Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα με το dark mode έβγαλε κανείς άκρη δηλαδή να μπορούμε να απενεργοποιούμε ορισμένες εφαρμογές και να μην έχουν dark mode. Στην τελευταία αναβάθμιση 13 δεν βγάζει την λίστα να απενεργοποιούμε το dark mode στις εφαρμογές που θέλουμε.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά όσοι έχετε κάνει την αναβάθμιση σε miui 13 είστε γενικά ευχαριστημένοι;; υπάρχουν ουσιαστικά προβλήματα/bugs;; δεν την έχω κάνει ακόμα, το σκέφτομαι γιατί δεν θέλω μετα να κάνω hard reset το κινητό κ να το σεταρω απ την αρχή.... 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το δικό μου παρέδωσε πνευμα…

Το γνωστό θέμα με την φόρτιση αρχισε να παρουσιάζεται τον Απρίλιο.. πηγε για επισκευη μεσω xiaomi store και το φτιαξανε άμεσα αλλα 2 μήνες μετά ξανα τα ίδια...

Το ερώτημα είναι που πάμε τώρα που η xiaomi στα ακριβα έχει σκατα μπαταρία και στα mid το εχει παρακάνει με τις υποχωρήσεις (αυτο το combo με UW 8mp και macro 2mp που βάζει πλεον παντου δεν θα το καταλάβω ποτέ μου)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, strange_thomas said:

Δυστυχώς το δικό μου παρέδωσε πνευμα…

Το γνωστό θέμα με την φόρτιση αρχισε να παρουσιάζεται τον Απρίλιο.. πηγε για επισκευη μεσω xiaomi store και το φτιαξανε άμεσα αλλα 2 μήνες μετά ξανα τα ίδια...

Το ερώτημα είναι που πάμε τώρα που η xiaomi στα ακριβα έχει σκατα μπαταρία και στα mid το εχει παρακάνει με τις υποχωρήσεις (αυτο το combo με UW 8mp και macro 2mp που βάζει πλεον παντου δεν θα το καταλάβω ποτέ μου)

Θα περιμενα ίσως το F4.

Αλλιώς και η σειρα Realme GT Neo φαίνεται VFM, το 2 βγαίνει γύρω στα 300 με snapdragon 870 και αξιοπρεπή κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikatapi said:

Θα περιμενα ίσως το F4.

Αλλιώς και η σειρα Realme GT Neo φαίνεται VFM, το 2 βγαίνει γύρω στα 300 με snapdragon 870 και αξιοπρεπή κάμερα.

εχω σκεφτει για αυτο που λες αλλα πάλι το setup της κάμερας υστερεί κατα την γνώμη μου... 

Μετά σκεφτόμουν και για oppo x3 neo αλλα και για oppo και realme ακουω μετρια σχολια για το λογισμικο και το support τους

Link to comment
Share on other sites

Realme gt 2 pro, είναι ακριβό , και μάλλον κορυφαίο.

realme gt Master edition,

με λιγότερα bug από Xiaomi, (γι'αυτό έφυγα)

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, strange_thomas said:

εχω σκεφτει για αυτο που λες αλλα πάλι το setup της κάμερας υστερεί κατα την γνώμη μου... 

Μετά σκεφτόμουν και για oppo x3 neo αλλα και για oppo και realme ακουω μετρια σχολια για το λογισμικο και το support τους

Oppo x3 neo ειχε φιλος μου. Πολυ ωραιο κινητο μηδενικα bugs πολυ ωραια οθονη μπαταρια καμερα. Το os που χρησιμοποιεί ειναι καλυτερο απο της xiaomi. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω το oppo find x2 neo/ (και το lite : το πούλησα).

Το αγόρασα από Amazon de, δεν μπορούσα να βρω με τίποτα tempered glass, που να δούλευε το αποτύπωμα, τελικά ράγισα την οθόνη.

Ψάξτο αυτό με το tempered glass!!

Μετά έψαχνα για το oppo Reno 5 pro, δεν βρήκα την global version, και το αγόρασα από κινεζομαγαζο, με πληρωμή pay pal, δεν είχε ελληνικά, είναι κινεζική έκδοση, και σε αυτό δοκίμασα 10 tempered glass, δεν δούλευε το αποτύπωμα.

Είναι καλά κινητά, έχουν λευκή φωτεινή οθόνη, ψάξε πρώτα για tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, athanasios1112 said:

Έχω το oppo find x2 neo/ (και το lite : το πούλησα).

Το αγόρασα από Amazon de, δεν μπορούσα να βρω με τίποτα tempered glass, που να δούλευε το αποτύπωμα, τελικά ράγισα την οθόνη.

Ψάξτο αυτό με το tempered glass!!

Μετά έψαχνα για το oppo Reno 5 pro, δεν βρήκα την global version, και το αγόρασα από κινεζομαγαζο, με πληρωμή pay pal, δεν είχε ελληνικά, είναι κινεζική έκδοση, και σε αυτό δοκίμασα 10 tempered glass, δεν δούλευε το αποτύπωμα.

Είναι καλά κινητά, έχουν λευκή φωτεινή οθόνη, ψάξε πρώτα για tempered glass.

Ναι δυστυχώς και λόγω curved screen δύσκολα βρίσκεις κάτι που να βολεύει. Για το δακτυλικό δεν το ήξερα ότι δημιουργεί τόσο πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα στην σελίδα του κινητού, είδα την ανάρτηση σου, και υπέβαλα ερώτημα στον @Dimis39, τι tempered glass χρησιμοποιεί.

( σε όλες τις περιπτώσεις, εγώ δεν δυσφημω την oppo, ).

