Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλό μήνα.

 

 

 

Από προχθές, έχει αρχίσει τα κουφά με το WiFi. Δεν συνδέεται αυτόματα και αν συνδεθεί τότε μου γράφει ότι δεν έχει σύνδεση στο Internet και ζητάει άδεια για χρήση δεδομένων. Το κάνει σε όλα τα WiFi και μόνο η δική μου συσκευή. Έκανα reset WiFi, Bluetooth κλπ και συνεχίζει να το κάνει.

 

Είμαι στην 12.2.4 εδώ και καιρό αλλά δεν είχα πρόβλημα μέχρι προχθές.

 

Επίσης, το ακουστικό κατά την κλήση, μου κάνει μικρά παράσιτα. Από το ηχείο ή με το Bt δεν έχω πρόβλημα.

 

 

 

Καμία ιδέα;

 

 

 

Ευχαριστώ

Αυτή την περίοδο όλοι ζούμε παρέα με τα bugs μας στην συσκευή! Υπομονή μεχρι το επόμενο update και ο Θεός βοηθός!!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα ματια σας 24 με τον φορτιστή του κινητού. Δεν υπάρχει πουθενά διαθέσιμος σε όλη την ευρώπη. Απορώ πως σκατά γίνεται αυτό. Μέχρι και στο aliexpress μόνο καλώδια έχουν και φορτστή δεν φέρνει ούτε ο επίσημος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα (infoquest) ουτε υπάρχει αυτήν την στιγμή κάπου διαθέσιμος για αγορά. Μόνο στην Ινδονησία τον βρήκα αλλά δεν στέλνουν Ελλάδα. Μου προκαλέι τρομερή εντυπωση γιατί ναι μεν το poco f2 pro δεν ήρθε ποτε επισήμως στην ελλάδα αλλά και το mi10 που ήρθε ίδιο φορτιστή έχει 33w faste charge αλλά το συγκεκριμένο μοντέλο MDY-11-EZ δεν το βρίσκω πουθενά αυτήν την στιγμή στο εξωτερικό διαθέσιμο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα ματια σας 24 με τον φορτιστή του κινητού. Δεν υπάρχει πουθενά διαθέσιμος σε όλη την ευρώπη. Απορώ πως σκατά γίνεται αυτό. Μέχρι και στο aliexpress μόνο καλώδια έχουν και φορτστή δεν φέρνει ούτε ο επίσημος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα (infoquest) ουτε υπάρχει αυτήν την στιγμή κάπου διαθέσιμος για αγορά. Μόνο στην Ινδονησία τον βρήκα αλλά δεν στέλνουν Ελλάδα. Μου προκαλέι τρομερή εντυπωση γιατί ναι μεν το poco f2 pro δεν ήρθε ποτε επισήμως στην ελλάδα αλλά και το mi10 που ήρθε ίδιο φορτιστή έχει 33w faste charge αλλά το συγκεκριμένο μοντέλο MDY-11-EZ δεν το βρίσκω πουθενά αυτήν την στιγμή στο εξωτερικό διαθέσιμο.

 

Κοιτα εχω 5-6 διαφορετικους fg σπιτι γραφειο και φορτιζει μια χαρα ταχυτατα το κντ,δεν καταλαβα γιατι να παρεις σώνει και καλα το γνησιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλο ειναι οσοι αναφερεται bugs να μας λετε και με ποια rom ειστε.Μπας και καταλαβουμε τι γινεται.....

Με την 12.2.4 RJKMIXM σταθερη που εχω επανω δεν εχω σοβαρα θεματα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εχω 5-6 διαφορετικους fg σπιτι γραφειο και φορτιζει μια χαρα ταχυτατα το κντ,δεν καταλαβα γιατι να παρεις σώνει και καλα το γνησιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλο ειναι οσοι αναφερεται bugs να μας λετε και με ποια rom ειστε.Μπας και καταλαβουμε τι γινεται.....

Με την 12.2.4 RJKMIXM σταθερη που εχω επανω δεν εχω σοβαρα θεματα.

