Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια αυτο που λετε ειναι σοβαρο.Η πλατη του δηλαδη ραγιζει χωρις λογο;:(

 

δυστυχως ετσι ειναι. πιθανολογω πως το αφησα καποια στιγμη "αγαρμπα" και έκανε το ράγισμα γιατι ειμαι σιγουρος οτι δεν επεσε.

πως ανεβαζω εικονα για να το δειτε κι εσεις;

 

@philipBRAZIL ανοιγεις την εφαρμογη Mi Remote και ψαχνεις/επιλέγεις τη μαρκα της τηλεόρασης, σε βάζει να το δοκιμάσεις οτι δουλεύει και έπειτα θα λειτουργήσει.

Oneplus 8T - Poco F2 Pro - Redmi 8 - Redmi Note 4X - Samsung Galaxy J5 - Coolpad F1 - Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

@philipBRAZIL ανοιγεις την εφαρμογη Mi Remote και ψαχνεις/επιλέγεις τη μαρκα της τηλεόρασης, σε βάζει να το δοκιμάσεις οτι δουλεύει και έπειτα θα λειτουργήσει.

Τα κατάφερα. Σ'ευχαριστώ!

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ή hard reset οι εφαρμογες που διαγραφονται επανέρχονται? Οπως επίσης και σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση θα ξαναεμφανιστούν?

 

Αν βρείς χρόνο κάνε μια λιστα με το τι έσβησες μην το brickαρουμε, σε ευχαριστω πολυ.

 

Δεν έκανα αφαίρεση (ακόμα) οτιδήποτε που μπορεί μπορεί να επηρεάσει το system. Σε προηγούμενη απάντηση ένας φίλος έγραψε τις "ασφαλές" εφαρμογές.

 

Έγω έσβησα (όπου γινόταν χωρίς adb) ή απενεργοποίησα μέσω της παρακάτω εφαρμογής γιατί για κάποιο λόγο δεν μπορείς να το κάνεις μέσα από τις ρυθμίσεις σε κάποιες εφαρμογές.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.learnpainless.disable_system_apps

 

Επίσης ρε παιδιά στο κινητό όταν πας να κάνεις share κάτι δεν υπάρχει αντιγραφή στο πρόχειρο αλλα πρέπει να το βάλεις πχ σε σημειωματάριο για να το αντιγράψεις τον σύνδεσμο. Τι φάση;

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρακολουθώ τις τιμές, έχουν ανέβει στο σκρουτζ και στο μπεστ πράις.

Δεν ξέρω αν έγινε λόγω black Friday για να μειωθούν στην πορεία.

Ενδεικτικά, στο δεύτερο είχε πέσει μέχρι τα 340€ και νομίζω ήταν τίμια. Τώρα φλερτάρουν τα 400 πάλι.

Απλά για όποιον το σκέφτεται, όπως εγώ.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by YpNoS
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο που λετε ειναι σοβαρο.Η πλατη του δηλαδη ραγιζει χωρις λογο;:(

 

Σε καμια μα καμια περιοτωση,εδω εχω κατσει ενω το εχω στην πισω τσεπη,μου εχει πεσει με την πλατη,και δεν εχει παθει κατι.Τι γραφουμε τωρα ειναι δυνατον..........gorilla glas 5 εχει μπρος-πισω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρακολουθώ τις τιμές, έχουν ανέβει στο σκρουτζ και στο μπεστ πράις.

Δεν ξέρω αν έγινε λόγω black Friday για να μειωθούν στην πορεία.

Ενδεικτικά, στο πρώτο είχε πέσει μέχρι τα 340€ και νομίζω ήταν τίμια. Τώρα φλερτάρουν τα 400 πάλι.

Απλά για όποιον το σκέφτεται, όπως εγώ.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και γω παρακολουθώ τις τιμές εδώ και πόσες μέρες και είναι για γέλια.

