Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα Κυψέλη κανένα 30αρι down και 10αρι Up. Αν είναι 5g αυτό εγώ είμαι 30 κιλά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εδώ και μερικές ημέρες έβλεπα ότι δεν πήγαινε κάτι καλά με το proximity sensor. Σήμερα μπήκα μέσα στο μενού και παρατήρησα ότι η τιμή του σένσορα παρέμενε κολλημένη στο 5. Κοινώς, δεν λειτουργεί. Δεν βρήκα όμως επιλογή για calibration. Είχε μόνο pass και fail.

Καμιά ιδέα;;;

Μόλις τώρα μου κατεβάζει και ενημέρωση MIUI V12.2.6.0RJKEUXM.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα Κυψέλη κανένα 30αρι down και 10αρι Up. Αν είναι 5g αυτό εγώ είμαι 30 κιλά.
Πόσες γραμμές σήμα έπιανες;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4-5 γραμμές. Full σήμα δηλαδή. Εντωμεταξύ το app λέει LTE και όχι 5G. Τι να πω; Τώρα που έκανα ένα τεστ ακόμα 58,5 Up 17,2 Down. Ούτε καν 4G δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι πάλι με το πρόβλημα φορτίσεις που είχα! Ευτυχώς το banggood θα μου κάνει ένα αρκετά καλό πόσο για refund, δυστυχώς κανένα εξουσιοδοτημένο κατάστημα δεν παίρνει την ευθύνη να το επισκευάσει! Επίσης το πρόβλημα δεν είναι στο usb port αλλά στην καλώδιο ταινία που το ενώνει με την πλακέτα, δεν πατάει καλά. Είδα βιντεο στο YouTube πως γίνεται απλά φοβάμαι να το ανοίξω μόνος γιατί δεν έχω ιδέα πως να το κλείσω μετά ή αν το σπάσω! Παραθέτω το βίντεο:

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εδώ και μερικές ημέρες έβλεπα ότι δεν πήγαινε κάτι καλά με το proximity sensor. Σήμερα μπήκα μέσα στο μενού και παρατήρησα ότι η τιμή του σένσορα παρέμενε κολλημένη στο 5. Κοινώς, δεν λειτουργεί. Δεν βρήκα όμως επιλογή για calibration. Είχε μόνο pass και fail.

Καμιά ιδέα;;;

Μόλις τώρα μου κατεβάζει και ενημέρωση MIUI V12.2.6.0RJKEUXM.

 

και μενα απο το hardware test το δειχνει να μην λειτουργει αλλα στις κλησεις οταν το φερνω στο αυτι μου κλεινει η οθονη,οποτε λειτουργει

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ερωτηση: Σε wind εχετε 5g? Ειμαι με Q card και μου λενε οτι ειναι σε διαδικασια πιστοποιησης η συσκευη και κατι τετοια κουλα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να επιλέξω τον αρχικό ήχο κλήσης;

Ήταν κάτι που το έλεγε "Digital phone" κάτω από τον "ήχο κλήσης" αλλά μόλις επέλεγα το σχετικό μενού ένας τριψήφιος αριθμός εμφανιζόταν κάτω από το "όλοι οι ήχοι κλήσης". Δεν βλέπω να υπάρχει κάτι σχετικό να επιλέξω.

 

Είμαι στην 12,2,6 global.

Link to comment
Share on other sites

POCO F2 Pro

αγοράσθηκε 341€ +6€ courier την 16/11/20 χρήση όχι προσωπική.

μέχρι τώρα όποτε χρειάσθηκε κάποια ρύθμιση μέσο menu στεναχωρεί, λύσης βρίσκω αλλά με χρονοβόρες προσπάθειες.

χθες δεν ενεργοποιούσε και απενεργοποιούσε τη μία SIM παραπέμποντας με να απενεργοποιήσω τη άλλη που είχε ορισθεί ως κύρια SIM αλλά η προσπάθεια κατέληγε σε αδιέξοδο.

