Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικό μου ddr5 από eshop

To 6αρι ή το 8αρι εχεις?

Γιατι ηξερα οτι τα 6αρια εχουν ddr4 και το 8αρι ddr5.

 

Καποιοι δηλαδη με ddr5 εχετε 6αρι? Γιατι ο βασικος λογος που σκεφτομουν το 8αρι ειναι η γρηγοροτερη ραμ αλλα αν υπαρχει και στο 6αρι ddr5 τοτε θα παω σιγουρα εκει δεδομενης της διαφορας των 100+ ευρω που εχουν.

Edited by EvO_Boss

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

To 6αρι ή το 8αρι εχεις?

Γιατι ηξερα οτι τα 6αρια εχουν ddr4 και το 8αρι ddr5.

 

Καποιοι δηλαδη με ddr5 εχετε 6αρι? Γιατι ο βασικος λογος που σκεφτομουν το 8αρι ειναι η γρηγοροτερη ραμ αλλα αν υπαρχει και στο 6αρι ddr5 τοτε θα παω σιγουρα εκει δεδομενης της διαφορας των 100+ ευρω που εχουν.

 

Καλησπέρα φίλε το 6αρι έχω και είναι ddr5

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά 1 εφαρμογή δείχνει τι τύπο ραμ έχουμε και για αυτή δεν είμαστε κιόλας σίγουροι ότι είναι αξιόπιστη. Θεωρώ πως δεν υπάρχει τρόπος να γνωρίζουμε απόλυτα τι ραμ έχουμε εκτός αν με κάνα teardown βίντεο στο youtube κάπως το δείχνει.
Link to comment
Share on other sites

LPDDR5 γράφει το 6αρι μου κι εμένα, από σκρουτζομαγαζο το δικό μου.

Το gcam βελτιώνει τίποτα παιδιά η μπα?

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ddr5 από eshop

 

Και το δικο μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω ότι όλα τα Poco έχουν την ddr5 γιατί παντού όπου κοιτούσα τα χαρακτηριστικά πριν το αγοράσω όλα με ddr5 το έδειχναν! Στα redmi k30 pro πρέπει να υπάρχει αυτή η διαφορά... Βέβαια μπορεί να λέω και μπαρούφες μη σας πάρω στον λαιμό μου..

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To 6αρι ή το 8αρι εχεις?

Γιατι ηξερα οτι τα 6αρια εχουν ddr4 και το 8αρι ddr5.

 

Καποιοι δηλαδη με ddr5 εχετε 6αρι? Γιατι ο βασικος λογος που σκεφτομουν το 8αρι ειναι η γρηγοροτερη ραμ αλλα αν υπαρχει και στο 6αρι ddr5 τοτε θα παω σιγουρα εκει δεδομενης της διαφορας των 100+ ευρω που εχουν.

 

Πιστεύεις ότι θα υπάρχει ρεαλιστική διαφορά από lpddr4x σε lpddr5?

Υ.γ κ γω 6αρη από e-shop με lpddr5

Edited by atoposs
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις ότι θα υπάρχει ρεαλιστική διαφορά από lpddr4x σε lpddr5?

Υ.γ κ γω 6αρη από e-shop με lpddr5

Στα χαρτια υποτιθεται οτι η ddr5 ειναι 30% γρηγοροτερη, δεν ξερω στην πραξη.

Αλλα επειδη θα κρατησω τη συσκευη τουλαχιστον 2 χρονια, οσο νεοτερη ραμ τοσο πιο futureproof θα ειναι.

 

Πολυ θετικο παντως που ολοι βλεπετε ddr5 στο 6αρι.

Στα σπεκς ηταν ξεκαθαρο οτι το 6αρι θα ειχε ddr4x και το 8αρι ddr5. Ισως στην πορεια κριθηκε πιο ευκολο-συμφερον να μπει σε ολα ddr5. Πολυ θετικο οπως και να'χει.

 

Οι καμερες συνεχιζουν να με προβληματιζουν καπως μιας και σε αλλα τεστς βγαινουν παρα πολυ καλες ενω σε αλλα μετριες προς καλες. Η βασικη ιδιως καθως απ'τις υπολοιπες δεν περιμενω και πολλα.

