Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελα ντε.......και σε εμενα μια απο τα ιδια.Τρενο παει.Στο τελος θα βγαλω προβλημα απο μονος μου να λεω οτι εχει θεμα η συσκευη....:lol:

Πρέπει να ήμαστε συλλεκτική εμείς χωρίς προβλήματα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Με 12.2.3 και γω και κανένα απολύτως πρόβλημα.Μπαταρια 7 ώρες sot στο 20%. Μόνο μικρά bugs άνευ σημασίας όπως ότι δεν παίζει ο ήχος όταν ανεβαίνει η selfie cam και μια φορά μόνο που δεν μου φορτωσε τα εικονίδια μετα από ξεκλείδωμα.Δε με βλέπω να κουνιέμαι από αυτή για πολύ καιρό να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Με την 12.2.1. είχα θέματα όπως με τα.χρωματα της οθόνης και άλλα...
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ήμαστε συλλεκτική εμείς χωρίς προβλήματα

 

Δηλαδή τα δικά σας δείχνουν κανονικά τις ειδοποιήσεις όπως επίσης διαβάζουν φωτό κανονικά με OTG από USB;

Αν ναι τότε είναι όντως συλλεκτικά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τα δικά σας δείχνουν κανονικά τις ειδοποιήσεις όπως επίσης διαβάζουν φωτό κανονικά με OTG από USB;

Αν ναι τότε είναι όντως συλλεκτικά.

Ναι φιλε,τουλαχιστον στο 1ο,το 2ο δεν το δοκιμασα ποτε καθως δεν ειναι στους κανονες μου.Το δικο μου τουλαχιστον ειναι απειραχτο και εντελως εργοστασιακο.Οτι update δινει η εταιρια και μονο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έτυχε να μην εντοπίσετε συγκεκριμένα εσείς bugs, δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν. Και σκεφτείτε ότι αν ήταν όλα κομπλέ, η Xiaomi δε θα τα απέσυρε, θα τα έβαζε στο official site των MIUI ROM και δε θα ήταν χαρακτηρισμένα ως "stable beta" εδώ αλλά ως σκέτο "stable".

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Για σταθερή μιλάμε πάντα παιδιά,όχι Βέτα. Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έτυχε να μην εντοπίσετε συγκεκριμένα εσείς bugs, δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν. Και σκεφτείτε ότι αν ήταν όλα κομπλέ, η Xiaomi δε θα τα απέσυρε, θα τα έβαζε στο official site των MIUI ROM και δε θα ήταν χαρακτηρισμένα ως "stable beta" εδώ αλλά ως σκέτο "stable".
Το εδώ που λες είναι ανεπίσημο site.

Όλες οι αναβαθμίσεις της xiaomi βγαίνουν σε κύματα. Για 2 λόγους κυρίως.

Να αποφευχθεί υπερφόρτωση του σέρβερ και αν βγει κάποιο πρόβλημα να μπορέσουν να την αποσύρουν.

Συνήθως είναι 3 - 4 τα κύματα και έχουν να κάνουν με ποσοστά χρηστών.

Στην τελευταία 12.2.4.0 υπάρχουν τρομερά θέματα με τον launcher ειδικά αν χρησιμοποιείτε gestures και έχετε κρύψει το pill.

Την 12.5 δεν είπε κανείς για Ιανουάριο. Φεβρουάριο με Μάρτιο στην κινεζική stable και Μάιο global.

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από οποίο update, είναι καλό να περιμένουμε 20 μέρες, και μετά να το περνάμε. Και ο λόγος είναι αυτονόητος.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο bug που έχω με την 12.2.3.0 είναι του messenger που δεν πετάει τον κύκλο όταν έρχεται ένα μήνυμα, μου πεταει μόνο αυτό το καινούριο το τετράγωνο όποτε γουσταρει και όταν πατάω στο πλαίσιο για να γράψω μήνυμα δεν βλέπω τι γράφω...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, που τις βλεπετε αυτες τις εκδοσεις?

 

Εγω, εδω περα, https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900380, βλεπω οτι η stable εκδοση μου ειναι η V12.0.3.0.QJKEUXM (MIUI12) και δεν λαμβανω κανενα καινουργιο update

Link to comment
Share on other sites

12.2.4 σημερα στη γερμανια. 2.9 gb. Καλυτερα transitions προσωπικα το βλεπω πιο snapy. Μεχρι στιγμης δεν εχω παρατηρησει καποιο bug και η μπαταρια φαινεται μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, που τις βλεπετε αυτες τις εκδοσεις?

 

 

 

Εγω, εδω περα, https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900380, βλεπω οτι η stable εκδοση μου ειναι η V12.0.3.0.QJKEUXM (MIUI12) και δεν λαμβανω κανενα καινουργιο update

Ανήκω στην beta team και έχω εσωτερική ενημέρωση

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12.2.4 σημερα στη γερμανια. 2.9 gb. Καλυτερα transitions προσωπικα το βλεπω πιο snapy. Μεχρι στιγμης δεν εχω παρατηρησει καποιο bug και η μπαταρια φαινεται μια χαρα.

