Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακαλώ προτείνεται μία θήκη που να προσφέρει καλύτερη προστασία απο την απλή πλαστική (αλλά όχι και να είναι πολύ χοντρή), γυαλί και αν χρειάζεται γυαλάκι μπροστά στους φακούς.

ευχαριστώ

 

Εγώ προσωπικά παραλαμβάνω, λογικά Παρασκευή, για θήκη την Bakeey Luxury Fabric, που είχα και στο Mi 8, και το CP Max + της Nillkin για τζαμακι. Η θήκη δεν είναι νομίζω αυτό που ψάχνεις, αλλά θα σου έλεγα να της ρίξεις μία ματιά μιας και την λάτρεψα στο Mi 8. Για το τζαμακι θα ενημερώσω όταν έρθει και το εφαρμόσω.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι πολύ καλή, sot πάνω από 6 ώρες με ότι χρίση και αν του κάνεις, το βράδυ χάνει 2-3% με όλα κλειστά (wifi, Bluetooth...) όχι σε airplane mode.

Το μοτέρ της δόνησης είναι πολύ καλό.

Το note 9 pro και το poco F2 pro έχουν σχεδόν την ίδια αυτονομία.

Αν σε ενδιαφέρει μόνο η μπαταρία πας σε note 10 lite

 

Μόνο 6 ώρες sot βγάζει???

Μου φαίνεται πολύ λίγο....:(

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 6 ώρες sot βγάζει???

Μου φαίνεται πολύ λίγο....:(

 

Και είναι....επειδή σε μένα :

2:30 ώρες ομιλίας μέσος όρος

Bluetooth συνδεδεμένο όλη μέρα με Talkband B5

3 ώρες gaming τουλάχιστον

3 λογαριασμοί email

Facebook-messenger

 

Έχω 8 ώρες SOT και υπόλοιπο 15% μπαταρία

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 6 ώρες sot βγάζει???

Μου φαίνεται πολύ λίγο....:(

 

Είναι ο ελάχιστος χρόνος που θα δεις αν παίζεις μόνο παιχνίδια.

Σε μένα μέσος όρος 9-11 ώρες σε 2 μέρες,Αναλόγως τη χρήση του κάνω

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Είναι ο ελάχιστος χρόνος που θα δεις αν παίζεις μόνο παιχνίδια.

Σε μένα μέσος όρος 9-11 ώρες σε 2 μέρες,Αναλόγως τη χρήση του κάνω

 

Αλλάζει έτσι!! Τότε φτάνει επίπεδα Note9 Pro! :)

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει έτσι!! Τότε φτάνει επίπεδα Note9 Pro! :)

 

Τα δύο αυτά κινητά είναι πολύ κοντά σε μπαταρία με λίγο καλύτερο το note 9 pro

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα σας ξανά ενοχλήσω πάλι. Μου βγάζει συνέχεια κάποιες επαφές που μάλλον είναι από τις sim και τις διαγράφω και πάλι μετά μου της ξαναβγάζει! Το θέμα είναι ότι τις έχω και στο Google με εικόνα και επίθετο και αντί να μου βγάζει αυτές όταν με καλούν βγάζει αυτές που είναι μάλλον από την sim..

Και γενικά οι επαφές από τις sim που είναι;58077425a45778f42263967a9bdf58b7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα σας ξανά ενοχλήσω πάλι. Μου βγάζει συνέχεια κάποιες επαφές που μάλλον είναι από τις sim και τις διαγράφω και πάλι μετά μου της ξαναβγάζει! Το θέμα είναι ότι τις έχω και στο Google με εικόνα και επίθετο και αντί να μου βγάζει αυτές όταν με καλούν βγάζει αυτές που είναι μάλλον από την sim..

Και γενικά οι επαφές από τις sim που είναι;58077425a45778f42263967a9bdf58b7.jpg

 

Καλησπέρα φίλε μου!

Πάμε να δούμε λίγο τι αντιμετωπίζεις.

Θέλω (εάν το θέλεις κι εσύ βέβαια) να κατεβάσεις απο το play store την εφαρμογή "Copy to SIM card".

Εκεί μέσα, θα δεις τις SIM επαφές σου, και διέγραψέ τες απο την SIM εάν θεωρείς ότι πρέπει να κάνεις αυτό. Η εφαρμογή κάνει αυτό που υπόσχεται, την έχω δοκιμάσει και υπάρχει ακόμη στη συσκευή μου. Όπως επίσης μπορεί κάποιος απο την εν λόγω εφαρμογή να προσθέσει στη SIM επαφές.

Προσωπικά η εφαρμογή αυτή με έχει βολέψει πολύ.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου!

Πάμε να δούμε λίγο τι αντιμετωπίζεις.

Θέλω (εάν το θέλεις κι εσύ βέβαια) να κατεβάσεις απο το play store την εφαρμογή "Copy to SIM card".

Εκεί μέσα, θα δεις τις SIM επαφές σου, και διέγραψέ τες απο την SIM εάν θεωρείς ότι πρέπει να κάνεις αυτό. Η εφαρμογή κάνει αυτό που υπόσχεται, την έχω δοκιμάσει και υπάρχει ακόμη στη συσκευή μου. Όπως επίσης μπορεί κάποιος απο την εν λόγω εφαρμογή να προσθέσει στη SIM επαφές.

