Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκεφτομαι να παρατησω τα Oneplus και να παω σε poco f2 pro. Πειτε μου ομως ειναι δυνατον να πεταει διαφημισεις η XIAOMI οταν εγκαθιστας εφαρμογες; :(:(

 

Υπάρχουν πολλοί τρόποι να τες σταματήσεις σχεδόν όλες

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου.

Σε ποιες εφαρμογές, και ποιες διαφημίσεις αυτών αναφέρεσαι; προσωπικά δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο τόσα χρόνια με το MiUi.

Όμως επειδή δεν είμαι απόλυτος, συζήτηση κάνουμε εδώ για να λύνουμε προβλήματα, εάν θα ήθελες μπορείς να πεις που συγκεκριμένα το είδες αυτό;

 

Η συσκευή είναι άψογη εάν θες την ταπεινή μου άποψη.

 

Ειδα σε ενα review πως καθε φορα που εγκαθιστας μια εφαρμονη απο το playstore περναει και απο τον ελεγχο του λειτουργικου και εκεινη την ωρα τσουπ σου πεταει και μια διαφημιση.

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειδα σε ενα review πως καθε φορα που εγκαθιστας μια εφαρμονη απο το playstore περναει και απο τον ελεγχο του λειτουργικου και εκεινη την ωρα τσουπ σου πεταει και μια διαφημιση.

 

Δεν ισχύει επουδενί κάτι τέτοιο. Έχεις διαθέσιμο το review για να το δω, μήπως κάπου κάνω λάθος; Μήπως η συσκευή που είδες είχε τίποτα China stable rom;

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειδα σε ενα review πως καθε φορα που εγκαθιστας μια εφαρμονη απο το playstore περναει και απο τον ελεγχο του λειτουργικου και εκεινη την ωρα τσουπ σου πεταει και μια διαφημιση.

 

εχω πολλα xiaomi ... δεν το εχω δει ποτε αυτο που λες

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όταν έχεις το official firmware, και κατεβάζει τις εφαρμογές, τις ελέγχει μια μια, και πράγματι πετάει και διαφήμιση.

Αλλά όταν δουλεύει το κινητό, όχι δεν πετάει διαφήμιση, και από ότι θυμάμαι , έχει στις ρυθμίσεις, επιλογή για απενεργοποίηση διαφημίσεων.

Εγώ έχω την custom 12.0.8 Xiaomi.eu, και δεν έχω τέτοιο θέμα.

( Είχαν γίνει παλιά στην Google, σχόλια γι'αυτό το θέμα, πριν καιρό, και νομίζω η απάντηση από την χιαομι, ήταν, επειδή πουλάει φθηνά, γι'αυτό βάζει διαφήμισεις,,

( Το θυμάμαι καλά αυτό)).

Πάρτο το κινητό, αξίζει τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

Όντως πατάει διαφήμιση όταν κάνει έλεγχο μετά από εγκατάσταση εφαρμογής αλλά είναι σαν να μην υπάρχει! Απλά έχει μια εικόνα εκεί που κανονικά θα ήταν ένα απλό μονόχρωμο φόντο..

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καποιες ερωτησεις πριν την τελικη αγορα!

α) Το πορτ της Google camera ειναι συμβατο με τη συσκευη; Δλδ δουλευουν ολες οι λειτουργιες της Gcam? front/back?

β) Η αυτονομια του κινητου ειναι ικανοποιητικη; σε stand by με ενδιαφερει πιο πολυ.

γ) Να περιμενω Pixel 4a?

δ) Δεν εχω μαθει στο συγκεκριμενο skin ειχα oneplus .Θα ζοριστω πολυ;

ε) Customs roms -root κτλ γινονται με ευκολια; Αν και πιστευω να μεινω μαμα για να παιρνω χαλαρα τις αναβαθμισεις μου καθε λιγο και λιγακι.

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το μενού της χιαομι δεν είναι δύσκολο, custom roms ναι εύκολα, g cam δεν ξέρω.., μπαταρία βγάζει μέρα άνετα.
Link to comment
Share on other sites

Καποιες ερωτησεις πριν την τελικη αγορα!

α) Το πορτ της Google camera ειναι συμβατο με τη συσκευη; Δλδ δουλευουν ολες οι λειτουργιες της Gcam? front/back?

β) Η αυτονομια του κινητου ειναι ικανοποιητικη; σε stand by με ενδιαφερει πιο πολυ.

γ) Να περιμενω Pixel 4a?

δ) Δεν εχω μαθει στο συγκεκριμενο skin ειχα oneplus .Θα ζοριστω πολυ;

ε) Customs roms -root κτλ γινονται με ευκολια; Αν και πιστευω να μεινω μαμα για να παιρνω χαλαρα τις αναβαθμισεις μου καθε λιγο και λιγακι.

 

α. Από το λίγο που την δοκίμασα δουλεύουν όλα εκτός του 8κ.

β. Πολύ καλή η αυτονομία του κινητού και σε stand by στο οκτάωρο 2-3% με όλα κλειστά αλλά όχι σε airplane mode.

Γ. Τι έχει καλύτερο το pixel 4a?

Δ . Τις πρώτες μέρες μόνο.

