Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον θέλουν να δώσουν android 11 γι'αυτό αργούν

Η EU ROM που βασίζεται σε κινεζική ρομ έχει πάει σε android 11

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμοσα πριν απο λιγο την Ringke Dual Easy Film.

 

Πρωτη φορα το εκανα, ευτυχως που ειχε 2 τεμαχια! Στο πρωτο απετυχα, το δευτερο εφαρμοστηκε καλυτερα. Πριν την εφαρμογη, με την εργοστασιακη μεμβρανη, ειδα 2 - 3 video 4Κ στο YouTube. Τα ειδα και μετα, δεν παρατηρησα καμια διαφορα. Το δαχτυλικο αποτυπωμα λειτουργει οπως και πριν και δεν παρατηρω καμια διαφορα στην χρηση του τηλεφωνου ή καποια αλλοιωση των χρωματων.

 

Αν και ειναι πολυ νωρις, κανα δυο ωρες ειναι που την εβαλα, παρατηρω οτι δεν αφηνει δαχτυλιες και οτι φαινεται να μαζευει πολυ λιγοτερη σκονη απο την εργοστασιακη μεμβρανη. Πριν, θυμαμαι, ειχα ενα πανακι για γυαλια και καθαριζα την οθονη αρκετα συχνα.

 

Ενταξει μου φαινεται αυτη η μεμβρανη αλλα...εχει δυσκολια στην εφαρμογη... Εμενα μου εχει αφησει μια αχνη γραμμη (air bubble) στην μεση της οθονης και ενα - δυο κατω αριστερα. Λενε οτι σε max 48 ωρες εξαφανιζονται μονα τους αυτα. Θα δουμε...

 

Το καλυτερο video που βρηκα

.

 

Συμπερασμα μου: ΟΚ προϊον αλλα θελει προσοχη στην εφαρμογη.

 

- Τελικα παιδια, δεν ξερει κανεις πως ρυθμιζουμε την ενταση του ηχου οταν τραβαμε video?

Edited by Nick_NI
Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα τζαμάκια με τα μαύρα πλαίσια γύρω γύρω (Nillkin και Mocolo)

-ίσως έχουν θέμα με το αποτύπωμα, ειδικά αν έχει μπει κανένας κόκκος σκόνης από κάτω (να μην πιάνει κάθε φορά ή να αργεί ή να έχετε θέμα στο setup)

-τα μαύρα περιθώρια κρύβουν λίγη οθόνη αριστερά και δεξιά

-πολλές θήκες όπως Spigen τα σηκώνουν και δε σώζεται σε καμία περίπτωση

-μπορεί κατά την εφαρμογή στις γωνίες, όσο τέλεια και να τα βάλεις, να σηκώνονται λίγο χωρίς βέβαια να ενοχλεί στη χρήση αλλά μόνο στο μάτι

+έχουν την καλύτερη αίσθηση αφής

+καθόλου δαχτυλιές

 

Τα τζαμάκια χωρίς περιθώρια όπως τα upscreen hybrid tempered glass και brotect airglass (από protectionfilms24) και ίσως και το ibywind (από amazon) που δεν έχω δοκιμάσει ακόμα:

-έχουν ικανοποιητική αφή αλλά όχι τόσο καλή όσο τα παραπάνω

+ταιριάζουν απόλυτα με κάθε θήκη κι ειδικά αν μπει με σοβαρή καλή θήκη όπως η Spigen Rugged armor φαίνεται σαν να μη φοράς καν τζάμι

+κανένα θέμα με το αποτύπωμα γιατί είναι πιο λεπτά

+καθόλου δαχτυλιές

 

Εγώ ήμουν με Mocolo/Nillkin τζαμάκι + Nillkin Frosted Armor (γιατί μόνο αυτή η θήκη ταίριαζε με τα συγκεκριμένα tempered glass) και τώρα φοράω Spigen + Upscreen.

 

Ο καλύτερος πιθανός συνδυασμός πιστεύω.

 

Γεια σου,

 

Προσωπικα ευχαριστω για το κατατοπιστικο μυνημα σου!

