Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Decent ενημέρωση για το Android 11, με τα bugακια της αλλά με ενα factory reset μετά την εγκατάσταση στρώνουν τα περισσότερα... Αλλά ένα παράπονο.... Δεν με ενδιαφέρουν καθόλου ούτε animated widgets της Xiaomi, ούτε τα παραπάνω φίλτρα στη κάμερα , αλλά ρε Xiaomi, αλήθεια τώρα; Security patch Οκτωβρίου μετά από τόσο καιρό που έχεις να δώσεις update?
Link to comment
Share on other sites

Decent ενημέρωση για το Android 11, με τα bugακια της αλλά με ενα factory reset μετά την εγκατάσταση στρώνουν τα περισσότερα... Αλλά ένα παράπονο.... Δεν με ενδιαφέρουν καθόλου ούτε animated widgets της Xiaomi, ούτε τα παραπάνω φίλτρα στη κάμερα , αλλά ρε Xiaomi, αλήθεια τώρα; Security patch Οκτωβρίου μετά από τόσο καιρό που έχεις να δώσεις update?

Ποια θέματα σου στρώσε το factory reset;

Link to comment
Share on other sites

Ποια θέματα σου στρώσε το factory reset;

 

Το factory reset σου διαγράφει τα πάντα? Φωτογραφίες, μηνυματα, εφαρμογές, επαφές κτλ? Μπορώ να τα πάρω όλα backup πριν το reset και να μην χαθει τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίζει και σε εμενα, και με τα gestures.

To μονο που δε βλεπω να παιζει σωστα ειναι το bubble του messenger, αφου ανοιγει σε προκαθορισμενο υψος και δεν βλέπω τι γραφω γιατι κανει overlap το πληκτρολογιο.

Επισης δεν βλεπω την επιλογη για floating windows στο recents menu.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το μοναδικό που δεν έστρωσε είναι τα bubbles messages του messanger και τα αναδυόμενα του Viber . Κατά τ'αλλα μια χαρά... Ούτε θέμα με την μπαταρία ούτε κρασαρισματα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια μετα την αναβάθμιση βλέπω ότι δεν παίζει σωστα η σκοτεινή λειτουργία πχ στο fb το ειχα μαύρο από εκεί και ποτε είναι μαυρο ποτε ασπρο. Επισης κατα το ξεκλείδωμα μερικές φορές δεν εμφανιζει τα εικονίδια της αρχικης παρα μονο το βελακι προς τα πάνω για το μενου κ τραβωντας προς τα πάνω επανερχεται και η αρχικη.

Λεω να περιμένω καμια βδομαδα και να ξαναπερασω την ενημέρωση η να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μήπως στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε και να μου έρθει η αναβάθμιση καλύτερα να μη την περάσω και να περιμένω μήπως και βγάλουν καμία ενημέρωση καλύτερη..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα χειροκίνητα χτες την έκδοση αλλά έχω μια απορία. Όταν πηγαίνω στην έκδοση πάνω, μου γράφει τι νέο υπάρχει και όταν το πατάω μου γράφει «Δεν έχετε άδεια για πρόσβαση στο αρχείο ενημέρωσης» και ερωτώ τώρα. Δεν είναι η επίσημη έκδοση της miui? Μήπως είναι κάποια custom rom? Αν βγάλει επίσημα ενημέρωση η miui θα μου την εμφανίσει στο έλεγχος για ενημερώσεις ή θα μου λέει πάλι οτι δεν έχω τα απαραίτητα δικαιώματα;;WdHL7Pm0
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα χειροκίνητα χτες την έκδοση αλλά έχω μια απορία. Όταν πηγαίνω στην έκδοση πάνω, μου γράφει τι νέο υπάρχει και όταν το πατάω μου γράφει «Δεν έχετε άδεια για πρόσβαση στο αρχείο ενημέρωσης» και ερωτώ τώρα. Δεν είναι η επίσημη έκδοση της miui? Μήπως είναι κάποια custom rom? Αν βγάλει επίσημα ενημέρωση η miui θα μου την εμφανίσει στο έλεγχος για ενημερώσεις ή θα μου λέει πάλι οτι δεν έχω τα απαραίτητα δικαιώματα;;WdHL7Pm0
Και εμένα το εμφανίζει αυτό...

