Jump to content

Alcatel 3L 2020


spy14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλα ρε κινηταρα.στο ίδιο τραπέζι ο ανιψιός μου με Poco f2 pro δεν είχε σημα κινητης.ιδια εταιρια.αναγκαστηκε και μίλησε άνετα με το l.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 162
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έλα ρε κινηταρα.στο ίδιο τραπέζι ο ανιψιός μου με Poco f2 pro δεν είχε σημα κινητης.ιδια εταιρια.αναγκαστηκε και μίλησε άνετα με το l.

 

Τα ίδια έλεγα πέρσυ με το Alcatel 3x 2019 που είχα σήμα και 3 redmi στο ίδιο σημείο με την ίδια εταιρία δεν είχαν και τους έδινα hot spot και κάποιοι έλεγαν ότι ήταν ελαττωματικά και τα 3 redmi :lol: . Εννοείται ότι δεν υπάρχει ποιοτική σύγκριση της TCL και της Xiaomi. Οι συσκευές της TCL είναι κλάσεις πιο πάνω σε ποιότητα κατασκευής και εμπειρία χρήσης.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, η κινητάρα μας έχει gorilla glass ή κάτι ανάλογο; Έχω ένα tempered glass που είχα βάλει, αλλά ράγισε λίγο και θέλω να το βγάλω...Να βρω άλλο πρώτα ή λέτε ότι είναι αρκετά ασφαλές; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 minute ago, camerakias said:

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, η κινητάρα μας έχει gorilla glass ή κάτι ανάλογο; Έχω ένα tempered glass που είχα βάλει, αλλά ράγισε λίγο και θέλω να το βγάλω...Να βρω άλλο πρώτα ή λέτε ότι είναι αρκετά ασφαλές; Ευχαριστώ!

Αν δεν είσαι ιδιαίτερα προσεχτικός με τη συσκευή, θα σου συνιστούσα να το βγάλεις αφού σου έρθει το καινούργιο tempered glass. Αν είναι να γίνει το κακό, δε σε σώζει το όποιο gorilla glass.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, athanaso77 said:

Αν δεν είσαι ιδιαίτερα προσεχτικός με τη συσκευή, θα σου συνιστούσα να το βγάλεις αφού σου έρθει το καινούργιο tempered glass. Αν είναι να γίνει το κακό, δε σε σώζει το όποιο gorilla glass.

Εγώ στο 3x 2019 δεν του έχω τίποτε. Έχει φάει τούμπες και τις προάλλες στην παραλία έπεσε ένα τεράστιο βότσαλο πάνω στην οθόνη από απόσταση μισό μέτρο και δεν έπαθε τίποτε. Σκυλιά πραγματικά τα Alcatel.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Χμ,σα να έχεις δίκιο.Μωρε είμαι προσεκτικός αλλά μια στο τόσο θα πέσει κάποια στιγμή... Ευχαριστώ!

Όντως είναι σκυλί...Δεν καταλαβαίνει τίποτα! Αλλά ναι,θα του βρω άλλο tempered glass να 'μαι ήσυχος! Εξάλλου αν είναι καινούριο το glass δεν χάνει καθόλου σε αίσθηση και ομορφιά το τηλεφωνακι μας!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 minutes ago, snapp said:

Εγώ στο 3x 2019 δεν του έχω τίποτε. Έχει φάει τούμπες και τις προάλλες στην παραλία έπεσε ένα τεράστιο βότσαλο πάνω στην οθόνη από απόσταση μισό μέτρο και δεν έπαθε τίποτε. Σκυλιά πραγματικά τα Alcatel.

Εκτιμώ ότι είναι θέμα τύχης... έχω δει πολλούς να κακομεταχειρίζονται μια συσκευή και να μη παθαίνει τίποτα, και έχω δει άλλους να τους πέφτει (η ίδια συσκευή) μια φορά κάτω και να σπάει η οθόνη. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, camerakias said:

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, η κινητάρα μας έχει gorilla glass ή κάτι ανάλογο; Έχω ένα tempered glass που είχα βάλει, αλλά ράγισε λίγο και θέλω να το βγάλω...Να βρω άλλο πρώτα ή λέτε ότι είναι αρκετά ασφαλές; Ευχαριστώ!

Δεν νομίζω ότι έχει κάποιου είδους προστασία.αν θέλεις βάλε άλλο tempered glass.εγω προσωπικά είμαι πολύ τυχερός.εδω και έξι εφτά χρόνια δεν τους βάζω κάτι και παρόλα αυτά δεν μου έχει σπάσει ποτέ η οθόνη με άπειρες τούμπες.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel 3L 2020
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Έναν χρόνο μετά περίπου, πάλι το ίδιο κινητό θα έπαιρνα...! Όταν αλλάξω πάλι για alcatel θα ψάξω, ή νομίζω tcl αν είναι η ίδια εταιρία!

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2021 at 10:23 ΠΜ, camerakias said:

Έναν χρόνο μετά περίπου, πάλι το ίδιο κινητό θα έπαιρνα...! Όταν αλλάξω πάλι για alcatel θα ψάξω, ή νομίζω tcl αν είναι η ίδια εταιρία!

Ουσιαστικά είναι η ίδια εταιρεία. Η TCL έχει αγοράσει το δικαίωμα να χρησιμοποιεί το όνομα Alcatel. Θα έλεγα όμως να πάρεις TCL. Μέγας φαν των Alcatel αλλά όταν πήρα TCL 10L εκστασιαστικα! Ό,τι είναι τα Alcatel αλλά καλύτερα. Απροβληματιστο UI με συχνές αναβαθμίσεις, εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, κανένα κόλλημα, εκπληκτική οθόνη...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Στο 3L 2020 της συζύγου έσπασε η οθόνη... γνωρίζει κανείς ενδεικτικό κόστος αντοκατάστασης οθόνης; Το touch λειτουργεί κανονικά, απλά η οθόνη είναι σπασπένη. 

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...