Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως γράφει ο vtag, περίμενε την ενημέρωση σε 12.0.3, ακόμα και μια βδομάδα. Να ελέγχεις για OTA.

Εγώ έχω την 1208 Xiaomi.eu, custom, και δεν δουλεύουν οι ειδοποιήσεις. Υποπτεύομαι πρόβλημα στο λογισμικό.

Και εγώ περιμένω ενημέρωση..

Είδα ότι σου συνέστησαν unlock bootloader κλπ, απλά περίμενε.

Link to comment
Share on other sites

απο το eshop το πηρε κανεις?ειναι επισημης αντιπροσωπειας?ειναι global ή eu?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

απο το eshop το πηρε κανεις?ειναι επισημης αντιπροσωπειας?ειναι global ή eu?
Αν δεν κάνω λάθος το συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν το φέρνει επίσημα η αντιπροσωπεία στην Ελλάδα, άσε που το eShop γενικά κανένα xiaomi δεν είναι από επίσημη αντιπροσωπεία.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτοχος του 6/128 τις τελευταίες 2 μέρες, προερχόμενος από όλες τις τελευταίες ναυαρχίδες της Samy μέχρι και το s10, τα πρώτα σχόλια μου... φοβερό καλιμπραρισμα της οθόνης, μου θυμίζει το iPhone 11pro που δουλεψα για ένα μήνα, φοβερή ποιότητα κατασκευής, πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας, πολύ λιγότερη θερμοκρασία λειτουργίας απο το s10, καμία σύγκριση με τον fingerprint sensor του Samy που μου είχε βγάλει το λάδι, κάμερες κατώτερες των δύο παραπάνω πλην της selfie του Samy που είναι για γέλια, κατώτερο σε ποιότητα ηχείο αλλά αρκετά καλό, σε γενικές γραμμές αν δεν βγάλει προβλήματα θα είναι vfm στο 400αρι, μόνο το σχήμα του δεν με βολεύει,αν ήταν ποιο κοντό και ποιο φαρδύ θα ήταν ιδανικό για εμένα, έχω το ασημένιο.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε το τσεκ στο WLAN AP...

 

Δεν παθαίνει τίποτα το κινητό,, είναι για επαγγελματίες!!!, τεχνικούς κλπ ,, ούτε εγώ το δουλευω

Ένα περίεργο πράγμα

Παθαίνει φλασιες και κολλάει το WiFi

Δε βλέπει τοτεσχεδόν κανένα δικτύο, ίσως 1-2 από τα 10 διαθέσιμα...

 

Αν όμως το συνδέσω στο WiFi hotspot του άλλου κινητού μου,

 

 

ξαφνικά ξεκολλάει !!!!!!! και βλέπει όλα τα δίκτυα,

ακόμα και αυτά που δε βλέπει το άλλο κινητό μου!!!!!!!

 

Global 12.0.3 Stable.

 

Εξηγήσεις;;;

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

απο το eshop το πηρε κανεις?ειναι επισημης αντιπροσωπειας?ειναι global ή eu?

 

Eu βλέπω γράφει η ρομ

δε γράφει mix

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσα πριν λίγο το control center, για το οποίο μέχρι και σήμερα δεν είχα καταλάβει ότι η πρόσβαση σε αυτό γίνεται σύροντας το δεξί πάνω μέρος της οθόνης, ενώ με το αριστερό πάνω μέρος της οθόνης έχεις access στα notifications. Νόμιζα ήταν πιο πολύπλοκο. Παρόλα αυτά δεν υπάρχει ακόμη η επιλογή, όσο είναι κλειδωμένη η οθόνη, να μην έχεις πρόσβαση στο control center, με το παλιό layout μπορείς. Τους το έγραψα σχόλιο στην αντίστοιχη εφαρμογή αν και δεν ξέρω κατά πόσο τα κοιτάνε. Επίσης παρατήρησα ότι δεν αναγράφει την κατανάλωση MB όπως το παλιό. Ίσως το ξαναγυρίσω.

 

Άλλο ένα crash σήμερα που κατέληξε σε UI not responding και πατώντας OK έκανε reboot από μόνο του το κινητό. Μόλις ανοίγει εμφανίζει μήνυμα "η εύρεσης συσκευής διακόπηκε απροσδόκητα". Βρε λέτε να είναι εκεί το θέμα;

 

Edit: https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/emkv7s/mi_9t_pro_randomly_freezes_and_reboots/άλλος ένας πριν κάμποσο καιρό με το ίδιο θέμα

 

Σκέφτομαι σοβαρά να προχωρήσω σε developer rom. Το είχα κάνει και στο Mi8 όσο διήρκεσε η beta στο κινητό εκείνο (νομίζω έναν χρόνο).

Edited by Stavros750
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ από eshop. Στα θετικά της αγοράς η εύκολη έκδοση τιμολογίου και ότι τους ρώτησα για εγγύηση και μου λένε 2 χρόνια και ότι έχουν καλό σερβις

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ από eshop. Στα θετικά της αγοράς η εύκολη έκδοση τιμολογίου και ότι τους ρώτησα για εγγύηση και μου λένε 2 χρόνια και ότι έχουν καλό σερβις

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχε μέσα θήκη το poco tou eshop?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη που έρχεται μαζί το κινητό, έχει ένα κακό. Δεν παρέχει σχεδόν καμία κάλυψη στο πάνω μέρος της συσκευής

Σε σχέση με άλλα Μοντέλα Xiaomi και Poco f1 που είχα είναι πιο ανώτερη ποιοτικά

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με άλλα Μοντέλα Xiaomi και Poco f1 που είχα είναι πιο ανώτερη ποιοτικά

 

Συμφωνώ, καμία σχέση με του Mi 8 που είχα αγοράσει. Αλλά θα μπορούσαν να κάνουν καλύτερη δουλειά στο πάνω μέρος. Χαίρομαι πάντως που η Xiaomi έχει καθιερώσει την συγκεκριμένη σκληρή TPU. Την ίδια παρέλαβε και η αδερφή μου στο Mi Note 10 Lite. Πολύ ποιοτική.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι λίγο αδύναμο το nfc ε? Δεν το βλέπουν τα τερματικά, στο σπίτι με κάρτες nfc που πειραματίστηκα τις βλέπει δύσκολα !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι λίγο αδύναμο το nfc ε? Δεν το βλέπουν τα τερματικά, στο σπίτι με κάρτες nfc που πειραματίστηκα τις βλέπει δύσκολα !

 

Το NFC το πιάνει στην θέση του ακουστικού της κλήσης, δηλαδή μπροστινό πάνω μέρος οθόνης. Εγώ δεν είχα κάποιο θέμα με Ath.ena card

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται, πολύ καλή τιμή

https://itechnews.gr/2020/08/apo-eyropi-poco-f2-pro-global-version-me/

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται, πολύ καλή τιμή

https://itechnews.gr/2020/08/apo-eyropi-poco-f2-pro-global-version-me/

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το μωβ βέβαια άρα μόνιμα με θήκη για τους υποψηφίους άνδρες αγοραστές του :P

Link to comment
Share on other sites

Και το WiFi

Ασταθες

 

Sent from my SM-N770F using Tapatalk

 

Απο τα καλυτερα σηματα εχει φιλε,πιανει στο υπογειο μου,εκει που δεν πιανει το μηλοφωνο μου.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η θήκη nillkin nature

Άψογη εφαρμογή

Ένα αρνητικό έχει

Όταν ανοίγει η σελφι κάμερα και βγάζει φωτό, στην κάτω μεριά της φωτογραφίας έχει μια θαμπαδα. Μπαίνει η θήκη μπροστά .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...