 

 

πριν απο λιγο στο messenger μου το γυρισε και μενα σε τετραγωνακια. Πολυ σπαστικο μπορω να πω τ αλλα ολα κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Παιδες οποίος αρχικά πρόλαβε και αναβάθμισε σε 12.2.1.0 όταν την έδιναν stable και πριν την βάλουν beta και τελικά την αποσύρουν, τώρα τον αφήνουν να κατεβάσει την 12.2.4 eea beta ακόμα και αν δεν έχει ξεκλειδώσει το bootloader και αν δεν είναι στην beta team. Μόλις αναβάθμισα σε 12.2.4. Όντως ο nova launcher δεν δουλεύει στο αριστερό κουμπι
Link to comment
Share on other sites

Παιδες οποίος αρχικά πρόλαβε και αναβάθμισε σε 12.2.1.0 όταν την έδιναν stable και πριν την βάλουν beta και τελικά την αποσύρουν, τώρα τον αφήνουν να κατεβάσει την 12.2.4 eea beta ακόμα και αν δεν έχει ξεκλειδώσει το bootloader και αν δεν είναι στην beta team. Μόλις αναβάθμισα σε 12.2.4. Όντως ο nova launcher δεν δουλεύει στο αριστερό κουμπι

 

Το πρωί μόλις την έδωσαν την κατέβασα, αλλά λόγω κακού ΝΕΤ με πήρε ο ύπνος και μετά από κανένα 3 Ώρο που ξύπνησα , πήγα να την κάνω εγκατάσταση αλλά δεν με άφηνε... Τι διέγραψα το αρχείο;! Πάλι του... Και κάθε που κάνω refresh μου πως δεν υπάρχει νέο update. Όταν πατάω στις τελιτσες για κάνει λήψη της πιο πρόσφατης μου πετάει error... Ε λέω δεν γα... Θα την αποσυρανε και δεν προλάβαμε....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, περα απο την 12.2.4 που ηρθε ως σταθερή εκδοση επιτέλους, ηρθε και μια αναβάθμιση του poco launcher που φτιαχνει την μη εμφανιση της αρχικης μετα απο ξεκλειδωμα.

Η νεα εκδοση λογισμικού σα να κατεβάζει λίγο πθο γρήγορα την μπαταρια η ειναι ιδεα μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, περα απο την 12.2.4 που ηρθε ως σταθερή εκδοση επιτέλους, ηρθε και μια αναβάθμιση του poco launcher που φτιαχνει την μη εμφανιση της αρχικης μετα απο ξεκλειδωμα.

Η νεα εκδοση λογισμικού σα να κατεβάζει λίγο πθο γρήγορα την μπαταρια η ειναι ιδεα μου;

 

Καλημέρα Γιώργο. Έχεις δίκιο πλέον φαίνεται σταθερή παρότι την είχαν δώσει ως beta. Όμως ρε φίλε πες μου που είδες αυτό για το nova launcher?? Eγώ έχω αγοράσει την πλήρη έκδοση. Τώρα έχω την έκδοση 6.2.18 μου λέει οτι δεν υπάρχει νεότερη έκδοση και το recent button δεν δουλεύει. Είχα συνηθίσει το nova και μου σπάει τα νεύρα αυτό που γίνεται. Πως το έφτιαξες να το κάνω και γω?????

 

 

Ωχ poco launcher λες. Οχι nova. Τσάμπα χάρηκα

 

Εγώ δοκίμασα και την εφαρμογή swipe back που έλεγε ένας φίλος παραπάνω αλλά πάλι δεν δούλευε το κουμπί recent. Εχω σετάρει όλες τις εφαρμογές στο nova και μου έχει σπάσει τα νεύρα τώρα το θέμα με το recent button.

Edited by kchoriano
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όπως τα λες είναι. Ξέχασα να το γράψω όταν έγραψα για την εφαρμογή!

Είμαστε ομοιοπαθείς. Το πρόβλημα για μένα με τον Poco launcher είναι ότι δεν με αφήνει να έχω όσες γραμμές και στήλες θέλω!

Κ μικρότερο μέγεθος εικονιδίων. Μήπως γίνεται κ χάνω εγώ κάτι?

[Εγώ δοκίμασα και την εφαρμογή swipe back που έλεγε ένας φίλος παραπάνω αλλά πάλι δεν δούλευε το κουμπί recent. Εχω σετάρει όλες τις εφαρμογές στο nova και μου έχει σπάσει τα νεύρα τώρα το θέμα με το recent button.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μου ήρθε και μένα σήμερα η ειδοποίηση για αναβάθμιση ως stable.Οσοι ηρωικά την εγκαταστήσατε...είστε ευχαριστημένοι? Παρατηρήσατε τπτ ύποπτο που θα πρέπει να αποφύγουμε? Είμαι στην 12.2.3 προς το παρόν και φοβάμαι να κάνω πειράματα....την έπαθα δύο φορές και έμεινα σε αυτήν που λειτουργεί κομπλέ.Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδια για όποιον ενδιαφέρεται για 5G με Cosmote, εγώ το ενεργοποίησα με κινητό ενός φίλου (iPhone 12 mini), εβαλα τη sim κι έστειλα το 5G στο 1333.

Πλέον δείχνει πως πιάνει 5G αν και στην περιοχή μου οι ταχύτητες είναι όσο ήταν και με το 4g+.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...