Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί συσκευών Huawei


mariostamp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

31 minutes ago, Giwrgos_Gk said:


Huawei χωρίς google services είναι η συσκευή σου;

Στάλθηκε από το V2145 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ενος παππου γειτονα ειναι μεδωσε να του βαλω whatsapp να μιλαει με εγγονια,παω να σκασω που δεν κανει εγκατασταση ενω πριν του δουλευε κανονικα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 305
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φιλε μικρυνε τη γραμματοσειρα κ βαλτη στο κανονικο.Παιζει να κολλαει γιαυτο.

Ας βαζει γυαλια ο παππους χανει τη μιση πλρηροφορια

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι η σάρωση για ιούς. Θα έπρεπε να βγάζει κουμπιά στον πάτο της οθόνης.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σκέφτομαι να πάρω το nova 10.. Τι προβλήματα θα συναντήσω;
Εκτός του ότι δεν θα μπορείς να χρησιμοποιείς τις εφαρμογές της Google και όσες χρειάζονται Google services, καθώς και ότι για μερικές τράπεζες μπορεί να μην υπάρχει η δυνατότητα για ανέπαφες συναλλαγές, κανένα άλλο πρόβλημα υποθέτω. Επίσης μέσω gspace μπορείς να έχεις και εφαρμογές που απαιτούν google services αν κάποια εφαρμογή σου είναι απαραίτητη.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, zananiro said:

Εκτός του ότι δεν θα μπορείς να χρησιμοποιείς τις εφαρμογές της Google και όσες χρειάζονται Google services, καθώς και ότι για μερικές τράπεζες μπορεί να μην υπάρχει η δυνατότητα για ανέπαφες συναλλαγές, κανένα άλλο πρόβλημα υποθέτω. Επίσης μέσω gspace μπορείς να έχεις και εφαρμογές που απαιτούν google services αν κάποια εφαρμογή σου είναι απαραίτητη.
 

Δηλαδήτην εφαρμογή gmail δεν θα μπορώ να την έχω.. ή το Google earth.. ήμπορω να τα κατεβάσω απ' το gspace; Λογικά θα έχω κ πρόβλημα με τις ενημερώσεις τους..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, xrist0s4 said:

Σκέφτομαι να πάρω το nova 10.. Τι προβλήματα θα συναντήσω;

Εχω το 9,κανενa προβλημα δεν εχω,ακομα και το ebanking της Εθνικης τραπεζας μια χαρα λειτουργει,εχω google services k playstore και κανει και τις αναβαθμισεις κανονικα,δεν βλεπω για ποιο λογο δεν θα εχεις οσες εφαρμογες θες να κατεβασεις οσες ειχα και στο Tcl Plex εχω και εδω και δεν εχω προβλημα,απλα ακολουθησα τα βιντεο που βρηκα στο youtube και εγκατεστησα το G-space και μεσω αυτου τοα υπολοιπα,απλα αν το αποφασισεις...και πιστευω θα ειναι τελειο κινητο αν το 9 ειναι τοσο καλο τοτε δες τα βιντεο και κανε οτι κι αυτοι.Gmail κανονικα,google earth δεν χρειαζομαι αλλα εχει google maps και δικους του χαρτες πολυ αξιοπιστους

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mobile59 said:

Εχω το 9,κανενa προβλημα δεν εχω,ακομα και το ebanking της Εθνικης τραπεζας μια χαρα λειτουργει,εχω google services k playstore και κανει και τις αναβαθμισεις κανονικα,δεν βλεπω για ποιο λογο δεν θα εχεις οσες εφαρμογες θες να κατεβασεις οσες ειχα και στο Tcl Plex εχω

Χαχα κ εγώ το plex έχω..Της Πειραιώς θέλω να δουλεύει εγώ.. 

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, xrist0s4 said:

Χαχα κ εγώ το plex έχω..Της Πειραιώς θέλω να δουλεύει εγώ.. 

 

απο οτι εχω διαβασει δουλευουν ολες οι τραπεζες,απλα τσεκαρε το κι εσυ.

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

Δε τα μπορείς να δουλέψεις google pay σίγουρα. Άρα αν παίρνεις κάνα επίδομα τύπου full pass από viva τότε δε θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, _NikitaS_ said:

Δε τα μπορείς να δουλέψεις google pay σίγουρα. Άρα αν παίρνεις κάνα επίδομα τύπου full pass από viva τότε δε θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. 