Συντομα θα το διαπιστωσω μιας και παλι το poco αποτελει μονοδρομο για τα θελω μου σε συμδυασμο με το budget μου.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Στα χαρτια υποτιθεται οτι η ddr5 ειναι 30% γρηγοροτερη, δεν ξερω στην πραξη.

Αλλα επειδη θα κρατησω τη συσκευη τουλαχιστον 2 χρονια, οσο νεοτερη ραμ τοσο πιο futureproof θα ειναι.

 

Πολυ θετικο παντως που ολοι βλεπετε ddr5 στο 6αρι.

Στα σπεκς ηταν ξεκαθαρο οτι το 6αρι θα ειχε ddr4x και το 8αρι ddr5. Ισως στην πορεια κριθηκε πιο ευκολο-συμφερον να μπει σε ολα ddr5. Πολυ θετικο οπως και να'χει.

 

Οι καμερες συνεχιζουν να με προβληματιζουν καπως μιας και σε αλλα τεστς βγαινουν παρα πολυ καλες ενω σε αλλα μετριες προς καλες. Η βασικη ιδιως καθως απ'τις υπολοιπες δεν περιμενω και πολλα.

Συντομα θα το διαπιστωσω μιας και παλι το poco αποτελει μονοδρομο για τα θελω μου σε συμδυασμο με το budget μου.

 

Κοίτα μεταξύ μας τώρα ρεαλιστική διαφορά από 4 σε 5 υποθετικά υπάρχει, πόσο εύκολο είναι να το δεις και να το καταλάβεις είναι άλλο θέμα.Τι σε προβληματίζουν οι κάμερες?οι foto που βγάζεις δεν σε καλύπτουν?Ειδικά την ημέρα δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από 2πλασιας τουλάχιστον τιμής συσκευές.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

GCAM με καλό XML και σπερνει το κινητο φωτογραφικα

Απλά θελει σταθερο χερι

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

GCAM με καλό XML και σπερνει το κινητο φωτογραφικα

Απλά θελει σταθερο χερι

 

Εαν εχεις κατι δοκιμασμενο και απο τα 2 που αναφερεις δωσε link pls.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μου τα έστειλαν με telegram

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

 

Εαν μπορεις να τα αναιβασεις καπου.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εαν μπορεις να τα αναιβασεις καπου.:)

 

Ο τύπος εδώ θα πετάξει και τη φωτογραφική του για χάρη του poco

https://mitchellmillennial.com/blog/2020/7/11/xiaomi-just-destroyed-gcams-night-mode

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Εδώ και 3 μέρες νέος κάτοχος του Poco ερχομενος απο mate 20 pro (το οποιο αλλαξα λογω ενος προβληματος της συσκευης). Πρωτες εντυπωσεις φοβερες. στην τιμη που το πηρα 409 ευρω σφραγισμενο η εκδοση με τα 8Gb ram (με δυο χρονια εγγυηση στη γερμανια) νομιζω κατι καλυτερο δεν βρισκεις ευκολα σ αυτα τα λεφτα. Καμερες αρκετα καλες και ο ηχος τους θεωρω ειναι πολυ καλος. Το miui ειναι αρκετα παραμετροποιησιμο αλλα κατι μικρα σκαλοματακια τα τρωει. βεβαια οσο περνανε οι μερες και το ai μαθαινει βλεπω γινεται ολο και πιο snapy. o Hxos στην κληση ειναι λιγο χαμηλος θα δοκιμασω να κανω αλλαγη στην χωρα που διαβασα σε καποια ποστ (ποση ωρα πρεπει να περιμενω μεχρι να το επαναφερω στην χωρα που του χω δωει αρχικα?). Το wifi του μου φαινεται λιγο αργο και μου κανει εντυπωση σε ολα τα βιντεο εβλεπα οτι γενικα ειναι πολυ καλο στις ταχυτητες. Αυτο που μου κανε εντυπωση ειναι η ποιοτητα κατασκευης. Δεν την περιμενα τοσο ανεβασμενη μπραβο τους. Επισης να πω οταν το εστηνα και μετεφερα αρχεια σχεδον 2 ωρες το huawei ειχε ανεβασει θερμοκρασια το Poco ηταν πολυ cool. Μια ερωτηση γινεται με καποιο τροπο να απενεργοποιησουμε τη σελιδα της με τα feeds της google με καποιο τροπο εκει ψηλο σερνεται το τηλ και δεν ξερω γιατι
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λύση όταν βάζεις στο PlayStore να γίνουν τα updates και κλειδώνεις την οθόνη είναι σαν να πέφτει σε ύπνο και κατεβαίνουν με τρομερά αργό ρυθμό!?

