Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι θέλει ξεκλείδωμα και πέρασμα fastboot rom με το miflash.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση οποίος ξέρει. Αν θέλω να περάσω την global Rom πρέπει να ξεκλειδώσω τον bootloader? Διαβάζω ότι όσοι έχετε την global δεν έχετε τα θέματα της ΕU και λέω να το δοκιμάσω μπας και δεν χρειαστεί να το δώσω τελικά.

 

Ναι θελει ξεκλειδωμα. Εγω πάντως με EU 12.2.5 πλεον το μόνο θεματακι που εχω είναι οτι καμια φορα μπερδεύονται οι φωτογραφίες συνομιλητων πχ messenger αν μου έχουν στείλει 2 ατομα θα μ βγαλει 2 ειδοποιησεις με ιδια φωτο αλλα σωστα τα ονοματα τους.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θελει ξεκλειδωμα. Εγω πάντως με EU 12.2.5 πλεον το μόνο θεματακι που εχω είναι οτι καμια φορα μπερδεύονται οι φωτογραφίες συνομιλητων πχ messenger αν μου έχουν στείλει 2 ατομα θα μ βγαλει 2 ειδοποιησεις με ιδια φωτο αλλα σωστα τα ονοματα τους.

 

Το πρόβλημα με τα publes του messenger το έλυσες;;

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τα publes του messenger το έλυσες;;

 

Δε τα χρησιμοποιουσα οποτε δεν εχω δει αν εχει λυθει, αλλα απο οτι διαβαζα δεν ειχε να κανει με την xiaomi αλλα με το συνδυασμό Android 11 και messenger σε ολα τα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιστηκε το poco launcher σε 2.20.1.25, κανονικα απο το update. Το προβλημα, οτι mp3 αρχεια απο τον Recorder ΔΕΝ αντιγραφονται στο Internal Storage, παραμενει. 12.2.5 RJKEUXM, εχω.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κ εγώ το update του poco αλλά δυστυχώς δεν μου δούλευαν τα gestures... Και αυτό είναι κάτι που είχε επισημανθεί στο telegram από κάποιους... Έτσι γύρισα στο 2.20.1.19 και όλα κομπλέ!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε τα χρησιμοποιουσα οποτε δεν εχω δει αν εχει λυθει, αλλα απο οτι διαβαζα δεν ειχε να κανει με την xiaomi αλλα με το συνδυασμό Android 11 και messenger σε ολα τα κινητα.

 

Έχω μιλήσει με άτομα και οι μόνοι που το έχουν αυτό το θέμα είναι κάτοχοι Xiaomi. Κανείς άλλος. Δεν μπορεί να ναι σύμπτωση. Τι να πω. Γενικά αν λυθεί αυτό το πρόβλημα δεν θα χω πρόβλημα να το κρατήσω. Οκ το αδύναμο WiFi δεν με ενοχλεί τόσο πολύ. Έχω παρά πολλά δεδομένα οπότε αν κάποια στιγμή δεν έχω δυνατό WiFi ανοιγω τα δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

απο οτι διαβαζα δεν ειχε να κανει με την xiaomi αλλα με το συνδυασμό Android 11 και messenger σε ολα τα κινητα.

Δεν είναι έτσι. Μόνο σε MIUI 12 υπάρχει αυτό το μπάχαλο με τα bubbles του Messenger. Σε Oxygen OS 11 και σε 2 Android 11 custom ROM που δοκίμασα δουλεύουν τέλεια.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Έχω μιλήσει με άτομα και οι μόνοι που το έχουν αυτό το θέμα είναι κάτοχοι Xiaomi. Κανείς άλλος. Δεν μπορεί να ναι σύμπτωση. Τι να πω. Γενικά αν λυθεί αυτό το πρόβλημα δεν θα χω πρόβλημα να το κρατήσω. Οκ το αδύναμο WiFi δεν με ενοχλεί τόσο πολύ. Έχω παρά πολλά δεδομένα οπότε αν κάποια στιγμή δεν έχω δυνατό WiFi ανοιγω τα δεδομένα

 