 

Κώστα και εγώ που έχω 12.2.4 RJKMIXM δεν έχω θέματα. Τα περισσότερα προβλήματα είναι στη ΕU

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα ματια σας 24 με τον φορτιστή του κινητού. Δεν υπάρχει πουθενά διαθέσιμος σε όλη την ευρώπη. Απορώ πως σκατά γίνεται αυτό. Μέχρι και στο aliexpress μόνο καλώδια έχουν και φορτστή δεν φέρνει ούτε ο επίσημος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα (infoquest) ουτε υπάρχει αυτήν την στιγμή κάπου διαθέσιμος για αγορά. Μόνο στην Ινδονησία τον βρήκα αλλά δεν στέλνουν Ελλάδα. Μου προκαλέι τρομερή εντυπωση γιατί ναι μεν το poco f2 pro δεν ήρθε ποτε επισήμως στην ελλάδα αλλά και το mi10 που ήρθε ίδιο φορτιστή έχει 33w faste charge αλλά το συγκεκριμένο μοντέλο MDY-11-EZ δεν το βρίσκω πουθενά αυτήν την στιγμή στο εξωτερικό διαθέσιμο.

 

Ενημερωτικά και μόνο, όσοι θα κρατήσουν την συσκευή πάνω από δύο χρόνια καλό είναι να φορτίζουν με λιγότερα w αν δεν βιάζονται. Να έχετε υπόψη ότι πάνω από 10w κάνετε ζημιά στην μπαταρία

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά και μόνο, όσοι θα κρατήσουν την συσκευή πάνω από δύο χρόνια καλό είναι να φορτίζουν με λιγότερα w αν δεν βιάζονται. Να έχετε υπόψη ότι πάνω από 10w κάνετε ζημιά στην μπαταρία

 

Που το στιριζεις αυτο?Με την αυτη λογικη η εταιριες δεν θα πρεπει να σου δινουν φορτιστες πανω απο 10w.:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κώστα και εγώ που έχω 12.2.4 RJKMIXM δεν έχω θέματα. Τα περισσότερα προβλήματα είναι στη ΕU
Η global έκδοση που έχετε, υποστηρίζει vowifi σε cosmote;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κώστα και εγώ που έχω 12.2.4 RJKMIXM δεν έχω θέματα. Τα περισσότερα προβλήματα είναι στη ΕU

 

Με 12.2.4 RJKEUXM είμαι. Το θέμα είναι ότι από την αρχή που την έβαλα δεν είχα θέμα. Πριν 2 ημέρες ξεκίνησε με το wifi.

Το θέμα του ακουστικού το έχω πολύ καιρό. Δυστυχώς δεν υπάρχει service στην Ελλάδα. Με βλέπω να το στέλνω έξω για το ακουστικό στα πλαίσια της εγγύησης!!!

Link to comment
Share on other sites

Που το στιριζεις αυτο?Με την αυτη λογικη η εταιριες δεν θα πρεπει να σου δινουν φορτιστες πανω απο 10w.:rolleyes:

 

Όταν θα έχεις χρόνο ρίξε μια ματιά στα πιο κάτω για σωστή φόρτιση του κινητού

 

https://www.digitallife.gr/suntirisi-mpatarias-service-buzz-20524

 

https://www.google.com/amp/s/androidcommunity.com/oppo-admits-fast-charging-degrades-battery-life-considerably-20200511/amp/?espv=1

Edited by louis_1
LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εχω 5-6 διαφορετικους fg σπιτι γραφειο και φορτιζει μια χαρα ταχυτατα το κντ,δεν καταλαβα γιατι να παρεις σώνει και καλα το γνησιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλο ειναι οσοι αναφερεται bugs να μας λετε και με ποια rom ειστε.Μπας και καταλαβουμε τι γινεται.....

 

Με την 12.2.4 RJKMIXM σταθερη που εχω επανω δεν εχω σοβαρα θεματα.

Και εγώ δεν έχω θέματα σοβαρά με την συγκεκριμένη αναβάθμιση.. (12.2.4.0 RJKMIXM) το μόνο που με χαλάει είναι το messenger με τα bubbles...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα έχεις χρόνο ρίξε μια ματιά στα πιο κάτω για σωστή φόρτιση του κινητού

 

https://www.digitallife.gr/suntirisi-mpatarias-service-buzz-20524

 

https://www.google.com/amp/s/androidcommunity.com/oppo-admits-fast-charging-degrades-battery-life-considerably-20200511/amp/?espv=1

 

