Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν να έχει αρχίσει να στρώνει μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις - ενημερώσεις ε? Τελευταία το μόνο θέμα που έχει είναι ότι όταν παίρνω τηλέφωνο δεν με ακούνε την πρώτη φορά, κλείνω και ξανά παίρνω και συνήθως την δεύτερη φορά με ακούνε, το έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Σαν να έχει αρχίσει να στρώνει μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις - ενημερώσεις ε? Τελευταία το μόνο θέμα που έχει είναι ότι όταν παίρνω τηλέφωνο δεν με ακούνε την πρώτη φορά, κλείνω και ξανά παίρνω και συνήθως την δεύτερη φορά με ακούνε, το έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα?

 

εχεις vodafon?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι Vodafone

Έχει θέμα,το κάνει και σε εμάς στα εταιρικά μας,σε κοσμοτε κανένα θέμα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου λέει είναι beta testing.

Και δε μου κάνει update (!)

Αφότου κατέβασα το zip

Κάποια λύση;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμα 5G στο κινητό μου παρόλο που ήταν ενεργοποιημένη και η δεύτερη κάρτα. Έκανα ένα τεστ έφτασε τα 100 down και 15 up. Περιοχή Κυψέλη.
Link to comment
Share on other sites

Και δεν απενεργοποιήθηκε η δεύτερη σιμ όταν είδες το 5G στην πρώτη;

 

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Και δεν απενεργοποιήθηκε η δεύτερη σιμ όταν είδες το 5G στην πρώτη;

 

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δεν απενεργοποιήθηκε με παίρνουν κανονικά τηλέφωνο, δεν δείχνει ότι είναι εκτός δικτύου. Απλά όταν απαντάω κόβεται το Ιντερνετ. Αυτό είναι και το φυσιολογικό. Είναι dual stand by οπότε μια χαρά. Όταν όμως μιλάω στην μια γραμμή η άλλη δείχνει ότι είναι εκτός. Μετά μου έρχεται μήνυμα ότι κάποιος με πήρε στην άλλη γραμμή.

Επίσης είναι ενεργό το 5G χωρίς να το ενεργοποιήσω με κάποιο μήνυμα. Είχα προσπαθήσει αλλά πήρα μήνυμα ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή και να προμηθευτώ μία στα καταστήματα COSMOTE. Μπορεί κάποιος να θυμίσει πώς ενεργοποιούμε wificall και VOLTE;

Edited by ippotis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δηλαδή στα προτιμώμενα δίκτυα έχεις επιλέξει 5g στη μία κάρτα και LTE στη δεύτερη χωρίς να σου πει ότι δεν μπορείς να έχεις ταυτόχρονα και τις δύο κάρτες όταν η μία είναι 5g? Ενδιαφέρον ακούγεται. Ποια version έχεις? Global ή EU?

7eb6d8d76301a73da62d4b305b96abeb.jpg

 

Για VoLTE και VoWiFi πας εδώ1279f389bc00b3939555ab475c19af7d.jpg

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι στη sim 1 5G και στη Sim 2 LTE (4G). Έχω φλασάρει την XTRV 21.4.14 από την κοινότητα. Έχω ενεργοποιήσει το VOLTE αλλά όταν προσπαθώ να κάνω κλήση μου λέει να απενεργοποιήσω την λειτουργία πτήσης ή να συνδεθώ σε ένα δίκτυο Wifi. Ενώ είμαι ήδη συνδεδεμένος. Λίγο πριν την κλήση μου λέει "Πομπός απενεργοποιημένος". Μήνυμα έχω στείλει για το wificall αλλά λέει ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή που έχω και να επισκεφτώ το Site της COSMOTE για περισσότερες πληροφορίες. Edited by ippotis
Link to comment
Share on other sites

Και στο mi 10t με global stable δουλεύεις 5g κι η άλλη κάρτα δουλεύει κανονικά. Επίσης το 5 g δούλεψε χωρίς να στείλω μνμ κλπ

