Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 ώρες πριν, azuli said:

Εχει χρησιμοποιησει κανεις με επιτυχια contactless payment απο την εφαρμογη της Εθνικης?

Πηγα χθες να το δοκιμασω σε ενα lidl και δεν εμφανιζε τιποτα η εφαρμογη οταν κολλησα το κινητο στο μηχανημα.Μου ελεγε να βαλω δακτυλικο αλλα μετα καμια επιβεβαιωση αγορας/πληρωμης/ποσου κλπ,λευκη σελιδα.

Ενω μεσα στην εφαρμογη ειναι ενεργοποιημενο κανονικα.

Σε εμένα με εθνική δουλευει κανονικά. Είναι επάνω και νομίζω είναι στα αριστερά λιγο πιο πανω απο το ύψος της κάμερας. Μου πήρε κάποιες προσπάθειες για αν το βρω 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με εθνική δουλευει κανονικά. Είναι επάνω και νομίζω είναι στα αριστερά λιγο πιο πανω απο το ύψος της κάμερας. Μου πήρε κάποιες προσπάθειες για αν το βρω 
ναι ξερω που ειναι,το χρησιμοποιω για αλλα πραγματα.

η διαδικασια που κανεις ποια ειναι,την ωρα που ειναι να πληρωσεις ανοιγεις την εφαρμογη,πατας το ανεπαφη,κολλας το κινητο στο μηχανημα και σου βγαζει καποιο μηνυμα με το ποσο που ειναι να πληρωσεις και μετα επιβεβαιωνεις με δακτυλικο?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, alexis_1981 said:

Παίδες έχουμε καμμιά καλή gcam γιατί εγώ έχω μια από τότε που το πήρα; Ευχαριστώ

Πριν 5-6 μήνες σταμάτησα να ασχολούμαι με gcam γιατί σχεδόν σε όλες τις περιπτώσεις η μαμά κάμερα έβγαζε καλύτερα αποτελέσματα

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 21/12/2021 at 4:13 ΜΜ, azuli said:

Εχει χρησιμοποιησει κανεις με επιτυχια contactless payment απο την εφαρμογη της Εθνικης?

Πηγα χθες να το δοκιμασω σε ενα lidl και δεν εμφανιζε τιποτα η εφαρμογη οταν κολλησα το κινητο στο μηχανημα.Μου ελεγε να βαλω δακτυλικο αλλα μετα καμια επιβεβαιωση αγορας/πληρωμης/ποσου κλπ,λευκη σελιδα.

Ενω μεσα στην εφαρμογη ειναι ενεργοποιημενο κανονικα.

να ξερεις οτι εδω το προβλημα σου λογικα ειναι τα μηχανακια του lidl.Ειναι τα μονα μαγαζια που αντιμετωπιζω προβλημα οταν χρησιμοποιω το κινητο.

 

Επισης δεν ηξερα οτι το nfc βρισκεται ψηλα και οχι στην πλατη..επιβεβαιωμενο?

 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

να ξερεις οτι εδω το προβλημα σου λογικα ειναι τα μηχανακια του lidl.Ειναι τα μονα μαγαζια που αντιμετωπιζω προβλημα οταν χρησιμοποιω το κινητο.
 
Επισης δεν ηξερα οτι το nfc βρισκεται ψηλα και οχι στην πλατη..επιβεβαιωμενο?
 
Και σε σκλαβενιτη το ιδιο προβλημα ειχα.Βεβαια περα απο αυτα τα 2 μερη δεν μπηκα στη διαδικασια να το τεσταρω και αλλου.

Ναι,το nfc ειναι πανω απο τις καμερες περιπου,περιεργη θεση ομολογω,συνηθως καπου στο κέντρο το βαζουν,αλλα εχει καποια λογικη χρηστικοτητας αν το καλοσκεφτεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά με υγεία!

Ενδιαφέρομαι για το κινητό.

Ερωτήματα...

1) Αξίζει να το πάρω τώρα ή είναι πολύ παλιό μοντέλο και θα έχω θέματα με αναβαθμίσεις.

2) Δεν ασχολούμαι με root. Με το μαμά λογισμικό θα έχω θέμα αξεπέραστο?

3) η έλλειψη ois επηρεάζει την φωτογραφία μπροστά ή πίσω και βίντεο?Αν βγαίνουν κουνημενες πείτε να ξέρω , δε θέλω συμβιβασμούς ή επειδή έχει αλλά πλεονεκτήματα να το προσπεράσω.

4) η μπαταρία ξελιγωνεται γρήγορα? Δε παίζω παιχνίδια , αλλά έχω όλη μέρα ανοιχτό Bluetooth λόγω smart watch και παίζω κάνα σκάκι , σερφαρισμα και σίγουρα ενεργοποίηση μια φορά την ημέρα gps.