Ε. Δεν ξέρω δεν σκοπεύω προς το παρόν , εκτός και αν κάνουν θαύματα

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Ειδα σε ενα review πως καθε φορα που εγκαθιστας μια εφαρμονη απο το playstore περναει και απο τον ελεγχο του λειτουργικου και εκεινη την ωρα τσουπ σου πεταει και μια διαφημιση.

 

Μπορείς να το κάνεις disable και δε θα σου πετάει τιποτα. :)

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι μεταξύ αυτού και του mi 10, δεν βλέπω τον λόγο που το Mi10 είναι κατά 200 περίπου ευρώ ακριβότερο, λάθος κάνω? Έχει καλές κάμερες το poco? Από s10 προέρχομαι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι μεταξύ αυτού και του mi 10, δεν βλέπω τον λόγο που το Mi10 είναι κατά 200 περίπου ευρώ ακριβότερο, λάθος κάνω? Έχει καλές κάμερες το poco? Από s10 προέρχομαι.

 

Το μοναδικό πράγμα που είναι καλύτερο το το ς10 είναι η οθόνη του.

Κάμερες λίγο καλύτερες το poco.

Το μέγεθος το έχεις δει? Είναι πολύ πιο μεγάλο το poco από το ς10.

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, είμαι σε miui12 και ΔΕΝ έχω την μπάρα τύπου ios style έχει άλλος αυτό το θέμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το<< πρόβλημα>> με το νέο κέντρο ειδοποιήσεων λύνεται πολύ εύκολα!

Πηγαίνουμε ρυθμίσεις>προβολή>Γραμμή κατάστασης>χρήση νέου κέντρου ελέγχου και το απανεργοποιουμε.

 

Καλησπέρα φίλε,δε μου την εμφανίζει αυτό είναι το πρόβλημα,την θέλω και δεν την έχω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

παίζει να έχω τα πιο κουφά προβλήματα ever. όταν πάω να πληκτρολογήσω direct message μεσα στο Instagram, εμφανιζει αυτοματα για καποιο λόγο το ονοματπωνυμο μου, με αποτελεσμα να πρεπει να το σβηνω καθε φορα.....εχει κανενας λύση;

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό πράγμα που είναι καλύτερο το το ς10 είναι η οθόνη του.

Κάμερες λίγο καλύτερες το poco.

Το μέγεθος το έχεις δει? Είναι πολύ πιο μεγάλο το poco από το ς10.

Ίδιες οθόνες νομίζω έχουν και τα 2 τηλέφωνα....από κάμερες έχει καλύτερη το Poco από το Mi10?

Το ένα έχει 64αρι φακό και το άλλο 108....

Link to comment
Share on other sites

Ίδιες οθόνες νομίζω έχουν και τα 2 τηλέφωνα....από κάμερες έχει καλύτερη το Poco από το Mi10?

Το ένα έχει 64αρι φακό και το άλλο 108....

 

Έλεγα για το sumsung S10 που έχει.

Μεταξύ του poco και του Μι 10 , οι διαφορές τους είναι οι κάμερες, τα ηχεία, ασύρματη φόρτιση και η αδιάβροχοποιηση όλα υπέρ του Μι 10 γι'αυτό και τα έξτρα χρήματα.

Edited by louis_1
LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η έκδοση 6/128 που έχω σε όλα βούτηρο το τηλέφωνο νομίζω πως δεν θα έχεις κανένα θέμα πιο πολύ ψυχολογικό το θέμα με την 8/256.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η έκδοση 6/128 που έχω σε όλα βούτηρο το τηλέφωνο νομίζω πως δεν θα έχεις κανένα θέμα πιο πολύ ψυχολογικό το θέμα με την 8/256.

 

Ακριβώς συμφωνώ κι εγώ!

Από τη στιγμή που το μοντέλο με τα 6Ram(LPDDR4X) έχει το τέρας SD865, UFS3.1 δεν πρόκειται να δει διαφορά για τα 2RAM(LPDDR5) παραπάνω! Μόνος όποιος θέλει τα 256 αντί 128 αξίζει να πάει, αλλά και τα 100€+ δεν είναι λίγα...

Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει κανείς από eglobalcentral.eu?αν ναι, σε πόσες μέρες του ηρθε?

 

Στάλθηκε από το SM-A720F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε έναν μήνα. Πρώτα στείλτε !!!!!!!! email, αν είναι stock, συνήθες να γράφουν ότι το έχουν.

Ένας στις πίσω σελίδες, το πήρε σε 25 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει κανείς από eglobalcentral.eu?αν ναι, σε πόσες μέρες του ηρθε?

 

Στάλθηκε από το SM-A720F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και γιατί να μην το πάρεις από Ali (έβαλα και λινκ πιο πίσω) στα 325€ με μεταφορικά με DHL σε 10-15 μέρες στην πόρτα σου??

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μην το πάρεις από Ali (έβαλα και λινκ πιο πίσω) στα 325€ με μεταφορικά με DHL σε 10-15 μέρες στην πόρτα σου??
Είσαι σίγουρος?? Βρήκα το λινκ που ποσταρες αλλά βγαίνει 435......

 

Στάλθηκε από το SM-A720F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι για την αγορά του POCO F2 Pro και θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς κατά πόσο οι μπάντες 5G του POCO που προδιαγράφει η Xiaomi (N77, N78) θα είναι συμβατές στην Ελλάδα. Κοινώς, το POCO θα υποστηρίζει 5G στην Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...