Και σε sam kai one+ kai hua kai zte kai.....ειναι θεμα του λειτουργικου φιλε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση...εχει βάλει κάποιος θέματα από την εφαρμογή του κινητού;;; ρωτάω γιατί βρήκα το θέμα της φωτογραφίας (evolution λέγεται) το κατέβασα έκανα εφαρμογή αλλά δεν μου εμφανίζει το ημερολόγιο και τον καιρό όπως στην φωτογραφία του θέματος... Γνωρίζει κάποιος γιατί;; (στο κινητό έχω poco launcher) 695795f537281916e11b108e4dcac6a0.jpg

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση...εχει βάλει κάποιος θέματα από την εφαρμογή του κινητού;;; ρωτάω γιατί βρήκα το θέμα της φωτογραφίας (evolution λέγεται) το κατέβασα έκανα εφαρμογή αλλά δεν μου εμφανίζει το ημερολόγιο και τον καιρό όπως στην φωτογραφία του θέματος... Γνωρίζει κάποιος γιατί;; (στο κινητό έχω poco launcher) 695795f537281916e11b108e4dcac6a0.jpg

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μολις το εβαλα για δοκιμη. Κανονικα φαινεται να λειτουργει, και με double-tab αλλαζει και το στυλ των εικονιδιων καιρου και ωρας.

12.2.5 RJKEUXM, εχω. Χρειαστηκε να απενεργοποιησω προσωρινα τον AdGuard DNS για να το κατεβασω. Αλλα θα το σουταρω γιατι μου φαινεται παιδικο. Εγω χρησιμοποιω το Earth & Moon 2.9

Edited by Nick_NI
Link to comment
Share on other sites

Μολις το εβαλα για δοκιμη. Κανονικα φαινεται να λειτουργει, και με double-tab αλλαζει και το στυλ των εικονιδιων καιρου και ωρας.

12.2.5 RJKEUXM, εχω. Χρειαστηκε να απενεργοποιησω προσωρινα τον AdGuard DNS για να το κατεβασω. Αλλα θα το σουταρω γιατι μου φαινεται παιδικο. Εγω χρησιμοποιω το Earth & Moon 2.9

Πολύ περίεργο... Εγώ έχω την 12.2.4 EU... Το έβγαλα απενεργοποιησα το dns το ξαναπέρασα αλλά πάλι το ίδιο.. Δεν βρίσκω για ποιο λόγο γίνεται αυτό

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο... Εγώ έχω την 12.2.4 EU... Το έβγαλα απενεργοποιησα το dns το ξαναπέρασα αλλά πάλι το ίδιο.. Δεν βρίσκω για ποιο λόγο γίνεται αυτό

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MIUI optimisation? Δες μήπως είναι απενεργοποιημένο.

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

MIUI optimisation? Δες μήπως είναι απενεργοποιημένο.

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Η βελτιστοποιηση miui στις επιλογές προγραμματιστων ειναι ήδη ενεργοποιημενο... Άλλη ιδέα;;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά false alarm!!!! Καταρχας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! Το "πρόβλημα" σε όλο αυτό που ανέφερα ήταν τελικά ότι εγώ δεν είχα το widget από το stock ρολόι!!!! Χρησιμοποιω άλλο widget από άλλη εφαρμογή ρολογιού-καιρού και γι αυτό δεν εμφανιζόταν αυτό του θέματος... Ευχαριστώ κ πάλι!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει βρεθεί κάποια λύση στο θέμα με τα προγράμματα στο background όπου η συσκευή "ξεχνάει" Και ξαναφορτώνει το περιεχόμενο εφαρμογών που περνάνε από πίσω? Μπορώ να κάνω κάτι για να μην ξεχνάει τόσο εύκολα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει βρεθεί κάποια λύση στο θέμα με τα προγράμματα στο background όπου η συσκευή "ξεχνάει" Και ξαναφορτώνει το περιεχόμενο εφαρμογών που περνάνε από πίσω? Μπορώ να κάνω κάτι για να μην ξεχνάει τόσο εύκολα?

