Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αγόρασα το ποκο 6 προ από εσοπ. Λέτε αν είναι από ινφο κουεστ?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι δεν είναι πιστεύω θα έχει πιο σοβαρή εγγύηση ;πο το κάθε μικρομάγαζο Σκρουτζ. Μάλλον θα το πάρω και εγώ !!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα 399 και με καλή εγγύηση νομίζω αξίζει.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα 399 και με καλή εγγύηση νομίζω αξίζει.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ πριν 3 μέρες το πήρα 415 από μαγαζί εδώ Αττική

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα το ποκο 6 προ από εσοπ. Λέτε αν είναι από ινφο κουεστ?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν νομίζω να το έκανε εισαγωγή η infoquest, τουλάχιστον όχι ακόμη, υπό την έννοια ότι δεν το βλέπω διαθέσιμο ούτε στο επίσημο ελληνικο site της xiaomi, ούτε στις μεγάλες αλυσίδες που προμηθεύονται από infoquest.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερα από eshop πάρα από μικρομάγαζα. Και στην εγγύηση είναι καλοί, δεν είναι αδιάφοροι.

Το θέμα είναι αυτό το ίδιο το κινητό αν είναι καλό, όχι από χαρακτηριστικά που είναι τοπ, αλλά από λειτουργία και χρήση.

Πχ βλέπω ότι υπάρχει θέμα με τις εισερχόμενες κλήσεις που τις βγάζει χωρίς νούμερο.

Δεν ξέρω αν υπάρχει και θέμα με τις ειδοποιήσεις, συνηθισμένο σε miui, έστω και αν αυτό έχει το δικό του υποσύστημα.

Για εμένα το κινητό είναι εργαλείο και δεν έχω όρεξη να αλλάζω ρομ και να ψάχνω το φταίει

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερα από eshop πάρα από μικρομάγαζα. Και στην εγγύηση είναι καλοί, δεν είναι αδιάφοροι.

Το θέμα είναι αυτό το ίδιο το κινητό αν είναι καλό, όχι από χαρακτηριστικά που είναι τοπ, αλλά από λειτουργία και χρήση.

Πχ βλέπω ότι υπάρχει θέμα με τις εισερχόμενες κλήσεις που τις βγάζει χωρίς νούμερο.

Δεν ξέρω αν υπάρχει και θέμα με τις ειδοποιήσεις, συνηθισμένο σε miui, έστω και αν αυτό έχει το δικό του υποσύστημα.

Για εμένα το κινητό είναι εργαλείο και δεν έχω όρεξη να αλλάζω ρομ και να ψάχνω το φταίει

το θέμα με της κλήσεις (σε Vodafone δεν ξέρω για άλλες εταιρείες) λύνετε με οff το volte

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

το θέμα με της κλήσεις (σε Vodafone δεν ξέρω για άλλες εταιρείες) λύνετε με οff το volte

 

Το διάβασα όλο το τοπικ. Βέβαια νωρίτερα ένας άλλος φίλος έλεγε ότι έχει κλείσει το volte αλλα πάλι είχε πρόβλημα.

Δεν το έχουν και αρκετοί, ώστε να διαβάσουμε και περισσότερες απόψεις

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα όλο το τοπικ. Βέβαια νωρίτερα ένας άλλος φίλος έλεγε ότι έχει κλείσει το volte αλλα πάλι είχε πρόβλημα.

Δεν το έχουν και αρκετοί, ώστε να διαβάσουμε και περισσότερες απόψεις

 

Σε εμένα πάντως με το volte off έστρωσε

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος αν με Cosmote δουλεύει κανονικά το volte/vowifi?

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δουλεύει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Κάτι τελευταίο, υπάρχει custom rom που να έχει κανονικά mi launcher αντί poco launcher?

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ένα review ότι οι ειδοποιήσεις δεν φαίνονται στην ambient display, και ότι ακόμα και να το ξεκλειδώσεις πάλι δεν δείχνει κάτι, παρά μόνο αν κατεβάσεις την κουρτίνα. Ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 12.0.8 custom xiaomi.eu.

Στις ρυθμίσεις,, εφαρμογές,,, τις τρις τέλειες πάνω δεξιά,,, προεπιλεγμένες εφαρμογές

Κοίταξε εκεί, εγώ έβαλα nova, chrome ,κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Φοράει εργοστασιακή μεμβράνη?

 

Ναι φοράει

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διάβασα σε ένα review ότι οι ειδοποιήσεις δεν φαίνονται στην ambient display, και ότι ακόμα και να το ξεκλειδώσεις πάλι δεν δείχνει κάτι, παρά μόνο αν κατεβάσεις την κουρτίνα. Ισχύει;

 

Εγώ δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα πάντως με τις ειδοποιήσεις. Ίσως θέλει παραμετροποίηση μέσω των ρυθμίσεων. Βέβαια να σημειώσω ότι δεν χρησιμοποιώ την τελευταία λειτουργία με το "κέντρο ελέγχου" ή όπως αλλιώς λέγεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά υπάρχει δυνατότητα να απενεργοποιηθεί η αναζήτηση (όταν μετακινούμε δεξιά το δάκτυλο στην οθόνη) και να διορθώσουμε την ημερομηνία σε μορφή ήμερα - μήνας στην οθόνη όταν είναι κλειδωμένη ?