Επίσης σε μεγάλη αλυσίδα που το κοιτάω να δω αν μειώθηκε η τιμή έπαιζε 448 αρχές του μήνα και τώρα έχει από κάτω σηματακι black friday αλλά με την ίδια τιμή.να δεις που δεν πρόκειται να πέσει τρέλα η τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Σε καμια μα καμια περιοτωση,εδω εχω κατσει ενω το εχω στην πισω τσεπη,μου εχει πεσει με την πλατη,και δεν εχει παθει κατι.Τι γραφουμε τωρα ειναι δυνατον..........gorilla glas 5 εχει μπρος-πισω.

Μα λέω και εγώ τόσο αστοχία στα υλικά;Δεν μπορεί να ραγίζει τόσο εύκολα και με gorilla glas 5

Link to comment
Share on other sites

Και γω παρακολουθώ τις τιμές εδώ και πόσες μέρες και είναι για γέλια.

Επίσης σε μεγάλη αλυσίδα που το κοιτάω να δω αν μειώθηκε η τιμή έπαιζε 448 αρχές του μήνα και τώρα έχει από κάτω σηματακι black friday αλλά με την ίδια τιμή.να δεις που δεν πρόκειται να πέσει τρέλα η τιμή του.

 

Όπως και το F1..ήταν από τα τηλέφωνα που κράτησαν τιμή. Το ίδιο πιστεύω θα γίνει και με το F2

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι το απόλυτο VFM

Και έχω αλλάξει 30 συσκευές τα τελευταία ,3 έτη

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρακολουθώ τις τιμές, έχουν ανέβει στο σκρουτζ και στο μπεστ πράις.

Δεν ξέρω αν έγινε λόγω black Friday για να μειωθούν στην πορεία.

Ενδεικτικά, στο δεύτερο είχε πέσει μέχρι τα 340€ και νομίζω ήταν τίμια. Τώρα φλερτάρουν τα 400 πάλι.

Απλά για όποιον το σκέφτεται, όπως εγώ.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάντως στα 315€ που είχε πέσει στο amazon Ισπανίας πριν 3 μέρες με εγγύηση 2 χρόνια Xiaomi + Amazon (ή 255€ για όποιον μπορεί με αποφορολογηση), ήταν η πιο δυνατή προσφορά για το κινητό αυτο μέχρι σήμερα.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

450€ έχει τώρα

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν ειμαι ευχαριστημενος απο τη συσκευη. Η οθονη του δεν ειναι σωστα καλιμπραρισμενη σε γκρι φοντο αλλου ειναι πιο γκρι αλλου λιγοτερο. Επισης σε μενα η συσκευη εχει φριζαρει τουλαχιστον 20 φορες μεσα σε 2 μηνες, πολλες φορες σε κλησεις με ανοιχτη ακροαση μου κανουν παραπονα οτι δεν ακουνε, καποιες εφαρμογες οπως το avast passwords ενω μου δειχνει να βαλω το pass μου οταν παω να το πατησω δεν κανει κατι και σαν να μην εφταναν ολα αυτα απο ποχθες δεν φορτιζει. πρεπει να πιεσω την οθονη μηηηηπως και κανει επαφη. Μιλησα με την εταιρια εταιρια για να το στειλω. Εφοσον το στελνω τους ειπα και το θεμα με την οθονη. Το Ui του poco πολυ κακοφτιαγμενο κατα τη γνωμη μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το παράγγειλα κι εγώ το κινητό από αμαζον Ισπανίας πριν δύο ημέρες 315€ τελική. Μέχρι πριν λίγο που κοίταξα ακόμα τόσο το έχει. Λόγω πίεσης χρόνου έχω πολλάαααα χρόνια να ασχοληθώ με custom rom κτλ. Να το αφήσω το κινητό όπως το πάρω ή να φορτώσω καμία άλλη ρομ; Βέβαια αν έχει φασαρία ακόμη αυτή η διαδικασία θα το αφήσω έτσι. Αυτά, σας χαιρετώ κι αναμένω να πάρω το κινητό στα χέρια μου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν ειμαι ευχαριστημενος απο τη συσκευη. Η οθονη του δεν ειναι σωστα καλιμπραρισμενη σε γκρι φοντο αλλου ειναι πιο γκρι αλλου λιγοτερο. Επισης σε μενα η συσκευη εχει φριζαρει τουλαχιστον 20 φορες μεσα σε 2 μηνες, πολλες φορες σε κλησεις με ανοιχτη ακροαση μου κανουν παραπονα οτι δεν ακουνε, καποιες εφαρμογες οπως το avast passwords ενω μου δειχνει να βαλω το pass μου οταν παω να το πατησω δεν κανει κατι και σαν να μην εφταναν ολα αυτα απο ποχθες δεν φορτιζει. πρεπει να πιεσω την οθονη μηηηηπως και κανει επαφη. Μιλησα με την εταιρια εταιρια για να το στειλω. Εφοσον το στελνω τους ειπα και το θεμα με την οθονη. Το Ui του poco πολυ κακοφτιαγμενο κατα τη γνωμη μου.

