Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Bangood και το Gearbest διαθέτουν μόνο την έκδοση 6/128. Δεν έχω καταλάβει βέβαια γιατί οι άλλες εκδόσεις είναι στην απέξω. Ίσως λόγω ότι είναι η μόνη έκδοση, με LPDDR4X Ram και θέλουν να την σπρώξουν πρώτη;
Link to comment
Share on other sites

Το Bangood και το Gearbest διαθέτουν μόνο την έκδοση 6/128. Δεν έχω καταλάβει βέβαια γιατί οι άλλες εκδόσεις είναι στην απέξω. Ίσως λόγω ότι είναι η μόνη έκδοση, με LPDDR4X Ram και θέλουν να την σπρώξουν πρώτη;

Μπα κλασσική xiaomi, ανακοινώνει και μετά περιμένεις κανένα μήνα να το κυκλοφορήσει.

Όχι ότι οι άλλοι πάνε πίσω. Εγώ έχω αποφασίσει να αγοράσω τώρα, mi10 pro - one plus 8 pro - poco f2 pro (το 8/256) δεν υπάρχουν πουθενά ετοιμοπαράδοτα. Ή τουλάχιστον από αυτά τα καταστήματα που εμπιστεύομαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση

S10 lite Samsung H Poco F2??

Στα ΙΔΙΑ χρήματα

Υγ

Κάμερες μου είναι παντελως αδιάφορες

To f2 ειναι σε ολα ανωτερο.

Οποτε η επιλογη ειναι προφανης.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

To f2 ειναι σε ολα ανωτερο.

Οποτε η επιλογη ειναι προφανης.

 

Xiaomiκος ειμαι κι εγω φιλε Σαμσουνγκ εχω να παρω απο το S5 με μια μικρη αγορα καποιο S9 μεταχειρισμένο μόνο απο τότε

Απλα λεω σε ρι είναι πιο καλο

Αυτινομια ιδια επξεργαστης ιδιος σχεδον οθονη ιδια και το ενα ειναι Σαμσουνγκ και το αλλο Ζιαομι

Εμφανισιακα Μ αρέσει σαφως πιο πολυ το Ποκο αλλα σε εναμισυ χρονο το Σαμ θα δουλεύει σίγουρα

Το Ποκο??

Και σε τι βλέπεις τα ξεκαθαρα πλεονεκτήματα του Ποκο??

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Xiaomiκος ειμαι κι εγω φιλε Σαμσουνγκ εχω να παρω απο το S5 με μια μικρη αγορα καποιο S9 μεταχειρισμένο μόνο απο τότε

Απλα λεω σε ρι είναι πιο καλο

Αυτινομια ιδια επξεργαστης ιδιος σχεδον οθονη ιδια και το ενα ειναι Σαμσουνγκ και το αλλο Ζιαομι

Εμφανισιακα Μ αρέσει σαφως πιο πολυ το Ποκο αλλα σε εναμισυ χρονο το Σαμ θα δουλεύει σίγουρα

Το Ποκο??

Και σε τι βλέπεις τα ξεκαθαρα πλεονεκτήματα του Ποκο??

Ευχαριστώ

Επεξεργαστης δεν ειναι ιδιος. 855 το s10 lite εναντι 865 το ποκο. Σαφως ανωτερος ο δευτερος και ειναι και 5g.

Kαμερες ολες (πλην ευρυγωνιου που δεν το λεω με σιγουρια) ανωτερες στο ποκο. Ποιοτικα ανωτερο το ποκο, το s10 lite ειναι απο πλαστικο (!). Αυτονομια το ποκο εχει την καλυτερη της αγορας σε σχεση με ολες τις ναυαρχιδες. Κι απο αξιοπιστια, τα xiaomi ειναι κατα κανονα σκυλια. Τουλαχιστον οχι λιγοτερο απ'οτι τα samsung.

 

To s10 lite δεν το θεωρω καν καλυτερο απ'τα υπολοιπα s10 λογω υλικου κατασκευης (πλαστικο) που αφηνει της αισθηση της φτηνιας, την ελλειψη curved 2k amoled οθονης κλπ. Ειναι ουσιαστικα ενα κουτσουρεμενο s10 με καλυτερο ομως επεξεργαστη απ'τα υπολοιπα s10, σε ολα τα υπολοιπα υστερει.