Εικάζω πως αποσύρθηκε το αρχείο από τη xiaomi, στο επίσημο κανάλι ενημέρωσης, οπότε δε μπορεί να επικοινωνήσει με το σέρβερ και να δει το κείμενο με τα νέα features της rom

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι κακό αυτό;; Αν βγάλει νέα επίσημη ενημέρωση θα την δούμε εμείς από τον έλεγχο ενημέρωσης ή θα διαβάζει το σύστημα οτι έχουμε custom rom ας πουμε και δεν θα μας αφήνει να προχωρήσουμε;; Θεωρείται custom rom ή όχι;;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα χειροκίνητα χτες την έκδοση αλλά έχω μια απορία. Όταν πηγαίνω στην έκδοση πάνω, μου γράφει τι νέο υπάρχει και όταν το πατάω μου γράφει «Δεν έχετε άδεια για πρόσβαση στο αρχείο ενημέρωσης» και ερωτώ τώρα. Δεν είναι η επίσημη έκδοση της miui? Μήπως είναι κάποια custom rom? Αν βγάλει επίσημα ενημέρωση η miui θα μου την εμφανίσει στο έλεγχος για ενημερώσεις ή θα μου λέει πάλι οτι δεν έχω τα απαραίτητα δικαιώματα;;WdHL7Pm0

 

και γω που το κανα κατευθειαν μεσω updater το βλέπω αυτό

 

Μήπως είναι κακό αυτό;; Αν βγάλει νέα επίσημη ενημέρωση θα την δούμε εμείς από τον έλεγχο ενημέρωσης ή θα διαβάζει το σύστημα οτι έχουμε custom rom ας πουμε και δεν θα μας αφήνει να προχωρήσουμε;; Θεωρείται custom rom ή όχι;;

 

custom σίγουρα δε θεωρείται !

 

Εδώ την αναφέρουνε εντέλει ως stable beta !

 

5wLR5R7.jpg

Edited by elektronaut
Link to comment
Share on other sites

https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900380

 

Όταν την ανεβάσουν , θα μπορείς να την κατεβάσεις, και να την περάσει με τοπική ενημέρωση.

Είναι το official site,

Link to comment
Share on other sites

Θα ξαναγυρίσω στην προηγούμενη ως τότε που ειναι τεσταρισμένη. Αυτή η miui είναι πιο αργή και από αργοκίνητο καράβι σε όλα τους. Τραγικοί...Περιμένουμε το 2021 για να πάρουμε το update του 2020
Link to comment
Share on other sites

Να περιμενεται να σας ερθει ota και να μην βιαζεστε......πιο πολυ ζημια στην συσκευη σας κανετε.Φιλικα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει το anti roll back, δεν ξέρω αν μπορεί να κάνει downgrade.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/33091-%CE%A0%CF%89%CF%82-%CE%B5%CE%BB%CE%AD%CE%B3%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE-%CE%BC%CE%B1%CF%82-%CE%AD%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CE%B8%CE%B5%CE%AF-%CF%84%CE%BF-Anti-Rollback-ARB/

 

Έλεγξε αυτό, αν είναι ο αριθμός 1, τότε μπορεί downgrade,, ΑΛΛΑ δεν ξέρω αν γίνεται από το updater,. !!!,

Με φλασαρισμα γίνεται.

 

Αν είναι 3, 4 και πάνω τότε δεν γίνεται, ούτε με φλασαρισμα. Κίνδυνος brick το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Όντως την κατέβασα αλλά δεν με άφησε να την κάνω εγκατάσταση γιατί μου εγραψε οτι είναι παλαιότερη. Και αν θέλουμε ρε παιδιά να επανέλθουμε στην προηγούμενη τι κάνουμε δηλαδη;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βλακεία έκανα εξ αρχής. Μου είπε ενα παλικάρι να την κατεβάσω γιατι δεν μου φαινόταν ολη η εικόνα μέσα σε ένα game και έπρεπε να πηγαίνω πάνω σε κάθε γωνία για να βλέπω το υπόλοιπο χωριό (με το iphone δεν είχα τέτοιο θέμα στο clash of clans). Την κατέβασα απο το λινκ και πάλι το ίδιο έκανε στην ανάλυση του game, οπότε όλα πήγαν τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσωπικά βλέπω καλύτερη αυτονομία με το android 11, ειδικά τα drains σε stand by έχουν μειωθεί πάρα πολύ.

 

Επίσης έχω ελάχιστα καλύτερη απόκριση σε σχέση με android 10.

 

Φυσικά το αρνητικό, μετά το update κολλούσε άπειρα το κινητό, έσβησα cache , έκανα 2-3 restart και ένα προληπτικό app optimization και τώρα πηγαίνει πολύ καλά χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Να περιμενεται να σας ερθει ota και να μην βιαζεστε......πιο πολυ ζημια στην συσκευη σας κανετε.Φιλικα.
Καμιά σχέση αυτό που λες, τι ζημιά να πάθει μην λέμε ότι μας κατέβει, ίδια ρομ είναι .
Όντως την κατέβασα αλλά δεν με άφησε να την κάνω εγκατάσταση γιατί μου εγραψε οτι είναι παλαιότερη. Και αν θέλουμε ρε παιδιά να επανέλθουμε στην προηγούμενη τι κάνουμε δηλαδη;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βλακεία έκανα εξ αρχής. Μου είπε ενα παλικάρι να την κατεβάσω γιατι δεν μου φαινόταν ολη η εικόνα μέσα σε ένα game και έπρεπε να πηγαίνω πάνω σε κάθε γωνία για να βλέπω το υπόλοιπο χωριό (με το iphone δεν είχα τέτοιο θέμα στο clash of clans). Την κατέβασα απο το λινκ και πάλι το ίδιο έκανε στην ανάλυση του game, οπότε όλα πήγαν τσάμπα.

