρα τηλ και ενώ προσπαθούσα να ανάψω την οθόνη ενώ έκανα την κλήση δεν άναβε με αποτέλεσμα να μην μπορώ να τερματίσω την κλήση.. Αναγκαστικά έκανα επανεκκίνηση... Τι παίζει με αυτό το θέμα το αντιμετωπίζει κάνεις άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Και εμένα μου κάνει θεματακια η οθόνη. Πολλές φορές στην κλήση με speaker σβήνει και μετά δεν ανάβει. Επισης, όταν είναι με Google maps και πάρω τηλέφωνο ή μπω σε άλλη εφαρμογή, όταν επιστρέφω στο maps η οθόνη δεν ανάβει. Πρέπει να σύρω από πάνω τις συντομεύσεις και να κάνω exit navigation και να ξανά μπω στο maps.

Είμαι με την τελευταία EEA V11.0.3

Χρύσα

Link to comment
Share on other sites

Πάτησες το on/off button όταν τερματισες την κληση? Δεν έκανε τίποτα?

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Ναι αλλά τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει συχνά ή έτυχε μια φορά?

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Κοίτα το θέμα με το διπλό χτύπημα στην οθόνη μου το έκανε κάποιες φορές.. Αλλά το θέμα με την κλήση το έκανε μια φορά, ίσως είναι τυχαίο..

Link to comment
Share on other sites

Παρακολούθησε το. Αν το ξανακάνει τότε θα υπάρχει κάποιο θέμα.

Ποια ρομ φορας?

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρακολούθησε το. Αν το ξανακάνει τότε θα υπάρχει κάποιο θέμα.

Ποια ρομ φορας?

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Την 11.0.3.. Θέμα hardware;

Link to comment
Share on other sites

Την 11.0.3.. Θέμα hardware;

 

Άρα μήπως είναι θέμα ρομ γιατί και εγώ αυτήν έχω και κατά καιρούς δεν ανοίγει η οθόνη όπως είπα και πιο πάνω..Ελπίζω να φτιάξει με την επόμενη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σήμερα μου έκανε το εξής κουλό.. Το πρόβλημα με το διπλό χτύπημα στην οθόνη επιμένει να υπάρχει δλδ κάνεις διπλό χτυπήμα και ανάβει στιγμιαία η οθόνη και σβήνει και πήρα τηλ και ενώ προσπαθούσα να ανάψω την οθόνη ενώ έκανα την κλήση δεν άναβε με αποτέλεσμα να μην μπορώ να τερματίσω την κλήση.. Αναγκαστικά έκανα επανεκκίνηση... Τι παίζει με αυτό το θέμα το αντιμετωπίζει κάνεις άλλος;

 

Ως εναλλακτική ενεργοποίησε την επιλογή να γινεται τερματισμός κλήσης με το πάτημα του onoff

Ειναι μία καλή δυνατότητα

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στης 7:30 ήταν 91% και τώρα είναι στο 82% με μέτρια χρήση είναι λογική κατανάλωση;
Εξήγησε την μέτρια χρήση και πες μας τι sot είχες μέχρι το 82%

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημέρα, έκανα την αναβάθμιση και πλεον έχω τη rom 11.0.3 αλλά ακόμα:

1. Δεν έχω ένδειξη για αναπάντητη κλήση (εννοώ δε βγάζει καποια ειδοποίηση, πρέπει να μπω στο αρχειο κλήσεων για να δω)

2. Δε μπορώ να κοινοποιήσω τοποθεσία ή διαδρομή από google maps.

Eχω σκάσει. Μήπως να το πάω πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητέ Vasileios26 έκανα όλα αυτά που είπες κατέβασα κι εγκατέστησα τον οδηγό αλλά το πρόβλημά μου παραμένει: οταν θέλω να κάνω κοινοποίηση της τοποθεσίας μου από τα google maps σε παραλήπτη sms. messenger, viber κλπ, απλά δεν αντιδρά. Πατάω κοινοποίηση αλλά η συντόμευση της εφαρμογής δεν πατιέται. Τι μπορώ να κάνω; H έκδοση μου έκανε upgrade στο 11.0.3.

 

Λοιπόν, καλημέρα, πάμε:

Πατάς παρατεταμένα πάνω στην εφαρμογή χάρτες (αυτή που χρησιμοποιείς δηλαδή), στο εικονίδιο της εφαρμογής, μέχρι να σου βγάλει πάνω την ένδειξη πληροφορίες, και πατάς σ'αυτές.

Θα μπεις εκεί, και θα κάνεις τα εξής πράγματα:

1. Θα πας αρχικά κάτω, και θα κάνεις εκκαθάριση δεδομένων, και θα επιλέξεις εκκαθάριση όλων των δεδομένων.

2. Θα πας επάνω, και θα επιλέξεις το άδειες εφαρμογής. Και θα δώσεις όλες τις άδειες, μην απορρίψεις καμία.

Εαν κάτι δεν καταλαβαίνεις, το λες, και πες μου το αποτέλεσμα.

Επίσης έλεγξε, μέσα στο play store, εάν η εφαρμογή αυτή είναι ενημερωμένη.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...