Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ζεσταίνεται στη φόρτιση αλλά δεν ζεματάει. Την AOD την έχω ενεργή από το πρωί ως τα μεσάνυχτα από τη μέρα που το πήρα. Για την Gcam πρέπει να βρεις κι ένα αρχείο ρυθμίσεων xml. Οδηγίες έχει εκεί που έχει την Gcam.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Την βελτιστοποιηση miui την έχεις απενεργοποιησει για το vanced?

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την βελτιστοποιηση miui την έχεις απενεργοποιησει για το vanced?

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

απενεργοποιείς για να κανεξς εγκατάσταση! μετά αν θες ενεργοποιείς και πάλι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το άνοιξα εχθές το βράδυ και σιγά σιγά το πιλατευω. Δοκίμασα κι αγορά με nfc και δουλεψε ρολόι. Έχω μερικά πράγματα να σας ρωτήσω όμως.

 

1) Gcam την έκανα εγκατάσταση, κάνω κάτι άλλο μετά; Δεν έχω ξανά χρησιμοποιήσει.

2) Στο προηγούμενο κινητό πάταγα στην ημερομηνία και μου άνοιγε το ημερολόγιο. Τώρα δεν το κάνει και στο κινητό βρήκα μόνο το Google calendar.

3) Έμεινα ******* με το πόσο γρήγορα φορτίζει το κινητό. Το κινητό όμως ζεματαγε, μήπως φταίει ότι το φορτισα με τη θήκη απάνω;

4) Always on το έχω απενεργοποιημενο γιατί φοβάμαι ότι θα τρώει μπαταρία, ισχύει;

5) Δε με αφήνει να κάνω εγκατάσταση το MicroG πως λέγεται στο Vanced. Έχουμε καμια λύση κι εδώ;

 

Αυτά για την ώρα. Χαιρετίσματα από την κινηταρα. :-)

 

1) διαλέγεις και φορτιζεις configuration για το κινητό μας!

2) εμένα ανοίγει το ημερολόγιο ( google calendar )

3) όσο γρηγορότερα φορτίζει μια μπαταρια τόσο πιο πολυ ζεσταίνεται (

)

4) εγω έχοντας πρωτη φορα κινητο με always on display δεν το βαλα εξ αρχης, αλλα το γεγονός οτι μπορω να βάλω οτι εικονιτσα θελω και να το κανω πιο όμορφο με έψησε να το δοκιμάσω ( αφήνοντας μονο ειδοποιήσεις για κλησεις να εμφανίζονται ). Με τις ταχείες φορτίσεις δεν κάθομαι να μετράω τη μπαταρια πλεον, μιας και ανα πάσα στιγμή μπορείς να γεμίσεις σε λιγο χρονο. Οποτε ναιμεν δεν εχω στατστικα αλλα σαν εμπειρία χρησης δεν παρατηρω κατι μείον!

άλλωστε ενα πολύ μικρό μερος της οθονης ανάβει ! και ασε που τπ ρυθμιζεις ποιες ωρες το θεε ενεργοποιημένο το always on - λογικα δεν το χρειάζεσαι 24/7

5) απαντήθηκε σβηνεις το miui optimisation στα developer settings για να κανεις την εγκατάσταση!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλάνια μου. Έτοιμο το Vanced. Έχω νέο θέματα κι τώρα. Ενώ ειδοποιήσεις μου έρχονται κανονικά, δεν έρχεται ειδοποίηση από Gmail. Μπήκα στις ρυθμίσεις της συσκευής και είναι ενεργοποιημενες. Τί άλλο μένει να κοιτάξω; :-/
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι εξαιρετικό. Η κυρίως κάμερα πολύ καλή, η macro επίσης και με μια gcam έχεις τέλειες νυχτερινές λήψεις.

 

Ποιο app δοκίμασες και προτείνεις για την κάμερα?

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@pakitis

Και εγώ είχα πρόβλημα, δεν ερχοτανε οι ειδοποιήσεις του Gmail.

