Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι μερικες μερες με την V12.2.4.0.RJKEUXM και αντιμετωπιζω και εγω προβλημα με τις ειδοποιησεις. Πχ στο PROTON MAIL δεν εμφανιζονται πια. Πρεπει να ανοιξω την εφσρμογη για να δω αν εχω νεο email. Καμια φορα και στο WhatsApp συμβαινει το ιδιο.

 

Μου ειχε ερθει πριν λιγες μερες, μετα την κατεβασαν και σημερα βλεπω οτι ειναι παλι διαθεσιμη ως stable.

https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900380

 

Σε περιπτωση που εγινε καποια αλλαγη, καποια διορθωση σε κατι, εμεις θα το λαβουμε αυτο ως update? Για ποιο λογο την κατεβασαν και την ξανανεβασαν με τον ιδιο αριθμο (version)? Δεν αλλαξαν τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής Security -> το γρανάζι πάνω δεξιά -> data usage -> data usage warning (δεν ξέρω πως τα περιγράφει στα ελληνικά). Μήπως έχεις κάτι επιλεγμένο εκεί να σε ειδοποιεί για δεδομένα?

b12f10e82bc8d2ebdbcb09d42361f320.jpg

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

 

Δεν είναι από την συγκεκριμένη εφαρμογή, που στα ελληνικά ονομάζεται "ασφάλεια". Εκεί όλες οι επιλογές είναι κλειστές. Έτσι και αλλιώς το μήνυμα αυτής της εφαρμογής είναι διαφορετικό από αυτό που αναφέρω.

Αυτό το βγάζει το android system - αν σκοτώσω την υπηρεσία εξαφανίζεται το μήνυμα. Δεν βλέπω καμία σχετική επιλογή που να αφορά την μέτρηση των δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

 

Δεν είναι ενεργοποιημένο.

Ενεργοποίησε το και δοκίμασε...

Και ες μας αν δούλεψε..

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπα και ενεργοποιημενη την βέλτιστοποιηση miui δεν βλέπω να διορθώνεται τίποτα από τις ειδοποιήσεις!

Τελικά δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να γυρίσουμε στην 12.0.3 χωρίς ρουτ twrp και λοιπές αλχημείες;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι από την συγκεκριμένη εφαρμογή, που στα ελληνικά ονομάζεται "ασφάλεια". Εκεί όλες οι επιλογές είναι κλειστές. Έτσι και αλλιώς το μήνυμα αυτής της εφαρμογής είναι διαφορετικό από αυτό που αναφέρω.

 

Αυτό το βγάζει το android system - αν σκοτώσω την υπηρεσία εξαφανίζεται το μήνυμα. Δεν βλέπω καμία σχετική επιλογή που να αφορά την μέτρηση των δεδομένων.

Δοκίμασε (αν θες) να εγκαταστήσεις νεώτερη έκδοση της εφαρμογής security. Ρίξε μια ματιά στο apkmirror: https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-security/

Είδα ότι κάποιοι με παρόμοιο πρόβλημα το έλυσαν έτσι. Και σε μένα είναι σχετικά παλιά η έκδοση αλλά δεν έχω το πρόβλημα αυτό που περιγράφεις.

6b8dfbdf2cb9743fdb4fa3b382f796be.jpgc10c5e3fe0676481254d896ae82bb92b.jpg

 

 

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα ένα βγαίνουν τα προβλήματα και όσο πάει ξενερώνω περισσότερο!!! Τώρα παρατήρησα ότι δεν λειτουργεί και το Led όταν υπάρχει μια ειδοποίηση (πχ αναπάντητη κλήση, SMS, μήνυμα viber κλπ)

 

Απλά ΕΛΕΟΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε!

Απίστευτο!

Σευχαριστω πολύ πολύ!

Ενεργοποίησε το και δοκίμασε...

Και ες μας αν δούλεψε..

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες την 12.2.4. Παιδιά μην κάνετε το ίδιο λάθος... Είναι γεμάτη bugs. Ελπίζω να βρω τρόπο να το γυρίσω πίσω στην παλιά
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες την 12.2.4. Παιδιά μην κάνετε το ίδιο λάθος... Είναι γεμάτη bugs. Ελπίζω να βρω τρόπο να το γυρίσω πίσω στην παλιά

 

Τι ακριβως σου κανει φιλε?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες την 12.2.4. Παιδιά μην κάνετε το ίδιο λάθος... Είναι γεμάτη bugs. Ελπίζω να βρω τρόπο να το γυρίσω πίσω στην παλιά
Καλώς ήρθες και κλάψε μαζί μας!!! Χάλια μαύρα μάτια το update!! Αν βρεις τρόπο να γυρίσεις στην παλιά πες το και εδώ γιατί κι εγώ θέλω σαν τρελός να γυρίσω στην 12.0.3!!!
Link to comment
Share on other sites

