Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντος τώρα με το τελευταίο update η μπαταρία είναι ΤΈΛΕΙΑ και δουλεύει άψογα το κινητό και φυσικά με σήμα 5g

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβαμε ν'αγορασουμε. Και σιγα τα αποθεματα που εφεραν. Οταν το πηρα χαμπαρι μονο το μωβ ειχε μεινει το οποιο δεν θ'αγοραζα με τιποτα.

 

Απο εκει και περα οχι, 500 ευρω με οθονη οχι πολλων hz, καμερες απλα καλες, μονο ηχειο και 5g που τελικα παιζει και να'ναι αχρηστο στην Ελλαδα σιγουρα δεν αξιζει πλεον.

Ιδιως οταν με 400 βρισκεις το 10 T που ειναι σε ολα ανωτερο πλην της μη amoled oθονης.

 

Απο εκει και περα μαλλον πανευρωπαικα δεν πρεπει να υπαρχει πολυ στοκ γι'αυτο και δεν το ξαναβαλε το amazon σε τετοιες τιμες εδω και καιρο.

Ναι, οσοι το προλαβατε με 350 (το 315 ιντως κλεψια) ειστε πραγματικα τυχεροι.

Αν παντως μεσα στους επομενους 2 μηνες το πολυ δεν πεσει κατω απο 350 το 6/128 (αν και δεν τι βλεπω) τοτε παμε γι'αλλα.

 

Οσπου να το πάρεις θα έχει βγει το 3, οπότε αγόρασε κάτι άλλο,δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις.Και θα πρότεινα εάν βρεθεί κάτι παρόμοιο στα χρήματα που διαθέτεις,χλωμοτατο βέβαια,μην το περιμένεις και τσιμπά το!Πάνε για αλλα λοιπόν φίλε μου εσύ!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο κινητό στην εφαρμογή call recorder μου έδειχνε κανονικά τα ονόματα στις αποθηκευμένες κλήσεις. Πρέπει να πειράξω κάτι σε αυτό για να το κάνω όπως ήταν;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντος τώρα με το τελευταίο update η μπαταρία είναι ΤΈΛΕΙΑ και δουλεύει άψογα το κινητό και φυσικά με σήμα 5g
Σε ποια εταιρεία έχεις 5G; Πώς το ενεργοποιησες;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια εταιρεία έχεις 5G; Πώς το ενεργοποιησες;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Vodafone έχω,δεν έκανα κάτι μόνο του έβγαλε την ένδειξη 5g

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με cosmote δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω. Έστειλα και μήνυμα αλλά μου λέει ότι δεν είναι πιστοποιημένη από αυτούς. Μάλλον στην Vodafone δεν υπάρχει περιορισμός στις συσκευές.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με cosmote δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω. Έστειλα και μήνυμα αλλά μου λέει ότι δεν είναι πιστοποιημένη από αυτούς. Μάλλον στην Vodafone δεν υπάρχει περιορισμός στις συσκευές.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ που είμαι Vodafone και παίζει το 5g το είχα ρωτήσει αυτό που λες προτού ενεργοποιηθη και μου είπαν αυτό που λες ότι δεν υπάρχει περιορισμός μόνο να έχει 5g το κινητό σου,ενώ η cosmote έχει αυτήν την παπατζα μόνο ότι φέρνουν αυτή

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!

Swipe back Navigation gestures από το play store.

Μου έλυσε επιτέλους το θέμα με το nova κ τα full screen gestures.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι Vodafone και παίζει το 5g το είχα ρωτήσει αυτό που λες προτού ενεργοποιηθη και μου είπαν αυτό που λες ότι δεν υπάρχει περιορισμός μόνο να έχει 5g το κινητό σου,ενώ η cosmote έχει αυτήν την παπατζα μόνο ότι φέρνουν αυτή

 

Aν όντως η Cosmote πιστοποιεί μόνον τις συσκευές που διαθέτει η ίδια προς πώληση, τότε το Poco f2 pro δεν πρόκειται να πιστοποιηθεί ως συσκευή 5g στο δικτυο της Cosmote γιατί το Poco δεν το εισήγαγε ποτέ η Infoquest απο την οποία λογικά προμηθεύεται η Cosmote. Αν ισχύει αυτό, πρόκειται για απαράδεκτη πρακτική της Cosmote.

Edited by Silkcut
Link to comment
Share on other sites

Aν όντως η Cosmote πιστοποιεί μόνον τις συσκευές που διαθέτει η ίδια προς πώληση, τότε το Poco f2 pro δεν πρόκειται να πιστοποιηθεί ως συσκευή 5g στο δικτυο της Cosmote γιατί το Poco δεν το εισήγαγε ποτέ η Infoquest απο την οποία λογικά προμηθεύεται η Cosmote. Αν ισχύει αυτό, πρόκειται για απαράδεκτη πρακτική της Cosmote.

Εγώ πιστεύω ότι σιγά σιγά όλα τα κινητά θα πιστοποιείθουν αν έχουν 5g

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβαμε ν'αγορασουμε. Και σιγα τα αποθεματα που εφεραν. Οταν το πηρα χαμπαρι μονο το μωβ ειχε μεινει το οποιο δεν θ'αγοραζα με τιποτα.

 

 

το μωβ ειναι ωραιότατο πάντως! εγώ αυτο στόχευα ( γενικως παντα βεβαια διαλεγω οποιοδήποτε χρωμα περα απο μαυρο ασπρο γκρι )

ειναι πολυ πιο ουδέτερο απο οτι νομιζα.. οποτε εμενα δε με τρέλανε αλλά νομίζω κάποιον που το φοβάται είναι μια χαρά!

