Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως παιδια για όποιον ενδιαφέρεται για 5G με Cosmote, εγώ το ενεργοποίησα με κινητό ενός φίλου (iPhone 12 mini), εβαλα τη sim κι έστειλα το 5G στο 1333.

Πλέον δείχνει πως πιάνει 5G αν και στην περιοχή μου οι ταχύτητες είναι όσο ήταν και με το 4g+.

Άντε να βρούμε κανέναν τώρα με βρωμο iphoneή με συμβατή συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Άντε να βρούμε κανέναν τώρα με βρωμο iphoneή με συμβατή συσκευή.

Ισως με λίγη επιμονή και σε ενα κατάστημα να γίνει δουλειά, αλλιώς sim ejector και πηγαινε σε ενα κατάστημα και κάντο επιτόπου:lol:. Θυμάμαι κάτι αντίστοιχο έπαιξε και με το volte-vowifi στις αρχές που έγιναν διαθέσιμα, με γκρίνια στο support το ενεργοποιούσαν.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδια για όποιον ενδιαφέρεται για 5G με Cosmote, εγώ το ενεργοποίησα με κινητό ενός φίλου (iPhone 12 mini), εβαλα τη sim κι έστειλα το 5G στο 1333.

Πλέον δείχνει πως πιάνει 5G αν και στην περιοχή μου οι ταχύτητες είναι όσο ήταν και με το 4g+.

Για Vodafone γίνεται αυτόματα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς recent στο nova ,δεν.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικά θα βγάλει κάποια αναβάθμιση το nova. Δεν μπορεί να το αφήσει έτσι. Αν έχετε βρεί κάποιο navigation bar που να λειτουργεί το recent πάνω από το nova πείτε το και σε μας παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε κι άλλο καπάκι,και δεν το χρειάζομαι.Γνησιο εννοείται.Αν χρειάζεται κάποιος είμαι Αθήνα νότια προάστια.Οσοντο πήρα ,θα το δωσω.e1b2a241d9020ca4a9178fececc97494.jpg56c360efa0d6118f9265f81ad035ede9.jpg

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χθες δοκίμασα να ενεργοποιήσω το 5g επηρεαζόμενος από...την εποχή.

Μου έβγαλε μύνημα ότι αν ενεργοποιήσω το 5g τότε η δεύτερη sim στο τηλέφωνο θα απενεργοποιηθεί.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

bye bye 5g, όχι ότι με τρέλαινε η ιδέα δηλαδή κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες έστω και για προσωρινά βρήκα λύση καλή. Βάζετε σας προεπιλογή τον εκκινητή poco και κάνετε επανεκκίνηση την συσκευή. Μόλις ανοίξει φυσικά δουλεύει κανονικά το recent button. Έβγαλα λοιπόν ένα εικονίδιο nova Launcher στην οθόνη. Με το που το πατήσω μπαίνει το nova πάνω από την προεπιλογή του poco και δουλεύει κανονικά στο nova το recent button.Απλά όταν το πατάτε γυρνάει σε εκκινητή poco. Πατάτε ξανά κατευθεία το εικονίδιο nova launcher και είστε σε περιβάλλον nova. Απλά κάθε φορά που θα πατάτε το recent και θα κλείνετε εφαρμογές θα πατάτε ξανά το nova launcher. Εμένα με βολεύει πάρα πολύ Edited by kchoriano
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το dnsmasq που ρουφάει την μπαταρία στο 12.2.4 τι είναι;
Μήπως έχεις βάλει κάποιο λογισμικό για να κόβει διαφημίσεις;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έλα!!

Πολύ καλό!!

Μόλις το έκανα!!

Εύγε!

Λοιπόν παίδες έστω και για προσωρινά βρήκα λύση καλή. Βάζετε σας προεπιλογή τον εκκινητή poco και κάνετε επανεκκίνηση την συσκευή. Μόλις ανοίξει φυσικά δουλεύει κανονικά το recent button. Έβγαλα λοιπόν ένα εικονίδιο nova Launcher στην οθόνη. Με το που το πατήσω μπαίνει το nova πάνω από την προεπιλογή του poco και δουλεύει κανονικά στο nova το recent button.Απλά όταν το πατάτε γυρνάει σε εκκινητή poco. Πατάτε ξανά κατευθεία το εικονίδιο nova launcher και είστε σε περιβάλλον nova. Απλά κάθε φορά που θα πατάτε το recent και θα κλείνετε εφαρμογές θα πατάτε ξανά το nova launcher. Εμένα με βολεύει πάρα πολύ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει κάποιο λογισμικό για να κόβει διαφημίσεις;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι... Μετά από factory είναι το κινητό.... Μάλλον θα ξαναφάει άλλο ένα...

