Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα κι εγω την 12.2.5.0 RJKEUXM. Ηρθε με κανονικο update απο το κινητο. Απο εδω ελεγχουμε την τελευταια εκδοση? Γιατι δεν φαινεται η 12.2.5 εκει?

 

 

 

Αντιμετωπιζω ακομα εκεινο το προβλημα με τον Recorder 1.9.43, τελευταιο update.

 

 

 

Παρακαλω πολυ, μπορειτε να μου πειτε αν σε εσας λειτουργει το εξης:

 

Αν ηχογραφησετε ενα mp3 voice ατον Recorder, μπορειτε μετα να στειλετε το αρχειο στο Internal Shared Storage / Music ?

 

 

 

Συγκεκριμενα, επιλεγω το mp3 που ηχογραφησα απο Recordings στον Recorder. Επιλεγω Send. Μετα, Copy to...

 

Ανοιγει το Select folder. Επιλεγω Internal Shared storage και κατοπιν Music. Παταω Paste και μου λεει: Couldn't copy

 

 

 

Και δεν το αποθηκευει! Μεχρι πριν λιγο καιρο το αποθηκευε!

 

 

 

Μπορει καποιος, παρακαλω, να δοκιμασει?

 

 

 

Ευχαριστω!

Ούτε και εμένα το κάνει. Προσπάθησε με άλλη εφαρμογή file explorer. Με το Solid το έκανε! Επίσης έτσι το κάνεις αντιγραφή, οπότε είναι και στους δύο φακέλους η ηχογράφηση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προφανώς είναι ένα ακόμα θεματάκι (!) της 12.2.x. Θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις κάποιον άλλο file manager τουλάχιστον μέχρι να λυθούν τα προβλήματα της MIUI. Εγώ χρησιμοποιώ χρόνια τώρα τον FX Explorer και η διαδικασία που περιγράφεις γίνεται κανονικά και χωρίς πρόβλημα.

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Χαχα με πρόλαβες δεν το είδα..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια, μαλλον θα δοκιμασω τον FX Explorer.

 

@antouaa , ναι, αντιγραφη κανω διοτι δεν εχει άλλη επιλογη. Μονο Sent to... επιλογη εχει. Επισης, το κανω αυτο διοτι δεν στελνει με τιποτα το mp3 στο Telegram. Απευθειας απο τον Recorder στο Telegram, δεν στελνει. Παλαιοτερα το εκανε. Μετα χαλασε. Ετσι, αντεγραφα τα voice clips στο Music, και απο 'κει τα εστελνα μεσω Telegram. Τωρα χαλασε και αυτο, οποτε θα προσπαθησω διαφορετικο File Manager.

 

Επισης, ενα άλλο που δεν λειτουργει ειναι οταν προσπαθω να επισυναψω (attachment) ενα mp3 στο Proton Mail. Μια στις 3 φορες λειτουργει, και αν...

 

Καποια στιγμη θα προσπαθησω να κανω factory reset, να δω αν θα διορθωθει. Ειδαλως, θα κοιταξω για custom rom.

Edited by Nick_NI
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια, μαλλον θα δοκιμασω τον FX Explorer.

 

@antouaa , ναι, αντιγραφη κανω διοτι δεν εχει άλλη επιλογη. Μονο Sent to... επιλογη εχει. Επισης, το κανω αυτο διοτι δεν στελνει με τιποτα το mp3 στο Telegram. Απευθειας απο τον Recorder στο Telegram, δεν στελνει. Παλαιοτερα το εκανε. Μετα χαλασε. Ετσι, αντεγραφα τα voice clips στο Music, και απο 'κει τα εστελνα μεσω Telegram. Τωρα χαλασε και αυτο, οποτε θα προσπαθησω διαφορετικο File Manager.

 

Επισης, ενα άλλο που δεν λειτουργει ειναι οταν προσπαθω να επισυναψω (attachment) ενα mp3 στο Proton Mail. Μια στις 3 φορες λειτουργει, και αν...

 

Καποια στιγμη θα προσπαθησω να κανω factory reset, να δω αν θα διορθωθει. Ειδαλως, θα κοιταξω για custom rom.

Κοίτα μήπως έχει αλλάξει στις ρυθμίσεις η μορφή ήχου και από mp3 έχει γίνει aac. Γιατί μπορεί να είναι σε aac όπως πήγε εμένα και γι'αυτό να μη το δέχεται το telegram.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μήπως έχει αλλάξει στις ρυθμίσεις η μορφή ήχου και από mp3 έχει γίνει aac. Γιατί μπορεί να είναι σε aac όπως πήγε εμένα και γι'αυτό να μη το δέχεται το telegram.