Μήπως φταίει το παιχνίδι;; Έκανε μια ενημέρωση αυτές τις μέρες, κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων στο παιχνίδι. Για να γυρίσεις σε προηγούμενη ρομ δεν είναι τόσο απλό, τώρα περιμένεις να βγει καινούργια, πρώτη ρομ Α11 είναι γι'αυτό την αναφέρει beta τα θέματα της θα τα έχει.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσωπικά βλέπω καλύτερη αυτονομία με το android 11, ειδικά τα drains σε stand by έχουν μειωθεί πάρα πολύ.

 

Επίσης έχω ελάχιστα καλύτερη απόκριση σε σχέση με android 10.

 

Φυσικά το αρνητικό, μετά το update κολλούσε άπειρα το κινητό, έσβησα cache , έκανα 2-3 restart και ένα προληπτικό app optimization και τώρα πηγαίνει πολύ καλά χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

 

Να συμπληρώσω ότι μαζι με την αυτονομία νομίζω ότι έχει γίνει λίγο καλύτερη η κάμερα του.Ας μου πει και κάποιος άλλος αν το έχει δει αυτό.

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Καμιά σχέση αυτό που λες, τι ζημιά να πάθει μην λέμε ότι μας κατέβει, ίδια ρομ είναι .Μήπως φταίει το παιχνίδι;; Έκανε μια ενημέρωση αυτές τις μέρες, κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων στο παιχνίδι. Για να γυρίσεις σε προηγούμενη ρομ δεν είναι τόσο απλό, τώρα περιμένεις να βγει καινούργια, πρώτη ρομ Α11 είναι γι'αυτό την αναφέρει beta τα θέματα της θα τα έχει.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προφανως πολλοι φιλοι δεν γνωριζουν καλα τα πραματα,και κατεβαζουν λαθος αρχεια φιλε μου.....τι σου κανει εντυπωση?Δεκαδες παραδειγματα στο φορα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ένα bug που βλέπω ότι δεν μπορώ να κάνω share με την επιλογή που δίνει το miui , απλά βγάζει black screen πριν μου βγάλει τις επιπλέον εφαρμογές που ίσως θέλω να κάνω share (πχ viber).

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έκανα και εγώ την αναβάθμιση σε android 11 και παρατήρησα ένα ακόμα bug .Στην αρχική οθόνη δεν βγαίνουν οι σημάνσεις ειδοποιήσεων. Και εξηγώ ότι ενώ έρχεται ένα μήνυμα είτε στο viber είτε στα μηνύματα είτε αν δεν απαντήσω κάποια κλήση και γενικά σε όλες τις εφαρμογές , στο εικονίδιο της εφαρμογής στην αρχική οθόνη δεν βγαίνει το σηματάκι με τον κύκλο ή τον αριθμό των αδίαβαστων μηνυμάτων. Όταν κάνω την αλλαγή από κύκλο σε αριθμό δουλεύει για την πρώτη ειδοποίηση και μετά αφού διαβαστεί δεν ξαναεμφανίζετε τίποτα. Ακόμα πολλές φορές δεν εμφανίζει την ειδοποίηση ούτε στην επάνω μπάρα με συνέπεια να μην βλέπω αν έχω αδιάβαστα μηνύματα στις εφαρμογές. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό. Υπάρχει κάποια λύση. Έχω δοκιμάσει όλα τα κλασικά, δηλ. έδωσα όλα τα δικαιώματα στις εφαρμογές , αυτόματη έναρξη κτλ αλλά το πρόβλημα παραμένει.Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Link to comment
Share on other sites

Οι έλλειψη ειδοποιήσεις είναι γνωστή, από το android 10,

και έχει αναφερθεί στις

προηγούμενες σελίδες. Εκτιμώ ότι είναι θέμα του λογισμικού, το έχουν αναφέρει πολλοί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα.

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ με την σειρά μου οτι δεν φαίνονται οι ειδοποιήσεις (κυκλάκι) επάνω στα εικονίδια των εφαρμογών, με το upgrade στο android 11. Το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν το είχα με την προηγούμενη εκδοση (android 10, global version)

Εχω βέβαια να πω οτι είναι και το μόνο πρόβλημα που έχω με το update. Οι ειδοποιήσεις στην μπάρα, σε κλειδωμένη οθόνη, σε AOD, σε smartwatch, δουλευουν κανονικά.

Επίσης, να καταθέσω κι εγώ οτι η μπαταρία τα πάει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...