Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα την adguard, αλλά την είχα αγοράσει, να έχει free δεν ξέρω..

NetGuard έχει free..

Εγώ επειδή είναι root, έχω το adaway.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές μου ήρθε και εμένα το τέρας!πολύ καλό κινητό και πολύ όμορφο! Λίγο βαρύ βέβαια.... Αλλά προέρχομαι από mi max 2 οπότε συνηθισμένα τα βουνά από τα χιόνια...

Μία ερώτηση. στην εφαρμογη messenger όταν μου έρχεται ένα μήνυμα δεν μου πετάει το στρόγγυλο παραθυράκι του αποστολέα ενώ έχω δώσει άδεια για προβολη αναδυομενων παραθύρων...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχθές μου ήρθε και εμένα το τέρας!πολύ καλό κινητό και πολύ όμορφο! Λίγο βαρύ βέβαια.... Αλλά προέρχομαι από mi max 2 οπότε συνηθισμένα τα βουνά από τα χιόνια...

Μία ερώτηση. στην εφαρμογη messenger όταν μου έρχεται ένα μήνυμα δεν μου πετάει το στρόγγυλο παραθυράκι του αποστολέα ενώ έχω δώσει άδεια για προβολη αναδυομενων παραθύρων...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπαίνεις στις ρυθμίσεις του μεσσεντζερ και μετά ενεργοποιεις το "εικόνες συνομιλητών"

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στις ρυθμίσεις του μεσσεντζερ και μετά ενεργοποιεις το "εικόνες συνομιλητών"
Σε ευχαριστώ!! Αυτό ήταν!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχθες επεσα σε ενα άρθρο για τις amoled οθονες και ο πονος στα μάτια και στην συνέχεια πονοκέφαλος σε κάποιους ανθρώπους. Αυτό είχε ξεκινήσει με το mi 9T Pro και τώρα poco f2 pro οπότε στο επόμενο κινητό πρέπει να δω οθόνη με LCD ,εχει παρατηρήσει κανεις ίδια συμπτώματα;
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Εχθες επεσα σε ενα άρθρο για τις amoled οθονες και ο πονος στα μάτια και στην συνέχεια πονοκέφαλος σε κάποιους ανθρώπους. Αυτό είχε ξεκινήσει με το mi 9T Pro και τώρα poco f2 pro οπότε στο επόμενο κινητό πρέπει να δω οθόνη με LCD ,εχει παρατηρήσει κανεις ίδια συμπτώματα;
Εξαρταται τον ανθρωπο. Εγω δεν εχω παρατηρησει κατι. Για ευαισθητους στις amoled ,υπαρχει η ρυθμιση αντι flickering στις ρυθμισεις>προβολη
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται τον ανθρωπο. Εγω δεν εχω παρατηρησει κατι. Για ευαισθητους στις amoled ,υπαρχει η ρυθμιση αντι flickering στις ρυθμισεις>προβολη

 

Ευχαριστώ φίλε μου ουτε καν το είχα δεί θα το δοκιμάσω μπας και αποφύγω την ευαισθησία.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει αυτό το (dns) και που το βρίσκουμε;Και πια ρύθμιση πρέπει να κάνουμε; Ευχαριστώ

 

Στις ρυθμίσεις γράψε στην μπάρα αναζήτησης dns, πατα το private dns και γράψε στο private dns provider hostpage: dns.adguard.com και πάτα save

Κόβει διαφημίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το κινητό 2 ημέρες, το πρωί το έβγαλα από την πρώτη φόρτιση, μέχρι τώρα έχω 78 % μπαταρία με sot 1 ώρα και 10 λεπτά, έτσι όπως πάει η κατανάλωση υπολογίζω ότι θα βγάλω γύρω στις 5,5 ώρες sot.μπορει κάποιος να μου πει πόσες ώρες sot έβγαζε τις πρώτες μέρες χρήσης και πόσες μετά?

Το κινητό το χρησιμοποιώ χωρίς always on Display και έχω miui 12.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το κινητό 2 ημέρες, το πρωί το έβγαλα από την πρώτη φόρτιση, μέχρι τώρα έχω 78 % μπαταρία με sot 1 ώρα και 10 λεπτά, έτσι όπως πάει η κατανάλωση υπολογίζω ότι θα βγάλω γύρω στις 5,5 ώρες sot.μπορει κάποιος να μου πει πόσες ώρες sot έβγαζε τις πρώτες μέρες χρήσης και πόσες μετά?

