Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάζοντας dns.adguard.com στη ρύθμιση dns κόβονται οι διαφημίσεις. Η εφαρμογή πλέον δεν βγάζει τίποτα . Το είχα 10 μέρες έτσι μέχρι να κάνω unlock bootloader και να βάλω την ρομ από το Ελληνικό φόρουμ
Link to comment
Share on other sites

Φοράει κανείς Xiaomi EU 12.0.8 (Android 10); Έβαλα σήμερα και δε δουλεύει το VoWiFi της Cosmote ενώ εδώ και μια βδομάδα με μαμά MIUI latest stable δούλευε μόνιμα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγώ αλλά την xtrv

Το wifi call το απενεργοποιήσα γιατί δεν είχα αναγνώριση κλήσεων . Έχω βονταφονε και μάλλον είναι πρόβλημα του δικτύου της εταιρείας και όχι του κινητου

Link to comment
Share on other sites

Φοράει κανείς Xiaomi EU 12.0.8 (Android 10); Έβαλα σήμερα και δε δουλεύει το VoWiFi της Cosmote ενώ εδώ και μια βδομάδα με μαμά MIUI latest stable δούλευε μόνιμα.
Έχει αναφερθεί στην xiaomi. Στην επόμενη αναβάθμιση μάλλον θα έχει διορθωθεί

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου λείπει πολύ ο MIUI Dialer (πράσινο) του Poco F1. Καλός είναι και ο Google Dialer (μπλε) αλλά δεν έχει φωτογραφίες πλήρους οθόνης των επαφών. Κατέβασα και εγκατέστησα το MIUI Dialer στο Poco F2 μου αλλά δεν παίζει σωστά όποια έκδοση κι αν δοκίμασα. Εγκαταστήσατε άλλη dialer εφαρμογή εσείς που σας ενδιαφέρει η υπηρεσία αυτή και αν ναι ποια; Για μαμίσια ROM μιλάω. Ευχαριστώ!

Υ.Γ. POCO F2 avatar πότε;

 

Δοκιμασες απο εδω; ... https://forum.xda-developers.com/poco-f2-pro/themes/magisk-module-miui-dialer-messages-t4145309

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα τη θήκη ringke μαζί με το τζαμάκι της ibywind.

Το τζάμι μου άφησε ελαχιστο κενό περιμετρικά, και το ειδικό λάδι που έχει μέσα στη συσκευασία δεν κάνει και πολλά για να εφαρμόσει στο κενό. Το καλό είναι ότι το τζάμι δεν βγαίνει μεχρι τις ακρες πολυ, άρα θα ταιριάζει με πολλές θήκες και δεν θα το πετάνε.

Το δακτυλικό επίσης έγινε ελάχιστα χειρότερο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί στην xiaomi. Στην επόμενη αναβάθμιση μάλλον θα έχει διορθωθεί

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

 

Μήπως εννοείς στην ομάδα Xiaomi.eu; Στη stock MIUI δουλεύει κανονικά και το vowifi και το volte.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλως σας βρισκω :)

 

Αγορασα και εγω αυτο το κινητο, το πρωτο Xiaomi τηλεφωνο που ειχα ποτε και το δευτερο κινητο στη ζωη μου, ερχομαι απο το Honor 9. Πηρα την εκδοση 6/128 GB, φοραει LPDDR5 (απο Device Info HW). MIUI 12 Global Stable 12.0.2. Αγοραστηκε απο GearBest, απο ενα καταστημα στη Γαλλια, το ειχα σε μια εβδομαδα στην Αγγλια που μενω.

 

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος, το θεωρω αψογο! Βεβαια, δεν εχω πειρα απο κινητα και καθολου πειρα απο Xiaomi, τωρα βασικα το μαθαινω. Το χρησιμοποιω με τα Sennheiser Momentum 2.0 αλλα και με τα Cambridge Audio Melomania 1. Ο ηχος των κλησεων ειναι αψογος, και τους ακουω και με ακουνε πολυ καθαρα. Τελος, αφου το φορτισω και το αφησω ολη τη νυχτα σε κανονικη λειτουργια, απλα το εχω στο Silent, το πρωι η μπαταρια εχει κατεβει στο 97 - 98% , απο πληρη φορτιση.

 

Εχω 2 ερωτησεις (για τωρα).

 

- Πως μπορω να μεταφερω καποια mp3 ή και FLAC απο το laptop μου στο κινητο? Υπαρχει καποια εφαρμογη που μπορω να εγκαταστησω στο laptop?