 

Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις ποιο απο τα παρακατω θεωρεις καλυτερο? Πρεπει να ταιριαζει αψογα με την Ringke Fusion-X

 

1) BROTECT AirGlass Glass Screen Protector for Xiaomi Poco F2 Pro

 

2) upscreen Hybrid Glass Clear Premium Glass Screen Protector for Xiaomi Poco F2 Pro

 

3) Ibywind Screen Protector for POCO F2 Pro

 

4) Καποιο άλλο?

 

Ευχαριστω!

PS: Εγω κλινω προς το Ibywind επειδη προσφερει και Camera Lens Protector οπως και προστατευτικο πλατης, αλλα εγω αυτο δεν θα το χρησιμοποιησω.

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς είδες 4k video σε fhd οθόνη;

 

Οχι, αυτο που εννοουσα ειναι οτι επελεξα μερικα 4Κ video για να δω.

Edited by Nick_NI
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου,

 

Προσωπικα ευχαριστω για το κατατοπιστικο μυνημα σου!

 

Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις ποιο απο τα παρακατω θεωρεις καλυτερο? Πρεπει να ταιριαζει αψογα με την Ringke Fusion-X

 

1) BROTECT AirGlass Glass Screen Protector for Xiaomi Poco F2 Pro

 

2) upscreen Hybrid Glass Clear Premium Glass Screen Protector for Xiaomi Poco F2 Pro

 

3) Ibywind Screen Protector for POCO F2 Pro

 

4) Καποιο άλλο?

 

Upscreen είναι το καλύτερο μέχρι στιγμής. Οποιοδήποτε τζαμάκι που δεν έχει μαύρα περιθώρια (δηλαδή και τα 3 που έστειλες) είναι συμβατά με Spigen Rugged Armor και Ringke Fusion X.

 

Επίσης, μπορείς να πάρεις απ το ίδιο site τζαμάκια και για την κάμερα πίσω. Πήρα και upscreen και brotect. Τώρα φοράω ένα Brotect κι είναι κομπλέ.

 

EDIT: Αυτό το site στέλνει από Γερμανία χωρίς μεταφορικά. Σε 2-3 βδομάδες παραλαμβάνετε με ΕΛΤΑ.

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Έχουν στα irepair μεμβράνη

Συγκεκριμένα έχουν μηχάνημα που κόβει για όλα τα κινητά

Έχει βάλει κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για τα τζαμάκια κι απογοητεύομαι. Σήμερα έβγαλα τη μεμβράνη κι έβαλα ένα τζαμάκι της Nilkin... Έχει γίνει χάλια το δακτυλικό αποτύπωμα... Τα πέρασα ξανά σε σκοτεινό δωμάτιο (κάπου είχα διαβάσει ότι είναι καλύτερα), τα ίδια. Έχει αχρηστευθεί ο αισθητήρας ουσιαστικά. Έχετε καμία πρόταση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδή έχω το ίδιο τζαμακι και το θέμα με το δαχτυλικό δεν το έχω πλέον (είχα λίγο στην αρχή), θα σου συνιστούσα αρχικώς να σβήσεις όλα τα δαχτυλικα που έχεις αποθηκεύσει. Στην συνέχεια πέρνα 1-2 δαχτυλικα για κάθε δάχτυλο βάζοντας λίγο παραπάνω πίεση στην οθόνη. Τέλος άσε λίγο χρόνο στο AI να μάθει πάλι το δάχτυλο σου. Εμένα προσωπικά δεν κάνει νερά καθόλου πλέον παρά μόνο αν έχει το δάχτυλο κάτι πάνω.

Link to comment
Share on other sites

@Stavros750

Έσβησα τα αποτυπώματα και πέρασα 2 για κάθε δάχτυλο. Προς το παρόν βελτιώθηκε αλλά δεν το λες και εντάξει. Θα περιμένω να δω αν θα βελτιωθεί. Ούτως ή άλλως περιμένω να ξεκλειδώσω bootloader και να περάσω την XTRV Rom οπότε μέχρι τότε δεν αλλάζω τίποτε, μόνο πειράματα κάνω. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο ξενερα και η xtrv

Βασίζεται σε κινεζική ρομ. Έχει σε κάποιες εφαρμογές (θέματα ) κινεζικούς χαρακτήρες . Έχει και σε αρκετά σημεία αγγλικά !

