Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 ώρες πριν, alexis_1981 said:

Τι έγινε ρε παιδιά,εμάς μας ξέχασαν με την 13;Έχει πάρει κανένας σας;

Μόνο dev ακόμη,σε λίγο και εμείς

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε αναβάθμιση σε miui 13/ android 12...
Sjkeuxm 13.0.2 stable

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε αναβάθμιση σε miui 13/ android 12...
Sjkeuxm 13.0.2 stable

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Πες μα εντυπώσεις και αν δουλεύει νορμάλ να την κατεβάσουμε και εμείς όταν βγει! Για bugs δε το συζητάμε σίγουρα θα έχει κάποια αρκεί να μην είναι πολύ ενοχλητικά.
Link to comment
Share on other sites

Πες μα εντυπώσεις και αν δουλεύει νορμάλ να την κατεβάσουμε και εμείς όταν βγει! Για bugs δε το συζητάμε σίγουρα θα έχει κάποια αρκεί να μην είναι πολύ ενοχλητικά.
Προς το παρόν όλα βαίνουν καλώς
Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα ή bug

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επιβεβαιώνω πως με το 13 δεν αλλαξε κατι. Ιδια απόδοση και χωρίς (νεα) bugs (ως τώρα)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ, είναι πως δεν έχω πλέον 5g.
Έχω cosmote και το έχω ενεργοποιήσει σαν υπηρεσία .
Με την 12.5 είχα σχεδόν παντού 5g, ενώ τώρα πάει μέχρι 4g+.

Ας ελπίζω πως απλώς θέλει ενεργοποίηση ξανά το 5g μέσω συμβατής συσκευής...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εμένα έπαψε να λειτουργεί η ηχητική ειδοποίηση στα μηνύματα μετά την αναβάθμιση!!! Ότι και αν έκανα δεν!!!

Επίσης, όταν έχω ενεργοποιημένο το WiFi calling, μου βγάζει ειδοποίηση από την Vodafone ότι οι έκτακτες κλήσεις μπορούν να γίνουν μόνο όταν υπάρχει 2 ή 3g. Κλικάρω να μην εμφανιστεί ξανά η ειδοποίηση αλλά αυτή παραμένει όσο έχω ενεργοποιημένο το WiFi calling. Αν το απενεργοποιήσω, τότε εξαφανίζεται η ειδοποίηση.

Edited by Nikos988
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε MIUI 13 η σκοτεινή λειτουργία δε δουλεύει και τόσο καλά... Τα γράμματα είναι γκρι σκούρο στις ειδοποιήσεις και δε φαίνονται εύκολα, επίσης όταν πας στις ρυθμίσεις δε βγάζει τις εφαρμογές που θα να εξαιρέσεις από την σκοτεινή λειτουργία!d3913bf617a070d701df47efe78c3203.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Κατέβασα ξανά την 13 από εδώ https://news.xiaomi-miui.gr/miui-13-public-stable-global-eea-roms/

Σκέφτομαι να την ξαναπεράσω μπας και αυτή τη φορά κάτσει καλά αλλά δεν ξέρω πως ακριβώς γίνεται.

Είναι zip αρχείο.

Τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

@antouaa

Στην οθόνη που βλέπεις μόνο μαύρο χωρίς εφαρμογές κάνε σκρολ προς τα πάνω στο πάνω μισό μέρος της οθόνης σαν να θες να δεις περισσότερες εφαρμογές προς τα κάτω.
Θα τις εμφανίσει.
Ήταν bug του miui 12 και νόμιζα ότι θα έχει λυθεί στη 13.
Δοκίμασε και μας λες

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Για Global ακόμη δεν την έχουν ανεβάσει

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

13.0.2.0.SJKEUXM από το Σάββατο. Μια χαρά όλα εκτός από το dark mode στις εφαρμογές της google.

Μου το εμφανίζει σε σκούρο καφέ απόχρωση με πορτοκαλί γραμματοσειρά.

Για παράδειγμα στο screenshot του antuaa το "ΕΚΑΘΑΡΙΣΗ" είναι με πορτοκαλί χρώμα.

Μάλλον παίζει να είναι κάποια ρύθμιση από τα θέματα, αλλά δεν το βρήκα ακόμη. Το σίγουρο είναι προς πριν δεν ήταν έτσι. 

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με τα προβλήματα που έθεσα παραπάνω έχοντας τις εξής παρατηρήσεις.

Τελικά ανακάλυψα ότι η ένταση του ήχου ειδοποίησης των μηνυμάτων, έχει συνδεθεί με την ένταση των πολυμέσων αντί με την ένταση του κουδουνίσματος!!! Έτσι, όταν έχω τα πολυμέσα χωρίς ήχο, δεν έχω ήχο και στα μηνύματα.

Επίσης, στις ρυθμίσεις ειδοποίησης των μηνυμάτων, έχει εεμφανιστεί στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις κάτω από την εμφάνιση ειδοποιήσεων, μία επαφή μου!!! Δεν ξέρω ούτε πως μπήκε αλλά ούτε και πως να την βγάλω!!! Καμία ιδέα;;; Παραθέτω screenshot για να καταλάβετε. IMG_20220418_181953.thumb.jpg.6898b38cc69cd1936228e5b074d3c81a.jpg

Για το WiFi calling, παρατήρησα ότι βγάζει το μήνυμα μόνο όταν το έχεις ενεργοποιημένο και μπαίνει σε λειτουργία λόγω ασθενούς σήματος.

Άλλο που μου κάνει είναι ότι δεν μου φορτώνει το ημερολόγιο παρά μόνο μετά από αρκετά restart.

