Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα παιζει με nova laucher ή να μην την κάνουμε την αναβάθμιση για eea?? Υπαρχει καποιος να μας πει???
Όχι δεν παίζει φίλε μου.

Το soft button των recent,δεν δουλεύει και πατώντας το κρασαρει.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρα παιδια καλυτερα να μεινω σε αυτην που εχω ηδη επειδη δουλεύει σωστα το nova??

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τραγικο να μην μπορουν να δωσουν οι τσελιγκες μια σωστη αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Αρα παιδια καλυτερα να μεινω σε αυτην που εχω ηδη επειδη δουλεύει σωστα το nova??

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τραγικο να μην μπορουν να δωσουν οι τσελιγκες μια σωστη αναβάθμιση

Αν θες να δουλεύει ο νοβα ,ναι.

Τουλάχιστον μέχρι να βγει αναβάθμιση νοβα.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το καινούργιο update είδα βελτίωση στην διαχείριση της μνήμης (που με την προηγούμενη ειχα λίγο θέμα) καθώς και με την φωτεινότητα που βελτιώθηκε τωρα

 

Έχεις κάποια εφαρμογή, για διαχείριση μνήμης;

Link to comment
Share on other sites

Αρα παιδια καλυτερα να μεινω σε αυτην που εχω ηδη επειδη δουλεύει σωστα το nova??

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τραγικο να μην μπορουν να δωσουν οι τσελιγκες μια σωστη αναβάθμιση

 

Δουλεύει άψογα στο δικό μου η νέα ρομ, χωρίς νόβα,το κντ πετάει,έγινε ακόμα καλύτερο.Μηπως να δείτε τι σας κάνει ζημια λέω εγώ?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγω χθές όταν πηρα χαμπάρι ότι εμφάνισε update, πατησα να το κάνω.. κατέβαινε τρομερά αργά, και όταν ολοκληρώθηκε μου πε οτι δε μπόρεσε να αποσυμπιεσει το zip.

 

μετά το το ρησταρτ το ξαναέβρισκε αλλα δεν κατέβαινε και εντέλει προς το βραδυ, έπαψε να εμφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το αποσυμπιεζεις. Το κανεις ετσι εγκατάσταση

Bασικα δεν κανεις τιποτα,ολα αυτοματα ειναι.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως αν παω να το κανω εγκατασταση μου γραφει αδυναμία επαλήθευσης ενημερωσης και μου κεει rom is beta testing και να βεβαιωθω αν εχω κανει sign in σε beta authorised xiaomi account. Εσεις απο ποιο link κατεβασατε το update???
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάω να ανοίξω ένα σύνδεσμο σε email στο gmail παίρνω αυτό το μήνυμα

Έχω 2 browser!

Και δε μπορώ να ανοίξω τιποτα

 

Τι φταίει.

 

Μετά την αναβάθμιση αυτό του miui.

 

 

f3b900375652ac55391a305252c9dc90.jpg

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ίδιο "πρόβλημα" είχα και εγώ..

Είχα απενεργοποιησει τον διακόπτη που έχω κυκλομενο με κόκκινο και μου το έκανε... ce8c7aa306732d5ac6b85dce606a5911.jpg

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση....

Έχω την τηλέφωνο εδώ και ένα μήνα. Το έχω στήσει όπως θέλω με εφαρμογές και ρυθμίσεις (adquard, private DNS κλπ...). Δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση στη MIUI, είναι ακόμα με την 11.0.6.0 (EU) που είχε από την αρχή και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Ποια είναι η καλύτερη επιλογή για backup αν πάει και στραβά στην αναβάθμιση και πρέπει να γίνει factory reset?