5) αυτό με το πρόβλημα πλακέτα φόρτισης ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, geostamp said:

Καλημέρα και καλή χρονιά με υγεία!

Ενδιαφέρομαι για το κινητό.

Ερωτήματα...

1) Αξίζει να το πάρω τώρα ή είναι πολύ παλιό μοντέλο και θα έχω θέματα με αναβαθμίσεις.

Παλιό μοντέλο είναι, αλλά πάει σφαίρα και λογικά θα κρατήσει αρκετό καιρό ακόμη. Αναβαθμίσεις αντε να πάρει 1 ακόμη και αν, χωρίς να είναι αυτό πρόβλημα.

2) Δεν ασχολούμαι με root. Με το μαμά λογισμικό θα έχω θέμα αξεπέραστο?

μια χαρά είναι, αν μπορείς να ζήσεις με τις παραξενιές του MIUI 

3) η έλλειψη ois επηρεάζει την φωτογραφία μπροστά ή πίσω και βίντεο?Αν βγαίνουν κουνημενες πείτε να ξέρω , δε θέλω συμβιβασμούς ή επειδή έχει αλλά πλεονεκτήματα να το προσπεράσω.

Θα το ήθελα το OIS, κακά τα ψέματα. Παρόλα αυτά, βγάζει πολύ δυνατές φωτογραφίες μέρα νύχτα. Αν ξέρεις να τραβάς χωρίς OIS, τότε δεν θα έχει θέμα.

4) η μπαταρία ξελιγωνεται γρήγορα? Δε παίζω παιχνίδια , αλλά έχω όλη μέρα ανοιχτό Bluetooth λόγω smart watch και παίζω κάνα σκάκι , σερφαρισμα και σίγουρα ενεργοποίηση μια φορά την ημέρα gps.

Τα πάντα όλα ανοιχτά με smartwatch όλο το 24άωρο βγάζει 1,5 μέρα.

5) αυτό με το πρόβλημα πλακέτα φόρτισης ισχύει?

δεν έχω ακούσει κάτι.

πόσο το βρίσκεις τώρα;

αν παίζεις στα 300-400€ έχει και καλύτερες προτάσεις, πιο φρέσκιες. 

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Εαν θες φουλ οθονη χωρις τρυπες κτλ αξοιπιστια και καλη καμερα το τσιμπας,ειδικα στα 220.......εκκλησιά......

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, geostamp said:

Καλημέρα και καλή χρονιά με υγεία!

Ενδιαφέρομαι για το κινητό.

Ερωτήματα...

1) Αξίζει να το πάρω τώρα ή είναι πολύ παλιό μοντέλο και θα έχω θέματα με αναβαθμίσεις.

2) Δεν ασχολούμαι με root. Με το μαμά λογισμικό θα έχω θέμα αξεπέραστο?

3) η έλλειψη ois επηρεάζει την φωτογραφία μπροστά ή πίσω και βίντεο?Αν βγαίνουν κουνημενες πείτε να ξέρω , δε θέλω συμβιβασμούς ή επειδή έχει αλλά πλεονεκτήματα να το προσπεράσω.

4) η μπαταρία ξελιγωνεται γρήγορα? Δε παίζω παιχνίδια , αλλά έχω όλη μέρα ανοιχτό Bluetooth λόγω smart watch και παίζω κάνα σκάκι , σερφαρισμα και σίγουρα ενεργοποίηση μια φορά την ημέρα gps.

5) αυτό με το πρόβλημα πλακέτα φόρτισης ισχύει?

Το έχω στην κατοχή μου από το Οκτώβριο του 20.

1) Αναβαθμίσεις παίρνει κανονικά, και θα πάρει android 12.  

2) Το μόνο θέμα που είχα προσωπικά ήταν ότι έπρεπε να αλλάξω rom, από Global δλδ να πάω σε EU, για να έχω volte και wificall. Ενώ για ενεργοποίηση 5g έπρεπε να το ενεργοποιήσω από άλλο κινητό λόγω cosmote.

3) Αν και δεν βγάζω φώτο και βίντεο συχνά, όσα έχω βγάλει δεν έχω αντιμετωπίσει θέματα με κουνήματα κτλπ. Έχω βάλει και gcam και είμαι πένα.

4) Μία ημέρα μου την βγάζει μετά από 1 χρόνο. Γενικά παίζω games, έχω ανοιχτό bluetooth λόγω smartwatch, πολλές φορές ξεχνάω κιόλας ανοιχτό το always on display ενώ είμαι και τύπος που πίνει λίγο το αίμα στα κινητά του να φανταστείς 😛

5) Έως τώρα δεν είχα κανένα θέμα στην φόρτιση, και σκέψου δεν είναι λίγες οι τούμπες που έχει φάει το καημένο.