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα θέλεις να κάνεις κλήση από τη δεύτερη σιμ με VoLTE. Ίσως να δοκιμάσεις να απενεργοποιήσεις την 1η σιμ για να δείς αν λειτουργεί το VoLTE στη δεύτερη? Είχε δουλέψει ποτέ το VoLTE με την ρομ που έχεις τώρα? Κάνε και μια ερώτηση στα παιδιά της XTRV μήπως έχουν την απάντηση. Πάντως είναι ενθαρρυντικό ότι υπάρχει υλοποίηση (έστω και σε custom rom) με 2 sim και χρήση 5g σε μια από αυτές! Ελπίζω σύντομα και σε official!

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα θέλεις να κάνεις κλήση από τη δεύτερη σιμ με VoLTE. Ίσως να δοκιμάσεις να απενεργοποιήσεις την 1η σιμ για να δείς αν λειτουργεί το VoLTE στη δεύτερη? Είχε δουλέψει ποτέ το VoLTE με την ρομ που έχεις τώρα? Κάνε και μια ερώτηση στα παιδιά της XTRV μήπως έχουν την απάντηση. Πάντως είναι ενθαρρυντικό ότι υπάρχει υλοποίηση (έστω και σε custom rom) με 2 sim και χρήση 5g σε μια από αυτές! Ελπίζω σύντομα και σε official!

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

 

Λογικά θέλει ενεργοποίηση ΚΑΙ από την COSMOTE κάτι που δεν το κάνει λόγω μη υποστηριζόμενης συσκευής. Θα πρέπει να βάλω τη SIM σε κάποια συσκευή που προβλέπεται και να την ενεργοποιήσω, αλλιώς τηλέφωνο και λες ότι έχεις μια συσκευή που έχουν αυτοί και το κάνουν μέσω τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!όσοι χρησιμοποιείτε προσωπικό dns (για να κόβει τις διαφημίσεις) σας δουλεύουν οι εφαρμογές επιβράβευσης "επιστροφή" της Eurobank και go4more της εθνικής;;; γιατί εμένα αυτές οι δύο κολλάνε στην αρχή στο λογότυπο...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!όσοι χρησιμοποιείτε προσωπικό dns (για να κόβει τις διαφημίσεις) σας δουλεύουν οι εφαρμογές επιβράβευσης "επιστροφή" της Eurobank και go4more της εθνικής;;; γιατί εμένα αυτές οι δύο κολλάνε στην αρχή στο λογότυπο...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα σε όλους!όσοι χρησιμοποιείτε προσωπικό dns (για να κόβει τις διαφημίσεις) σας δουλεύουν οι εφαρμογές επιβράβευσης "επιστροφή" της Eurobank και go4more της εθνικής;;; γιατί εμένα αυτές οι δύο κολλάνε στην αρχή στο λογότυπο...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα καθώς ήμουν έξω με πολύ ήλιο, παρατήρησα ότι όταν το φόντο είναι άσπρο και ο ήλιος χτυπάει κατευθείαν στην οθόνη, φαίνεται το πίσω μέρος της οθόνης. Σαν να γίνεται ημιδιαφανής. Προς το κάτω μέρος της οθόνης, φαινόταν ένα μικρό παραλληλογραμμο. Δεν μιλάμε για κάψιμο της οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Και μένα το έχει αυτό και πάνω κάπου έχει ένα μικρό. Κάποιο ολοκληρομενο μάλλον είναι

 

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα καθώς ήμουν έξω με πολύ ήλιο, παρατήρησα ότι όταν το φόντο είναι άσπρο και ο ήλιος χτυπάει κατευθείαν στην οθόνη, φαίνεται το πίσω μέρος της οθόνης. Σαν να γίνεται ημιδιαφανής. Προς το κάτω μέρος της οθόνης, φαινόταν ένα μικρό παραλληλογραμμο. Δεν μιλάμε για κάψιμο της οθόνης.

 

Δαχτυλικο αποτύπωμα?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...