Προσωπικά η εφαρμογή αυτή με έχει βολέψει πολύ.

 

Ευχαριστώ.

Και όμως τελικά δεν είναι στις (ξέχασα να αναφέρω ότι το έχω με δύο κάρτες) SIM, δεν έχει καμία επαφή εκτός από την cosmote που έχει κάτι προεγκατεστημένες. Ίσως φταίει που όταν το πρωτοάνοιξα μου έκανε συγχρονισμό από Google, mi account και κάρτα SIM μου ζήτησε να κάνω συγχώνευση διπλότυπων και πάτησα ναι χωρίς να το πολύ σκεφτώ. Μετά άλλαξα την cosmote SIM γιατί ήταν πολύ παλιά και δεν έπιανε 4g παντού και έκανα επαναφορά εργοστασιακών όπως μου είπες όταν πήγα στην MIUI12. Επίσης δεν φαίνονται να είναι επαφές κανενός λογαριασμού και όταν πατάω ρυθμίσεις (δεν υπάρχει το κουμπί επεξεργασία κάτω δεξιά) με πετάει να εγκαταστήσω το Google duo. Το εγκαταστώ και πάλι τίποτα!

Ευχαριστώ πολύ Βασίλη για τους άμεσες απαντήσεις σου.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by antouaa
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν λειτουργεί το WiFi calling με Cosmote;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λειτουργεί αλλά δυσλειτουργώντας, δηλαδή δεν είναι στις συμβατές συσκευές της Cosmote (ακόμα). Σου έγραψα ότι λειτουργεί, επειδή ο καθένας μπορεί να το ενεργοποιήσει σε μια άλλη συμβατή συσκευή στην SIM του.

Το θέμα δεν είναι εάν και πώς θα το ενεργοποιήσεις, αλλά το πώς δουλεύει.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι στις amoled μπορεί να γίνει burn-in στην οθόνη? Τις επιβαρύνει η always on display σε αυτό τον τομέα???
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι στις amoled μπορεί να γίνει burn-in στην οθόνη? Τις επιβαρύνει η always on display σε αυτό τον τομέα???

 

Ισχύει ότι μπορεί να γίνει burn in, αλλά όχι τόσο συχνά και τόσο εύκολα όσο στα πρώτα panel Amoled προ ετών. Επίσης σε αυτό δεν έχει να κάνει με την AOD. Στις AOD υπάρχει τεχνολογία για να μετακινούνται τα εικονίδια στα pixels, ώστε να μη μένουν σταθερά, και αυτή η σταθερότητα στα pixels για ώρες είναι που δημιουργεί burn in. Επίσης θέλει συνδυασμό φουλ φωτεινότητας με σταθερότητα για ώρες πολλές μιας εικόνας/εικονιδίου για να συμβεί αυτό (όχι ότι θα συμβεί ντε και καλά), και στην AOD λειτουργία δδν υπάρχει αυτή η φωτεινότητα.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομαιπολυ σοβαρα να το παρω κι εγω. Στα 395 απο banggood με promo το βρισκω, αν και φοβαμαι τις αναμονες στα τελωνεια. Καποιο αξιοπιστο μαγαζι απο Σκρουτζ που να μην ξεφευγει η τιμη και να δινει κανονικη εγγυηση,υπαρχει? Γιατι κανα δυο που τοχουν σεχαμηλη τιμη,δεν βλεπω κ πολλες κριτικες κι εχουν και παραδοση ως 30 μερες.Σε αυτα τα λεφτα παντως,δεν νομιζω να υπαρχει κατι καλυτερο.
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομαιπολυ σοβαρα να το παρω κι εγω. Στα 395 απο banggood με promo το βρισκω, αν και φοβαμαι τις αναμονες στα τελωνεια. Καποιο αξιοπιστο μαγαζι απο Σκρουτζ που να μην ξεφευγει η τιμη και να δινει κανονικη εγγυηση,υπαρχει? Γιατι κανα δυο που τοχουν σεχαμηλη τιμη,δεν βλεπω κ πολλες κριτικες κι εχουν και παραδοση ως 30 μερες.Σε αυτα τα λεφτα παντως,δεν νομιζω να υπαρχει κατι καλυτερο.

 

Θα δεις ποια μαγαζιά δίνουν διετή εγγύηση στο σκρουτζ, και θα τα πάρεις τηλέφωνο εάν η εγγύηση αυτή είναι καταστήματος μόνο ή της Info Quest.

