Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://xiaomirom.com/en/rom/redmi-k30-pro-poco-f2-pro-lmi-europe-fastboot-recovery-rom/

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχε κανείς άλλος το θέμα με τη 12.5 που ανέφερε ο george_sp?

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomirom.com/en/rom/redmi-k30-pro-poco-f2-pro-lmi-europe-fastboot-recovery-rom/

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχε κανείς άλλος το θέμα με τη 12.5 που ανέφερε ο george_sp?

 

Thanks, την πέρασα και εγώ. Τελικά δούλεψε το αρχείο που είχα κατεβάσει οπότε δεν χρειάστηκε να κατεβάσω ξανά. Μέχρι στιγμή όχι όλα καλά.

Πάντως καμία ουσιαστική διαφορά. Μόνο το γραφικό όταν δυναμώνεις η χαμηλώνεις τον ήχο άλλαξε που εμφανίζεται στα δεξιά

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε και έσπασε το πίσω τζάμι. Κάποιο μαγαζί που το αλλάζει στην Αθήνα ξέρει κανείς, και σε ποια τιμή; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Thanks, την πέρασα και εγώ. Τελικά δούλεψε το αρχείο που είχα κατεβάσει οπότε δεν χρειάστηκε να κατεβάσω ξανά. Μέχρι στιγμή όχι όλα καλά.

Πάντως καμία ουσιαστική διαφορά. Μόνο το γραφικό όταν δυναμώνεις η χαμηλώνεις τον ήχο άλλαξε που εμφανίζεται στα δεξιά

Σύμφωνα με αυτό: https://www.91mobiles.com/hub/miui-12-5-features-supported-mobile-phones-rollout-plan-schedule/

έχει κάποιες βελτιώσεις και από ότι λένε είναι και πιο light και γρήγορη... Ελπίζω να είναι και λιγότερο aggressive στη διαχείριση της μνήμης... Το κινητό έχει 6GB ram και δε το εκμεταλλεύεται καθόλου...

Λέω να περιμένω κάνα δυο μέρες ακόμα πριν την περάσω χειροκίνητα (αν αντέξω!

Link to comment
Share on other sites

Απο εκει την περασα κι εγω αλλα για καποιο λογο δε μου αναγνωριζε τις σιμ. Το ρισκαρα και γύρισα στην 12.2.6 μεχρι να έρθει μονη της ota μη γινει καμια αλλη βλακεια. Πάντως φαινόταν πιο γρήγορο το κινητο γενικα. Δεν πρόλαβα να δω τυχον αλλα bugs.

 

Thanks, την πέρασα και εγώ. Τελικά δούλεψε το αρχείο που είχα κατεβάσει οπότε δεν χρειάστηκε να κατεβάσω ξανά. Μέχρι στιγμή όχι όλα καλά.

Πάντως καμία ουσιαστική διαφορά. Μόνο το γραφικό όταν δυναμώνεις η χαμηλώνεις τον ήχο άλλαξε που εμφανίζεται στα δεξιά

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 24 ώρες με την 12.5 η μπαταρία φαίνεται καλύτερη, οι διπλές εφαρμογές συνεχίζουν να έχουν πρόβλημα και το 5g δεν δουλεύει με δίκαρτο. Κάποιος είχε αναφέρει παλιότερα ότι με την xtrv δουλεύει και περίμενα να το είχαν βάλει.
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 24 ώρες με την 12.5 η μπαταρία φαίνεται καλύτερη, οι διπλές εφαρμογές συνεχίζουν να έχουν πρόβλημα και το 5g δεν δουλεύει με δίκαρτο. Κάποιος είχε αναφέρει παλιότερα ότι με την xtrv δουλεύει και περίμενα να το είχαν βάλει.

 

Με XTRV δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα σε ποια θέση είναι η sim. Είτε 1 είτε 2 πιάνει κανονικά 5g.

