Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς την 12.0.3.0 EU με Cosmote; Αν τη βάλω θα λειτουργεί το WiFi calling ή θα έχω προβλήματα;

Επίσης, πείτε καμιά καλή εφαρμογή για email, δεν το μπορώ άλλο το Gmail.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό apk για dialer και για SMS υπάρχει..;;; δυστυχώς της Google είναι τουλάχιστον μια δεκαετία πίσω!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς την 12.0.3.0 EU με Cosmote; Αν τη βάλω θα λειτουργεί το WiFi calling ή θα έχω προβλήματα;

Επίσης, πείτε καμιά καλή εφαρμογή για email, δεν το μπορώ άλλο το Gmail.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την εχω κανει εγω εφοσον είναι eu ειναι κομπλέ οπως εχουν αναφέρει κι αλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έκανα. Όλα οκ.

Μέχρι στιγμής βλέπω καλύτερη διαχείριση της μνήμης, πιο πολλά ελεύθερα GB. Θα δείξει.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Δυο-τρεις ερωτησεις εχω σχετικα με την εγκατασταση και λειτουργια GCam, επειδη το κανω αλλά δεν φαινεται να μου δουλευει...

 

1) Κατεβαζουμε την πιο προσφατη GCam απο εδω. Βασικα, κατεβαζω το πρωτο με τα μπλε bold και οχι τα κοκκινα, σωστα? Δηλαδη, σημερα, το GCam_7.3.018_Urnyx05-v2.1.apk, σωστα? Και για config το k30_phoenix.xml, correct?

 

2) Συνδεσα το κινητο με το laptop και αντεγραψα τα 2 αρχεια, την Gcam στο φακελο Download και το .xml config στο φακελο Gcam/Configs7

 

3) Τρεχω την gcam απο το κινητο, φορτωνει, παταω και στο μαυρο κενο, φορτωνει και το config αλλα... μολις κλεισω την καμερα και την ξανανοιξω, επανερχεται η καμερα του κινητου. Δεν παραμενει η Gcam δηλαδη.

 

Επειδη ειναι η πρωτη φορα που το κανω αυτο, κανω κατι λαθος?

Τα αρχεια που κατεβαζω ειναι τα σωστα?

Μηπως πρεπει να τα κατεβασω απο το κινητο και οχι απο το laptop και να τα αντιγραφω?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα την v.2-3 (με κόκκινα γράμματα, η πιο πρόσφατη) και έβαλα config για k30_Phoenix και λειτουργεί μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Δυο-τρεις ερωτησεις εχω σχετικα με την εγκατασταση και λειτουργια GCam, επειδη το κανω αλλά δεν φαινεται να μου δουλευει...

 

1) Κατεβαζουμε την πιο προσφατη GCam απο εδω. Βασικα, κατεβαζω το πρωτο με τα μπλε bold και οχι τα κοκκινα, σωστα? Δηλαδη, σημερα, το GCam_7.3.018_Urnyx05-v2.1.apk, σωστα? Και για config το k30_phoenix.xml, correct?

 

2) Συνδεσα το κινητο με το laptop και αντεγραψα τα 2 αρχεια, την Gcam στο φακελο Download και το .xml config στο φακελο Gcam/Configs7

 

3) Τρεχω την gcam απο το κινητο, φορτωνει, παταω και στο μαυρο κενο, φορτωνει και το config αλλα... μολις κλεισω την καμερα και την ξανανοιξω, επανερχεται η καμερα του κινητου. Δεν παραμενει η Gcam δηλαδη.

 

Επειδη ειναι η πρωτη φορα που το κανω αυτο, κανω κατι λαθος?

Τα αρχεια που κατεβαζω ειναι τα σωστα?

Μηπως πρεπει να τα κατεβασω απο το κινητο και οχι απο το laptop και να τα αντιγραφω?

 

Ευχαριστω!

 

Μήπως απλά ανοίγεις την καμερα του κινητού και οχι την gcam; μοιάζουν τα εικονιδια.

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ. Τελικά έβαλα την εφαρμογή Αλληλογραφία της Xiaomi από εδώ: https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-mail/miui-mail-v12_20200821_b4-release/miui-mail-v12_20200821_b4-android-apk-download/download/

και πάει σφαίρα. Ήταν από τις αγαπημένες μου και την βρήκα ξανά.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς την 12.0.3.0 EU με Cosmote; Αν τη βάλω θα λειτουργεί το WiFi calling ή θα έχω προβλήματα;

Επίσης, πείτε καμιά καλή εφαρμογή για email, δεν το μπορώ άλλο το Gmail.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα λειτουργεί κανονικά. Και εγώ αυτή έχω

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως απλά ανοίγεις την καμερα του κινητού και οχι την gcam; μοιάζουν τα εικονιδια.

 

:lol: Μπραβο, αυτο ηταν! Τωρα κατεβασα κι εγω την τελευταια και λειτουργει κανονικα!

Ευχαριστω!:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Τελικά έβαλα την εφαρμογή Αλληλογραφία της Xiaomi από εδώ: https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-mail/miui-mail-v12_20200821_b4-release/miui-mail-v12_20200821_b4-android-apk-download/download/

και πάει σφαίρα. Ήταν από τις αγαπημένες μου και την βρήκα ξανά.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την έβαλα και εγώ ωραία εφαρμογή,αλλά μου τα στέλνει 2 φορές τα email ξέρεις γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με POP 3 λογαριασμούς που έχω. Ψάξε τις ρυθμίσεις. Ειδικά σε Gmail θέλει λίγο ψάξιμο.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με POP 3 λογαριασμούς που έχω. Ψάξε τις ρυθμίσεις. Ειδικά σε Gmail θέλει λίγο ψάξιμο.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από την αλληλογραφία μου στέλνει 2 φορές το μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Νέος κάτοχος και εγώ της συσκευής 6/128. Αγορά από Ελλάδα γιατί χάλασα το mi note 2 στην προσπάθεια να του αλλάξω μπαταρία :(

Πολύ δυνατή συσκευή, όπως όταν είχα πάρει το mi note 2.