Το ακουστικά μου φαίνεται πολύ δυνατό και ίσα ίσα το έχω χαμηλώσει, είμαι 12.03 MI και όχι EU οπότε όσοι έχετε χαμηλή ένταση με EU rom μπορεί να παίζει και αυτό ρόλο και θα λύνεται όπως λένε με την αλλαγή της χώρας!

Το κανονικό ηχείο είναι πάρα πολύ δυνατό και καθαρό και με μπάσο απλά δεν μου άρεσε που νιώθεις τόσο πολύ την δόνηση/παλμό του ηχείου στην πλάτη της συσκευής όταν παίζει δυνατά, δεν σας ενοχλεί και σε εσάς? Εκτός εάν με μια θήκη μειώνεται το φαινόμενο

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/i-ichografisi-kliseon-diathesimi-se-polla-global-xiaomi-smartphones/

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by mariadimitris29
Link to comment
Share on other sites

o Hxos στην κληση ειναι λιγο χαμηλος θα δοκιμασω να κανω αλλαγη στην χωρα που διαβασα σε καποια ποστ (ποση ωρα πρεπει να περιμενω μεχρι να το επαναφερω στην χωρα που του χω δωει αρχικα?). Μια ερωτηση γινεται με καποιο τροπο να απενεργοποιησουμε τη σελιδα της με τα feeds της google με καποιο τροπο εκει ψηλο σερνεται το τηλ και δεν ξερω γιατι

 

Όσον αφορά την πρώτη ερώτηση, η αλλαγή χώρας δεν παίρνει ούτε 5 δευτερόλεπτα. Φρόντισε όμως όταν κάνεις σε Αγία Ελένη να σβήνεις ότι περιττές εφαρμογές που πρόσθεσε πχ το Όπερα αν θυμάμαι καλά (δεν τις προσθέτει ξανά όταν ξαναλλαξεις στην χώρα αυτή, μονάχα την πρώτη φορά)

 

Όσον αφορά το δεύτερο ερώτημα, για εξήγησε μας παραπάνω γιατί εγώ προσωπικά δεν κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την πρώτη ερώτηση, η αλλαγή χώρας δεν παίρνει ούτε 5 δευτερόλεπτα. Φρόντισε όμως όταν κάνεις σε Αγία Ελένη να σβήνεις ότι περιττές εφαρμογές που πρόσθεσε πχ το Όπερα αν θυμάμαι καλά (δεν τις προσθέτει ξανά όταν ξαναλλαξεις στην χώρα αυτή, μονάχα την πρώτη φορά)

 

Όσον αφορά το δεύτερο ερώτημα, για εξήγησε μας παραπάνω γιατί εγώ προσωπικά δεν κατάλαβα

 

αρχικη οθονη---->αρχικη οθονη---->google discover,μαλλον αυτο εννοει ο φιλος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενώ έχω κλείσει το wifi call συνεχίζουν να μου έρχονται με απόκρυψη τα νούμερα στην βονταφον!
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το δεύτερο ερώτημα, για εξήγησε μας παραπάνω γιατί εγώ προσωπικά δεν κατάλαβα

 