Η πιο απλή λύση, κλείδωσε το app Gmail, μήπως δουλέψει.(?).

Βάλτε χωρίς εξοικονόμηση ενέργειας.

Είναι γενικότερο το θέμα.

Πέρασα και εγώ το vanced σε ένα oppo. Κατέβασα τον manager, και από εκεί τα υπόλοιπα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

.....

5) απαντήθηκε σβηνεις το miui optimisation στα developer settings για να κανεις την εγκατάσταση!

 

Σε ελληνικό μενού, πως λέγεται αυτήν η ρύθμιση, δεν ήξερα πως θέλει ρύθμιση στις επιλογές προγραμματιστών.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Σε ελληνικό μενού, πως λέγεται αυτήν η ρύθμιση, δεν ήξερα πως θέλει ρύθμιση στις επιλογές προγραμματιστών.

 

το προτελευταίο στο μενού προγραμματιστών!

Edited by elektronaut
Link to comment
Share on other sites

@Vorlon Έχω αυτό: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1460/

Με config για Redmi K30 Phoenix

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Vorlon Έχω αυτό: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1460/

Με config για Redmi K30 Phoenix

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Δεν υπαρχει στο play store ?

Link to comment
Share on other sites

Με config για Redmi K30 Phoenix

 

Ok. Kαι πως το κανω αυτο ? Δεν το βρηκα στα settings. Θελει αλλο αρχειο να υποθεσω.

 

Και πως το εφαρμοζεις?

Edited by Vorlon
Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο ρυθμίσεων το βρίσκεις εδώ: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-urnyx-02/

 

Το αρχείο αυτό το βάζεις σε φάκελο Gcam/Configs7 (αν δεν υπάρχει, τον δημιουργείς). Μετά ανοίγεις τη Gcam, κανείς διπλό ταπ στο μαύρο περιθώριο κάτω κι ανοίγει διάλογος να επιλέξεις αρχείο ρυθμίσεων.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by zoo
Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο ρυθμίσεων το βρίσκεις εδώ: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-urnyx-02/

 

Το αρχείο αυτό το βάζεις σε φάκελο Gcam/Configs7 (αν δεν υπάρχει, τον δημιουργείς). Μετά ανοίγεις τη Gcam, κανείς διπλό ταπ στο μαύρο περιθώριο κάτω κι ανοίγει διάλογος να επιλέξεις αρχείο ρυθμίσεων.

 

Σε καλο δρομο ειμαστε:) Που τον βαζω τον φακελο αυτον ? σε ποιο φακελο μεσα δηλαδη ?

 

τον εβαλα στο αρχικο root και παταω tap διπλο και μου λεει οτι "you don't have any configs" ενω εχω βαλει μεσα εννοειται το αρχειο

Link to comment
Share on other sites

Σε καλο δρομο ειμαστε:) Που τον βαζω τον φακελο αυτον ? σε ποιο φακελο μεσα δηλαδη ?

 

τον εβαλα στο αρχικο root και παταω tap διπλο και μου λεει οτι "you don't have any configs" ενω εχω βαλει μεσα εννοειται το αρχειο

 

Σωστά στον αρχικό φάκελο φτιάχνεις τον φάκελο Gcam. Μετά μέσα στον φάκελο Gcam όμως πρέπει να φτιάξεις νέο φάκελο με όνομα Configs7 και να κάνεις εκεί επικόλληση το xml αρχείο. Μη νομίζεις, κι εγώ προχθές το έκανα πρώτη φορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμία καλή custom rom με καλή απόκριση και χωρίς να έχουν πρόβλημα οι ειδοποιήσεις;

 

Μετά από 2 μήνες που το έχω αποφάσισα να πάω σε custom rom γιατί νευριάζω κάθε φορά που πιάνω το Oneplus 5t αυτό να είναι πιο γρήγορο από το Poco στην απόκριση.

 

Ευχαριστώ

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Με ίδια ακριβώς σκέψη, πέρασα την custom/ Xiaomi.eu.