 

Έβαλα gcam και όντως η διαφορά είναι εμφανέστατη το βράδυ.

 

Δεν έχω συνηθίσει ακόμα το μέγεθος, αλλά είναι θέμα χρόνου.

 

Πώς ενεργοποιείται το WiFi calling στην cosmote; Το SMS που έστειλα λέει ότι δεν είναι στις συμβατές συσκευές που το υποστηρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Νέος κάτοχος και εγώ της συσκευής 6/128. Αγορά από Ελλάδα γιατί χάλασα το mi note 2 στην προσπάθεια να του αλλάξω μπαταρία :(

Πολύ δυνατή συσκευή, όπως όταν είχα πάρει το mi note 2.

 

Έβαλα gcam και όντως η διαφορά είναι εμφανέστατη το βράδυ.

 

Δεν έχω συνηθίσει ακόμα το μέγεθος, αλλά είναι θέμα χρόνου.

 

Πώς ενεργοποιείται το WiFi calling στην cosmote; Το SMS που έστειλα λέει ότι δεν είναι στις συμβατές συσκευές που το υποστηρίζουν.

 

Παρε τηλέφωνο στην τεχνικη υποστήριξη να στο ενεργοποιησουν χειροκίνητα.

Όντως απίστευτη συσκευή!!

Gcam urnyx με xml k30 πιστεύω ειναι η χρυση τομη.

Link to comment
Share on other sites

Για GCam χρησιμοποιήστε καλύτερα τα xml του Snaker7.

 

Επίσης, ο Urnyx05 μπήκε σήμερα στο Poco F2 Pro telegram group και μιλήσαμε λίγο. Είπε οτι θα πάει από Mi 9 σε Poco F2 Pro μέσω crowdfunding. Είναι ενημερωμένος για όλα τα bug της Gcam στο F2 Pro προς το παρόν.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Για GCam χρησιμοποιήστε καλύτερα τα xml του Snaker7.

 

Επίσης, ο Urnyx05 μπήκε σήμερα στο Poco F2 Pro telegram group και μιλήσαμε λίγο. Είπε οτι θα πάει από Mi 9 σε Poco F2 Pro μέσω crowdfunding. Είναι ενημερωμένος για όλα τα bug της Gcam στο F2 Pro προς το παρόν.

Σε ευχαριστούμε για την πληροφορία,το κατεβάζω να το δοκιμάσω

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Για GCam χρησιμοποιήστε καλύτερα τα xml του Snaker7.

 

Επίσης, ο Urnyx05 μπήκε σήμερα στο Poco F2 Pro telegram group και μιλήσαμε λίγο. Είπε οτι θα πάει από Mi 9 σε Poco F2 Pro μέσω crowdfunding. Είναι ενημερωμένος για όλα τα bug της Gcam στο F2 Pro προς το παρόν.

 

Ευχαριστω, το κατεβασα και 'γω :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καλά αυτά τα xml που έβαλες.

Τα δοκίμασα....

 

 

Δείτε αυτά

 

 

https://cloud.tapatalk.com/s/5f8a8d92229b5/Configs7.zip

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Για GCam χρησιμοποιήστε καλύτερα τα xml του Snaker7.

 

Επίσης, ο Urnyx05 μπήκε σήμερα στο Poco F2 Pro telegram group και μιλήσαμε λίγο. Είπε οτι θα πάει από Mi 9 σε Poco F2 Pro μέσω crowdfunding. Είναι ενημερωμένος για όλα τα bug της Gcam στο F2 Pro προς το παρόν.

 

Πολύ καλό νέο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Για GCam χρησιμοποιήστε καλύτερα τα xml του Snaker7.

 

Επίσης, ο Urnyx05 μπήκε σήμερα στο Poco F2 Pro telegram group και μιλήσαμε λίγο. Είπε οτι θα πάει από Mi 9 σε Poco F2 Pro μέσω crowdfunding. Είναι ενημερωμένος για όλα τα bug της Gcam στο F2 Pro προς το παρόν.

 

Ενδιαφέρον!! Πως μπορούμε να μπούμε κι εμεις στο groupακι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον!! Πως μπορούμε να μπούμε κι εμεις στο groupακι αυτο;

Εδώ

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Απο χτές είμαι και γώ κάτοχος της συσκευής με 256GB χώρο. Διάβασα απο την αρχή όλες τις σελίδες του νήματος. Θα ήθελα να μου πει ένας έμπειρος που πρέπει να γράψω το προσωπικό DNS ώστε να εξαλειφθούν οι διαφημίσεις. Σε κάποια σελίδα έλεγε ένα παλικάρι τι πρέπει να γράψουμε για να έφευγαν όλες οι διαφημίσεις πό τις εφαρμογές αλλά δεν έγραφε το σημείο που πρέπει να γραφτεί. Σας ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Πιο πάνω είχε γράψει κάποιος τα εξής για τις διαφημίσεις:

 

Ρυθμίσεις/κωδικοί και ασφάλεια/εξουσιοδότηση και ανάκληση και απενεργοποιείς το msa.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...