26 Aug 2014.........τοτε που γραφτηκε το αρθρο φιλε μου τα δεδομενα ηταν διαφορετικα.Τα πραματα εχουν εξελιχθει απο τοτε...Εβαλες και απο το digital,ενα περιοδικο που αρθογραφουσα καποτε...:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κάποια πράγματα ισχύουν με τις μπαταρίες ο θάνατος της μπαταρίας είναι η πολύ θερμοκρασία, όταν την αφήνουμε να αδειάσει, εγώ γενικά κρατάω τα τηλέφωνα μπορεί και 3 χρόνια, είμαι πολύ προσεκτικός με την μπαταρία και συνήθως μετά τα 2-2.5 χρόνια βλέπω κάποια πτώση. Άλλοι από τον πρώτο χρόνο της έχουν αλλάξει τα φώτα, εγώ είμαι κατά στην γρήγορη φόρτιση και την αποφεύγω είναι καταστροφή για την μπαταρία όσο και να λένε ότι είναι οκ, δε βλέπω και κάποιο λόγο ύπαρξης για την δικές μου ανάγκες. άλλωστε σκοπός των εταιρειών είναι να αλλάξεις σύντομα τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

26 Aug 2014.........τοτε που γραφτηκε το αρθρο φιλε μου τα δεδομενα ηταν διαφορετικα.Τα πραματα εχουν εξελιχθει απο τοτε...Εβαλες και απο το digital,ενα περιοδικο που αρθογραφουσα καποτε...:rolleyes:

 

Φίλε διάβασε αυτό και ξανα μιλάμε

https://www.google.com/amp/s/androidcommunity.com/oppo-admits-fast-charging-degrades-battery-life-considerably-20200511/amp/?espv=1

Δες και Πίος το λέει

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια άποψη έχω για τη μπαταρία έχοντας διαβάσει σχετική αρθρογραφία. Μάλιστα, συνήθως χρησιμοποιώ το μικρότερο φορτιστή του mi9t pro της συζύγου ενώ του poco μόνον όταν θέλω να φορτίσω γρήγορα σε έκτακτες συνθήκες.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειμαι με V12.2.4.0.RJKEUXM

 

Σημερα εκανε update το Telegram και μου εφερε καποιες επαφες (contacts) τις οποιες δεν μπορω να διαγραψω απο το Telegram. Τις εφερε ως προτεινομενες αλλα δεν μπορω να τις κανω remove. Επισης, το προβλημα με τα notifications συνεχιζεται, πχ. στο Proton Mail, άλλες φορες εμφανιζεται notification, άλλες οχι.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να γυρίσει στην 12.0.3 EU θα πρέπει να ξεκλειδώσει το bootloader και να κατεβάσει την επίσημη ρομ 12.0.3ΕU να την περάσει με το πρόγραμμα MiFlash και να κάνει clean and lock install για να ξανά κλειδώσει το bootloader. Εγώ είχα την 12.2.4 eu και πέρασα την 12.0.4.0 RJKEUXM διότι ήθελα να έχω της Xiaomi το call dialer. Κατέβασα και πέρασα την ρομ κλείδωσα το bootloader και έτσι επέστρεψα στο android 10 (12.0.4.0RJKEUXM) και δουλεύουν όλα κανονικά. Το μόνο αρνητικό είναι ότι έπρεπε να περιμένω 7 μέρες για να με ξεκλειδώσουν το bootloader η Xiaomi και ότι όλα τα δεδομένα διαγράφονται αλλά άξιζε ο κόπος.

Για κάποιον πού θέλει να γυρίσει πίσω χωρίς να κάνει ροουτ και άλλες αλχημείες.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποια οδηγία για το πως γίνονται τα παραπάνω για να βοηθήσεις και μας? Το bootlader απο το μενού του προγραμματιστή το ξεκλειδώνεις? Επίσης πρέπει να γίνει επαναφορά του κινητού σε εργοστασιακές ρυθμίσεις? Τέλος το clean and lock install πως γίνεται? Σε ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ξεκλείδωσα, και το άφησα έτσι. Συνήθως το ξανακλειδώνω, αν θέλω να το πουλήσω. Δεν είναι πρόβλημα δηλαδή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις κάποια οδηγία για το πως γίνονται τα παραπάνω για να βοηθήσεις και μας? Το bootlader απο το μενού του προγραμματιστή το ξεκλειδώνεις? Επίσης πρέπει να γίνει επαναφορά του κινητού σε εργοστασιακές ρυθμίσεις? Τέλος το clean and lock install πως γίνεται? Σε ευχαριστώ πολύ