 

- Η μεθοδος πληκτρολογησης, πχ στο WhatsApp, Skype, στα SMS, με ξενιζει λιγο. Ειναι λιγο περιεργο. Υπαρχει καποιο άλλο πληκτρολογιο ή μεθοδος εισαγωγης που να μπορω να εγκαταστησω? Sorry αν δεν εκφραζομαι σωστα.

 

Ευχαριστω :)

Edited by Nick_NI
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλως σας βρισκω :)

 

Αγορασα και εγω αυτο το κινητο, το πρωτο Xiaomi τηλεφωνο που ειχα ποτε και το δευτερο κινητο στη ζωη μου, ερχομαι απο το Honor 9. Πηρα την εκδοση 6/128 GB, φοραει LPDDR5 (απο Device Info HW). MIUI 12 Global Stable 12.0.2. Αγοραστηκε απο GearBest, απο ενα καταστημα στη Γαλλια, το ειχα σε μια εβδομαδα στην Αγγλια που μενω.

 

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος, το θεωρω αψογο! Βεβαια, δεν εχω πειρα απο κινητα και καθολου πειρα απο Xiaomi, τωρα βασικα το μαθαινω. Το χρησιμοποιω με τα Sennheiser Momentum 2.0 αλλα και με τα Cambridge Audio Melomania 1. Ο ηχος των κλησεων ειναι αψογος, και τους ακουω και με ακουνε πολυ καθαρα. Τελος, αφου το φορτισω και το αφησω ολη τη νυχτα σε κανονικη λειτουργια, απλα το εχω στο Silent, το πρωι η μπαταρια εχει κατεβει στο 97 - 98% , απο πληρη φορτιση.

 

Εχω 2 ερωτησεις (για τωρα).

 

- Πως μπορω να μεταφερω καποια mp3 ή και FLAC απο το laptop μου στο κινητο? Υπαρχει καποια εφαρμογη που μπορω να εγκαταστησω στο laptop?

 

- Η μεθοδος πληκτρολογησης, πχ στο WhatsApp, Skype, στα SMS, με ξενιζει λιγο. Ειναι λιγο περιεργο. Υπαρχει καποιο άλλο πληκτρολογιο ή μεθοδος εισαγωγης που να μπορω να εγκαταστησω? Sorry αν δεν εκφραζομαι σωστα.

 

Ευχαριστω :)

 

Συνέδεσε το κινητο στο pc κατευθειαν φιλε και περνα απο εκει οτι θες,τι πιο απλο?

Δεκαδες πληκτρολογιο στο store....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

προερχόμενος απο mi note 3 είμαι γενικά ευχαριστημένος από το κινητό, αλλά περιέργως η εμπειρία χρήσης δεν είναι και τόσο smooth όσο περίμενα (ελέω sd865).

μερικές φορές φαίνεται να "ψιλοκολάει" ανοίγοντας παράθυρα κλπ

Χρειάζεται κάποια ρύθμιση λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Μονο η ΧΙΑΟΜΙ κινητό με snap 865 και κολλάει....

 

Φταίει το MIUI

Σε κάθε περίπτωση έχει πολύ καλή κάμερα ειδικά με gcam

Όπως και εξαιρετική, πραγματικά , αυτιμομια

 

Sent from my SM-N770F using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλως σας βρισκω :)

 

Αγορασα και εγω αυτο το κινητο, το πρωτο Xiaomi τηλεφωνο που ειχα ποτε και το δευτερο κινητο στη ζωη μου, ερχομαι απο το Honor 9. Πηρα την εκδοση 6/128 GB, φοραει LPDDR5 (απο Device Info HW). MIUI 12 Global Stable 12.0.2. Αγοραστηκε απο GearBest, απο ενα καταστημα στη Γαλλια, το ειχα σε μια εβδομαδα στην Αγγλια που μενω.

 

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος, το θεωρω αψογο! Βεβαια, δεν εχω πειρα απο κινητα και καθολου πειρα απο Xiaomi, τωρα βασικα το μαθαινω. Το χρησιμοποιω με τα Sennheiser Momentum 2.0 αλλα και με τα Cambridge Audio Melomania 1. Ο ηχος των κλησεων ειναι αψογος, και τους ακουω και με ακουνε πολυ καθαρα. Τελος, αφου το φορτισω και το αφησω ολη τη νυχτα σε κανονικη λειτουργια, απλα το εχω στο Silent, το πρωι η μπαταρια εχει κατεβει στο 97 - 98% , απο πληρη φορτιση.

 

Εχω 2 ερωτησεις (για τωρα).