Το κινητό το χρησιμοποιώ χωρίς always on Display και έχω miui 12.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τις πρώτες μέρες που το ειχα σκισει εβγαζα κάπου 8 9 ώρες με 15% υπόλοιπο μπαταρίας και 13 ωρες αναμονή περιπου. Κι εγω με miui 12 aod και αυτόματη φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ λίγο πάνω από τις 9 ώρες sot είμαι με miui12, aod και αυτόματη φωτεινότητα.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται τον ανθρωπο. Εγω δεν εχω παρατηρησει κατι. Για ευαισθητους στις amoled ,υπαρχει η ρυθμιση αντι flickering στις ρυθμισεις>προβολη
Για αυτό το λόγο ήταν; Το ενεργοποίησα με το που πήρα το κινητό και βρήκα, λέω κάτι καλό θα κάνει για να λέει πιο ομαλά... Θα το απενεργοποιήσω να δω αν ζαλίζομαι..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το κινητό 2 ημέρες, το πρωί το έβγαλα από την πρώτη φόρτιση, μέχρι τώρα έχω 78 % μπαταρία με sot 1 ώρα και 10 λεπτά, έτσι όπως πάει η κατανάλωση υπολογίζω ότι θα βγάλω γύρω στις 5,5 ώρες sot.μπορει κάποιος να μου πει πόσες ώρες sot έβγαζε τις πρώτες μέρες χρήσης και πόσες μετά?

Το κινητό το χρησιμοποιώ χωρίς always on Display και έχω miui 12.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είναι μόνο το Sot που κοιτάμε έτσι. Data ενεργοποιημένα και για πόσο χρονικό διάστημα, Bluetooth, επίπεδο φωτεινότητας, GPS, πόση ώρα είναι στην αδράνεια, τι σημα έχει τον περισσότερο καιρό.

 

Γενικώς είναι λάθος να αναφέρουμε μόνο το SOT, έχω βγάλει και 10ωρο SOT αλλά με πολύ λίγη αδράνεια.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Έγω έχω μόνιμα bt & wifi ενεργά, δεδομένα σχεδόν καθόλου, gps καμιά ώρα την ημέρα, σήμα κινητής χάλια (με vowifi μιλάω συνήθως, γι'αυτό και τα κλειστά δεδομένα) και αδράνεια 10+ ώρες ανά φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο το Sot που κοιτάμε έτσι. Data ενεργοποιημένα και για πόσο χρονικό διάστημα, Bluetooth, επίπεδο φωτεινότητας, GPS, πόση ώρα είναι στην αδράνεια, τι σημα έχει τον περισσότερο καιρό.

 

 

 

Γενικώς είναι λάθος να αναφέρουμε μόνο το SOT, έχω βγάλει και 10ωρο SOT αλλά με πολύ λίγη αδράνεια.

Συμφωνώ, ηθελα να δω την συμπεριφορά της μπαταρίας σε κατάσταση αμέσως μετά την αγορά και μετά από κάποιες φορτίσεις για να πάρω μια ιδέα πόσο προς το καλύτερο θα πάει η μπαταρία.

 

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς στην εφαρμογή Ημερολόγιο (όχι της Google) να αλλάξει ήχο;; θέλω οι ειδοποιήσεις του ημερολογίου να έχουν ένα πιο μεγάλης διάρκειας ήχο και όχι τον στάνταρ ήχο των ειδοποιήσεων. Όσες φορές δοκίμασα κράσαρε.

Αυτό το bug το θυμάμαι από πολύ παλαιότερο miui αλλά νόμιζα ότι θα είχε διορθωθεί.

Edited by giasoy
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν παραμένει ακόμα το πρόβλημα με το Vowifi στη Vodafone με τις κλήσεις που έρχονται με απόκρυψη;; αναφέρομαι μόνο για Vowifi όχι για voLte

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς γιατί δεν μπορώ να κάνω tethering με την κάρτα Vodafone? Με την cosmote μπορώ να δώσω κανονικά..

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η voda ειναι για κλωτσιες τελικα......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, υπαρχει καποια εφαρμογη Health στο κινητο? Δεν εχω βρει κατι... Το Mi Health γιατι δεν υπαρχει? Μπορει να εγκατασταθει? Προτεινετε κατι άλλο?

MIUI 12.0.3 Stable (QJKEUXM)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, υπαρχει καποια εφαρμογη Health στο κινητο? Δεν εχω βρει κατι... Το Mi Health γιατι δεν υπαρχει? Μπορει να εγκατασταθει? Προτεινετε κατι άλλο?

MIUI 12.0.3 Stable (QJKEUXM)

 

Υπαρχει το mi fit κανονικά στο playstore.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...