Το Google pay δεν λειτουργει,σωστα,εχω το αλλο για τετοιες περιπτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν μπαίνουν οι κάρτες. Εκτός και κάποιες διαλέξει να παίρνει τα επιδόματα με κάρτες της alpha που το wallet της alpha λειτουργεί κανονικά μόνο του χωρίς πατέντες 

Link to comment
Share on other sites

Quote
Quote

Nova 9

Mε την ευκαιρια να ενημερωσω οτι το κινητο μου εκανε διαφορα απο την πρωτη ημερα,κυριοτερο οτι ενω δεν ειχα ρυθμιση αυτοματης φωτεινοτητας η εξοικονομησης μπαταριας οταν το ανοιγα ειχε την φωτεινοτητα στο αυτοματο κι απο το 90% μειωμενη στο 10%,καθε μερα,ζητησα απο το καταστημα αντικατασταση και αρνηθηκε,ειμαι στην διαδικασια επικοινωνιας με την αντιπροσωπεια και εκανα αναφορα στον συνηγορο του καταναλωτη γιατι η εταιρεια μου ανεφερε οτι εχω δικαιωμα επιστροφης του βασει της ευρωπαικης οδηγιας για οποιοδηποτε λογο η ακομα και χωρις λογο,κατι που απεκρυψε το καταστημα και μαλλον ολα τα μαγαζακια του σκρουτζ και του Best price.Προσοχη λοιπον

 

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει καποιος το Nova 9 μπορει να μου πει

Αν οταν το εχει ενεργοποιημενο χωρις αυτοματη φωτεινοτητα στο 80-90% και το απενεργοποιησει..οταν το ανοιξει που ειναι η φωτεινοτητα και αν στις ρυθμισεις εχει επαναφερει απο μονο του την αυτοματη ρυθμιση?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω καιρό να πάρω Huawei (προ διακοπής συνεργασίας με Google) και τώρα που πήρα, έβαλα Gspace και κατέβασα εφαρμογές μεν, αλλά ψάχνω και δεν ξέρω αν γίνεται, να συγχρονιστούν οι επαφές μου που έχω στο Gmail και να φαίνονται στη συσκευή. Εκτός απο το να χρησιμοποι'ησω Microsoft Outlook δεν βρίσκω άλλη λύση. Υπάρχει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites





Καλησπέρα. Έχω καιρό να πάρω Huawei (προ διακοπής συνεργασίας με Google) και τώρα που πήρα, έβαλα Gspace και κατέβασα εφαρμογές μεν, αλλά ψάχνω και δεν ξέρω αν γίνεται, να συγχρονιστούν οι επαφές μου που έχω στο Gmail και να φαίνονται στη συσκευή. Εκτός απο το να χρησιμοποι'ησω Microsoft Outlook δεν βρίσκω άλλη λύση. Υπάρχει;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Μπορείς να κατεβάσεις τις επαφές από το λογαριασμό σου Google ως αρχείο vCard και μετά να περάσεις το αρχείο στη συσκευή. Βέβαια με αυτό τον τρόπο δεν θα συχρονίζονται από εδώ και πέρα οι επαφές με το λογαριασμό google.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, zananiro said:

Μπορείς να κατεβάσεις τις επαφές από το λογαριασμό σου Google ως αρχείο vCard και μετά να περάσεις το αρχείο στη συσκευή.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι το είδα αυτό ευχαριστώ, αλλά δεν θα έχω συγχρονισμό με τον Google account μου..

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα αυτό ευχαριστώ, αλλά δεν θα έχω συγχρονισμό με τον Google account μου..
Ναι, αν θέλεις συγχρονισμό επαφών με google μόνο μέσω Outlook απ' όσο γνωρίζω. Βασικά η άποψή μου γενικότερα είναι ότι αφού αποφάσισες να δουλεύεις συσκευή χωρίς google services, ίσως θα ήταν προτιμότερο να στραφείς πλέον στο οικοσύστημα της huawei ή και της Microsoft. Και με gspace μόνο εφαρμογές που είναι απαραίτητες και δεν υπάρχουν στο appgalley της huawei.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zananiro said:

Ναι, αν θέλεις συγχρονισμό επαφών με google μόνο μέσω Outlook απ' όσο γνωρίζω. Βασικά η άποψή μου γενικότερα είναι ότι αφού αποφάσισες να δουλεύεις συσκευή χωρίς google services, ίσως θα ήταν προτιμότερο να στραφείς πλέον στο οικοσύστημα της huawei ή και της Microsoft. Και με gspace μόνο εφαρμογές που είναι απαραίτητες και δεν υπάρχουν στο appgalley της huawei.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι πολύ σωστά... Αυτό θέλω να δοκιμάσω, να περιορίσω την τρομερή συλλογή δεδομένων 😉

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Μόλις πήρα το P40 pro και έχω μείνει ενθουσιασμένος.