 

- Πως μπορω να μεταφερω καποια mp3 ή και FLAC απο το laptop μου στο κινητο? Υπαρχει καποια εφαρμογη που μπορω να εγκαταστησω στο laptop?

 

- Η μεθοδος πληκτρολογησης, πχ στο WhatsApp, Skype, στα SMS, με ξενιζει λιγο. Ειναι λιγο περιεργο. Υπαρχει καποιο άλλο πληκτρολογιο ή μεθοδος εισαγωγης που να μπορω να εγκαταστησω? Sorry αν δεν εκφραζομαι σωστα.

 

Ευχαριστω :)

Για μεταφορά αρχείων όπως έγραψε ο φίλος δύο μηνύματα πιο πάνω, σύνδεση με καλωδιο

 

Στο δεύτερο ερώτημα, θα σου προτεινα να περάσεις το swiftkey πληκτρολόγιο, πολύ καλό! Και παραμετροποιησιμο!

 

Στάλθηκε από το SM-A720F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν μου αρέσει ο Poco launcher!

Γίνεται να το απεγκαταστησουμε και να μείνουμε με τον μαμά Xiaomi?

Έχω συνηθίσει από με MIUI λειτουργωντας το την έκδοση 6.0 και τώρα ας πούμε το συρτάρι εφαρμογών με ξενίζει!

Δεν γίνεται να κλείσει και να μπαίνουν όσες εφαρμογές κατεβάζω αυτόματα στην κεντρική? :(

Επίσης οι εναλλαγές των οθονών (multitask) έχει παραμείνει με τον ίδιο τρόπο που ήταν και στην MIUI11 και όχι με γραμμή κάτω κανωντας swipe left-right όπως στο Mi10 πχ. :(

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν μου αρέσει ο Poco launcher!

Γίνεται να το απεγκαταστησουμε και να μείνουμε με τον μαμά Xiaomi?

Έχω συνηθίσει από με MIUI λειτουργωντας το την έκδοση 6.0 και τώρα ας πούμε το συρτάρι εφαρμογών με ξενίζει!

Δεν γίνεται να κλείσει και να μπαίνουν όσες εφαρμογές κατεβάζω αυτόματα στην κεντρική? :(

Επίσης οι εναλλαγές των οθονών (multitask) έχει παραμείνει με τον ίδιο τρόπο που ήταν και στην MIUI11 και όχι με γραμμή κάτω κανωντας swipe left-right όπως στο Mi10 πχ. :(

 

Ολα ειναι σχετικα,και με τι βολευεται ο καθενας,και προφανως καθαρα υποκειμενικο το ζητημα,αλλαξε τον και βαλε οτι θες.Στο δικο μου απο την 2η μερα και μετα δεν με ενοχλουσε το συρταρι,ισα-ισα μην σου πω....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μονο η ΧΙΑΟΜΙ κινητό με snap 865 και κολλάει....

 

Φταίει το MIUI

Σε κάθε περίπτωση έχει πολύ καλή κάμερα ειδικά με gcam

Όπως και εξαιρετική, πραγματικά , αυτιμομια

 

Sent from my SM-N770F using Tapatalk

 

Κατι εχεις κανει ... πουθενα δεν κολλαει το κινητο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν μου αρέσει ο Poco launcher!

Γίνεται να το απεγκαταστησουμε και να μείνουμε με τον μαμά Xiaomi?

Έχω συνηθίσει από με MIUI λειτουργωντας το την έκδοση 6.0 και τώρα ας πούμε το συρτάρι εφαρμογών με ξενίζει!

Δεν γίνεται να κλείσει και να μπαίνουν όσες εφαρμογές κατεβάζω αυτόματα στην κεντρική? :(

Επίσης οι εναλλαγές των οθονών (multitask) έχει παραμείνει με τον ίδιο τρόπο που ήταν και στην MIUI11 και όχι με γραμμή κάτω κανωντας swipe left-right όπως στο Mi10 πχ. :(

 

Για να αλλάξεις πρέπει να κάνει unlock bootloader και να βάλεις είτε rom από ευρωπαϊκο η Ελληνικό φόρουμ . Είτε να φλασαρεις από twrp τον miui launcher

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου, μην το πειράζεις. Έχω το android 11, xiaomi.eu, και έχει θέματα, τρις φορές re-upload την έκαναν.

Βάλε πληκτρολόγιο το Gboard, nova launcher.

Αν δεν υπάρχει λόγος, κάτσε σε official software.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ξεκλειδώσει

Να αφήσει την ρομ όπως είναι απλά να φλασαρει τον laucher και τον dialer φυσικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η γνώμη μου, μην το πειράζεις. Έχω το android 11, xiaomi.eu, και έχει θέματα, τρις φορές re-upload την έκαναν.

