Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο ξεκλείδωμα bootloader, γίνεται factory reset, διαγραφή όλων των δεδομένων, και στο twrp, χρειάζεται format data, και μετά η εγκατάσταση της custom firmware.
Link to comment
Share on other sites

@athanasios1112 και @geotzia ευχαριστώ! Πήγα να κάνω τελικά unlock (πρεπει να είχα κάνει request παλιότερα και είχε μηδενισει το χρονόμετρο) αλλα δεν είχα κάνει σύνδεση της συσκευής με το mi account μου, οπότε αναμένω πάλι άλλες 7 ημέρες!

 

Και ξέρετε γιατί μπριζώθηκα να το κάνω unlock? Για τον call recorder που διαβασα παραπάνω! (Ευχαριστώ και τον ippotis λοιπόν! :) )

Link to comment
Share on other sites

@athanasios1112 και @geotzia ευχαριστώ! Πήγα να κάνω τελικά unlock (πρεπει να είχα κάνει request παλιότερα και είχε μηδενισει το χρονόμετρο) αλλα δεν είχα κάνει σύνδεση της συσκευής με το mi account μου, οπότε αναμένω πάλι άλλες 7 ημέρες!

 

Και ξέρετε γιατί μπριζώθηκα να το κάνω unlock? Για τον call recorder που διαβασα παραπάνω! (Ευχαριστώ και τον ippotis λοιπόν! :) )

 

Νά έχεις υπ'όψιν (είχα κάποτε την xtrv στο mi9 lite) ότι με το ξεκλείδωμα ΙΣΩΣ έχεις πρόβλημα με κάποιες εφαρμογές τράπεζας ή το netflix opap κλπ. Ψάξε το λίγο αν σε ενδιαφέρουν αυτές οι εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Νά έχεις υπ'όψιν (είχα κάποτε την xtrv στο mi9 lite) ότι με το ξεκλείδωμα ΙΣΩΣ έχεις πρόβλημα με κάποιες εφαρμογές τράπεζας ή το netflix opap κλπ. Ψάξε το λίγο αν σε ενδιαφέρουν αυτές οι εφαρμογές.

 

Με την εφαρμογή της Εθνικής δεν έχω θέμα. netflix δε χρησιμοποιώ. Κάποιο άλλο θέμα δεν έχω μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Είδες διάφορες??

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, security patch είναι

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την V12.2.4.0.RJKEUXM

 

10 Μαρτιου εκανε update τον POCO Launcher σε v2.20.1.24

 

Απο τοτε, οταν ηχογραφω ενα mp3 στον Recorder, δεν μπορω να αντιγραψω το αρχειο ηχου στο File Manager/Music

 

Δηλαδη, απο τον Recorder επιλεγω το mp3, απο το κατω μερος Send, μετα File Manager, Internal Shared Storage, μετσ Music. Μετα επιλεγω Paste και μου λεει: Couldn't copy

 

Μεχρι πριν το POCO Launcher update ετσι το εκανα και δουλευε. Τωρα δεν λειτουργει. Ο λογος που το εκανα ετσι ειναι επειδη ηχογραφω καποια audio mp3 και θελω να τα στελνω μεσω Telegram. Το send κατευθειαν απο τον Recorder στο Telegram δεν λειτουργει. Παλαιοτερα δουλευε, μετα απο καποιο σημειο χαλασε. Τωρα χαλασαν ολα! Αμα θελω να κανω τη δουλεια μου τωρα, πρεπει να στειλω email το αρχειο μου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις uninstall updates για τον Poco launcher και μετά να κάνεις update στην έκδοση 2.20.1.19 που νομίζω ήταν η τελευταία (αυτήν έχω κι εγώ και δουλεύει καλά - τουλάχιστον σε μένα). Έχει βγει και η 2.20.1.23 οπότε μπορείτε να δοκιμάσεις κι αυτή. Link από το Apkmirror: https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/poco-launcher/poco-launcher-2-20-1-19-release/

Καλή επιτυχία!

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 μήνες για ένα κακό update και ένα security patch. Του χρόνου θα μας έχουν ξεχάσει

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 μήνες για ένα κακό update και ένα security patch. Του χρόνου θα μας έχουν ξεχάσει

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi έχουμε δεν περιμένουμε και πολλά, και η δική μου γνώμη είναι ποτέ σε xiaomi δεν δίνεις πάνω από 200-250€ απλά είναι πεταμένα λεφτά, και 1000€ να δώσεις το miui το ίδιο τραγικό είναι και την ίδια αντιμετώπιση θα έχει.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi έχουμε δεν περιμένουμε και πολλά, και η δική μου γνώμη είναι ποτέ σε xiaomi δεν δίνεις πάνω από 200-250€ απλά είναι πεταμένα λεφτά, και 1000€ να δώσεις το miui το ίδιο τραγικό είναι και την ίδια αντιμετώπιση θα έχει.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μotorola atrix (το πρώτο 2πύρηνο κινητό) 400€ Android 2.3 (Gingerbread), Ούτε μία αναβάθμιση...

Samsung galaxy tab 8.4 pro 300€ Android 4.4 (KitKat), Ούτε μία αναβάθμιση...

Τα είχα και τα 2,το samsung το έχω ακόμα με slim rom που είναι android 6 τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Βρε ας μην βγάζουν συχνά. Αν δεν είχα Μπαγκς ούτε θα με ενοιαζε..