Δεν χρησιμοποιώ πολλά πράγματα και όλα φαινόντουσαν καλά πλην μίας εφαρμογής υπενθύμισης που δεν ειδοποιεί. Τέλως πάντων αυτό το ξεπερνάμε πες.

Όμως έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα. Στην πλοήγηση με τους χάρτες της Google (μέσω gspace), βάζω ακουστικά ενσύρματα στη μηχανή και ακούω τις οδηγίες συμβαίνει το εξής: Όταν σβήνει η οθόνη δεν υπάρχει φωνητική οδηγία (λόγω ότι παραμένει στάσιμος ο χάρτης, απότι είδα μόλις ανοίγω την οθόνη) και δεύτερον μου στέλνει ειδοποιήσεις με οδηγίες στο ρολόι συνεχώς, πράγμα ενοχλητικό. Υπάρχει καμμιά λύση, γιατί αν δεν δουλέψει σωστά με κλειστή οθόνη και φωνητικές οδηγίες, καθώς και να μην μου στέλνει οδηγίες και στο ρολόι, θα αναγκαστώ να το αλλάξω, πράγμα που δεν θέλω, γιατί μου κάνει πάρα πολύ σαν φωτογραφία κυρίως.

Edited by kostas2712
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kostas2712 said:

Γεια σας παιδιά. Μόλις πήρα το P40 pro και έχω μείνει ενθουσιασμένος.

Δεν χρησιμοποιώ πολλά πράγματα και όλα φαινόντουσαν καλά πλην μίας εφαρμογής υπενθύμισης που δεν ειδοποιεί. Τέλως πάντων αυτό το ξεπερνάμε πες.

Όμως έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα. Στην πλοήγηση με τους χάρτες της Google (μέσω gspace), βάζω ακουστικά ενσύρματα στη μηχανή και ακούω τις οδηγίες συμβαίνει το εξής: Όταν σβήνει η οθόνη δεν υπάρχει φωνητική οδηγία (λόγω ότι παραμένει στάσιμος ο χάρτης, απότι είδα μόλις ανοίγω την οθόνη) και δεύτερον μου στέλνει ειδοποιήσεις με οδηγίες στο ρολόι συνεχώς, πράγμα ενοχλητικό. Υπάρχει καμμιά λύση, γιατί αν δεν δουλέψει σωστά με κλειστή οθόνη και φωνητικές οδηγίες, καθώς και να μην μου στέλνει οδηγίες και στο ρολόι, θα αναγκαστώ να το αλλάξω, πράγμα που δεν θέλω, γιατί μου κάνει πάρα πολύ σαν φωτογραφία κυρίως.

Λοιπόν έλυσα το πρόβλημα με το ρολόι να παίρνει οδηγίες από το google maps, απενεργοποιώντας τις ειδοποιήσεις από το gspace και εξοικονομώντας και μπαταρία. Επίσης οι εφαρμογές της Alpha Bank και της Εθνικής Τράπεζας λειτουργούν κανονικά, χωρίς gspace. Δεν ξέρω αν έχουν ειδοποιήσεις γιατί ποτέ δεν χρειάστηκα η σπάνια δούλευαν σε προηγούμενο κινητό. Η εφαρμογή της  Πειραιώς δεν δουλεύει με τίποτα, μπαίνω από browser αν χρειαστεί. 

Επίσης η εφαρμογή mail της ?Huawei είναι η πρώτη εφαρμογή που κατάφερε να μου δώσει σωστό email και ειδοποιήσεις. Στα άλλα μου κινητά έμπαινα μόνο από Chrome, γιατί το gmail και Σια δεν λειτουργούσαν καν, με αποτέλεσμα να δείχνουν παλιά μέηλ μόνο.