 

Το δοκιμασα μολις τωρα. Με aac, mp3, wav. Κανενα αρχειο απο αυτα δεν μπορει να σταλει απο τον Recorder στο Telegram. Εννοειται οτι ειναι ολα updated. Στο WhatsApp και στο Viber παντως στελνει. Εβαλα παντως τον FX File Explorer και αποθηκευω τωρα στο Music.

 

PS: το οτι δεν μπορει να αντιγραφει αρχειο ηχου (recording) απο τον Recorder στο Music, με τον File Manager, ειναι καθαρο MIUI bug.

 

Μηπως ξερετε σε ποιο site μπορουμε να αναφερουμε επισημα αυτα τα bugs?

Edited by Nick_NI
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,κάτοχος του κινητού εδώ και 4 μήνες περίπου ,ευτυχώς το έψαξα και δεν έκανα αναβάθμιση σε 12.2.4 , είμαι με την 12.0.3 ,αλλά και πάλι δεν είμαι ευχαριστημένος. Υπάρχει κάποια καλή και αξιόπιστη custom rom χωρίς bugs με "ασφαλείς" ενημερώσεις ;Υπάρχει κάποιος που να έχει το κινητό με κάποια custom να αναφέρει την εμπειρία του;Δοκίμασε κάνεις την lineageOs ;Κινητάρα το poco αλλά το miui απογοήτευση δυστυχώς .
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έφτασα στο αμήν σήμερα πρωϊ πρωϊ και το στέλνω, προσπαθώ να ανοίξω τον file manager μισή ώρα τώρα και δεν ανοίγει, δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου, κρίμα γιατί στην αρχή ήταν vfm.
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά απορώ με τα προβλήματα σας, προς Θεού, δεν λέω ότι δεν τα έχετε, εγώ από αυτά δεν έχω το παραμικρό! Το μόνο που με χάλασε στην μετάβαση από την 12.0.3 στην 12.2.x είναι οι φούσκες του messenger (έχει αναφερθεί πολλάκις).

Εχθές έκανα την αναβάθμιση σε 12.2.5 και μπορώ να πω ότι το κινητό έγινε λίγο καλύτερο στα σημεία... Το δακτύλικο αποτύπωμα ξεκλειδώνει το κινητό στο μισό χρόνο από πριν, επίσης έχω την αίσθηση ότι έχει γίνει ακόμα πιο γρήγορο γενικά το κινητό, ανοίγει τα πάντα αστραπιαία!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά απορώ με τα προβλήματα σας, προς Θεού, δεν λέω ότι δεν τα έχετε, εγώ από αυτά δεν έχω το παραμικρό! Το μόνο που με χάλασε στην μετάβαση από την 12.0.3 στην 12.2.x είναι οι φούσκες του messenger (έχει αναφερθεί πολλάκις).

Εχθές έκανα την αναβάθμιση σε 12.2.5 και μπορώ να πω ότι το κινητό έγινε λίγο καλύτερο στα σημεία... Το δακτύλικο αποτύπωμα ξεκλειδώνει το κινητό στο μισό χρόνο από πριν, επίσης έχω την αίσθηση ότι έχει γίνει ακόμα πιο γρήγορο γενικά το κινητό, ανοίγει τα πάντα αστραπιαία!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ μαζί σου , πρέπει να έχεις Global version και εσύ για να μην έχεις προβλήματα σωστά?

Όσοι έχουν προβλήματα έχουν την Ευ

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια σήμερα το κινητό άρχισε να κρασάρει εφαρμογές μια μετά την άλλη. Ρε xiaomi σοβαρά τώρα, παραιτηθείτε όλοι να τελειώνουμε.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έφτασα στο αμήν σήμερα πρωϊ πρωϊ και το στέλνω, προσπαθώ να ανοίξω τον file manager μισή ώρα τώρα και δεν ανοίγει, δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου, κρίμα γιατί στην αρχή ήταν vfm.
Αναβάθμισε το android web view και εμένα δεν μου άνοιγε πολλές εφαρμογές!

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κρίμα κ πάλι κρίμα για τέτοιο κινητό... Μήπως να πάμε στο νέο poco f3???
Και αυτό Miui θα έχει. Νομίζεις θα το έχουν σε καλύτερη μοίρα;
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει πρόβλημα με το Android System WebView και κρασάρουν οι εφαρμογές όπως συμβαίνει και σε άλλες εταιρείες...