 

Το ποκο συγκρινεται με το s20, προφανως και ειναι ανωτερο απ'το s10 και ιδιως απο το lite ειναι παντου ανωτερο, απο λιγο εως πολυ.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μόνο εμένα μου κακοφαίνεται που πλέον οι συσκευές βγαίνουν σε μέγεθος παντόφλας; ούτε με καραμπίνα δεν μπορείς να βρεις πλέον αξιόλογη συσκεύη σε μαζεμένο μέγεθος. αναγκαστικά μας σπρώχνουν σε iPhone. Πήρα πρόσφατα το redmi 9s και του έδωσα πέντε μέρες μετά γιατί ήταν τεράστιο. Δεν την παλεύω άλλο με τέτοιες παντόφλες στην τσέπη
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μόνο εμένα μου κακοφαίνεται που πλέον οι συσκευές βγαίνουν σε μέγεθος παντόφλας; ούτε με καραμπίνα δεν μπορείς να βρεις πλέον αξιόλογη συσκεύη σε μαζεμένο μέγεθος. αναγκαστικά μας σπρώχνουν σε iPhone. Πήρα πρόσφατα το redmi 9s και του έδωσα πέντε μέρες μετά γιατί ήταν τεράστιο. Δεν την παλεύω άλλο με τέτοιες παντόφλες στην τσέπη

 

τι σχεση εχει αυτο ρε αδερφε σε αυτο το θεμα; off topic τελείως..

 

παιδιά εγω με το που πληρωθω το δωρο αδειας το καλοκαίρι έχει φύγει παραγγελία, εκτός αν μας κανουν μακακια και ανεβασουν την τιμη..αν διατηρηθει στα τωρινα επιπεδα 460, θα το παρω. ακομα καλυτερα αν κοστισει λιγοτερο

Link to comment
Share on other sites

τι σχεση εχει αυτο ρε αδερφε σε αυτο το θεμα; off topic τελείως..

 

παιδιά εγω με το που πληρωθω το δωρο αδειας το καλοκαίρι έχει φύγει παραγγελία, εκτός αν μας κανουν μακακια και ανεβασουν την τιμη..αν διατηρηθει στα τωρινα επιπεδα 460, θα το παρω. ακομα καλυτερα αν κοστισει λιγοτερο

 

Εχεις δικιο. Δεν το διατυπωσα σωστα. Πρων κατοχος Pocophone F1 και πολυ ευχαριστημενος με το πρωτο. Περιμενα πως και πως τον αντικατασταση. Τωρα λοιπον που ανακοινωθηκε και το περιμενουμε συντομα και απο τα μερη μας, μολις ειδα τις διαστασεις της συσκευης απογοητευτηκα....Δεν καταλαβαινω γιατι δεν βγαζει η Xiaomi κατι πιο φυσιολογικο. Πλεον οι συσκευες δεν χωρανε σε τσεπη και πρεπει να κουβαλας τσαντακι....Εκει πηγαινε λοιπον το σχολιο μου πριν....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μόνο εμένα μου κακοφαίνεται που πλέον οι συσκευές βγαίνουν σε μέγεθος παντόφλας; ούτε με καραμπίνα δεν μπορείς να βρεις πλέον αξιόλογη συσκεύη σε μαζεμένο μέγεθος. αναγκαστικά μας σπρώχνουν σε iPhone. Πήρα πρόσφατα το redmi 9s και του έδωσα πέντε μέρες μετά γιατί ήταν τεράστιο. Δεν την παλεύω άλλο με τέτοιες παντόφλες στην τσέπη

 

Συμφωνώ απόλυτα δεν υπάρχει κινητό να χωράει σε τσέπη και το συγκεκριμένο είναι τουβλοπανταφλο

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο. Δεν το διατυπωσα σωστα. Πρων κατοχος Pocophone F1 και πολυ ευχαριστημενος με το πρωτο. Περιμενα πως και πως τον αντικατασταση. Τωρα λοιπον που ανακοινωθηκε και το περιμενουμε συντομα και απο τα μερη μας, μολις ειδα τις διαστασεις της συσκευης απογοητευτηκα....Δεν καταλαβαινω γιατι δεν βγαζει η Xiaomi κατι πιο φυσιολογικο. Πλεον οι συσκευες δεν χωρανε σε τσεπη και πρεπει να κουβαλας τσαντακι....Εκει πηγαινε λοιπον το σχολιο μου πριν....

 

Pixel 4 είναι μια πολύ καλή εναλλακτική το μόνο μείον η χωρητικότητα που περιορίζεται έως 128.