έκοψα ένα χαρτάκι στις διαστάσεις για απομόνωση της SIM και με το που δεν την είδε αμέσως εξελίχθηκε το θεμιτό.

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

POCO F2 Pro

αγοράσθηκε 341€ +6€ courier την 16/11/20 χρήση όχι προσωπική.

μέχρι τώρα όποτε χρειάσθηκε κάποια ρύθμιση μέσο menu στεναχωρεί, λύσης βρίσκω αλλά με χρονοβόρες προσπάθειες.

χθες δεν ενεργοποιούσε και απενεργοποιούσε τη μία SIM παραπέμποντας με να απενεργοποιήσω τη άλλη που είχε ορισθεί ως κύρια SIM αλλά η προσπάθεια κατέληγε σε αδιέξοδο.

έκοψα ένα χαρτάκι στις διαστάσεις για απομόνωση της SIM και με το που δεν την είδε αμέσως εξελίχθηκε το θεμιτό.

Sim εχεις αλλαξει προσφατα?Ειναι καινουργιες?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εκανε και εμενα αναβαθμιση, πριν μερες, MIUI Global 12.2.6 (RJKEUXM). Αναβαθμιστηκε και ο POCO Launcher σε 2.20.1.29

Ακομα εχω το ιδιο προβλημα. Το Copy to δεν λειτουργει. Πχ. αρχειο mp3 απο τον Recorder δεν αντιγραφεται στο Internal Storage/Music. Μου λεει, Could not paste. Χρησιμοποιω FX explorer, και κανω τη δουλεια μου. Απλα, απορω... πως και δεν εχει διορθωθει αυτο, τοσο καιρο...

 

Factory Reset δεν εχω κανει ακομη.

Δεν εχω πειραξει τιποτα στο τηλεφωνο, περαν του οτι απεγκατεστησα καποιες λιγες εφαρμογες με το Xiaomi ADB Fastboot Tools, στην αρχη. Αλλα το Copy to δουλευε και μετα απο αυτο. Απο ενα σημειο και μετα, δεν ξαναλειτουργησε.

Link to comment
Share on other sites

απόψε σταματησε να φορτιζει το κινητο..περιττο να πω οτι δεν συνδεεται στον υπολογιστη ουτε με ταμα.. πλεον μονο οταν το πιεζω με μανταλακι φορτιζει. στο youtube ειδα βιντεο πως το φτιαχνουν αλλα θελω να ρωτησω αν εχει συμβει σε κανεναν αλλο και πως το αντιμετωπισε..πολυ κριμα για ενα κινητο που δεν εχει βγαλει ουτε χρονο..το χειροτερο ειναι οτι δεν ξερω τι να παρω αν πεις οτι το ακυρωνω εντελως και παω για το επομενο..εκανα και την αναβαθμιση σε 12.2.6 (eu ειναι το δικο μου), αλλα και παλι δε φορτιζει απο μονο του.

Oneplus 8T - Poco F2 Pro - Redmi 8 - Redmi Note 4X - Samsung Galaxy J5 - Coolpad F1 - Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

απόψε σταματησε να φορτιζει το κινητο..περιττο να πω οτι δεν συνδεεται στον υπολογιστη ουτε με ταμα.. πλεον μονο οταν το πιεζω με μανταλακι φορτιζει. στο youtube ειδα βιντεο πως το φτιαχνουν αλλα θελω να ρωτησω αν εχει συμβει σε κανεναν αλλο και πως το αντιμετωπισε..πολυ κριμα για ενα κινητο που δεν εχει βγαλει ουτε χρονο..το χειροτερο ειναι οτι δεν ξερω τι να παρω αν πεις οτι το ακυρωνω εντελως και παω για το επομενο..εκανα και την αναβαθμιση σε 12.2.6 (eu ειναι το δικο μου), αλλα και παλι δε φορτιζει απο μονο του.
Με μανταλάκι; Καινούριο αυτό το βίντεο δεν το είδα! Να το κάνω μπας και φορτίσει λίγο. Δες τα μηνύματα πιο πάνω το έπαθα και εγώ! Περιμένω να έρθει η κόλλα Τ7000 που παράγγειλα από Κίνα και θα το προσπαθήσω...