Link to comment
Share on other sites

Με XTRV δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα σε ποια θέση είναι η sim. Είτε 1 είτε 2 πιάνει κανονικά 5g.

Επειδή είμαι έτοιμος για την XTRV, μια ερώτηση έχω, δουλεύεις το google pay; να μου πεις αν είναι οκ;

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το δουλεύω. Καλώς ή κακώς έχω μόνο την εφαρμογή της εθνικής η οποία δουλεύει μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό bug που παρατήρησα με την 12.5:

 

Όταν ξεκλειδωνω και έχω φωτεινότητα χαμηλή (20-40% πχ) για ένα δευτερόλεπτο η φωτεινότητα αυξάνεται μαζί με το animation του ξεκλείδωματος.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν το έχω πια.

Δίνω 3 καπάκια γνήσια γκρι (2 για poco f2 pro και ένα για redmi k30 ίδια είναι ) καινούρια με τις ταινίες τους,πανευκολη τοποθέτηση.

20 ευρώ,Αθήνα,νότια.

Όλα μαζί ,δεν σπάει.

Edited by hotcarver1
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την dev XTRV :

Launcher, dialer και μηνύματα της miui, πολύ καλύτερα από της Google

5G σε όποια sim θέλεις χωρίς να απενεργοποιεί την δεύτερη

Διπλότυπες εφαρμογές μια χαρά, πριν αν είχες δύο Viber η δεύτερη εφαρμογή δεν έβλεπε τον αποθηκευτικό χώρο

volte και volwifi κανονικά και σε cosmote και σε Vodafone

Contactless πληρωμές με NFC και της Εθνικής και με Google pay με την Curve.

Γενικά πολύ ευχαριστημένος.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την dev XTRV :

Launcher, dialer και μηνύματα της miui, πολύ καλύτερα από της Google

5G σε όποια sim θέλεις χωρίς να απενεργοποιεί την δεύτερη

Διπλότυπες εφαρμογές μια χαρά, πριν αν είχες δύο Viber η δεύτερη εφαρμογή δεν έβλεπε τον αποθηκευτικό χώρο

volte και volwifi κανονικά και σε cosmote και σε Vodafone

Contactless πληρωμές με NFC και της Εθνικής και με Google pay με την Curve.

Γενικά πολύ ευχαριστημένος.

Να πω την αλήθεια ψιλοχάθηκα στο site ψάχνοντας τί ακριβώς να κάνω και με ποια σειρά... Υπάρχει κάπου διαθέσιμος κάποιος αξιόπιστος οδηγός?

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια ψιλοχάθηκα στο site ψάχνοντας τί ακριβώς να κάνω και με ποια σειρά... Υπάρχει κάπου διαθέσιμος κάποιος αξιόπιστος οδηγός?
Θα με ενδιέφερε κι εμένα ένας τέτοιος οδηγός!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι να κάνετε εγγραφή για να μπορείτε να ρωτήσετε ότι θέλετε, δεν κοστίζει κάτι. Ξεκινήστε αρχικά στο "Διάφοροι οδηγοί" - "Ξεκλείδωμα του bootloader". Διαβάστε καλά και ακολουθήστε πιστά τα βήματα, αν δεν είστε σίγουροι για το τι κάνετε, καλύτερα ζητήστε βοήθεια. Αφού κάνετε την αίτηση για ξεκλείδωμα θα περιμένετε 168 ώρες (7 μέρες) και μετά θα μπορείτε να ξεκλειδώσετε. Μετά ακολουθείτε τον οδηγό πως περνάμε την XTRV και είστε έτοιμοι. Είναι πολύ εύκολο αν ακολουθήσετε σωστά τα βήματα, αλλά και άλλο τόσο εύκολο να ταλαιπωρηθείτε ή να κάνετε ζημιά. Edited by giasoy
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομαδα!! Σε eu συσκευη μου ηρθε σημερα ota η 12.5.1 σταθερή
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...