Σήμερα μου έκανε εκ νέου λήψη της αναβάθμισης και την ξαναπέρασα.

Περιμένω να δω πως θα πάει με το ημερολόγιο.

Edited by Nikos988
Link to comment
Share on other sites

@antouaa

Στην οθόνη που βλέπεις μόνο μαύρο χωρίς εφαρμογές κάνε σκρολ προς τα πάνω στο πάνω μισό μέρος της οθόνης σαν να θες να δεις περισσότερες εφαρμογές προς τα κάτω.
Θα τις εμφανίσει.
Ήταν bug του miui 12 και νόμιζα ότι θα έχει λυθεί στη 13.
Δοκίμασε και μας λες

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk






Όπως βλέπεις δεν εμφανίζει τίποτα... Γενικά το dark mode έχει θέμα μια φορά μου τα έβγαζε και εμένα μόβ και έστρωσε με επανεκκίνηση, ιδίως το Gboard και η οθόνη είχε σκουρινει τόσο πολύ που δεν έβλεπα τι να πατήσω! Την οθόνη ειδοποιησεως όταν είναι κλειδωμένο την βγάζει πολλές φορές μπλέ σκούρο στο φόντο! Γενικά άλλη μια χάλια ενημέρωση από την Xiaomi!a4dac62f9c40aad2a2dc203d7dec51ec.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπεις δεν εμφανίζει τίποτα... Γενικά το dark mode έχει θέμα μια φορά μου τα έβγαζε και εμένα μόβ και έστρωσε με επανεκκίνηση, ιδίως το Gboard και η οθόνη είχε σκουρινει τόσο πολύ που δεν έβλεπα τι να πατήσω! Την οθόνη ειδοποιησεως όταν είναι κλειδωμένο την βγάζει πολλές φορές μπλέ σκούρο στο φόντο! Γενικά άλλη μια χάλια ενημέρωση από την Xiaomi!a4dac62f9c40aad2a2dc203d7dec51ec.jpg
Στη δεύτερη επιλογή που έχει, πάτα εκεί με το δάκτυλο και σύρε το προς τα πάνω.
https://cloud.tapatalk.com/s/625e21ec783ed/Screenrecorder-2022-04-19-05-38-52-471.mp4

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επανερχομαι μετα το τελευταιο σχολίο μου.

Αυτα που αναφέρουν κάποια μέλη δεν τα παρατηρησα γιατι δεν χρησιμοποιώ πχ Wifi Calling.

Με Vodafone είδα 5G στα μέρη που εβλεπα και παλιότερα

Με Cosmote παραδόξως δεν εχω δει οπότε λογικα νατο το bug 

Οντως δεν υπαρχει επιλογη για να επιλέγεις ascend χρωματα, παει πακετο με το wallpaper (ΤΡΑΓΙΚΟ)

Δεν υπαρχει καν η επιλογη να απενεργοποιησεις τα δυναμικά χρώματα. Οχι μονο σε εμάς, γενικα στο MIUI δεν υπάρχει καν 

Link to comment
Share on other sites

Στη δεύτερη επιλογή που έχει, πάτα εκεί με το δάκτυλο και σύρε το προς τα πάνω.
https://cloud.tapatalk.com/s/625e21ec783ed/Screenrecorder-2022-04-19-05-38-52-471.mp4

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκτός ότι δεν το βγάζει πριν λίγο πάλι μου κόλλησε και έκανα επανεκκίνηση να δείχνει κανονικά τα χρώματα! Τώρα το έχω απενεργοποιήσει!
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, athanasios1112 said:

Έχω το κινητό global version, δεν δείχνει ενημέρωση σε android 12.

Εμένα μου ήρθε εχτές αλλά είμαι beta tester

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να κάνω την αναβάθμιση γιατί δεν την κατεβάζει. Φτάνει μέχρι το 3% και μετά λέει ότι παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα δοκιμάστε ξανά. Εν το μεταξύ όταν πάω να κάνω την αναβάθμιση από το μενού μου βγάζει αναβάθμιση miui 13 ενώ όταν την βγάζει από την ασφάλεια λέει miui 12,5 και στην τελική είναι η ίδια 

Screenshot_2022-04-21-06-44-06-992_com.android.updater.jpg

Screenshot_2022-04-21-06-43-33-264_com.android.updater.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να κάνω την αναβάθμιση γιατί δεν την κατεβάζει. Φτάνει μέχρι το 3% και μετά λέει ότι παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα δοκιμάστε ξανά. Εν το μεταξύ όταν πάω να κάνω την αναβάθμιση από το μενού μου βγάζει αναβάθμιση miui 13 ενώ όταν την βγάζει από την ασφάλεια λέει miui 12,5 και στην τελική είναι η ίδια 
Screenshot_2022-04-21-06-44-06-992_com.android.updater.thumb.jpg.edd557498da71021088eddc4daf2daef.jpg
Screenshot_2022-04-21-06-43-33-264_com.android.updater.thumb.jpg.9ce020fe1394ac802c595add02386e4a.jpg
Ωραία τα κάνανε πάλι εκεί στην Xiaomi... Και εμένα με την δεύτερη την κατέβασε. Την πρώτη έγραψε σφάλμα στο 80+%...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι ευρωπαϊκό, οταν μου ηρθε η αναβαθμιση ημουν σε data,την ανεβαλα και μετα εκανε κανα 2 μερες να μου ξαναεμφανιστει. Οταν μου ξαναεμφανιστηκε, εβαλα wifi και την κατεβασα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...