Edited by lkint
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς root, αυτό που κάνω εγώ είναι πλήρη συγχρονισμό με Google κι ό,τι δεν καλύπτει η Google συγχρονισμό με Mi λογαριασμό. Δεν είναι πλήρες backup, ρυθμίσεις εφαρμογών πρέπει να γίνουν ξανά, αλλά είναι αρκετά κοντά.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς root, αυτό που κάνω εγώ είναι πλήρη συγχρονισμό με Google κι ό,τι δεν καλύπτει η Google συγχρονισμό με Mi λογαριασμό. Δεν είναι πλήρες backup, ρυθμίσεις εφαρμογών πρέπει να γίνουν ξανά, αλλά είναι αρκετά κοντά.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Thanks! Κάπως έτσι το σκεφτόμουνα κι εγώ. Είναι η πρώτη φορά που δεν έχω root τα τελευταία 8 χρόνια και δεν αισθάνομαι και πολύ άνετα χωρίς την άνεση ενός NAND backup με TWRP... Ελπίζω όταν αποφασίσω την αναβάθμιση (όταν με το καλό αισθανθώ ότι είναι bug-free) να έχω τά λιγότερα δυνατά προβλήματα... Τι πιστεύεις ότι δε θα καλύψει ο συγχρονισμός με Google?

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω στον Mi λογαριασμό να κάνει αντίγραφο αρχικής οθόνης (κάπως έτσι το λέει), ιστορικό κλήσεων, μηνύματα (sms), WiFi password, Mi browser (αν τον χρησιμοποιείς) και τυχόν ηχογραφήσεις. Τα υπόλοιπα Google.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Μια τελευταία ερώτηση. Ακόμα δε μου έχει έρθει η ενημέρωση για την 12.2.3.0. Μήπως πρέπει πρώτα να κάνω την 12.0.3.0 για να μου εμφανιστεί η 12.2.3.0?

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπα, μάλλον δεν ήρθε η ώρα. Ούτε εμένα μου έχει έρθει. Με την 12.0.3 EU είμαι.

 

Δεν είμαι 100% σίγουρος, για να είμαι ειλικρινής. Ενδεχομένως να πρέπει να περάσεις πρώτα από την 12.0.3, ειδικά όσο έχεις σχετική ειδοποίηση να μην έρθει νέα ειδοποίηση για την επόμενη. Πάντως το να πας στην 12.0.3 δεν θα σιγουρέψει ότι θα σου έρθει αμέσως η επόμενη. Πολλούς δεν μας έχει έρθει.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by zoo
Link to comment
Share on other sites

Λαγκαρει μετά την αναβάθμιση

Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Λαγκαρει μετά την αναβάθμιση

Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα στο ξαναγραψω,κατι δεν παει καλα στην συσκευη σου,σε 3 ιδια εγινε update και οι συσκευες εγιναν ακομα πιο smooth απο οτι ηταν πριν,καλα για λαγκαρισμα ουτε καν......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λαγκαρει μετά την αναβάθμιση

Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μαλλον εισαι για factory reset. Περα απο τα θεματακια με τα bubbles (messenger) δεν εχω αλλο προβλημα με τις τελευταίες αναβαθμίσεις, για lag ουτε λογος.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εισαι για factory reset. Περα απο τα θεματακια με τα bubbles (messenger) δεν εχω αλλο προβλημα με τις τελευταίες αναβαθμίσεις, για lag ουτε λογος.

 

Καλημερα και χρόνια πολλα. Με την τελευταία αναβαθμιση περα απ τις ειδοποιήσεις που δεν βγαζει τον αριθμο στις εφαρμογές κατα το ξεκλειδωμα κολλαει κ δεν εμφανιζει την αρχική. Εσενα στο κανει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει ναι

 

Wipe σημαίνει backup σε 70 γιγα αρχεία......

 

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το κάνει αυτό στην αρχική οχι. Είμαι με stock launcher. Δυστυχώς αν βλέπει κανείς lag και τέτοια θέματα δεν υπάρχει λύση πέρα από wipe, όσο επώδυνο κι αν είναι...
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη μέρα μετά το update, lag δεν υπάρχει, μόνο το messenger με το τετράγωνο popup και το άνοιγμά του σε παράθυρο που το πληκτρολόγιο το επικαλύπτει και δεν βλέπεις τι γραφείς. Ο μόνος τρόπος να το κλείσεις είναι πατώντας πάνω αριστερά στο εικονίδιο της εφαρμογής και να στην ανοίξει σε full screen. Επίσης μια φορά ενώ μίλαγα κρασαρε η εφαρμογή true phone και έκλεισε η γραμμή.
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...