Βάλε πληκτρολόγιο το Gboard, nova launcher.

Αν δεν υπάρχει λόγος, κάτσε σε official software.

Τώρα έβαλα και εγώ την 11

Τι θέματα σου κάνει ?

Link to comment
Share on other sites

Κατι εχεις κανει ... πουθενα δεν κολλαει το κινητο

 

Σε αυτο συμφωνώ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μονο η ΧΙΑΟΜΙ κινητό με snap 865 και κολλάει....

 

Φταίει το MIUI

Σε κάθε περίπτωση έχει πολύ καλή κάμερα ειδικά με gcam

Όπως και εξαιρετική, πραγματικά , αυτιμομια

 

Sent from my SM-N770F using Tapatalk

Διαφορα θεματα εχει το miui, αλλα ειναι αστραπιαιο.

Ισως πιο γρηγορο απ'ολα μαζι με το oxygen.

 

Και δε νομιζω να κολλαει κατι. Εδω δεν κολλαει το mix 2 μου με τον 835 (για τα δεδομενα του), σιγα μην κολλαει το f2 pro.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

@manwlis77

Τα Gmail δεν τα δείχνει, πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή, για να εμφανιστεί τα καινούργια.

Έχω θέμα με τις ειδοποιήσεις δηλ, δεν δείχνει στα εικονίδια τους αριθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Μ@λακία, με την θήκη που δίνουν μου γρατζουνίστηκε το camera module, ευτυχώς όχι πάνω σε φακό, έβαλα τζαμάκι σήμερα αλλά θέλει κάτι να κρατάει το module μακριά από επιφάνειες, έπρεπε η θήκη να ανασηκώνεται λίγο σε αυτό το σημείο, έχετε το υπόψιν όσοι χρησιμοποιήτε την μαμά θήκη.
Link to comment
Share on other sites

Μονο η ΧΙΑΟΜΙ κινητό με snap 865 και κολλάει....

 

Φταίει το MIUI

Σε κάθε περίπτωση έχει πολύ καλή κάμερα ειδικά με gcam

Όπως και εξαιρετική, πραγματικά , αυτιμομια

 

Sent from my SM-N770F using Tapatalk

 

Stuttering λεγεται αυτο και οφειλεται αποκλειστικα στην ελλειψη optimization απο το miui.

Ακομα και το Poco X3 με 120hz δυστηχως εχει το ιδιο,παλι λογω miui.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, sakis0547 και kostast1 για τις απαντησεις!

 

Συνδεσα το κινητο κατευθειαν με το laptop και εγινε η μεταφορα. Ρωτησα επειδη το ειχα ψαξει λιγο τις προηγουμενες μερες και συστηναν να εγκαταταθει μια PC suite της Xiaomi. Αυτη, λεει, εγκαθιστα και τους πιο προσφατους USB drivers. Εγω τωρα εχω της Microsoft, δεν εχει καποιο θεμα,ετσι? Στον Device Manager (Win 10 Pro) μου αναγνωριζεται κανονικα σαν POCO F2.

 

Το Microsoft SwiftKey Keyboard δουλευει αψογα! :D

 

Περασα μερικα mp3, 320 cbr, και τα δοκιμασα με τα ακουστικα που αναφερα. Καλα παιζει, ενταξει. Δεν συγκρινεται βεβαια με τα FiiO M7 και FiiO M3K που εχω, αλλα ενταξει παιζει! Απλα, πολυ χαμηλα ρε παιδι μου...

 

Στα Sound Effects εχω βαλει Hi-FI Audio (στο Sound Organization). Κανει καλυτερη δουλεια αυτο, λετε? Ανοιγω-κλεινοντας το, εγω ειδα διαφορα στον ηχο.

 

Για το App drawer που ανεφερε παραπανω ενα φιλος, και εμενα μου την ψιλο-δινει αλλα προσπαθω να το συνηθισω. Το δικο μου προβλημα με αυτο ειναι οτι, ενω σερνω μια εφαρμογη, πχ. WhatsApp, εξω απο το drawer, μετα την εχω και μεσα στο drawer και απεξω.

Οταν εγκατεστησα την πρωτη-πρωτη εφαρμογη μου θυμαμαι που με ρωτησε: Θελετε να εγκαθιστονται οι νεες εφαρμογες εξω απο το drawer? Και, δυστυχως, τοτε απαντησα Οχι. Οποτε, τωρα, ολες μεσα εκει πανε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...