 

Γενικότερα δεν υπάρχουν αυτά τα προβλήματα. Προχωρά σε επαναφορά ή σε app optimization μέσω adb.

 

Για τις κλήσεις, αν δουλεύεις Vowifi ή VoLlte υπάρχουν διακοπές / κολλήματα αλλά συμβαίνει αυτό λόγω της κακης σύνδεσης ή σήματος οπότε απενεργοποίησε το αν αυτό φταίει. Προσωπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα σε αυτό το κομμάτι και έχω 2-3 ώρες επαγγελματικές κλήσεις καθημερινά.

 

Διαφορετικά απλά η συσκευή σου ήταν για Day 1 DOA και τσάμπα σκας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά. Το παράγγειλα κι εγώ το κινητό από αμαζον Ισπανίας πριν δύο ημέρες 315€ τελική. Μέχρι πριν λίγο που κοίταξα ακόμα τόσο το έχει. Λόγω πίεσης χρόνου έχω πολλάαααα χρόνια να ασχοληθώ με custom rom κτλ. Να το αφήσω το κινητό όπως το πάρω ή να φορτώσω καμία άλλη ρομ; Βέβαια αν έχει φασαρία ακόμη αυτή η διαδικασία θα το αφήσω έτσι. Αυτά, σας χαιρετώ κι αναμένω να πάρω το κινητό στα χέρια μου.

 

Στείλε link αν μπορείς γιατί η τιμή που λες δεν υπάρχει πλέον. Γενικά δεν χρειάζεται custom rom, απενεργοποίησε διαφημίσεις από παντού, σβήσε όλες τις άχρηστες εφαρμογές και βλέπεις από εκεί κ πέρα αν είσαι ικανοποιημένος το αφήνεις έτσι.

 

Εγώ ήμουν απογοητευμένος από το MIUI του poco και τα κολλήματα του αλλά το έφτασα σε σημείο που δεν με ενοχλεί πλέον κάτι οπότε δεν θα προχωρήσω ούτε σε root ούτε σε custom rom.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν ειμαι ευχαριστημενος απο τη συσκευη. Η οθονη του δεν ειναι σωστα καλιμπραρισμενη σε γκρι φοντο αλλου ειναι πιο γκρι αλλου λιγοτερο. Επισης σε μενα η συσκευη εχει φριζαρει τουλαχιστον 20 φορες μεσα σε 2 μηνες, πολλες φορες σε κλησεις με ανοιχτη ακροαση μου κανουν παραπονα οτι δεν ακουνε, καποιες εφαρμογες οπως το avast passwords ενω μου δειχνει να βαλω το pass μου οταν παω να το πατησω δεν κανει κατι και σαν να μην εφταναν ολα αυτα απο ποχθες δεν φορτιζει. πρεπει να πιεσω την οθονη μηηηηπως και κανει επαφη. Μιλησα με την εταιρια εταιρια για να το στειλω. Εφοσον το στελνω τους ειπα και το θεμα με την οθονη. Το Ui του poco πολυ κακοφτιαγμενο κατα τη γνωμη μου.

