Jump to content

Αγορά αυτοκινήτου super mini.....


mkbhd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 59
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είδα ότι το Clio βγαίνει εργοστασιακά με αέριο !!!

Εξωτερικά όμορφο είναι , εσωτερικά δε μου αρέσει καθόλου το ταμπλετ που έχει για οθόνη στη μέση .... τι γνώμη έχετε σε σχέση με το πετρέλαιο 208;

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι για μεσα και γυρω απο την πολη καλο ειναι.αν θες ταξιδια εχεις θεμα με τον ανεφοδιασμο καθως δεν εχει παντου πρατηρια με αεριο.οταν αγοραζετε μικρα αυτοκινητα το καλυτερο ειναι τα βενζινης τουρμπο με μικρους κινητηρες.οικονομικα μεσα στην πολη και αξιοπρεπη εξω. αυτο φυσικα αν θελετε να εχετε λιγη παραπανω δυναμη οταν βγαινετε εξω.
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι για μεσα και γυρω απο την πολη καλο ειναι.αν θες ταξιδια εχεις θεμα με τον ανεφοδιασμο καθως δεν εχει παντου πρατηρια με αεριο.οταν αγοραζετε μικρα αυτοκινητα το καλυτερο ειναι τα βενζινης τουρμπο με μικρους κινητηρες.οικονομικα μεσα στην πολη και αξιοπρεπη εξω. αυτο φυσικα αν θελετε να εχετε λιγη παραπανω δυναμη οταν βγαινετε εξω.

 

απο οτι καταλαβα ο φιλος κανει 100χλμ την μερα για την δουλεια του. μεσα στη πολη. το αεριο ειναι πολυ καλη λυση.

εκτος και περιμενει και παρει ηλεκτρικο μια και θα ανακοινωσουν καπου 4-6000 ευρω μειωση τιμης του.

Link to comment
Share on other sites

Για τα υβριδικά τι γνώμη έχετε? Τα ηλεκτρικά ακόμα και με την έκπτωση που λένε θα βγει, (όπως στην Γαλλία) θα πρέπει να δωσεισ τουλάχιστον καμια 25αρα...

Μου άρεσε το yaris που θα βγει μετά το καλοκαίρι.... με την Τετάρτη γενιά. Ο ηλεκτροκινητηρας αναβαθμιστηκε στα 130km από 70.

3.3 κατανάλωση....

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν τα συμπαθώ.εννοειται ότι δεν λέω ότι είναι κακα. https://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Oi-5-kanones-gia-thn-odhghsh-ybridikoy_154333.asp

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Για τα υβριδικά τι γνώμη έχετε? Τα ηλεκτρικά ακόμα και με την έκπτωση που λένε θα βγει, (όπως στην Γαλλία) θα πρέπει να δωσεισ τουλάχιστον καμια 25αρα...

 

Μου άρεσε το yaris που θα βγει μετά το καλοκαίρι.... με την Τετάρτη γενιά. Ο ηλεκτροκινητηρας αναβαθμιστηκε στα 130km από 70.

 

3.3 κατανάλωση....

Για τα μικρά όχι καλή δεν τα λες υβριδικά λόγο πολύ μικρής μπαταρίας, για τα μεγάλα άψογη και πάρα πολύ καλή γόνιμη γισ ηλεκτρικά (ένας γνωστός έφερε model 3 από έξω)
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει για το Tesla ναι δεν το κουβεντιαζουμε είναι σούπερ.αλλα πόσοι μπορούν να πάρουν ένα τέτοιο κόσμημα;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει για το Tesla ναι δεν το κουβεντιαζουμε είναι σούπερ.αλλα πόσοι μπορούν να πάρουν ένα τέτοιο κόσμημα;

 

στην ελλαδα λίγοι... και όσοι έχουν θα πάρουν κατι άλλο που να πουλάει περισσότερη μούρη

 

εγώ πάντως για την ώρα ξεφορτώθηκα το τέρας (leon 1.8 t 2004) και πήρα colt 3d 1300 2012 107 άλογα cleartec βρήκα της υγεια μου οτι αφορά κατανάλωση και γενικός κράτημα κλπ

 

για σύγχρονα αυτοκίνητα δεν ξέρω να σου πω δεν έχει πολλά καλά θα πήγαινα σε jazz αν ηταν να πάρω

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Καλά και εγώ πέντε χρόνια μικρό ντίζελ έχω και έχω βρει την υγεια μου σε οικονομία και καυσίμου και σέρβις μέχρι στιγμής.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...