Link to comment
Share on other sites

Για πες. Δεν την έχω δοκιμάσει ποτέ γιατί βαριέμαι το στήσιμο του κινητού αλλά τώρα που είναι φρέσκο είπα να κάνω μια δοκιμή... Δεν είναι πιο σταθερή, γρήγορη κλπ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο είναι το διάστημα (σε ώρες/μέρες) για BL unlock;

Έχω account με το δικαίωμα αυτό. Μιλάμε για 72 ώρες ή κάτι σε τύπου 360 από την έναρξη της διαδικασίας;

Link to comment
Share on other sites

168 ώρες μου έβγαλε εμένα. Δεν είναι σταθερό, κυμαίνεται μεταξύ 76 και 500 ωρών με πιο συνηθισμένο το 168 (7 μέρες).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

168 ώρες μου έβγαλε εμένα. Δεν είναι σταθερό, κυμαίνεται μεταξύ 76 και 500 ωρών με πιο συνηθισμένο το 168 (7 μέρες).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Thanks! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από αρκετούς κύκλους φόρτισης και αρκετές μέρες χρήσης, μπορείτε να πείτε ποσο σας κρατάει η μπαταρία και τι χρήση του κάνετε? Πόσες ώρες sot σας βγάζει? Θα ήθελα την άποψη όσο γίνεται από περισσότερους κατόχους.Ειναι το μόνο που με προβληματίζει πριν την αγορά του.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από αρκετούς κύκλους φόρτισης και αρκετές μέρες χρήσης, μπορείτε να πείτε ποσο σας κρατάει η μπαταρία και τι χρήση του κάνετε? Πόσες ώρες sot σας βγάζει? Θα ήθελα την άποψη όσο γίνεται από περισσότερους κατόχους.Ειναι το μόνο που με προβληματίζει πριν την αγορά του.

 

 

Λοιπόν προσωπικά σχεδόν 10 ώρες τη μερα είμαι με Bluetooth και ακούω ράδιο στο background είτε Netflix στο background (όσο είμαι δουλειά και στο δρόμο στο αμάξι) είμαι με δύο κάρτες και εννοείται τις περισσότερες ώρες με 4g σε βουνά. Φωτεινότητα στο αυτόματο. Προσωπικά το λιγότερο που έχω δει είναι 6:30 ώρες. Γενικά είμαι πάνω από 7 ώρες sot. Όταν είμαι σπίτι και δεν ακούω ράδιο από το κινητό. Και είμαι fb, Netflix καμία μια ώρα gaming μου έχει βγάλει και 10 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

πάνω κάτα τα ίδια και εγώ.

1,5 μέρα βαριάς χρήσης. Αρκετά τηλέφωνα, καμια ωρα παιχνίδια, αρκετο youtube. 3 mail να συγχρονίζουν, smartwatch, 50/50 wifi/4G με αυτοματη εναλλαγή χωρίς να κλείνω κάτι. Κανα μισάωρο με ώρα google maps και gps παντα ανοιχτό. Φωτηνότητα αυτόματο. Μονόκαρτο.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Ξαναεβαλα την ελληνική ρομ

Οι λόγοι 2

1.miui dialer

2.miui launcher

 

Άρα έχεις και ηχογράφηση κλήσεων??

Link to comment
Share on other sites

Ξαναεβαλα την ελληνική ρομ

 

Οι λόγοι 2

 

1.miui dialer

 

2.miui launcher

Vowifi έχει;

Γιατί σε εμένα (που μόλις την πέρασα) το εικονίδιο χάθηκε, ενώ με την official global , δούλευε κανονικά...

 

Στάλθηκε από το Redmi K30 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το wowifi το έχω κλείσει από την vodafone

Είχα θέμα και δεν έβγαζε αναγνώριση κλήσεων

Κάποιο θέμα έχει το δίκτυο τους

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...