 

3gOUJY6_d.webp?maxwidth=640

qPtcrAr_d.webp?maxwidth=640

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθειά σας παρακαλώ. Είχα κάνει χεράτα την αναβάθμιση 12.2.1.0 που απεσυραν και σήμερα πήρα αποφαση να κανω και την beta 12.2.3.0 eea που είχα κατεβασει. Ακολούθησα την ίδια διαδικασία, δηλαδη πατημα στις τελείες επιλογη αρχείου κτλ. Την στιγμη λοιπον που ξεκινάει να διαβάζει το αρχείο μένει στο 0% και μου βγαζει το εξης μήνυμα:

 

Αδυναμία επαλήθευσης ενημέρωσης.

ROM is in beta testing, make sure you have signed in with a beta authorized xiaomi account. Και με πετάει εκτος. Δοκίμασα βα ξανακατεβάσω τι αρχείο αλλά μάταια. Έχετε ιδέα τι είναι αυτό???

 

Μπορείτε να μου πείτε από ποιο link κατεβάσατε την ενημέρωση???

https://ibb.co/1qjNS7Y

Edited by kchoriano
Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο κινητό στην εφαρμογή call recorder μου έδειχνε κανονικά τα ονόματα στις αποθηκευμένες κλήσεις. Πρέπει να πειράξω κάτι σε αυτό για να το κάνω όπως ήταν;

 

Όχι πως νοιάζει κανέναν αλλά το βάζω εδώ μήπως το χρειαστεί κάποιος. Κατέβασα το cube acr κι όλα κομπλέ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθειά σας παρακαλώ. Είχα κάνει χεράτα την αναβάθμιση 12.2.1.0 που απεσυραν και σήμερα πήρα αποφαση να κανω και την beta 12.2.3.0 eea που είχα κατεβασει. Ακολούθησα την ίδια διαδικασία, δηλαδη πατημα στις τελείες επιλογη αρχείου κτλ. Την στιγμη λοιπον που ξεκινάει να διαβάζει το αρχείο μένει στο 0% και μου βγαζει το εξης μήνυμα:

 

Αδυναμία επαλήθευσης ενημέρωσης.

ROM is in beta testing, make sure you have signed in with a beta authorized xiaomi account. Και με πετάει εκτος. Δοκίμασα βα ξανακατεβάσω τι αρχείο αλλά μάταια. Έχετε ιδέα τι είναι αυτό???

 

Μπορείτε να μου πείτε από ποιο link κατεβάσατε την ενημέρωση???

https://ibb.co/1qjNS7Y

Μονο με twrp recovery μπορείς να την περάσεις ετσι την πέρασα και εγώ.

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/lmi/

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σε βόλτα Πέραμα/Κερατσίνι/Πειραιάς παντού 5g με ταχύτητα να παίζει από 60 μέχρι 150

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Αδυναμία επαλήθευσης ενημέρωσης.

Δεν μπορείς να την κάνεις έτσι γιατί έχει αποσυρθεί κι αυτή από stable και θεωρείται beta πλέον. Γι αυτό σου ζητάει να έχεις beta tester account. Για οτιδήποτε θες να κάνεις σε αυτή τη φάση (είτε downgrade είτε update) θα πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader και να περάσεις twrp ή να χρησιμοποιήσεις mi flash tool. Αλλιώς θα περιμένεις μέχρι να βγει το επόμενο stable OTA update.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σε βόλτα Πέραμα/Κερατσίνι/Πειραιάς παντού 5g με ταχύτητα να παίζει από 60 μέχρι 150
Ποια εταιρία?

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια εταιρία?

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Vodafone έχω εγω

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο update σε 12.2.4

(F2 pro)

Screenshot-2021-01-05-16-06-50-079-com-android-settings.jpg

 

Μας έχουν ταράξει στις beta. Για μας μια stable δεν έχει ο θεός. Εκτός και αν κάνουν την έκπληξη και βγάλουν stable σε EEA

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια να κάνω μια ερώτηση? Σβήνω συνέχεια κάποιες επαφές απο το gmail και μετά απο λίγο εμφανίζονται μόνες τους πάλι. 11831, COSMOTE CALLING TUNES, BEAT BOX και κατι τετοιες βλακείες. Πως γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου συσκευή (global) εμφανίστηκε η 12.2.4 το μεσημέρι και πριν λίγο που πήγα να την κατεβάσω εξαφανίστηκε.

Τυχερός είσαι. Έκαναν partial rollout και επειδή είχε πάλι θέματα, την απέσυραν. To αστείο είναι ότι ανακοίνωσαν ότι θα πάρει το κινητό MIUI 12.5 stable μέσα στον Ιανουάριο κι εδώ κι ένα μήνα ακριβώς δεν μπορούν να δώσουν μια stable 12.2.x

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Τυχερός είσαι. Έκαναν partial rollout και επειδή είχε πάλι θέματα, την απέσυραν. To αστείο είναι ότι ανακοίνωσαν ότι θα πάρει το κινητό MIUI 12.5 stable μέσα στον Ιανουάριο κι εδώ κι ένα μήνα ακριβώς δεν μπορούν να δώσουν μια stable 12.2.x

Εγώ πάντως και με αυτή και με της προηγούμενες δεν έκανε κιχ το κινητό

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως και με αυτή και με της προηγούμενες δεν έκανε κιχ το κινητό

Ελα ντε.......και σε εμενα μια απο τα ιδια.Τρενο παει.Στο τελος θα βγαλω προβλημα απο μονος μου να λεω οτι εχει θεμα η συσκευη....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...