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, strange_thomas said:

Ναι δυστυχώς και λόγω curved screen δύσκολα βρίσκεις κάτι που να βολεύει. Για το δακτυλικό δεν το ήξερα ότι δημιουργεί τόσο πρόβλημα 

Τι μέγεθος έχει το Oppo Find X3 Neo;

72.5 mm X 159.9 mm X 8.0 m

Είναι πολύ μικρό, σε σύγκριση με το Poco f2 pro.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, athanasios1112 said:

Τι μέγεθος έχει το Oppo Find X3 Neo;

72.5 mm X 159.9 mm X 8.0 m

Είναι πολύ μικρό, σε σύγκριση με το Poco f2 pro.

 

Πιο μαζεμένο και βολικό στο χερι ειναι. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, george_sp said:

Πιο μαζεμένο και βολικό στο χερι ειναι. 

Τι μέγεθος έχει το POCO F2 Pro;

75.4 mm X 163.3 mm X 8.9 mm 

Θα είναι δύσκολα να περάσει σε μικρό κινητό, έτσι πιστεύω, εγώ που έχω το oppo find x2 neo, δεν το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η διαφορά, όπως φαίνεται στην εικόνα τουλάχιστον, είναι αμελητέα

https://www.phonearena.com/phones/size/Xiaomi-Poco-F2-Pro,OPPO-Find-X3-Neo/phones/11409,11661

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κ εγώ την αναβάθμιση.... Αυτό με το dark mode μεγαλο χάλι... Οι περισσότερες εφαρμογές μου δεν είναι σε dark mode... 

Ένα άλλο πρόβλημα που έχω είναι αυτό που έχω στην φωτογραφία όταν ενεργοποιείται το wifi calling και αυτή η ειδοποίηση δεν φεύγει με τίποτα... (και το σηματάκι μοιάζει και με αναπάντητη!!!) υπάρχει κάποιος τρόπος να μην το εμφανίζει;; (δοκίμασα απενεργοποίηση ειδοποιησεων αλλά δεν με αφήνει να την κάνω..) καμία ιδέα Screenshot_2022-06-18-00-48-02-572_com_mi.android.globallauncher.thumb.png.0e3c206185f173c9332f1882362181c8.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, thansof_7 said:

Δεν αντιμετωπίζει κάνεις αντίστοιχο θέμα;; 

Εγώ δεν βρήκα λύση. Εμφανίζεται όταν δεν έχει καλό σήμα και χρησιμοποιεί WiFi. Απλά το συνηθησα. Άλλη λύση είναι να το απενεργοποιησεις τελείως.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

Αν και ειναι εκτος θεματος αλλα σε Μ4 pro 5g δεν υπαρχει η επιλογη σε επαφη για αμεση κληση, μονο συντομευση ολοκληρη η επαφη στην επιφανεια εργασιας. μηπως γινετε καπως αλλιως. Το εχετε και εσεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το έξης θέμα και θα ήθελα να με βοηθήσετε αν μπορείτε. Κατέβασα από το apkmirror την εφαρμογή scanner της xiaomi και ενώ λέει ότι υποστηρίζει Ελληνικά δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τα Ελληνικά. Πως γίνεται αν γίνεται. Την άλλαξα γιατί μετά την αναβάθμιση (13) δεν υπάρχει η επιλογή σάρωσης εγγράφου 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα! Κατεβάζοντας κάποια themes από το app παρατηρώ ότι σε ορισμένα δεν παραμένει η οθόνη κλειδώματος και μου πετάει κατευθείαν να βάλω pin ή αποτύπωμα... Κάτι το οποίο γίνεται συνεχώς ακόμα κ αν πατάω το "πίσω". Συμβαίνει και σε άλλους αυτό;; υπάρχει κάποια λύση; (είμαι στην έκδοση 13.0.4)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σας εχω θεμα με τα δεδομενα οταν ενεργοποιουνται μετα απο καποια ωρα χρηση , ζεσταινετε και χανει και τις δυο sim καρτες.... τωρα πια δεν ενεργοποιουνται καν oi sim καρτες , δειχνει πως δεν εχει καρτες ενω εχει... οι καρτες δουλευουν κανονικα σε αλλο κινητο.

εχω δοκιμασει : https://themobilequery.com/mobile-data-not-working-on-poco-f2-pro/

αλλα εξακολουθει να εχει προβλημα , με restart δεν ενεργοποιουνται οι καρτες τις περισσοτερες φορες,κανει και καμια επανεκκινηση στα καλα καθουμενα....

Με τεχνικο που μιλησα και ειδε το κινητο μου (κλειστο) παταγε κατι κωδικους... ειπε πως ειναι το chip των sim και δεν φτιαχνετε....το εχει ξαναδει σε παρομοιο κινητο της xiaomi το ειχε ανοιξει αλλα δεν μπορουσε να το φτιαξει... δεν εντοπιζεται το chip ktl.. 

Έχετε κατι να προτεινετε?

Το κινητο εκλεισε δυο χρονια πριν απο λιγες μερες....

256GB/8GB - MIUI 13.0.3 και ενημερωμενες εφαρμογες συστηματος κτλ .(ερωπαικο/ελληνικο μενου)

Edited by desert_seagull
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά μετά την αναβάθμιση σε miui 13 έχω θέμα με το Vowifi... Δεν παίζει με τίποτα.. Το δοκιμάζω σε ρουτερ κόσμοτε (βασικά άλλο κινητό με κόσμοτε που το έχω Hotspot) και σε Vodafone και τπτ, ενώ πριν με miui 12.5 όλα κομπλέ... Καμία ιδέα; 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...