Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια κινηταρα σε πολυ καλη τιμή, με καμερες πολυ δυνατες (την μακρο την ερωτευτηκα), ομορφη οθονη, καλη μπαταρία , τοπ επεξεργαστη, bezeles που το χαντάκωσε η χιαομι με τα bugs και το software του. Κρίμα...

 

Το δωσα και πηγα σε S20 FE 5G και βρηκα την υγεια μου

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πάντως που σε κάποιους έβγαλε τόσα προβλήματα. Σε εμένα δουλεύει σωστά. Σίγουρα η χρήση δεν είναι η ίδια και εγώ είμαι ευχαριστημένος από το κινητό. Έχω περάσει την XTRV της κοινότητας και όλα μια χαρά. Όσον αφορά την φόρτιση δεν έχω θέμα (μέχρι στιγμής φτου φτου φτου). Για το FB δεν το πολυχρησιμοποιώ. Είμαι πιο πολύ με Viber λόγω φίλων.
Link to comment
Share on other sites

Τον Αύγουστο κλείνω ένα χρόνο που το έχω, κάνω μόνο τα εργοστασιακά update και ως τώρα ΚΑΝΈΝΑ πρόβλημα και πάει σφαίρα και βλέπω να το κρατώ για πολύ καιρό ακόμη

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έπειτα από ανάγκη να έχω volte και wificalling στο κινητό ξεκίνησα την διαδικασία του bootlader για να αλλάξω rom και να πάω σε eea. Επειδή κοίταξα τις παλιές απαντήσεις, θέλω να μου επιβεβαιώσει κάποιος αν χρειάζεται να κλειδώσω ξανά το bootlader για να λειτουργήσουν, και αν πρέπει τότε αν μπορεί κάποιος να μου στείλει την διαδικασία που χρειάζεται για να το κάνω, γιατί έως τώρα ότι έχω βρει στο ιντερνέτ μιλάνε για miui 11 και όχι 12. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D
Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/43149-POCO-F2-PRO/?postID=821818#post821818

 

Αν θες, ρώτησε και εδώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις global rom, και θέλει να φλασαρει eea rom ;

Θέλει ξεκλείδωμα bootloader, και φλασαρισμα fastboot rom, με το mi flash tool.

Το δικό μου, το έχω με ξεκλείδωτο bootloader, δεν νομίζω ότι παίζει κάποιο ρόλο, αλλά έχω την global, και σταμάτησα να το δουλεύω, μετά από 8 μήνες, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι global έχω και το volte με το WiFi calling δε λειτουργούν, γι αυτό και θέλω να αλλάξω. Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για το ξεκλείδωμα και είμαι στην αναμονή για να γίνει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι global έχω και το volte με το WiFi calling δε λειτουργούν, γι αυτό και θέλω να αλλάξω. Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για το ξεκλείδωμα και είμαι στην αναμονή για να γίνει.

 

Εγώ με Vodafone μια χαρά δουλεύει και το volte kai wifi calling

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ναι global έχω και το volte με το WiFi calling δε λειτουργούν, γι αυτό και θέλω να αλλάξω. Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για το ξεκλείδωμα και είμαι στην αναμονή για να γίνει.

 

Αν είσαι cosmote θέλει ενεργοποίηση σε άλλο κινητό μιας και αυτό δεν το υποστηρίζει. Αλλιώς παίρνεις εξυπηρέτηση πελατών λες ότι έχεις ένα κινητό που έχει στη λίστα ο ΟΤΕ και στο ενεργοποιεί από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει η ενεργοποίηση από άλλο κινητό. Για κάποιο χρονικό διάστημα λειτουργούσε, αλλά πλέον δεν δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κοιτάξεις παρακάτω το συγκριτικό

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10220&idPhone2=10758#diff-

 

Στα γρήγορα το F2 έχει

 

1. Πλήρης οθόνη χωρίς notch

2. Έχει jack 3.5mm

3. Μεγαλύτερη ανάλυση στην κύρια κάμερα

4. Μεγαλύτερη μπαταρία

 

Το F3 έχει

 

1. Πιο γρήγορο επεξεργαστή

2. Νομίζω ότι έχει EIS στο video.

3. Πιο καινούργιο οπότε θα πάρει περισσότερες αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κοιτάξεις παρακάτω το συγκριτικό

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10220&idPhone2=10758#diff-

 

Στα γρήγορα το F2 έχει

 

1. Πλήρης οθόνη χωρίς notch

2. Έχει jack 3.5mm

3. Μεγαλύτερη ανάλυση στην κύρια κάμερα

4. Μεγαλύτερη μπαταρία

 

Το F3 έχει

 

1. Πιο γρήγορο επεξεργαστή

2. Νομίζω ότι έχει EIS στο video.

3. Πιο καινούργιο οπότε θα πάρει περισσότερες αναβαθμίσεις.

Το f3 έχει επίσης καλύτερο ήχο, διπλάσιο Ρυθμό ανανέωσης, πιο φωτεινή οθόνη, καλύτερα haptics, είναι πιο ελαφρύ και πιο λεπτό και έχει ταχύτερη φόρτιση μιας και τα 30w του poco f2 ποτέ δεν φάνηκαν λόγω μη καλού σχεδιασμού.