Περαιτέρω πληροφορίες, για την διετή εγγύηση καταστημάτων απο skroutz, μπορείς να διαβάσεις τον οδηγό εγγύησης στην αρχική σελίδα του φόρουμ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

https://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

 

Πρέπει να είναι οι επίσημοι μεταπωλητές

 

Από skroutzμαγαζα είναι σαν να μην υπάρχει, νομίζω

Link to comment
Share on other sites

https://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

 

Πρέπει να είναι οι επίσημοι μεταπωλητές

 

Από skroutzμαγαζα είναι σαν να μην υπάρχει, νομίζω

 

Όχι. Υπάρχουν σκρουτζομάγαζα, τα οποία δίνουν διετή εγγύηση Info Quest. Όχι για όλες τις συσκευές προφανώς. Θέλει τηλεφώνημα στο κατάστημα. Γνωρίζω τα καταστήματα αυτά, δε θέλω να τα αναφέρω δημόσια για ευνόητους λόγους λόγω της θέσης που έχω εδώ. Δεν έγραψα τυχαία τον οδηγό για την εγγύηση της Info Quest στην αρχική σελίδα του φόρουμ και περί διετούς εγγύησης. Υπάρχουν και καταστήματα τα οποία δίνουν διετή εγγύηση δική τους. Θέλει πολλή προσοχή, με τηλέφωνο στο κατάστημα ως προανέφερα. Εάν θέλεις διάβασε το άρθρο που έγραψα, εστιάζοντας την ανάγνωσή σου στο κομμάτι αυτό που συζητάμε.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ποιοτικό γυαλάκι το Nillkin XD CP+ MAX. Δεν κρύβει καθόλου οθόνη και δαχτυλιές αφήνει ελάχιστες. Μου φαίνεται παρόλα αυτά, πως το δαχτυλικό αποτύπωμα έγινε ένα κλικ χειρότερο.

 

Γενικώς με το δαχτυλικό και την συσκευή έχω ένα παράπονο, τόσο για την ταχύτητα του, όσο και για την αναγνώριση του, μιας και πολλές φορές μου εμφανίζει πως απέτυχε η αναγνώριση. Έχω περάσει 2 φορές τον δεξί χέρι αντίχειρα και άλλες 2 τον αριστερό.

 

Επίσης η συσκευή τρώει κάτι σκαλωματα μεγάλα μερικές φορές, που αντιμετωπίζονται μόνο με forced restart (volume down + power button). Δεν ξέρω αν φταίει το Miui 12, στο Mi 8 με Miui 11 δεν είχα τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση, μια εφαρμογή που κατέβασες, να το κρασαρει,,( τοχω πάθει σε άλλη συσκευή).
Link to comment
Share on other sites

απο που του πήρες?

ευχαριστώ

 

Bangood, τα έκανα μαζική παραγγελία με άλλα 2 γυαλακια (για αλλα κινητά) και 2 θήκες εκ των οποίων η μία η Bakeey Luxury Fabric για το συγκεκριμένο. Priority Direct Mail, παραγγελία 29/6, shipped στις 6/7, παρέλαβα Παρασκευή 31/7.

Link to comment
Share on other sites

Bangood, τα έκανα μαζική παραγγελία με άλλα 2 γυαλακια (για αλλα κινητά) και 2 θήκες εκ των οποίων η μία η Bakeey Luxury Fabric για το συγκεκριμένο. Priority Direct Mail, παραγγελία 29/6, shipped στις 6/7, παρέλαβα Παρασκευή 31/7.

 

Γιατί δεν άφησες την εργοστασιακή??

Δεν γίνεται πιο αργός ο αισθητήρας με το γυαλί???

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκέφτομαι αυτήν εδώ την θηκουλα παιδιά, αξίζει;;

US $12.99 22%OFF | Xundd Protective Case For Xiaomi Poco F2 Pro Case Shockproof Cover Glove Airbag Bumper Glove For Pocophone Redmi K30 Pro Case

https://a.aliexpress.com/_d6CgNLS

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν άφησες την εργοστασιακή??

Δεν γίνεται πιο αργός ο αισθητήρας με το γυαλί???

 

Η εργοστασιακή είναι απλά μεμβράνη που δεν με ικανοποιούσε. Άφηνε πολλές δαχτυλιές, δημιουργεί πανεύκολα γρατσουνιές και δεν σε προστατεύει πραγματικά. Επίσης με γυαλάκι, γλιστράει καλύτερα το touch και μου το φέρνει στην ίδια ευθεία με τις θήκες, οπότε με βολεύει άπειρα.

 

Ναι πράγματι, είδα το δαχτυλικό να χειροτερεύει λίγο, αλλά εξαρχής είχε θέματα ο αισθητήρας και χωρίς το γυαλί. Δεν με ενοχλεί πάντως και ας αργεί ή να αποτυγχάνει μερικές φορές, προτιμώ να έχω τα παραπάνω που ανέφερα, παρά αμεσότητα στο δαχτυλικό.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν third party roms για το Poco F2 ;

 

Είμαι στο τσακ να το πάρω αλλά με την προυπόθεση να παίζει LineageOS και GCam.

Νέκρα έως λίγες εβδομάδες που κοίταξα εξ ου ο λόγος δεν ασχολήθηκα με την συσκευή όσον αφορά αγορά της.

Μπορείς παρακολουθείς εξελίξεις και σε telegram για τελευταία νέα

https://t.me/RedmiK30ProOfficial

https://t.me/PocoF2ProGlobalOfficial

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...