 

Εχεις κάνει τα εξής:

 

- ενεργοποιήση του autostart,

- αφαίρεση των περιορισμών του battery saver

- κλείδωμα της εφαρμογής στον task manager

;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Μία ερώτηση. Το netflix δεν μου ανοίγει κ βγάζει στο play store οτι δεν είναι συμβατή η εφαρμογή με την συσκευή . Ξέρει κάποιος κάτι ? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κάνει τα εξής:

 

;

 

Βελτιώθηκε η κατάσταση, ευχαριστώ.! Σήμερα δεν δουλέυει ο mi browser, και o mozilla δεν ανεβάζει φωτογραφίες, μόνο ο duck duck έμεινε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι στα ξαφνικά πριν από λίγη ώρα σταμάτησε να φορτίζει.. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει; Άλλαξα φορτιστή πρίζα έκανα επανεκκίνηση τίποτα. Πραγματικά αυτό το τηλέφωνο με έχει κουράσει όσο κανένα άλλο! Το ματιασα δεν εξηγείτε αλλιώς.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι στα ξαφνικά πριν από λίγη ώρα σταμάτησε να φορτίζει.. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει; Άλλαξα φορτιστή πρίζα έκανα επανεκκίνηση τίποτα. Πραγματικά αυτό το τηλέφωνο με έχει κουράσει όσο κανένα άλλο! Το ματιασα δεν εξηγείτε αλλιώς.

 

Είναι κλασικό πρόβλημα που βγάζουν τα F2 Pro και θέλει αλλαγή θύρας usb type C. Απλά στους περισσότερους που το παθαίνουν χαλάει σταδιακά, όχι μια κι έξω. Δοκίμασε αν μπορείς να το συνδέσεις στο PC για μεταφορά αρχείων. Κάνε κι ένα factory reset. Και δες αν μπορείς να το στείλεις για service.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του κινητου χρωμα cyber Gray εκδοση 6/128 ,αποφασισα να το δωσω , δεν εχω χρονο να ασχοληθω με custom roms κλπ ,το κινητο ειναι αψεγαδιαστο , οποιος ενδιαφερεται απο Θεσσαλονικη ας στειλε dm
Link to comment
Share on other sites

Είναι κλασικό πρόβλημα που βγάζουν τα F2 Pro και θέλει αλλαγή θύρας usb type C. Απλά στους περισσότερους που το παθαίνουν χαλάει σταδιακά, όχι μια κι έξω. Δοκίμασε αν μπορείς να το συνδέσεις στο PC για μεταφορά αρχείων. Κάνε κι ένα factory reset. Και δες αν μπορείς να το στείλεις για service.
Άσε το κατάλαβα ότι φταίει αυτό... Δεν πιάνει ούτε στο pc και έχω 13% μπαταρία και το σκέφτομαι μη μου μείνει για επαναφορά!

Όσο για επισκευή το πήρα από bangood δεν έχω ιδέα τι να κάνω.. Είμαι πάντως στην εγγύηση του χρόνου!

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άσε το κατάλαβα ότι φταίει αυτό... Δεν πιάνει ούτε στο pc και έχω 13% μπαταρία και το σκέφτομαι μη μου μείνει για επαναφορά!

Όσο για επισκευή το πήρα από bangood δεν έχω ιδέα τι να κάνω.. Είμαι πάντως στην εγγύηση του χρόνου!

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τους στέλνεις μήνυμα. Αν είναι βλάβη μέχρι 80€ (νομίζω) στα καλύπτουν αυτοί. Το πας, το φτιάχνεις, στέλνεις την απόδειξη και αυτοί σου στέλνουν τα λεφτά. Για παραπάνω δυστυχώς το στέλνεις και περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Τους στέλνεις μήνυμα. Αν είναι βλάβη μέχρι 80€ (νομίζω) στα καλύπτουν αυτοί. Το πας, το φτιάχνεις, στέλνεις την απόδειξη και αυτοί σου στέλνουν τα λεφτά. Για παραπάνω δυστυχώς το στέλνεις και περιμένεις.
Αν και ήμαστε λίγο οφτοπικ, σε οποιαδήποτε κατάστημα; Τους έστειλα μήνυμα και περιμένουν βίντεο... Γιατί τους έστειλα κάτι χαλιά εικόνες που μπόρεσα από το τάμπλετ! Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος στην Λάρισα μεριά που να φτιάχνει;

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...