Για την τιμή που το βρίσκεις εγώ θα το έπαιρνα. Ειδικά από την στιγμή που έχω φουλ οθόνη και μπορώ να βλέπω άνετα ακόμη και ταινία. Επίσης αν θυμάμαι καλά αυτή την στιγμή στο skroutz σε μαξ τιμή 250 δεν βρίσκεις κινητό που να έχει amoled, NFC και 5g. Τόσο καιρό ήμουν κάτοχος κινητών που είχαν IPS και από την στιγμή που πήγα σε amoled η διαφορά για μένα είναι μεγάλη... 

Edited by AFC13R
Link to comment
Share on other sites



Το μόνο θέμα που είχα προσωπικά ήταν ότι έπρεπε να αλλάξω rom, από Global δλδ να πάω σε EU, για να έχω volte και wificall. Ενώ για ενεργοποίηση 5g έπρεπε να το ενεργοποιήσω από άλλο κινητό λόγω cosmote.


Υπάρχει κάποιος οδηγός για αλλαγή rom από global σε eea stable?
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις πισω τζαμι για πωληση;

Oneplus 8T - Poco F2 Pro - Redmi 8 - Redmi Note 4X - Samsung Galaxy J5 - Coolpad F1 - Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Υπάρχει τρόπος να δυναμώσει η ένταση του ηχείου για τις κλήσεις σε ανοιχτή ακρόαση και για τις βιντεοκλήσεις;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

On 25/1/2022 at 7:16 ΜΜ, Nikos988 said:

Καλησπέρα.

Υπάρχει τρόπος να δυναμώσει η ένταση του ηχείου για τις κλήσεις σε ανοιχτή ακρόαση και για τις βιντεοκλήσεις;

Ευχαριστώ

Ίσως αν αλλάξεις τη χώρα από Ελλάδα σε κάποια άλλη εκτός ΕΕ. Βάλε Β. Αμερική ή Ελβετία και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ippotis said:

Ίσως αν αλλάξεις τη χώρα από Ελλάδα σε κάποια άλλη εκτός ΕΕ. Βάλε Β. Αμερική ή Ελβετία και πες μας.

Τζίφος. Ενώ όταν βλέπεις βίντεο ή κάποιο αρχείο με ήχο δουλεύει ικανοποιητικά, όταν κάνεις βιντεοκλήση ή κλήση με ανοιχτή ακρόαση, δεν είναι το ίδιο δυνατά ακόμα και στο φουλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μια ερώτηση... Εχει φτιαχτεί το θέμα με τα gestures στον nova launcher?? Επειδή χρησιμοποιήσω μόνο χειρονομίες αν δεν παίζει να μην μπω στην διαδικασία εγκατάστασης και σεταρισματος... 

Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2022 at 9:09 ΜΜ, boxeur said:

εχει κανεις πισω τζαμι για πωληση;

καλησπερα, παρακαλώ αν έχει κανείς περισσευόμενο πίσω κάλυμμα ή γνωρίζει που μπορώ να βρω στην Ελλάδα, ας απαντήσει ή ας στείλει πμ

 

έχω παραγγείλει ανταλλακτικό τροφοδοσίας μπαταρίας και θα επιχειρήσω να ανοίξω το κινητό και να το αλλάξω μόνος μου, μήπως και λυθεί το πρόβλημα αδυναμίας φόρτισης. για αυτό το λόγο ψάχνω πίσω τζάμι, δεν ξέρω αν το παλιό θα μπορεί να χρησιμοποιηθει ξανα ή θα καταστραφεί

Ευχαριστω

Oneplus 8T - Poco F2 Pro - Redmi 8 - Redmi Note 4X - Samsung Galaxy J5 - Coolpad F1 - Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, παρακαλώ αν έχει κανείς περισσευόμενο πίσω κάλυμμα ή γνωρίζει που μπορώ να βρω στην Ελλάδα, ας απαντήσει ή ας στείλει πμ
 
έχω παραγγείλει ανταλλακτικό τροφοδοσίας μπαταρίας και θα επιχειρήσω να ανοίξω το κινητό και να το αλλάξω μόνος μου, μήπως και λυθεί το πρόβλημα αδυναμίας φόρτισης. για αυτό το λόγο ψάχνω πίσω τζάμι, δεν ξέρω αν το παλιό θα μπορεί να χρησιμοποιηθει ξανα ή θα καταστραφεί
Ευχαριστω
Αν το κάνεις με πολύ προσοχή και αργές κινήσεις μια χαρά ανοίγει χωρίς να σπάσει! Βάλε ένα καλό πιστολάκι μαλλιών και ζέστανε το πολύ καλά εκεί γύρο που έχει την κόλλα! Καπάκι από Ελλάδα πάντως λίγη χλομό το βλέπω να βρεις κανένα..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...