Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγάζοντας off το volte μόνος σου όπως έδειξα πιο πάνω στο μενού της sim

 

Δεν δουλεψε για εμενα αυτο.

Παρολο που εκλεισα το wifi calling απο την sim της vodafone και εκανα επανεκκινηση.

 

Μιλησα με την υποστηριξη και μου ειπαν οτι το προβλημα θα λυθει με απενεργοποιηση απο αυτους του wifi calling και επανεκκινηση της συσκευης, οπως και εγινε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μίλησα στο τσατ

Μου έκλεισε το wifi call και είναι οκ τώρα

Αύριο θα με καλέσουν να δούμε πως θα δουλεύουν και τα δύο

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεψε για εμενα αυτο.

Παρολο που εκλεισα το wifi calling απο την sim της vodafone και εκανα επανεκκινηση.

 

Μιλησα με την υποστηριξη και μου ειπαν οτι το προβλημα θα λυθει με απενεργοποιηση απο αυτους του wifi calling και επανεκκινηση της συσκευης, οπως και εγινε.

 

Αδερφέ το έγραψα ακριβώς από πάνω!

Εάν το διάβαζες ούτε θα ξανά ρώτησες ούτε θα ταλαιπωριοσουν! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Εδώ και καιρό σκέφτομαι να κάνω την αγορά του Poco F2 Pro μιας και και από αυτά που βλέπω και ακούω πρόκειται για συσκευάρα. Και ενώ σήμερα ήμουν ΕΤΟΙΜΟΣ να κάνω την αγορά έπεσε στην αντίληψη μου το Realme X2 Pro το οποίο έχει σε παρόμοιο κόστος 90Hz Refresh, καλύτερο ηχείο, κατά αρκετούς καλύτερη κάμερα με μόνη διαφορά τον sd 855+ ενώ σε θέματα μπαταρίας, oled, charging κλπ είναι αρκετά παρόμοιες οι δύο συσκευές.

Ζητώ συγνώμη αν είμαι offtopic αλλά θα εκτιμούσα πάρα πολύ μία προσέγγιση από τους γκουρού το forum.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Μου λείπει πολύ ο MIUI Dialer (πράσινο) του Poco F1. Καλός είναι και ο Google Dialer (μπλε) αλλά δεν έχει φωτογραφίες πλήρους οθόνης των επαφών. Κατέβασα και εγκατέστησα το MIUI Dialer στο Poco F2 μου αλλά δεν παίζει σωστά όποια έκδοση κι αν δοκίμασα. Εγκαταστήσατε άλλη dialer εφαρμογή εσείς που σας ενδιαφέρει η υπηρεσία αυτή και αν ναι ποια; Για μαμίσια ROM μιλάω. Ευχαριστώ!

Υ.Γ. POCO F2 avatar πότε;

Edited by jkamb

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Εδώ και καιρό σκέφτομαι να κάνω την αγορά του Poco F2 Pro μιας και και από αυτά που βλέπω και ακούω πρόκειται για συσκευάρα. Και ενώ σήμερα ήμουν ΕΤΟΙΜΟΣ να κάνω την αγορά έπεσε στην αντίληψη μου το Realme X2 Pro το οποίο έχει σε παρόμοιο κόστος 90Hz Refresh, καλύτερο ηχείο, κατά αρκετούς καλύτερη κάμερα με μόνη διαφορά τον sd 855+ ενώ σε θέματα μπαταρίας, oled, charging κλπ είναι αρκετά παρόμοιες οι δύο συσκευές.

Ζητώ συγνώμη αν είμαι offtopic αλλά θα εκτιμούσα πάρα πολύ μία προσέγγιση από τους γκουρού το forum.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

 

Να παρεις το f2.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μου λείπει πολύ ο MIUI Dialer (πράσινο) του Poco F1. Καλός είναι και ο Google Dialer (μπλε) αλλά δεν έχει φωτογραφίες πλήρους οθόνης των επαφών. Κατέβασα και εγκατέστησα το MIUI Dialer στο Poco F2 μου αλλά δεν παίζει σωστά όποια έκδοση κι αν δοκίμασα. Εγκαταστήσατε άλλη dialer εφαρμογή εσείς που σας ενδιαφέρει η υπηρεσία αυτή και αν ναι ποια; Για μαμίσια ROM μιλάω. Ευχαριστώ!