δείτε τις φώτο

https://postimg.cc/ThJ8wWdj

https://postimg.cc/7fHFTYhF

Edited by innova
φωτο
Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.es/gp/product/B089GFY99F/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A3RKTHMRZ2KZ4H&psc=1

 

Μολις παραγγειλα το παραπανω. Απο κριτικες εχει καλες, και στην περιγραφη λεει οτι αφηνει χωρο περιμετρικα για να μπουνε και πιο σφιχτες θηκες

 

Πήγα να το παραγγείλω, δεν είναι στοκ. Ένα μειονέκτημα, πρέπει μετά να βάλεις κάτι σαν κόλλα, γύρω από το τζαμακι.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρήση 1,5 μήνα, έχω 2 παράπονα, το ένα γενικής φύσεως, το άλλο συγκεκριμένα με το κινητό.

1) Το γενικής φύσεως αφορά τον Chrome και το FrameDrop που τρώει μερικές φορές, με laggy scrolling

2) Το άλλο αφορά τα κρασαρισματα του κινητού. Ακόμη δεν έχω βρει λύση για το θέμα, τρώει κρασαρισματα (το UI μάλλον) και η οθόνη μένει στάσιμη τελείως χωρίς να μπορώ να το χρησιμοποιήσω. Πολύ λίγες φορές θα ξεκολλήσει και τις περισσότερες αναγκάζομαι σε Volume down + Power button δηλαδή reboot. Έχω κάνει εργοστασιακές και το πρόβλημα παραμένει. Είναι πολύ Random, τις περισσότερες μετά το ξεκλείδωμα, ενώ άλλες 2-3 φορές το έχω πάθει κατά την φόρτωση του Chrome.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρήση 1,5 μήνα, έχω 2 παράπονα, το ένα γενικής φύσεως, το άλλο συγκεκριμένα με το κινητό.

1) Το γενικής φύσεως αφορά τον Chrome και το FrameDrop που τρώει μερικές φορές, με laggy scrolling

2) Το άλλο αφορά τα κρασαρισματα του κινητού. Ακόμη δεν έχω βρει λύση για το θέμα, τρώει κρασαρισματα (το UI μάλλον) και η οθόνη μένει στάσιμη τελείως χωρίς να μπορώ να το χρησιμοποιήσω. Πολύ λίγες φορές θα ξεκολλήσει και τις περισσότερες αναγκάζομαι σε Volume down + Power button δηλαδή reboot. Έχω κάνει εργοστασιακές και το πρόβλημα παραμένει. Είναι πολύ Random, τις περισσότερες μετά το ξεκλείδωμα, ενώ άλλες 2-3 φορές το έχω πάθει κατά την φόρτωση του Chrome.

 

το παθαινω σε samsung note 10 lite με chrome αλλα και brave browser.

 

Βγαλτους τελειως και περασε αλλον browser

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Kρασαρισμα, κόλλημα τις οθόνης, παθαίνω σε realme.

Πατάω το κουμπί κάτω, τις τρις παύλες, και δείχνει όλα τα παράθυρα, και κλικ εκεί που ήμουν, και ξεκολλάει.

Δοκιμάστε, για να μην κάνεις reboot.

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά η EU με την Global έχει διαφορές;

 

Μετά από χρήση 1,5 μήνα, έχω 2 παράπονα, το ένα γενικής φύσεως, το άλλο συγκεκριμένα με το κινητό.

1) Το γενικής φύσεως αφορά τον Chrome και το FrameDrop που τρώει μερικές φορές, με laggy scrolling

2) Το άλλο αφορά τα κρασαρισματα του κινητού. Ακόμη δεν έχω βρει λύση για το θέμα, τρώει κρασαρισματα (το UI μάλλον) και η οθόνη μένει στάσιμη τελείως χωρίς να μπορώ να το χρησιμοποιήσω. Πολύ λίγες φορές θα ξεκολλήσει και τις περισσότερες αναγκάζομαι σε Volume down + Power button δηλαδή reboot. Έχω κάνει εργοστασιακές και το πρόβλημα παραμένει. Είναι πολύ Random, τις περισσότερες μετά το ξεκλείδωμα, ενώ άλλες 2-3 φορές το έχω πάθει κατά την φόρτωση του Chrome.

 

Κάποια εφαρμογή μάλλον δεν κάθισε καλά , δεν μου έχει κολλήσει ποτέ προς το παρόν εμένα. Κάνε ένα backup και δοκιμάστε hard reset αν θες και έχεις το χρόνο να δούμε αν διορθώθει το πρόβλημα

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρήση 1,5 μήνα, έχω 2 παράπονα, το ένα γενικής φύσεως, το άλλο συγκεκριμένα με το κινητό.

 

1) Το γενικής φύσεως αφορά τον Chrome και το FrameDrop που τρώει μερικές φορές, με laggy scrolling

 

2) Το άλλο αφορά τα κρασαρισματα του κινητού. Ακόμη δεν έχω βρει λύση για το θέμα, τρώει κρασαρισματα (το UI μάλλον) και η οθόνη μένει στάσιμη τελείως χωρίς να μπορώ να το χρησιμοποιήσω. Πολύ λίγες φορές θα ξεκολλήσει και τις περισσότερες αναγκάζομαι σε Volume down + Power button δηλαδή reboot. Έχω κάνει εργοστασιακές και το πρόβλημα παραμένει. Είναι πολύ Random, τις περισσότερες μετά το ξεκλείδωμα, ενώ άλλες 2-3 φορές το έχω πάθει κατά την φόρτωση του Chrome.

Μόλις μου ήρθε αυτό το update 2a07699f3c13d8b2338263c799d31ba4.jpg

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...