 

 

Παρεμπιπτόντως, εγώ με global δεν παρατηρώ τα έντονα προβλήματα που καταγράφουν οι συμφορουμίτες (και εννοείται ότι δεν τους αμφισβητώ).

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Βγάζει προβλήματα ανεξάρτητα της miui. Και σε εμένα στο le max 2 με aosp rom, το ίδιο συμβαίνει. Απεγκατασταση των τελευταίων ενημερώσεων και υπομονή μέχρι να το φτιάξει η google

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το android web view που εμφανίστηκε σήμερα υπάρχει σε πολλές συσκευές από όλες τις εταιρείες. Είναι γενικό.

 

Παρόλα αυτά, όποιος θέλει να ξεφορτωθεί το τόσο τραγικό Poco F2 pro του, ειδικά αν είναι στο άθλιο μπλε χρώμα, ας μου στείλει ένα προσωπικό μήνυμα εδώ στο φόρουμ. Με έπιασαν οι καλοσύνες, θα προσπαθήσω να βοηθήσω...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το android web view που εμφανίστηκε σήμερα υπάρχει σε πολλές συσκευές από όλες τις εταιρείες. Είναι γενικό.

 

Παρόλα αυτά, όποιος θέλει να ξεφορτωθεί το τόσο τραγικό Poco F2 pro του, ειδικά αν είναι στο άθλιο μπλε χρώμα, ας μου στείλει ένα προσωπικό μήνυμα εδώ στο φόρουμ. Με έπιασαν οι καλοσύνες, θα προσπαθήσω να βοηθήσω...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:lol:Ωραιος!!!!Ψυχικο θα κανουμε.......:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Κάντε αναβάθμιση του Android Web view από το play store. Βγήκε σήμερα.

Δείχνει να λύνει τα προβλήματα των εφαρμογών που κρασάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα, με V12.2.5.0 RJKEUXM, δεν μου κρασαρε καμια εφαρμογη και οταν πηγα στο Play Store να αναβαθμισω τον Chrome και το Android Web view, περιμενα μερικα λεπτα, δεν αναβαθμιζε, και εκανα cancel.

 

Να ρωτησω κατι.

 

1) Παω για factory reset μεθαυριο πρωι, μαλλον. Τα chats = φωτο, μυνηματα, video, αρχεια, των εφαρμογων WhatsApp, Viber, Telegram και Skype, πρεπει να τα κανω Export για να μην τα χασω? Ή αποθηκευονται στο δικο τους cloud?

Μαλλον βλακεια ρωταω, δεν με νοιαζει, παρακαλω απαντηστε.

 

2) Που μπορω να κανω backup τις (πολυ) λιγες φωτο που εχω βγαλει? Οι φωτο που μου εχουν στειλει, μεσω WhatsApp κλπ, παραμενουν εκει, ετσι δεν ειναι? Τις λιγες εφαρμογες μου θα τις επανεγκαταστησω μια-μια

 

3) Ειναι κατι άλλο που πρεπει να προσεξω στο factory reset?

 

3) Για την τελευταια εκδοση MIUI, εδω ελεγχουμε? --> https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900380

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου , πρέπει να έχεις Global version και εσύ για να μην έχεις προβλήματα σωστά?

 

Όσοι έχουν προβλήματα έχουν την Ευ

Ναι σωστά, την global έχω... Αλλά και ένας φίλος που έχει το EU version δεν έχει κανένα πρόβλημα..

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα στο κανάλι MIUI SYSTEM UPDATES του telegram ότι βγήκε νέο update το poco launcher 2.20.1.25 το έχει βάλει κανείς;;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα στο κανάλι MIUI SYSTEM UPDATES του telegram ότι βγήκε νέο update το poco launcher 2.20.1.25 το έχει βάλει κανείς;;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ το έκανα εγκατάσταση αλλά δεν κατάλαβα κάποια εμφανή διαφορά

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από σήμερα το πρωί που ήρθε η νέα έκδοση Poco launcher δεν είδα καμία διαφορά. Συνεχίζει να "ξεχνάει" εφαρμογές στο φωτεινό θέμα ενώ έχεις επιλέξει σκοτεινό.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση οποίος ξέρει. Αν θέλω να περάσω την global Rom πρέπει να ξεκλειδώσω τον bootloader? Διαβάζω ότι όσοι έχετε την global δεν έχετε τα θέματα της ΕU και λέω να το δοκιμάσω μπας και δεν χρειαστεί να το δώσω τελικά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...