Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, θέλω την βοήθεια σας.

Χωρίς λόγο σήμερα το απόγευμα το κινητό έπαθε bootloop και κόλλησε στο Logo MIUI. Το κινητό δεν είναι ούτε root ούτε τίποτα, μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορώ να πάρω ένα backup τα data και μετά τι μπορώ να κάνω για να το ζωντανέψω ξανά;

Προσπάθησα αρκετά restart (το κινητό πλέον δεν κλείνει καθόλου), δοκίμασα να μπω σε safe mode αλλά και πάλι δεν ανοίγει. Αποσύνδεσα την μπαταρία για καμία ώρα τίποτα.

Το σημαντικότερο για εμένα είναι να δω αν μπορώ να πάρω πρώτα τα δεδομένα.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!! 

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε recovery μπαίνει; Με power+volume up δοκίμασε.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, chios said:

Ούτε σε recovery μπαίνει; Με power+volume up δοκίμασε.

Σε recovery μπαίνει,
Reboot  --> Δεν κάνει τίποτα
Wipe Data
Connect with MIAssistant
Safe mode --> Δεν μπαίνει

Τι μπορώ να κάνω από εδώ για να πάρω τα data?

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς από εκεί δεν μπορείς να κάνεις τίποτα εκτός από wipe data που θα χαθούν όλα. Είναι μην μπλέξεις τι να πω, βασικός κανόνας σε όλα μου τα κινητά είναι τα πάντα στην sd card και συχνά backup σε υπολογιστή. Κάνε μια ερώτηση και στην ελληνική κοινότητα μήπως έχουν κάποια λύση.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Update για την global έκδοση θα βγεί άλλη γιατί ενώ έχει βγει για την eu και την China έκδοση για την global οχι

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Προσπάθησα να βρω την πληροφορία αλλά δεν μπορώ. Πείτε μου σας παρακαλώ υποστηρίζει volte και 5g κανονικά το f2 στην Cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω το υποστηρίζει. Το κινητό φοράει όμως την ROM της ελληνικής κοινότητας XTRV. Πάντως δεν έχω κάποιο θέμα όσον αφορά το 5G και την Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να βρω την πληροφορία αλλά δεν μπορώ. Πείτε μου σας παρακαλώ υποστηρίζει volte και 5g κανονικά το f2 στην Cosmote;
Υποστηρίζει και volte και vowifi και 5g.
Αλλά επειδή δεν είναι στις πιστοποιημένες από την cosmote συσκευές, θέλει η κάρτα sim, να ενεργοποιήσει τις υπηρεσίες σε κάποια συμβατή συσκευή για την πρώτη φορά, και μετά όλα δουλεύουν κανονικά

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, mutunas said:

Υποστηρίζει και volte και vowifi και 5g.
Αλλά επειδή δεν είναι στις πιστοποιημένες από την cosmote συσκευές, θέλει η κάρτα sim, να ενεργοποιήσει τις υπηρεσίες σε κάποια συμβατή συσκευή για την πρώτη φορά, και μετά όλα δουλεύουν κανονικά

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όπως τα είπε ο φίλος. Βέβαια αν πάρεις την COSMOTE και πεις ότι έχω το Mi 10T για παράδειγμα που το υποστηρίζει η COSMOTE (ή όποιο άλλο τέλος πάντων) στο ενεργοποιούν αυτοί. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro
  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά, γνωρίζει κανείς εαν θα λάβει το F2 Pro update για android 13? Διαβάζω διάφορα άρθρα αλλά είναι πολύ θολό το τοπίο. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ άλλα κινητά με χειρότερο hardware θα πάρουν κανονικά. Πώς γίνεται αυτό δεν ξέρω. Στους υπολογιστές τουλάχιστον με το software την παλεύεις εφόσον το hardware είναι οκ. Στα κινητά μετά την διετία καληνύχτα σας, τουλάχιστον στα android.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, ippotis said:

Εν τω μεταξύ άλλα κινητά με χειρότερο hardware θα πάρουν κανονικά. Πώς γίνεται αυτό δεν ξέρω. Στους υπολογιστές τουλάχιστον με το software την παλεύεις εφόσον το hardware είναι οκ. Στα κινητά μετά την διετία καληνύχτα σας, τουλάχιστον στα android.

Δε νομίζω ότι έχει να κάνει με το android. Καθαρό κόμπλεξ της Xiaomi εάν και εφόσον δεν το διαθέσει σε κινητό με SD865... Ο επεξεργαστής όχι απλά τον σηκώνει.. γιο γιο το κάνει. Αν πάντως δε το πάρουμε, ξανά Xiaomi για μένα δεν έχει. Κουράστηκα και με τα bug και με το support στο software. Έχει κι'αλλου πορτοκαλιές.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το έχουν παρατηρήσει το κινητό στα update,εγώ που έχω την global έκδοση ακόμη στην 13.0.3 miui είμαι με ενημέρωση ασφαλείας 06.22

Edited by vazos

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vazos said:

Δυστυχώς το έχουν παρατηρήσει το κινητό στα update,εγώ που έχω την global έκδοση ακόμη στην 13.0.3 miui είμαι με ενημέρωση ασφαλείας 06.22

Εγώ έχω μερικές μέρες σε 13.0.8 με patch 12/22. Τσεκαρε μήπως σου εμφανιστεί το update.

Link to comment
Share on other sites

Και τις φούσκες στο μεσεντζερ ακόμα να τις κάνουμε στρογγυλές και να δουλεύουν σωστά! Θα μας το παρατήσουν Ερεσό όπως είχαν παρατήσεις με bugs το παλιό MI5 που είχα...

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, XrstsLN said:

Εγώ έχω μερικές μέρες σε 13.0.8 με patch 12/22. Τσεκαρε μήπως σου εμφανιστεί το update.

13.0.8 έχει βγει μόνο για την EEA Stable 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με 612ΜΒ δεν νομίζω ότι είναι Full Update. Ίσως κάποιες εφαρμογές και security θα είναι. Αν δεις διαφορές μας λες,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό είναι MIUI 14 με Android 12. Γι'αυτό δεν είναι μεγάλο το αρχείο.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό είναι MIUI 14 με Android 12. Γι'αυτό δεν είναι μεγάλο το αρχείο.

Poco X3 Pro via Tapatalk


Ναι από το κωδικό της ρομ φαίνεται ότι είναι Α12

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έχω καταλάβει. Android 13 θα λάβουμε; Δε βρίσκω τη συσκευή μας ούτε στις λίστες που θα το λάβουν ούτε και σε αυτές που δεν θα το λάβουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία απολύτως διαφορά. Μόνο η "κουρτίνα" των toggles άλλαξε. 

Για Α13 δεν νομίζω να πάρουμε ποτέ. Και αυτό το miui14 φαίνεται ότι έγινε απλά για να μην λέμε 

Edited by strange_thomas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...