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πουλατε οσο ειναι καιρος λεμε......σωτηρια δεν υπαρχει....το pm μου ειναο ανοιχτο....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi έχουμε δεν περιμένουμε και πολλά, και η δική μου γνώμη είναι ποτέ σε xiaomi δεν δίνεις πάνω από 200-250€ απλά είναι πεταμένα λεφτά, και 1000€ να δώσεις το miui το ίδιο τραγικό είναι και την ίδια αντιμετώπιση θα έχει.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιαυτό unlock στο πρώτο boot, και custom rom.

Από το 2014 έχω xiaomi συσκευές, και απλά δεν ασχολούμαι με το σάπιο MiUI.

 

Xiaomi/Poco αγοράζουμε μόνο για το hardware, το software είναι επιεικώς ανάπηρο, όπως και η υποστήριξη αυτού.

 

Αν έχει κάποιος F2 Pro από Θεσσαλονίκη, και το βαρέθηκε, ας μου στείλει ένα μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις uninstall updates για τον Poco launcher και μετά να κάνεις update στην έκδοση 2.20.1.19 που νομίζω ήταν η τελευταία (αυτήν έχω κι εγώ και δουλεύει καλά - τουλάχιστον σε μένα). Έχει βγει και η 2.20.1.23 οπότε μπορείτε να δοκιμάσεις κι αυτή. Link από το Apkmirror: https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/poco-launcher/poco-launcher-2-20-1-19-release/

Καλή επιτυχία!

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

 

Ευχαριστω για την προτροπη, φιλε μου, αλλα μαλλον θα βαλω κι εγω custom ROM. Μεχρι πριν μια εβδομαδα, χρησιμοποιουσα το κινητο για τη δουλεια και λογω καποιων εφαρμογων που υποχρεωτικα χρειαζομαστε, δεν ηθελα να το πειραξω. Σιγα σιγα ομως το σκεφτομαι για custom ROM. Απλα, δεν εχω ιδεα απο αυτα...

 

Αν και ειναι το πρωτο Xiaomi μου, πιστευω οτι ισχυει οτι ειπωθηκε παραπανω: Xiaomi για το hardware και μετα custom ROM. Σκεφτομαι για αυτη που διαθετει η Ελληνικη ομαδα, αλλα δεν εχω ιδεα... Απολυτως καμια ιδεα. Επισης, δεν θελω με τιποτα να χασω καποιες επαφες και καποια chats, voice clips + videos.

 

Θα ηθελα κι εγω να ακουσω καποιες προτασεις για ROM...

 

PS: απεγκατεστησα και ξαναεβαλα το Telegram και μια απ' τα ιδια. Ο Recorder φταει.

Edited by Nick_NI
Link to comment
Share on other sites

Το Xiaomi έχει δυνατότητα για cloud, μέσα από το μενού του κινητού, μέχρι 5 gb.

Κάνε backup. Το έχω root, και βλέπω στο Xiaomi/eu, δεν έχουν firmware καινούργια, και δεν ξέρω τι συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνεις κάποια ρομ?

 

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο F1 μου φοράω HavocOS, εδώ και δύο χρόνια.

Πλέον είναι σε Android 11, με μηνιαία updates.

 

Δες εδώ για το F2 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο POCO είμαι νέος χρήστης μιας και είχα το Mi9 Lite. Τώρα έχω επάνω την XTRV 21.3.10 και δεν έχω κάποιο πρόβλημα κάπου. Πάντως μου αρέσουν τα εφέ στην κάμερα που έχει. ΑΝ έχεις δυνατό κινητό μπορεί να τα κάνει. Αυτό που είχα και άλλα της ίδιας κατηγορίας με το lite ούτε καν. Με τη Rom που φοράει έχω και την ηχογράφηση στις κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέρα και έκπληξη αυτό το τηλέφωνο!! Σήμερα το πρωί (χωρίς αιτια κ αφορμή!!) πήγα να κάνω κλήση (με Google dialer, αλλά κ με άλλο dialer) και η οθόνη σβήνει αμέσως χωρίς να το βάλω στο αυτί μου!!! Το βάζω στο αυτί μου, το ξαναβγαζω και πάλι δεν ανοίγει με αποτέλεσμα να μην μπορώ να διαχειριστώ την οθόνη κλήσης (Δλδ να το κλείσω, να βάλω μεγάφωνο κλπ) νομίζω έχει σχέση με το proximity sensor, αλλά πραγματικά έτσι στο ξαφνικό;;; καμία ιδέα;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέρα και έκπληξη αυτό το τηλέφωνο!! Σήμερα το πρωί (χωρίς αιτια κ αφορμή!!) πήγα να κάνω κλήση (με Google dialer, αλλά κ με άλλο dialer) και η οθόνη σβήνει αμέσως χωρίς να το βάλω στο αυτί μου!!! Το βάζω στο αυτί μου, το ξαναβγαζω και πάλι δεν ανοίγει με αποτέλεσμα να μην μπορώ να διαχειριστώ την οθόνη κλήσης (Δλδ να το κλείσω, να βάλω μεγάφωνο κλπ) νομίζω έχει σχέση με το proximity sensor, αλλά πραγματικά έτσι στο ξαφνικό;;; καμία ιδέα;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε άλλο κινητό που είχα, είχε μαζέψει βρωμιά κάτω από το τζαμάκι και δεν φαινόταν. Αφαίρεσε το τζαμάκι μήπως και είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Ποιος θα είναι ο τολμηρός της παρέας? Ανέβηκε η έκδοση 12.2.5.0 RJKEUXM EEA. Ποιος ζει την ζωή του στα άκρα να ενημερώσει και εμάς τους κοινούς θνητούς τι να κάνουμε??? :p:p:p
Link to comment
Share on other sites

Εγω την εκανα πρωι πρωι. Μια χαρα φαίνεται. Εξαλλου security patch ειναι και μια μικροαλλαγη στην καμερα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...