Aς μας πει καποιος για τα bugs.Τι ακριβως κανει και ειναι η συσκευη για κλαματα που γραφεται.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως με 12.2.4 eu δεν εχω κανενα απολύτως προβλημα. Ολα τρέχουν τελεια. Εκπλήσσομαι που καποιοι γράφετε για bugs.
Link to comment
Share on other sites

Τα πιο συνηθισμένα που έχουν γραφτεί τις τελευταίες μέρες εδω είναι 1ον δεν λειτουργούν τα floating Windows, 2ον δεν λειτουργεί η κόκκινη αρίθμηση ( ή η γαλάζια τελιτσα αντίστοιχα) πάνω από κάθε εφαρμογή όταν αυτή έχει μια ειδοποίηση, (κάποιος είχε πει ότι διορθώνεται με drag&drop του εικονιδίου, σε μένα δεν δούλεψε δυστυχώς), 3ον δεν επισυναπτονται αρχεία pdf σε μαιλ ( διορθώνεται από τις επιλογές προγραμματιστων - - - > ενεργοποίηση βέλτιστοποιησης miui) 4ον θέματα με gestures σε nova launcher, 5ον δεν δουλεύει η ειδοποίηση Led σε ορισμένες εφαρμογές!!!

Αυτά μου έρχονται πρόχειρα στο μυαλό και που τα αντιμετωπίζω καθημερινά μετά την αναβάθμιση (εκτός από το θέμα με τον nova, που δεν τον χρησιμοποιώ σαν launcher). Αν θυμηθώ ή παρατηρησω κάτι άλλο θα το αναφέρω... Επίσης εσείς που δεν αντιμετωπίζετε κάποιο bug μπορείτε να ανατρέξετε σε προηγούμενα μηνύματα προ ολίγων ημερών και να δείτε και από άλλους χρήστες που τα επισημαίνουν! Τέλος να πω ότι η έκδοση που έχω είναι η 12.2.4 eu (όχι η global) και μετά το update δεν έκανα factory reset!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα πιο συνηθισμένα που έχουν γραφτεί τις τελευταίες μέρες εδω είναι 1ον δεν λειτουργούν τα floating Windows, 2ον δεν λειτουργεί η κόκκινη αρίθμηση ( ή η γαλάζια τελιτσα αντίστοιχα) πάνω από κάθε εφαρμογή όταν αυτή έχει μια ειδοποίηση, (κάποιος είχε πει ότι διορθώνεται με drag&drop του εικονιδίου, σε μένα δεν δούλεψε δυστυχώς), 3ον δεν επισυναπτονται αρχεία pdf σε μαιλ ( διορθώνεται από τις επιλογές προγραμματιστων - - - > ενεργοποίηση βέλτιστοποιησης miui) 4ον θέματα με gestures σε nova launcher, 5ον δεν δουλεύει η ειδοποίηση Led σε ορισμένες εφαρμογές!!!