Καταρχάς να πω ότι εγώ δεν χρησιμοποιω το drawer για κάποιο app. Όλα αυτά που θέλω τα χω στις αρχικες σελίδες σαν ένα iPhone πχ. Όταν είσαι στην αρχική σελιδα και πας τέρμα αριστερά δεν βγάζει τη σελίδα της Google με είδησεις και διάφορα τέτοια? Αυτό μπορείς να το απενεργοποιησεις; στο huawei μπορούσα κι επίσης μετά μου δινε τη δυνατότητα όταν φτάνω στην πρώτη σελίδα και πάω πίσω να αφήνει να πάει αμέσως στην 4η πχ. Γίνεται να μπει σε loop?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενώ έχω κλείσει το wifi call συνεχίζουν να μου έρχονται με απόκρυψη τα νούμερα στην βονταφον!
το wolte πρέπει να κλείσεις

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το δεύτερο ερώτημα, για εξήγησε μας παραπάνω γιατί εγώ προσωπικά δεν κατάλαβα

 

Καταρχάς να πω ότι εγώ δεν χρησιμοποιω το drawer για κάποιο app. Όλα αυτά που θέλω τα χω στις αρχικες σελίδες σαν ένα iPhone πχ. Όταν είσαι στην αρχική σελιδα και πας τέρμα αριστερά δεν βγάζει τη σελίδα της Google με είδησεις και διάφορα τέτοια? Αυτό μπορείς να το απενεργοποιησεις; στο huawei μπορούσα κι επίσης μετά μου δινε τη δυνατότητα όταν φτάνω στην πρώτη σελίδα και πάω πίσω να αφήνει να πάει αμέσως στην 4η πχ. Γίνεται να μπει σε loop?

 

Οκ παίδες το βρήκα απλά δεν έχει επιλογή για να κάνεις loop μεταξύ πρώτης και τελευταίας αρχικής σελίδας. Πρώτη φορά σε miui μου μοιάζει λίγο ανακατεμένο. Τόση ώρα ψάχνω να αλλάξω την μορφή της ημερομηνίας γιατί μου δειχνει πρώτα τον μήνα και μετά τη μέρα και πάω να τρελαθώ χεχε

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να πω ότι εγώ δεν χρησιμοποιω το drawer για κάποιο app. Όλα αυτά που θέλω τα χω στις αρχικες σελίδες σαν ένα iPhone πχ. Όταν είσαι στην αρχική σελιδα και πας τέρμα αριστερά δεν βγάζει τη σελίδα της Google με είδησεις και διάφορα τέτοια? Αυτό μπορείς να το απενεργοποιησεις;

 

Το ανέφερε o kostast1 στο μήνυμα #644 πας Ρυθμίσεις -> Αρχική οθόνη -> Αρχική οθόνη -> ξετικάρεις το Google Discovery

 

Όσον αφορά το Loop, δεν θυμάμαι ποτέ να μπορούσα στο miui να το κάνω. Δεν το είχα ψάξει και ποτέ βέβαια γιατί δεν με ενοχλούσε

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

. Τόση ώρα ψάχνω να αλλάξω την μορφή της ημερομηνίας γιατί μου δειχνει πρώτα τον μήνα και μετά τη μέρα και πάω να τρελαθώ χεχε

 

Αυτό πάλι χάλασε ξαφνικά και σε μένα και δεν ξέρω αν υπάρχει ρύθμιση παρά μόνο να περιμένουμε για Update εφαρμογής ή του λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάλι χάλασε ξαφνικά και σε μένα και δεν ξέρω αν υπάρχει ρύθμιση παρά μόνο να περιμένουμε για Update εφαρμογής ή του λογισμικού.

 

Άλλαξα το widget και έφτιαξε απλά τώρα γράφει: Κυριακή, 06 Σεπτέμβριος. Χεχεχε. Καλά μπαταρία σκύλος μαύρος. Αφού απενεργοποιησα αυτά που δεν θελω στο background όλα τα κύρια apps τα χω φουλ ενεργοποιημενα με από το πρωί με κλήσεις με λίγο gaming ίντερνετ κυρίως wifi αλλά και 4g με δύο κάρτες, αυτή τη στιγμή είμαι στο 50% με 5ωρες και να 20 λεπτά sot.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...