 

Αυτά που αναφέρεις είναι φαινόμενα που σου δημιουργεί κάποια εφαρμογή που έχεις περάσει.....κλασσικο αυτό.Ειδικα το avast δεν έχει και την καλύτερη φήμη,τι βάζετε στις συσκευές ρε παιδιά....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που αναφέρεις είναι φαινόμενα που σου δημιουργεί κάποια εφαρμογή που έχεις περάσει.....κλασσικο αυτό.Ειδικα το avast δεν έχει και την καλύτερη φήμη,τι βάζετε στις συσκευές ρε παιδιά....

 

Δεν θα το λεγα. Στο mate 20 pro δνε ειχα κανενα απολυτως προβλημα με την εφαρμοφη. Εδω στο poco πας στις ειδησεις google και στο σκρολαρισμα σερνεται απο day 1 καποιες φορες λιγοτερο καποιες περισσοτερο. μονο το avast passwords εχω δεν εχω αλλο avast app πανω

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι από εφαρμογή, factory reset.

Μετά 5 εφαρμογές περνάς κάθε μέρα, σημειώστες σε ένα χαρτί, και ελέγχει πότε θα κάνει το πρόβλημα.

Είναι πολύ σπαστικό, αλλά ίσως ο μόνος τρόπος.

( Είχα πρόβλημα σε samsung κλπ, και αυτό μου υπέδειξαν, στο αντίστοιχο νήμα, και βρήκα την εφαρμογή, που έκανε το πρόβλημα, ήτανε διαφορετικό κλπ.).

Αν δεν είναι software, τότε είναι hardware, οπότε πάει στο service.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το παράγγειλα κι εγώ το κινητό από αμαζον Ισπανίας πριν δύο ημέρες 315€ τελική. Μέχρι πριν λίγο που κοίταξα ακόμα τόσο το έχει. Λόγω πίεσης χρόνου έχω πολλάαααα χρόνια να ασχοληθώ με custom rom κτλ. Να το αφήσω το κινητό όπως το πάρω ή να φορτώσω καμία άλλη ρομ; Βέβαια αν έχει φασαρία ακόμη αυτή η διαδικασία θα το αφήσω έτσι. Αυτά, σας χαιρετώ κι αναμένω να πάρω το κινητό στα χέρια μου.
???

Link

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα και πιο πάνω ότι άλλαξε πλέον η τιμή και πήγε 414€.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.amazon.es/Xiaomi-Poco-F2-Pro-Smartphone/dp/B088GQ7Y69?th=1&psc=1

 

494€ να διορθώσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το λεγα. Στο mate 20 pro δνε ειχα κανενα απολυτως προβλημα με την εφαρμοφη. Εδω στο poco πας στις ειδησεις google και στο σκρολαρισμα σερνεται απο day 1 καποιες φορες λιγοτερο καποιες περισσοτερο. μονο το avast passwords εχω δεν εχω αλλο avast app πανω

Σε δικες μου συσκευες,3 τον αριθμο,αυτα που αναφερεις απλα δεν υφίστανται.ειδικα στο google νερακι.Τι να πω.....με το 865 και να εχεις θεμα με το google μου κανει καπως.:rolleyes:Τεσπα μια επαναφορα θα την εκανα αφου δεν εχεις αλλες εφορμογες επανω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι γαματη θήκη η ringke!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Kαλυτερη απο την Spigen ?

 

https://www.skroutz.gr/s/23763824/Spigen-Rugged-Armor-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Poco-F2-Pro.html

Link to comment
Share on other sites

Την rinke την αγόρασα πριν 10 μέρες.

Επειδή σήκωνε το τζαμακι mocolo, δεν την έβαζα.

Σήμερα εξυσα με τον χαρτοκοπτη, τις τρις γωνίες, και εντάξει, δεν είναι απόλυτα όμορφο, όπως πρέπει όταν περνάς μια καινούργια θήκη.

Παρατήρησα ότι το διαφανές πλαστικό, γρατσουνιεται Παρά πολύ εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...