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/31985-%CE%9E%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-Bootloader-%CE%9D%CE%AD%CE%B1-%CE%9C%CE%AD%CE%B8%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%82-%CE%95%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7-28-05-2019/

 

Bootloader ξεκλείδωμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk03AAcFGorUyXKyMwFyq0LBGfjEOhQ%3A1612282112844&ei=AHkZYK6PM8KbsAfkzpnIDQ&q=%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1+bootloader&oq=%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1+boot&gs_lcp=ChNtb2JpbGUtZ3dzLXdpei1zZXJwEAEYADICCAAyBggAEBYQHjIGCAAQFhAeMgYIABAWEB4yBggAEBYQHjIGCAAQFhAeMgYIABAWEB4yBggAEBYQHjoECAAQRzoECCMQJzoECAAQQzoFCCEQoAFQ3gpYiy1g4DRoAHABeACAAdIBiAGFDpIBBjAuMTAuMZgBAKABAcgBCMABAQ&sclient=mobile-gws-wiz-serp

Link to comment
Share on other sites

Φίλε διάβασε αυτό και ξανα μιλάμε

https://www.google.com/amp/s/androidcommunity.com/oppo-admits-fast-charging-degrades-battery-life-considerably-20200511/amp/?espv=1

Δες και Πίος το λέει

Τι να διαβασω με τον καθε ειδικο.......

......People who tend to use their phones for 2-4 years give battery longevity a preference, and fast charging is not on their priority list. However, ones who tend to change their phones every year or so, won’t notice the battery degradation as much and tend to go for fast charging phones.........

 

Ασε μας βρε Bharat Bhushan....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον xiaomi Mi dialer μπορούμε να τον βρούμε σε apk και να τον περάσουμε μόνοι μας.

Δυστυχώς όχι το δοκίμασα και η εφαρμογή κρασάρει.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες σέρνεται το wifi. (Κυρίως στο δίκτυο του σπιτιού) Απενεργοποιωντας το προσωπικό dns της adguard βλέπω ότι επανέρχεται η ταχύτητα στα φυσιολογικά. Μπορεί να το επιβεβαιώσει και κανένας άλλος;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες σέρνεται το wifi. (Κυρίως στο δίκτυο του σπιτιού) Απενεργοποιωντας το προσωπικό dns της adguard βλέπω ότι επανέρχεται η ταχύτητα στα φυσιολογικά. Μπορεί να το επιβεβαιώσει και κανένας άλλος;

 

ισχύει φίλε, κάποιο πρόβλημα θα έχουν.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Επιβεβαιώνω εγώ. Είχα τρομερό θέμα με καθυστερήσεις στο άνοιγμα των σελίδων. Έψαχνα μια εβδομάδα να δω τι φταίει. Προχτές έσβησα το adguard και έφτιαξαν όλα με την μια. Επίσης ενημερώνω ότι σημερα ενεργοποίησα το 5G στην συσκευή ενός φίλου (MI10) και σε όλο το Γαλάτσι μου δείχνει 5G. Δεν έχω πάει κάπου αλλού ακόμα για να δω. Αλλά όπου βάζω δεδομένα βλέπω 5G. COSMOTE εχω
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Επιβεβαιώνω εγώ. Είχα τρομερό θέμα με καθυστερήσεις στο άνοιγμα των σελίδων. Έψαχνα μια εβδομάδα να δω τι φταίει. Προχτές έσβησα το adguard και έφτιαξαν όλα με την μια. Επίσης ενημερώνω ότι σημερα ενεργοποίησα το 5G στην συσκευή ενός φίλου (MI10) και σε όλο το Γαλάτσι μου δείχνει 5G. Δεν έχω πάει κάπου αλλού ακόμα για να δω. Αλλά όπου βάζω δεδομένα βλέπω 5G. COSMOTE εχω
Αντί για ad. Guard έβαλα το παρακατω 1546ab.dns.nextdns.io και για την ώρα πάει σφεντόνα! Δοκιμάστε το!

 

Sent from my IN2010 using Tapatalk

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...