Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Global γράφει τωρα δε ξερω αν κανω καποιο λαθος. Παραθέτω screenshot που φαίνεται η εκδοση αλλα και το voWifi

 

https://photos.app.goo.gl/Ahk3pmPY6YtAQsFV9

Eu έχεις. Κοίτα την φωτογραφία που ανέβασα403677cc01d6cba72d7efdbe22b00339.jpg

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που σας είπα για το vowifi θα ισχύει για όλα τα καινούργια μοντέλα. Το έχω επιβεβαιώσει και με mi10 pro

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eu έχεις. Κοίτα την φωτογραφία που ανέβασα403677cc01d6cba72d7efdbe22b00339.jpg

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

 

Οκ αγορινα εγω είδα πανω αριστερά που γράφει global. Δεν ήξερα. Ευχαριστώ!

Ασχετο δοκίμασα χτες την νεα urnyx και μπορώ να πω οτι ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει

Link to comment
Share on other sites

Οκ αγορινα εγω είδα πανω αριστερά που γράφει global. Δεν ήξερα. Ευχαριστώ!

 

Ασχετο δοκίμασα χτες την νεα urnyx και μπορώ να πω οτι ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει

Που να βάλεις και κανένα config

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που να βάλεις και κανένα config

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Δεν έχουν βγαλει config για το δικο μας από οτι ειδα. Μόνο k30/k30pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν βγαλει config για το δικο μας από οτι ειδα. Μόνο k30/k30pro
Δεν υπάρχουν διάφορες από το k30 pro

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο δοκίμασα χτες την νεα urnyx και μπορώ να πω οτι ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει

Με την onFire ειδα καλυτερα αποτελέσματα. Με την urnux δεν ειδα μεγάλες διαφορές από την μαμα

Edited by papathvas

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 12.0.3 QJKMIXM. Αυτή τι είναι;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 12.0.3 QJKMIXM. Αυτή τι είναι;
Το γράφει καθαρά QJK(MI)XM global έχεις όχι eu.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Άρα γι'αυτό δεν έχω wifi calling . Μόνο volte έχω. Επίσης ρε παιδιά τις διαφημίσεις πως τις βγάζουμε. Σήμερα το πήρα και το ψάχνω. Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί στο φόρουμ.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Με την onFire ειδα καλυτερα αποτελέσματα. Με την urnux δεν ειδα μεγάλες διαφορές από την μαμα

 

Είχα δοκιμασει την τελευταία εκδοση onfire προ βδομαδας αλλα νομιζω πως η τελευταία εκδοση της urnyx που βγηκε πριν λίγες μέρες είναι καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με την τελευταία Urnyx είμαι και βλέπω διαφορά σε χαμηλό φωτισμό. Είναι πράγματι καλύτερη από την προηγούμενη με το ανάλογο config πάντα.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα γι'αυτό δεν έχω wifi calling . Μόνο volte έχω. Επίσης ρε παιδιά τις διαφημίσεις πως τις βγάζουμε. Σήμερα το πήρα και το ψάχνω. Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί στο φόρουμ.
Πού έχεις διαφημίσεις; Ξεκλειδώνεις φλασάρεις eea κλειδώνεις και είσαι έτοιμος..

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με την τελευταία Urnyx είμαι και βλέπω διαφορά σε χαμηλό φωτισμό. Είναι πράγματι καλύτερη από την προηγούμενη με το ανάλογο config πάντα.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Config μόνο για το Redmi k30 pro zoom έχει! Δε βλέπω πουθενά για το k30 pro ή Poco f2 pro. Εκτός και αν το βρήκατε από αλλού
Link to comment
Share on other sites

Config μόνο για το Redmi k30 pro zoom έχει! Δε βλέπω πουθενά για το k30 pro ή Poco f2 pro. Εκτός και αν το βρήκατε από αλλού

 

Το λέει k30_phoenix

Link to comment
Share on other sites

Κάπου στις 60+ σελίδες υπάρχει αναφορά για κακή διάρκεια μπαταρίας; Είμαι με την v12.0.4.0.QJKMIXM stable 2.8G.

Με το ζόρι βγάζει την ημέρα και είμαι εκτός σεζόν. Σε πλήρη χρήση σίγουρα θα με αφήσει πριν το οκτάωρο.

 

Το τηλέφωνο είναι από Amazon και θα ήθελα με την ευκαιρία να ρωτήσω αν προτείνεται η αλλαγή ROM με κάτι άλλο. Για διάφορους λόγους δεν θα ήθελα να έχω ανοιχτό bootloader.

Αν ξεκλειδώσω bootloader μετά μπορώ να κλειδώσω / ξεκλειδώσω όποτε με βολεύει ή θα ζητάω άδεια κάθε φορά;

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο ερωτήσεις.

1)Volte και Wifi calling εμένα είναι τικαρισμενα από τις μαμά ρυθμίσεις.Πρεπει να κάνω και κάτι άλλο για να ενεργοποιηθούν;Και που βοηθούν αυτά;

2) έχω περάσει την κάμερα urnyx05 την τελευταία,πια είναι τα καλύτερα configs από τα 3 που μας δίνει;

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο ερωτήσεις.