Υ.Γ. POCO F2 avatar πότε;

 

Δοκίμασε το true phone dialer

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Απλός, λιτός και απέρριτος. :lol: :lol: Αν και θα ήθελα κάποιο επιχείρημα σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

 

Φιλε ρωτας στο νημα το f2 τι να παρεις.......:lol:

Τι περιμενεις κανα γραμμα με τα+ και τα -....:p

Αντε καλομίλητο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ρωτας στο νημα το f2 τι να παρεις.......:lol:

Τι περιμενεις κανα γραμμα με τα+ και τα -....:p

Αντε καλομίλητο.

 

Άντε με έπισες βρε σατανά :lol: το παρηγγειλα.

 

Κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω για όποιον έχει δοκιμάσει τις θήκες Spigen και Ringke Fusion X κατά πόσο εμποδίζουν στα gestures.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Εδώ και καιρό σκέφτομαι να κάνω την αγορά του Poco F2 Pro μιας και και από αυτά που βλέπω και ακούω πρόκειται για συσκευάρα. Και ενώ σήμερα ήμουν ΕΤΟΙΜΟΣ να κάνω την αγορά έπεσε στην αντίληψη μου το Realme X2 Pro το οποίο έχει σε παρόμοιο κόστος 90Hz Refresh, καλύτερο ηχείο, κατά αρκετούς καλύτερη κάμερα με μόνη διαφορά τον sd 855+ ενώ σε θέματα μπαταρίας, oled, charging κλπ είναι αρκετά παρόμοιες οι δύο συσκευές.

Ζητώ συγνώμη αν είμαι offtopic αλλά θα εκτιμούσα πάρα πολύ μία προσέγγιση από τους γκουρού το forum.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Αδερφέ με διαφορά κερδίζει το f2 pro!

Τώρα είδα τα χαρακτηριστικά αυτού που λες και είναι πολύ υποδεέστερο από το f2 pro σε πολλούς τομείς.

Όσον αφορά τα 90hz που ανέφερες δεν πρόκειται να καταλάβεις διαφορά καθώς έχει 180Hz sample rate!

Όσον αφορά το ηχείο παρά είναι δυνατό σε σημείο που το έχω αρκετά χαμηλότερα από το τέρμα για τις εισερχόμενες κλήσεις!

Με κλειστά μάτια πας στο τερατακι μας! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κάτοχος κι εγώ της συσκευής. Το κινητό είναι τρομερό , ομως εχω θέμα με το messenger. Μου εμφανίζει την μπάρα της αναζητησης, το σήμα όταν κάποιος μου γράφει σε λευκο ενώ έχω dark mode. Αντιμετωπίζει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μίλησα στο τσατ

 

Μου έκλεισε το wifi call και είναι οκ τώρα

 

Αύριο θα με καλέσουν να δούμε πως θα δουλεύουν και τα δύο

Ομοίως και εμενα

Απενεργοποίησαν κεντρικά το wificall

Και μετά από επανεκκίνηση έστρωσε

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ με διαφορά κερδίζει το f2 pro!

Τώρα είδα τα χαρακτηριστικά αυτού που λες και είναι πολύ υποδεέστερο από το f2 pro σε πολλούς τομείς.

Όσον αφορά τα 90hz που ανέφερες δεν πρόκειται να καταλάβεις διαφορά καθώς έχει 180Hz sample rate!

Όσον αφορά το ηχείο παρά είναι δυνατό σε σημείο που το έχω αρκετά χαμηλότερα από το τέρμα για τις εισερχόμενες κλήσεις!