 

Γιατί αλλάζει τίποτα στην πράξη; Πάλι miui δεν είναι; Δεν έχει κουσουρια της official?

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω εγώ κάτι γιατί έχω μπερδευτεί. Απο iphone έκανα μετάβαση σε poco f2 pro. Καταρχης ενω είχα βάλει το adguard αρχισαν πάλι να μου εμφανίζονται διαφημίσεις σε διάφορα σημεία πχ στις επαφές. Και δεύτερο και πιο σημαντικότερο. Έχω μπερδευτεί στο θέμα των επαφών. Βλέπω να εχω στο mi επαφές 900, στο google επαφες 540 και αλλες επαφες στο τηλέφωνο και η ερωτηση είναι η εξής. Όταν περνάω εγώ επαφές που πρέπει να τις περνάω;; Στην επιλογή της συσκευής, στον λογαριαμό mi ή στο google??. Επίσης βλεπω οτι στο google έχω λιγότερες επαφές απο το mi account. Πως μπορώ να συγχρονίσω τοσο το google οσο και το mi account και το τηλέφωνο να εχουν τις ίδιες επαφές;;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω εγώ κάτι γιατί έχω μπερδευτεί. Απο iphone έκανα μετάβαση σε poco f2 pro. Καταρχης ενω είχα βάλει το adguard αρχισαν πάλι να μου εμφανίζονται διαφημίσεις σε διάφορα σημεία πχ στις επαφές. Και δεύτερο και πιο σημαντικότερο. Έχω μπερδευτεί στο θέμα των επαφών. Βλέπω να εχω στο mi επαφές 900, στο google επαφες 540 και αλλες επαφες στο τηλέφωνο και η ερωτηση είναι η εξής. Όταν περνάω εγώ επαφές που πρέπει να τις περνάω;; Στην επιλογή της συσκευής, στον λογαριαμό mi ή στο google??. Επίσης βλεπω οτι στο google έχω λιγότερες επαφές απο το mi account. Πως μπορώ να συγχρονίσω τοσο το google οσο και το mi account και το τηλέφωνο να εχουν τις ίδιες επαφές;;;;
Επαφές μονο google επέλεξε.προσωπικά σύνδεση στο mi account δεν έκανα ποτέ απο την συσκευή (ακόμη και με τους κινέζους να συγχρονίζουμε αρχεία αστα να πάνε)μόνο για να ξεκλειδώσω bootloader.Τώρα για τις διαφημίσεις Υπάρχει ειδική ρύθμιση που τις απενεργοποιεί. Πιο συγκεκριμένα, Ρυθμίσεις -> Σύνδεση και κοινοποίηση -> Προσωπικό DNS -> dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

https://adguard.com/en/welcome.html

Είναι apk, όχι από playstore.

 

Το πλήρες, αλλά πρέπει να το αγοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις απαντήσεις σας αλλα το adguard το εχω βαλει ηδη στην διαδρομη που λετε. Στην αρχη δουλευε τελεια καθ δεν εβλεπα καμία διαφήμιση. Τώρα και πάλι βλέπω διαφημίσεις παρόλο που συνεχίζωνα το έχω. Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω όλες τις επαφές στο google. Να συγχρονίσω δηλαδή τις επαφές στο mi και στην συσκευή με το google και να έχω παντού τα ίδια. Πως μπορώ να το κάνω αυτό????
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της διαφήμισης το έλυσα. Ηταν από την εφαρμογή true Phone. Αγόρασα την έκδοση χωρίς και είμαι οκ. Σε αυτό δεν έπιανε το adguard. Με το θέμα των επαφών δεν βγάζω άκρη με τον συγχρονισμό όμως. Στο Google μου βγάζει λιγότερες επαφές από αυτές που εμφανίζει στο mi. Ακόμα και αν κάνω συγχρονισμό δεν αλλάζει κάτι. Δεν εμφανίζει περισσότερες το Google
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...