Αυτά μου έρχονται πρόχειρα στο μυαλό και που τα αντιμετωπίζω καθημερινά μετά την αναβάθμιση (εκτός από το θέμα με τον nova, που δεν τον χρησιμοποιώ σαν launcher). Αν θυμηθώ ή παρατηρησω κάτι άλλο θα το αναφέρω... Επίσης εσείς που δεν αντιμετωπίζετε κάποιο bug μπορείτε να ανατρέξετε σε προηγούμενα μηνύματα προ ολίγων ημερών και να δείτε και από άλλους χρήστες που τα επισημαίνουν! Τέλος να πω ότι η έκδοση που έχω είναι η 12.2.4 eu (όχι η global) και μετά το update δεν έκανα factory reset!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτα που αναφερεις φιλε εινα ζητηματα καθαρα με τις εφαρμογες aka nova.Πολλακις εχει γινει κουβεντα για τα προβληματα που δημιουργη σε διαφορες συσκευες και μαρκες.Εαν το αφησεις στοκ πιθανοτατα δεν θα εχεις κανενα θεμα.Και προφανως με αυτα που αναφερεις μονο για κλαματα δεν ειναι η συσκευη.Ελπιζω να ειναι μονο αυτα τα....προβληματα...στην εν λογο συσκευη.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που αναφερεις φιλε εινα ζητηματα καθαρα με τις εφαρμογες aka nova.Πολλακις εχει γινει κουβεντα για τα προβληματα που δημιουργη σε διαφορες συσκευες και μαρκες.Εαν το αφησεις στοκ πιθανοτατα δεν θα εχεις κανενα θεμα.Και προφανως με αυτα που αναφερεις μονο για κλαματα δεν ειναι η συσκευη.Ελπιζω να ειναι μονο αυτα τα....προβληματα...στην εν λογο συσκευη.:)
Φίλε μου μάλλον δεν διάβασες καλά το μήνυμα μου! Έγραψα ότι δεν χρησιμοποιώ(ούτε έχω χρησιμοποιήσει ποτέ) nova launcher, είμαι με τον στοκ poco και έχω αυτά τα θέματα. Επίσης δεν είπα ποτέ ότι το κινητό είναι για κλάματα... Ποτέ όμως... Αυτό που είπα είναι ότι η αναβάθμιση είναι για κλαματα!! Το bug με τα floating windows δεν νομίζω να είναι θέμα κάποιας εφαρμογής.. Όσον αφορά το την αρίθμηση στις εφαρμογές όταν υπάρχουν ειδοποίησης και πάλι θεωρώ ότι είναι θέμα αναβάθμισης γιατί το κάνει σε ΟΛΕΣ τις εφαρμογές!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μάλλον δεν διάβασες καλά το μήνυμα μου! Έγραψα ότι δεν χρησιμοποιώ(ούτε έχω χρησιμοποιήσει ποτέ) nova launcher, είμαι με τον στοκ poco και έχω αυτά τα θέματα. Επίσης δεν είπα ποτέ ότι το κινητό είναι για κλάματα... Ποτέ όμως... Αυτό που είπα είναι ότι η αναβάθμιση είναι για κλαματα!! Το bug με τα floating windows δεν νομίζω να είναι θέμα κάποιας εφαρμογής.. Όσον αφορά το την αρίθμηση στις εφαρμογές όταν υπάρχουν ειδοποίησης και πάλι θεωρώ ότι είναι θέμα αναβάθμισης γιατί το κάνει σε ΟΛΕΣ τις εφαρμογές!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωπ....εχεις δικαιο εδω.Τωρα το προσεξα,ειδα nova και λεω εδω ειμαστε.Τι να πω προβληματα σαν αυτα που αναφερει απλα δεν εχω.Με την 12.2.4 RJKMIXM σταθερη ειμαι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Η 'MI' είναι σε καλύτερη κατάσταση από την 'EU' είναι η αλήθεια. Εγώ πάντως με την 'EU' δεν έχω σημαντικά θέματα...

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωπ....εχεις δικαιο εδω.Τωρα το προσεξα,ειδα nova και λεω εδω ειμαστε.Τι να πω προβληματα σαν αυτα που αναφερει απλα δεν εχω.Με την 12.2.4 RJKMIXM σταθερη ειμαι.
Γι αυτό φίλε μου το γράφω και το ξαναγράφω ότι θα θέματα τα έχει η EU γιατι βλέπω στο νήμα ότι κάθε φορά λες ότι δεν έχεις κανένα θέμα ενώ είσαι σε άλλη έκδοση (ΜΙ)...

Κατα τα άλλα έχουμε τηλεφωναρα!! Καλύτερη miui να είχαμε αλλά δεν πειράζει.. Θα έρθει και αυτή!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό φίλε μου το γράφω και το ξαναγράφω ότι θα θέματα τα έχει η EU γιατι βλέπω στο νήμα ότι κάθε φορά λες ότι δεν έχεις κανένα θέμα ενώ είσαι σε άλλη έκδοση (ΜΙ)...

Κατα τα άλλα έχουμε τηλεφωναρα!! Καλύτερη miui να είχαμε αλλά δεν πειράζει.. Θα έρθει και αυτή!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και γιατι δεν περνας την ΜΙ να βρεις την υγεια σου....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες την απέσυραν πάλι την αναβάθμιση. Μου ήρθε εχθές μήνυμα κι επειδή ήμουν εκτός σπιτιού είπα να την κάνω σπίτι. Έλα μου όμως που δεν υπάρχει τώρα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμη έχω ειδοποίηση για την 12.2.4.0 EU, δεν φεύγει όπως τις άλλες φορές.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμη έχω ειδοποίηση για την 12.2.4.0 EU, δεν φεύγει όπως τις άλλες φορές.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εμένα δεν λέει να φύγει..
Link to comment
Share on other sites

Οι low light ανεβαινουν το ιδιο, χωρις gcam, στη λειτουργεια pro, οταν βαλεις τα s seconds απο το 2 εως 4, εως οσο θες αν θες να βγαλεις και αστερια.Η gcam εκτος απο νυχτερινες ειναι ωραια εφαρμογη και για πανοραμικες 360°!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...