Με κλειστά μάτια πας στο τερατακι μας! :)

 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως και εμενα

Απενεργοποίησαν κεντρικά το wificall

Και μετά από επανεκκίνηση έστρωσε

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να διαβαζετε τι γραφω....ΔΕΝ φταει η συσκευη..:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ένα site ότι βγήκε είδη δοκιμαστικά η stable MIUI12 με Android 11 για το Redmi k30 pro... Οπότε να αναμένουμε και στο δικό μας σύντομα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κάτοχος κι εγώ της συσκευής. Το κινητό είναι τρομερό , ομως εχω θέμα με το messenger. Μου εμφανίζει την μπάρα της αναζητησης, το σήμα όταν κάποιος μου γράφει σε λευκο ενώ έχω dark mode. Αντιμετωπίζει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

 

Ρυθμίσεις -> Προβολή -> Σκοτεινή λειτουργία -> Εξατομικευμένες Εφαρμογές και ξετικαρεις το Messenger. Στην συνέχεια ενεργοποιείς το Dark mode μέσα από την ίδια την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Εδώ και καιρό σκέφτομαι να κάνω την αγορά του Poco F2 Pro μιας και και από αυτά που βλέπω και ακούω πρόκειται για συσκευάρα. Και ενώ σήμερα ήμουν ΕΤΟΙΜΟΣ να κάνω την αγορά έπεσε στην αντίληψη μου το Realme X2 Pro το οποίο έχει σε παρόμοιο κόστος 90Hz Refresh, καλύτερο ηχείο, κατά αρκετούς καλύτερη κάμερα με μόνη διαφορά τον sd 855+ ενώ σε θέματα μπαταρίας, oled, charging κλπ είναι αρκετά παρόμοιες οι δύο συσκευές.

Ζητώ συγνώμη αν είμαι offtopic αλλά θα εκτιμούσα πάρα πολύ μία προσέγγιση από τους γκουρού το forum.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

 

Φίλε στη δουλειά ένας φίλος έχει το x2 pro κι εχθές τεσταρα τα ηχεία τους. Η διαφορά αν και το ένα είναι στέρεο ενώ το f2 όχι είναι παρα πολύ μικρή. Μακάρι να χε stereo το f2 αλλά σε ένταση δεν έχει να ζηλέψει κάτι. Είναι πολύ δυνατό. Το f2 συγκρίνεται με το x50 pro αν το βρεις σε καλη τιμή αλλά πολύ δύσκολα. Εγώ το χα βρει 450 σφραγιστο κουτί με απόδειξη για εγγύηση αλλά αυτός που το δινε δεν είχε pay pal οπότε το προσπέρασα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το true phone dialer

 

Πολύ καλό! Ευχαριστώ πολύ!

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Προβολή -> Σκοτεινή λειτουργία -> Εξατομικευμένες Εφαρμογές και ξετικαρεις το Messenger. Στην συνέχεια ενεργοποιείς το Dark mode μέσα από την ίδια την εφαρμογή.

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πόσο % χάνει η μπαταρία όταν το αφήνετε το βράδυ (χωρίς να φορτίζει εννοείται) και το πιάνετε την άλλη μέρα το πρωί??

Ένα 5% μέσα σε 14 ώρες αναμονής (με όλα κλειστά-σε πτήση) είναι νορμάλ??

Link to comment
Share on other sites

ναι, εγώ το βάζω και στην εξοικονόμηση αυτόματα από τις 23:30 μέχρι τις 7:30 και ξοδεύει ακόμη λιγότερο.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πόσο % χάνει η μπαταρία όταν το αφήνετε το βράδυ (χωρίς να φορτίζει εννοείται) και το πιάνετε την άλλη μέρα το πρωί??

Ένα 5% μέσα σε 14 ώρες αναμονής (με όλα κλειστά-σε πτήση) είναι νορμάλ??

 

Προφανως και ειναι οκ.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το true phone dialer

 

οσοι ειχαν μαθει στον εξαιρετικο Miui dialer σιγουρα εχουν απογοητευτει με αυτη τη πατατα της google

 

εχω εδω και κανα μηνα το true phone dialer πραγματικα φοβερο . δυστυχως δεν ειναι δωρεαν, μολις περασει η περιοδος μετα απο καθε κληση ανοιγουν διαφημισεις και 1002 αλλα . με 5 ευρω το λυνεις καθως αν το εχεις επιβαλλεται η αγορα του. εγω το αγορασα παντως

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...