1)Volte και Wifi calling εμένα είναι τικαρισμενα από τις μαμά ρυθμίσεις.Πρεπει να κάνω και κάτι άλλο για να ενεργοποιηθούν;Και που βοηθούν αυτά;

2) έχω περάσει την κάμερα urnyx05 την τελευταία,πια είναι τα καλύτερα configs από τα 3 που μας δίνει;

VoWifi και voLte βοηθούν στο να έχεις σημα και καλη ποιοτητα ηχου στις κλήσεις. Είναι στην ουσία voice over wifi η lte(4g) και θα πρέπει να το έχεις ενεργοποιημενο απ τον παροχο σου πέρα απ τις ρυθμίσεις της συσκευής.

Οσο για την gcam χρησιμοποιείς τα configs του k30 η k30pro

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από αυτές τις δύο (σούπερ ταπετσαρίες)(always display on)που έχει το κινητό,που μπορώ να βρω και άλλες να βάλω; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Sto play store, κοίταξε το 4UHD, από εκεί κατέβασα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://postimg.cc/GBV5mtD9

 

Αυτό έχω.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου στις 60+ σελίδες υπάρχει αναφορά για κακή διάρκεια μπαταρίας; Είμαι με την v12.0.4.0.QJKMIXM stable 2.8G.

Με το ζόρι βγάζει την ημέρα και είμαι εκτός σεζόν. Σε πλήρη χρήση σίγουρα θα με αφήσει πριν το οκτάωρο.

 

Το τηλέφωνο είναι από Amazon και θα ήθελα με την ευκαιρία να ρωτήσω αν προτείνεται η αλλαγή ROM με κάτι άλλο. Για διάφορους λόγους δεν θα ήθελα να έχω ανοιχτό bootloader.

Αν ξεκλειδώσω bootloader μετά μπορώ να κλειδώσω / ξεκλειδώσω όποτε με βολεύει ή θα ζητάω άδεια κάθε φορά;

 

 

το δικο μου (6/128 banggood, μόλις έχει κλείσει εβδομάδα στα χέρια μου) χτες από τις 7 το πρωί που ήταν στο 93% μέχρι τις 6 το απόγευμα με πολύ ελαφριά χρήση και δίκαρτο,δεδομένα,ΒΤ, λίγο GPS, χωρίς AOD έφτασε 50% με περίπου 1μιση ώρα screen on time. το άφησα όλο το βράδυ και το φόρτισα σήμερα το πρωί από ~30% (με εξοικονόμηση το βράδυ). από φουλ στις 8μιση μέχρι τώρα, 82%, 45 λεπτα sot και 17,54% άλλα (?)

αναρωτιέμαι αν κακώς το φόρτισα σχετικά γρήγορα όταν το έλαβα με 53% και το φόρτισα στα 45% για να κάνω ενημέρωση.

έκτοτε, σίγουρα φορτίζω κάθε μέρα και δεν βλέπω 8-10 ωρες sot όπως λένε τα πόστς #843,#844, τουλάχιστον φορτίζει σφαίρα αλλά πόσο θα αντέξει η μπαταρία άραγε;

δεν το έχω πειράξει καθόλου εκτός των ενημερώσεων, είμαι με 12.0.3.0(QJKEUXM)

Edited by boxeur

Oneplus 8T - Poco F2 Pro - Redmi 8 - Redmi Note 4X - Samsung Galaxy J5 - Coolpad F1 - Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την v12.0.4.0.QJKMIXM stable 2.8G. Μήπως να βάλω ευρωπαϊκή;

 

Κάθε φορά που κάνω reboot μου εμφανίζει ένα μήνυμα "Υπηρεσία ενεργοποίησης Xiaomi SIM -- Εύρεση συσκευής αδυναμία ενεργοποίησης. Σφάλμα διακομιστή κατά την διάρκεια αιτήματος για SMS ενεργοποίησης" Τι κάνω σε αυτό;

 

Μήπως ξέρετε πως να κλείσω την δυνατότητα να συνδέεται αυτόματα σε ελεύθερα δίκτυα wifi που τη βρίσκω σε ελληνικό μενού;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την v12.0.4.0.QJKMIXM stable 2.8G. Μήπως να βάλω ευρωπαϊκή;

 

Κάθε φορά που κάνω reboot μου εμφανίζει ένα μήνυμα "Υπηρεσία ενεργοποίησης Xiaomi SIM -- Εύρεση συσκευής αδυναμία ενεργοποίησης. Σφάλμα διακομιστή κατά την διάρκεια αιτήματος για SMS ενεργοποίησης" Τι κάνω σε αυτό;

 

Μήπως ξέρετε πως να κλείσω την δυνατότητα να συνδέεται αυτόματα σε ελεύθερα δίκτυα wifi που τη βρίσκω σε ελληνικό μενού;

 

Δεν έχεις xiaomi sim γιαυτο σου έρχεται αυτη η ειδοποίηση. Απλα πατα πάνω της και απενεργοποιησε να μη σου έρχεται όπως κάνουμε ολοι.

Link to comment
Share on other sites

Άρα γι'αυτό δεν έχω wifi calling . Μόνο volte έχω. Επίσης ρε παιδιά τις διαφημίσεις πως τις βγάζουμε. Σήμερα το πήρα και το ψάχνω. Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί στο φόρουμ.
Ρυθμίσεις/κωδικοί και ασφάλεια/εξουσιοδότηση και ανάκληση και απενεργοποιείς το msa.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/κωδικοί και ασφάλεια/εξουσιοδότηση και ανάκληση και απενεργοποιείς το msa.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αν κάποιος είναι από Πάτρα κ έχει τη συσκευή ας μου στείλει ένα μήνυμα που θέλω να ρωτήσω κάτι.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...