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με μανταλάκι; Καινούριο αυτό το βίντεο δεν το είδα! Να το κάνω μπας και φορτίσει λίγο. Δες τα μηνύματα πιο πάνω το έπαθα και εγώ! Περιμένω να έρθει η κόλλα Τ7000 που παράγγειλα από Κίνα και θα το προσπαθήσω...

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το ιδιο βιντεο εννοουσα. απλα οταν το πιεζα σε συγκεκριμενα σημεια στην οθονη, επιανε λιγο η φορτιση για αυτο μετα εβαλα μανταλακι.

πηρες ολα τα εξαρτηματα που λεει; με το banggood πως σου εκαναν refund, εστειλες βιντεακι να αποδεικνυει οτι δε φορτιζει;

γενικα, όποτε θυμαται πιανει, αλλα όχι κατευθειαν και χωρις να πιεσω το κινητο. αλλα ενταξει, δυστυχως αποδεικνυεται οτι ειναι καθαρα θεμα της συσκευης

 

νομιζω οτι κι εγω πρεπει να προμηθευτω καταλληλα και να προσπαθησω μονος μου να το επισκευασω

Oneplus 8T - Poco F2 Pro - Redmi 8 - Redmi Note 4X - Samsung Galaxy J5 - Coolpad F1 - Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο βιντεο εννοουσα. απλα οταν το πιεζα σε συγκεκριμενα σημεια στην οθονη, επιανε λιγο η φορτιση για αυτο μετα εβαλα μανταλακι.

 

πηρες ολα τα εξαρτηματα που λεει; με το banggood πως σου εκαναν refund, εστειλες βιντεακι να αποδεικνυει οτι δε φορτιζει;

 

γενικα, όποτε θυμαται πιανει, αλλα όχι κατευθειαν και χωρις να πιεσω το κινητο. αλλα ενταξει, δυστυχως αποδεικνυεται οτι ειναι καθαρα θεμα της συσκευης

 

 

 

νομιζω οτι κι εγω πρεπει να προμηθευτω καταλληλα και να προσπαθησω μονος μου να το επισκευασω

Μόνο έτσι.. από την στιγμή που δεν αναλαμβάνει κατάστημα προτιμώ να το κάνω μόνος μου από το να εμπιστευτώ ένα που δεν ξέρω. Στο Banggood τους έστειλα λινκ (γιατί πρέπει να το ανεβάσεις στο YouTube πρώτα) με ένα κινητό που φόρτιζε με τον ίδιο φορτιστή άλλαζα το βύσμα το έβαλα στο άλλο και τίποτα! Μάλλον είναι ψιλιασμένοι και εκείνοι γιατί το δέχτηκαν χωρίς πολλά πολλά! Αρκεί να μην πέρασε χρόνος..

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αγαπητοί. Η αλήθεια είναι πως προβληματίστηκα πολύ με αυτό το τηλέφωνο. Το αγόρασα δεύτερο χέρι, προερχόμενο από ελληνικό κατάστημα. Το έβαλα για λίγο στην άκρη. Το έφερα στα ίσια του με την ενεργοποίηση του 5g της cosmote σε άλλο κινητό, το έκανα ένα factory reset και "αναγκάστηκα" να γυρίσω σε αυτό για βασική συσκευή, κυρίως λόγω οθόνης και pop - up camera με δεύτερο το A52 8/256 5G. Δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα, δεν καταλαβαίνει τίποτε η μπαταρία του και δεν κολλάει πουθενά. Δεν υπάρχει αμφιβολία πως το miui θέλει "πείραγμα" για να μπορείς να έχεις τις λειτουργίες όπως θα έπρεπε να είναι σε ένα τόσο δυνατό τηλέφωνο. Αλλά πραγματικά σηκώνω τα χέρια ψηλά, αν και κατανοώ πως ένα πρόβλημα πρέπει να αναδεικνύεται ακόμα και πάνω από 100 καλά. Ίσως μια βαθιά ενασχόληση με το Miui (:worry:) ή ακόμη και αλλαγή rom θα απογείωνε την εμπειρία. Τώρα για τα μανταλάκια...:X