Το βασικό πρόβλημα είναι ότι όταν κλείνει η οθόνη δεν λειτουργεί το google maps, καθώς και ήχος από βιντεάκια κλπ. Τι πρέπει να κάνω για να λειτουργεί με οθόνη κλειστή, έχει καμιά ιδέα κάποιος?

4 ώρες πριν, kostas2712 said:

Λοιπόν έλυσα το πρόβλημα με το ρολόι να παίρνει οδηγίες από το google maps, απενεργοποιώντας τις ειδοποιήσεις από το gspace και εξοικονομώντας και μπαταρία. Επίσης οι εφαρμογές της Alpha Bank και της Εθνικής Τράπεζας λειτουργούν κανονικά, χωρίς gspace. Δεν ξέρω αν έχουν ειδοποιήσεις γιατί ποτέ δεν χρειάστηκα η σπάνια δούλευαν σε προηγούμενο κινητό. Η εφαρμογή της  Πειραιώς δεν δουλεύει με τίποτα, μπαίνω από browser αν χρειαστεί. 

Επίσης η εφαρμογή mail της ?Huawei είναι η πρώτη εφαρμογή που κατάφερε να μου δώσει σωστό email και ειδοποιήσεις. Στα άλλα μου κινητά έμπαινα μόνο από Chrome, γιατί το gmail και Σια δεν λειτουργούσαν καν, με αποτέλεσμα να δείχνουν παλιά μέηλ μόνο.

Το βασικό πρόβλημα είναι ότι όταν κλείνει η οθόνη δεν λειτουργεί το google maps, καθώς και ήχος από βιντεάκια κλπ. Τι πρέπει να κάνω για να λειτουργεί με οθόνη κλειστή, έχει καμιά ιδέα κάποιος?

Έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις των εφαρμογών, για μπαταρία κλπ και δεν δουλεύει ακόμη. Με βλέπω με το Petal maps, είναι και πιο καλή η φωνή της γκόμενας που μιλάει:) . 

Edited by kostas2712
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Και τώρα που οι τράπεζες μία μία καταργούν από τις εφαρμογές τους τις ανέπαφες και μας οδηγούν στο Gpay, τι θα γίνει με τα Huawei ως προς το θέμα των ανέπαφων;

Μάλλον θα πρέπει να τις ξεχάσουμε κι αυτές και να συνεχίσουμε να έχουμε μαζί μας τις κάρτες.

Τώρα με τα pass κλπ.......

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, np60s said:

Και τώρα που οι τράπεζες μία μία καταργούν από τις εφαρμογές τους τις ανέπαφες και μας οδηγούν στο Gpay, τι θα γίνει με τα Huawei ως προς το θέμα των ανέπαφων;

Μάλλον θα πρέπει να τις ξεχάσουμε κι αυτές και να συνεχίσουμε να έχουμε μαζί μας τις κάρτες.

Τώρα με τα pass κλπ.......

 

Εγώ δυστυχώς ξέχασα την huawei και όχι τις εφαρμογές. Συμπαθώ πάρα πολύ την εταιρία huawei αλλά δε θα βασανιστω για να λέω ότι έχω huawei. Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές. Και στην τελική υπάρχει η αδελφή εταιρία honor που έχει τα πάντα από google. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.Σκεφτομαι σοβαρα για αγορα το Huawei nova 10.Ηθελα να ρωτησω σχετικα με τις εφαρμογες.Οι εφαρμογες που υπαρχουν στο appgallery,δουλευουν κανονικα οπως δουλευουν και στο playstore της google?Aναφορικά ρωτάω για το facebook messenger,την εφαρμογη της πειραιως,την revolut,την eurobank,netflix. Oi εφαρμογες των τραπεζων εχουν κανονικα ειδοποιησεις για επιβεβαιωση αγορων? κατεβασα το appgallery στο κινητο που εχω τωρα,που δεν ειναι huawei και βλέπω,οτι με καλυπτουν.το θεμα ειναι αν λειτουργουν.Προ τριετιας η ξαδερφη μου ειχε παρει ενα τηλ Huawei,δεν θυμαμαι μαρκα,και η τραππεζα πειραιως δεν της λειτουργουσε σωστα.ηταν σαν σελιδοδεικτης,δεν ηταν η κανονικη εφαρμογη,και δεν ειχε ειδοποιησεις,και πηγε και το δωσε πισω μεσα σε μια εβδομαδα.Οποτε ρωταω τουλαχιστον οτι εχει το apppgallery λειτουργeι κανονικα?Ευχαριστω!

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...