Και σε πολύ καλή τιμή 470(64αρι μαύρο) σε γερμανικό Amazon που κοίταξα προχθές.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο μείον στο pixel 4 είναι η γελοία μπαταρία, σε αυτά τα λεφτά δεν αξίζει με τίποτα εκτός και αν αντέχεις να είσαι αγκαλιά με τον φορτιστή όλη μέρα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο μείον στο pixel 4 είναι η γελοία μπαταρία, σε αυτά τα λεφτά δεν αξίζει με τίποτα εκτός και αν αντέχεις να είσαι αγκαλιά με τον φορτιστή όλη μέρα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Αν κάποιος θέλει μαζεμένες συσκευές μην περιμένει τέρατα μπαταρία όμως.

Είναι αναμενόμενο.

 

Και σκύλος χορτατος και πίτα ολόκληρη δεν γίνεται.

 

Πάντως εγώ με mix 3 με 3200 έβγαζα άνετα 1.5 ημέρα και 5-5.5 ώρες sot.

Άρα είναι και θέμα χρήση,software optimization,κατάλληλο στήσιμο,σήμα κινητής κ.α παράγοντες που επιδρουν στην απόδοση σε καθημερινή βάση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όλα δεν μπορείς να τα έχεις, αλλά θυμάμαι πολλά τηλέφωνα 5-5.5 ίντσες με 4000 μπαταρία το αν η Google δεν ήθελε να βάλει μεγάλη μπαταρία να το χαίρετε, το θέμα είναι να μπορείς να κάνεις την δουλειά σου χωρίς άγχος, προτιμώ τηλέφωνο με πάνω από 8 ώρες σοτ και ας μην το χρειαστώ πάρα να κοιτάω συνέχεια αν με φτάσει η μπαταρία, κάνουμε υποχρεώσεις σε audio Jack, sd card, radio, υπέρυθρες, τουλάχιστον δώσε μπαταρία. Μιλάω εγώ που Google pixel δεν θα αγόραζα ποτέ λόγο χρημάτων και δεν μπορώ αυτό το άθλιο stock Android που για να κάνει απλά πράγματα θέλει 10 εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Επεξεργαστης δεν ειναι ιδιος. 855 το s10 lite εναντι 865 το ποκο. Σαφως ανωτερος ο δευτερος και ειναι και 5g.

Kαμερες ολες (πλην ευρυγωνιου που δεν το λεω με σιγουρια) ανωτερες στο ποκο. Ποιοτικα ανωτερο το ποκο, το s10 lite ειναι απο πλαστικο (!). Αυτονομια το ποκο εχει την καλυτερη της αγορας σε σχεση με ολες τις ναυαρχιδες. Κι απο αξιοπιστια, τα xiaomi ειναι κατα κανονα σκυλια. Τουλαχιστον οχι λιγοτερο απ'οτι τα samsung.

 

To s10 lite δεν το θεωρω καν καλυτερο απ'τα υπολοιπα s10 λογω υλικου κατασκευης (πλαστικο) που αφηνει της αισθηση της φτηνιας, την ελλειψη curved 2k amoled οθονης κλπ. Ειναι ουσιαστικα ενα κουτσουρεμενο s10 με καλυτερο ομως επεξεργαστη απ'τα υπολοιπα s10, σε ολα τα υπολοιπα υστερει.

 

Το ποκο συγκρινεται με το s20, προφανως και ειναι ανωτερο απ'το s10 και ιδιως απο το lite ειναι παντου ανωτερο, απο λιγο εως πολυ.

Σκυλια δεν τα λεω τα Ζιαομι

Καποια note που ειχα σε ενα εναμισυ χρονο ηταν οφφ

Βεβαια ηταν πολυ φτηνα

Το μι μαξ2 μου κρατησε μεχρι κ τωρα απο την αλλη

Τεσπα εχεις δικιο

Εχει κακη εμφανιση το s 10 lite απο κοντα αν το δεις

Οποτε παμε για ποκο κι οτι κατσει

Link to comment
Share on other sites

Xiaomiκος ειμαι κι εγω φιλε Σαμσουνγκ εχω να παρω απο το S5 με μια μικρη αγορα καποιο S9 μεταχειρισμένο μόνο απο τότε

Απλα λεω σε ρι είναι πιο καλο

Αυτινομια ιδια επξεργαστης ιδιος σχεδον οθονη ιδια και το ενα ειναι Σαμσουνγκ και το αλλο Ζιαομι

Εμφανισιακα Μ αρέσει σαφως πιο πολυ το Ποκο αλλα σε εναμισυ χρονο το Σαμ θα δουλεύει σίγουρα

Το Ποκο??