Και τελικά πωλήθηκε σε κάποιον που θα το διαχειρίζεται καλύτερα από εμένα. Να είστε πολύ καλά, γεμάτοι υγεία!

Edited by Spy_Black
Νέα κατάσταση
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
απόψε σταματησε να φορτιζει το κινητο..περιττο να πω οτι δεν συνδεεται στον υπολογιστη ουτε με ταμα.. πλεον μονο οταν το πιεζω με μανταλακι φορτιζει. στο youtube ειδα βιντεο πως το φτιαχνουν αλλα θελω να ρωτησω αν εχει συμβει σε κανεναν αλλο και πως το αντιμετωπισε..πολυ κριμα για ενα κινητο που δεν εχει βγαλει ουτε χρονο..το χειροτερο ειναι οτι δεν ξερω τι να παρω αν πεις οτι το ακυρωνω εντελως και παω για το επομενο..εκανα και την αναβαθμιση σε 12.2.6 (eu ειναι το δικο μου), αλλα και παλι δε φορτιζει απο μονο του.

 

εμενα δευτερη φορα που χαλαει και δεν φορτιζει. παλι το στειλα για εγγυηση. εγω καταφερα να το φορτιζω με τις μεγγενες που εχω για αλλαγη οθονης. ειδα κι επαθα βεβαια την τελευταια φορα για να καταφερω να περασω τα δεδομενα μου στη back up συσκευη μου. Οι πληγες του φαραω μ αυτο το κινητο. πηρα ενα nova 5t τωρα. ο,τι προβλημα ειχα με το poco εχει λυθει μονο θεμα ειναι η μπαταρια στο 5τ.

Link to comment
Share on other sites

εμενα δευτερη φορα που χαλαει και δεν φορτιζει. παλι το στειλα για εγγυηση. εγω καταφερα να το φορτιζω με τις μεγγενες που εχω για αλλαγη οθονης. ειδα κι επαθα βεβαια την τελευταια φορα για να καταφερω να περασω τα δεδομενα μου στη back up συσκευη μου. Οι πληγες του φαραω μ αυτο το κινητο. πηρα ενα nova 5t τωρα. ο,τι προβλημα ειχα με το poco εχει λυθει μονο θεμα ειναι η μπαταρια στο 5τ.

 

τελικα εγω το εστειλα πισω στο banggood και εχουν δρομολογησει την πληρη αποζημιωση.. μου αρεσε πολυ το κινητο παρα τα θεματακια που ειχε και τωρα δεν ξερω τι να παρω..

Oneplus 8T - Poco F2 Pro - Redmi 8 - Redmi Note 4X - Samsung Galaxy J5 - Coolpad F1 - Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

τελικα εγω το εστειλα πισω στο banggood και εχουν δρομολογησει την πληρη αποζημιωση.. μου αρεσε πολυ το κινητο παρα τα θεματακια που ειχε και τωρα δεν ξερω τι να παρω..

 

Aντιστοιχο σε αυτα τα χρηματα με πληρη amoled οθονη χωρις τρυπες και αυτα τα specs κτλ δεν.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

K30 pro

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραίος, να πάρει δηλαδή το κινεζικό f2 pro, χωρίς Β20 και με China rom να ψάχνει για ξεκλείδωμα κλπ.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...