Link to comment
Share on other sites

Έλα!!

Πολύ καλό!!

Μόλις το έκανα!!

Εύγε!

 

:D:D:D:D:D:D

 

Δεν την πάλευα χωρις nova. Ευτυχώς δουλεύει καλά έτσι. Ένα κλικ παραπάνω είναι μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι... Μετά από factory είναι το κινητό.... Μάλλον θα ξαναφάει άλλο ένα...

 

Έλεγξε τις ρυθμίσεις dns, επέλεξε το αυτόματο. Μήπως είναι τσεκαρισμενο το personal dns ;

Link to comment
Share on other sites

χθες δοκίμασα να ενεργοποιήσω το 5g επηρεαζόμενος από...την εποχή.

Μου έβγαλε μύνημα ότι αν ενεργοποιήσω το 5g τότε η δεύτερη sim στο τηλέφωνο θα απενεργοποιηθεί.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

bye bye 5g, όχι ότι με τρέλαινε η ιδέα δηλαδή κιόλας...

 

Ποια εταιρια εισαι?Με βοντα εχω δεν εβγαλε μνμ.Μου εστειλαν και sms μολις για δωρεαν απεριοριστα για 3 μηνες λογο 5g συσκευης......:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το 5G ισχύει. Δεν μπορείς να έχεις 2 SIM αν η μία είναι σε 5G. Έχει αναφερθεί εδώ και καιρό. Από ότι έχω δει σε διάφορα φόρουμ δεν υπάρχει θέμα αδυναμίας λειτουργίας ταυτόχρονα 2 SIM με την μια σε 5G. Νομίζω η OnePlus έχει αντίστοιχη υλοποίηση στο 1+8 pro. Πιθανώς να λυθεί με κάποια αναβάθμιση στο μέλλον.d22f7ec28874478837d2cc9c2f2c1112.jpg

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια εταιρια εισαι?Με βοντα εχω δεν εβγαλε μνμ.Μου εστειλαν και sms μολις για δωρεαν απεριοριστα για 3 μηνες λογο 5g συσκευης......:D

 

Ανακαλώ....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ποια εταιρια εισαι?Με βοντα εχω δεν εβγαλε μνμ.Μου εστειλαν και sms μολις για δωρεαν απεριοριστα για 3 μηνες λογο 5g συσκευης......:D

 

Έχεις δύο κάρτες sim στο poco?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως παιδια για όποιον ενδιαφέρεται για 5G με Cosmote, εγώ το ενεργοποίησα με κινητό ενός φίλου (iPhone 12 mini), εβαλα τη sim κι έστειλα το 5G στο 1333.

Πλέον δείχνει πως πιάνει 5G αν και στην περιοχή μου οι ταχύτητες είναι όσο ήταν και με το 4g+.

 

AAA, τώρα μάλλον κατάλαβα. Σκάτζαρες προσωρινά τις κάρτες SIM για να ενεργοποιηθεί το 5G και μετά πίσω η sim στο poco, ε;

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά. Μετά την τελευταία αναβάθμιση έχω κάποια προβληματάκια.δεν είχα κάνει hard reset. Πως μπορώ να πάω στο προηγούμενο firmware?
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά. Μετά την τελευταία αναβάθμιση έχω κάποια προβληματάκια.δεν είχα κάνει hard reset. Πως μπορώ να πάω στο προηγούμενο firmware?

Μόνο αν ξεκλειδώσεις το bootloader.... Τι προβλήματα έχεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έλεγξε τις ρυθμίσεις dns, επέλεξε το αυτόματο. Μήπως είναι τσεκαρισμενο το personal dns ;

 

Βρήκα το πρόβλημα... Ενώ έχω Cosmote και δεν έχω ξεκλειδώσει το 5G, για κάποιο λόγο το κινητό μου προσπαθούσε να βρει με το ζόρι σήμα . Το γύρισα μόνο σε 4G και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Yeap.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχω γράψει παραπάνω ένα κολπάκι που μπορούμε να κάνουμε για να έχουμε nova και να δουλευει το recent button

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Έχω και εγώ σε αναμονή την αναβαθμιση αλλά κολλάω λίγο με τα διάφορα θέματα που υπάρχουν!! Να ρωτήσω... Γίνεται να πάρουμε backup όλο το τηλέφωνο (Δλδ κ apk και αρχεία εφαρμογών) σε ένα στικακι μέσω otg? Γιατι στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου δεν βλέπω κάπου την επιλογή αυτή..

Τουλάχιστον αν χρειαστεί να κάνω hard reset να μην ξανασεταρω απ την αρχή το τηλέφωνο.. Να βάλω το στικακι κ να τα περάσει όλα.. Γίνεται;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...