Και σε τι βλέπεις τα ξεκαθαρα πλεονεκτήματα του Ποκο??

Ευχαριστώ

 

Σε όλα είναι καλύτερο το Poco. Έβαλε η samsung έναν 855 και κάτι έγινε. Επίσης, κοίταξε μια αποσυναρμολόγηση του s10 lite. Αν σου αρέσει αυτό...

 

Δε θα δουλεύει μετά από 1,5 χρόνο; Έχω περάσει από τόσα xiaomi και κανένα δεν έχει κάνει κιχ. Επίσης, έχω το πρώτο poco. Μετά από ένα χρόνο τουλάχιστον, λειτουργεί καλύτερα κι από καινούριο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Χωρίς να θέλω να μπούμε σε λεπτομέρειες για αποστολές κτλ γιατί θα ξεφύγουμε από το θέμα, υπάρχει κάποιος άλλος που να έκανε παραγγελία από Banggood και περιμένει η έχει παραλάβει;

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος θέλει μαζεμένες συσκευές μην περιμένει τέρατα μπαταρία όμως.

Είναι αναμενόμενο.

 

Και σκύλος χορτατος και πίτα ολόκληρη δεν γίνεται.

 

Πάντως εγώ με mix 3 με 3200 έβγαζα άνετα 1.5 ημέρα και 5-5.5 ώρες sot.

Άρα είναι και θέμα χρήση,software optimization,κατάλληλο στήσιμο,σήμα κινητής κ.α παράγοντες που επιδρουν στην απόδοση σε καθημερινή βάση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Δεν είναι σχετικό με το θέμα αλλά ας βγει αληθινό ότι βγάζει το mi6 2020 και το πήρα. Με την μπαταρία του mi6 βγάζω 1 μέρα με αρκετή χρήση δεδομένων και δύο κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Χωρίς να θέλω να μπούμε σε λεπτομέρειες για αποστολές κτλ γιατί θα ξεφύγουμε από το θέμα, υπάρχει κάποιος άλλος που να έκανε παραγγελία από Banggood και περιμένει η έχει παραλάβει;

 

Εγώ,την μέρα που ανακοινώθηκε...έφυγε από αυτούς στις 14/5

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα είναι καλύτερο το Poco. Έβαλε η samsung έναν 855 και κάτι έγινε. Επίσης, κοίταξε μια αποσυναρμολόγηση του s10 lite. Αν σου αρέσει αυτό...

 

Δε θα δουλεύει μετά από 1,5 χρόνο; Έχω περάσει από τόσα xiaomi και κανένα δεν έχει κάνει κιχ. Επίσης, έχω το πρώτο poco. Μετά από ένα χρόνο τουλάχιστον, λειτουργεί καλύτερα κι από καινούριο.

κατοχος poco f1 και μετα απο 1μ5 χρονο εχω να πω οτι το κινηο σκοτωνει για πλακα
Link to comment
Share on other sites

κατοχος poco f1 και μετα απο 1μ5 χρονο εχω να πω οτι το κινηο σκοτωνει για πλακα

 

Το αυτό. Σαν κύριο έχω το F1 και ειδικά με την τελευταία 10άρα που έχει, δεν έχει στην κυριολεξία αντίπαλο. Ακόμα κι αν συγκρίνει κάποιος με την αρχική τιμή του.

 

Με τρώει το χέρι μου, αλλά μέχρι €400, τίποτα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν να σκάνε μαζικά τα reviews για την συσκευή τώρα που άρχισε κυκλοφορεί μαζικά πλέον σε Ευρώπη και Ασία.

 

 

 

 

 

 

Και full review από GSM arena όπου εξυμνεί μπαταρία ως την καλύτερη έως τώρα σε high end συσκευή για το 2020 και αμφιβάλλω θα ξεπεραστεί από επερχόμενα μοντέλα επόμενους μήνες

 

https://m.gsmarena.com/xiaomi_poco_f2_pro-review-2116.php

68c8e43c8b95990d5cc1b5cbecfb5a4a.jpg

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

To edwaybuy.com τo εμπιστευόμαστε ?

Φαίνεται να έχει τη χαμηλότερη τιμή αυτή τη στιγμή.

 

Ελα ντε ... και εγω το εχω δει αλλα δεν εχω αγορασει απο εκει

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...