Ο επεξεργαστής είναι σχεδόν ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

να παρω poco f2 pro η poco f3 ?

 

Να περιμενεις το f3pro.....;)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Να περιμενεις το f3pro.....;)

 

Με mediatek επεξεργαστή; Οκ έχει αναβαθμιστεί πολύ αλλά προσωπικά snapdragon να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου.

Link to comment
Share on other sites

Με mediatek επεξεργαστή; Οκ έχει αναβαθμιστεί πολύ αλλά προσωπικά snapdragon να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου.

SD 888..........;)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το Poco X3 pro.. Πήρα το X3 nfc όταν μου χάλασε το f2 pro και πραγματικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος!

Παρεμπιπτόντως έκανα το τρικ του βίντεου που είχα στείλει και στο παρελθόν και δουλεύει η φόρτιση κανονικά στο f2 pro. Βέβαια έχω συνηθίσει τόσο πολύ το x3 που πραγματικά δε με πάει η καρδιά να γυρίσω πίσω στο f2 με τα lag bug του... Συν το ότι η μπαταρία του x3 κρατάει πολύ περισσότερο και φορτίζει πολύ πιο γρήγορα και στερεό ηχεία! Αλλά η AMOLED οθόνη του f2 pro χωρίς μάτια μάλλον θα με κάνουν να ξαναγυρίσω πίσω

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με miui.gr rom μια χαρά είναι το κινητό και ειδικά με τα τελευταία updates παει σφαίρα.

Δεν ειχα προβλήματα με lags/bugs κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε σήμερα στο xiaomiROM.com η stable 12.5, ελπίζω σύντομα να έρθει σε ΟΤΑ.

Recovery ROM for Europe (EEA) Redmi K30 Pro / POCO F2 Pro is Stable release and needed to flashed under the Recovery mode of your Redmi K30 Pro / POCO F2 Pro (lmi) device.

 

V12.5.1.0.RJKEUXM

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε σήμερα στο xiaomiROM.com η stable 12.5, ελπίζω σύντομα να έρθει σε ΟΤΑ.

Recovery ROM for Europe (EEA) Redmi K30 Pro / POCO F2 Pro is Stable release and needed to flashed under the Recovery mode of your Redmi K30 Pro / POCO F2 Pro (lmi) device.

 

V12.5.1.0.RJKEUXM

 

Σε κάποιο fb groupακι κάποιος είπε οτι του ρθε ΟΤΑ η ΕU

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε σήμερα στο xiaomiROM.com η stable 12.5, ελπίζω σύντομα να έρθει σε ΟΤΑ.

Recovery ROM for Europe (EEA) Redmi K30 Pro / POCO F2 Pro is Stable release and needed to flashed under the Recovery mode of your Redmi K30 Pro / POCO F2 Pro (lmi) device.

 

V12.5.1.0.RJKEUXM

 

Προσπαθώντας να φλασάρω το ΟΤΑ αρχειο απο τον MIUI updater μου λεει οτι ειναι Beta πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ακριβώς το ίδιο χτες και μου εβγαζε και μενα κατι για beta. Σημερα το περασε κανονικά τελικά κατεβάζοντας την 12.5 απο server της xiaomi. Μετα την επανεκκίνηση επανηλθαν τα πληκτρα στο κάτω μερος της οθονης. Οι χειρονομίες δεν δούλευαν αλλα κάνοντας μια αναβαθμιση τον poco launcher απο apk mirror δουλεύουν κανονικά.

 

Προσπαθώντας να φλασάρω το ΟΤΑ αρχειο απο τον MIUI updater μου λεει οτι ειναι Beta πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να μη την κάνετε ακόμα. Δεν διαβαζει καθόλου την sim μετα την αναβαθμιση, σε εμενα τουλάχιστον.

 

Εκανα ακριβώς το ίδιο χτες και μου εβγαζε και μενα κατι για beta. Σημερα το περασε κανονικά τελικά κατεβάζοντας την 12.5 απο server της xiaomi. Μετα την επανεκκίνηση επανηλθαν τα πληκτρα στο κάτω μερος της οθονης. Οι χειρονομίες δεν δούλευαν αλλα κάνοντας μια αναβαθμιση τον poco launcher απο apk mirror δουλεύουν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ακριβώς το ίδιο χτες και μου εβγαζε και μενα κατι για beta. Σημερα το περασε κανονικά τελικά κατεβάζοντας την 12.5 απο server της xiaomi. Μετα την επανεκκίνηση επανηλθαν τα πληκτρα στο κάτω μερος της οθονης. Οι χειρονομίες δεν δούλευαν αλλα κάνοντας μια αναβαθμιση τον poco launcher απο apk mirror δουλεύουν κανονικά.

 

Έχεις κάποιο λινκ, γιατί η την κατέβασαν η είμαι τόσο αμπαλος και δεν μπορώ να την βρω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...