Jump to content

iPhone SE 2 (2020)


kremmydass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιμετωπίζει καποιος πρόβλημα με το viber? Όταν πάταω την φωτογραφία για αποθήκευση ή άλλη ενέργεια μπλοκάρει και δεν με αφήνει να στείλω καν γραπτό μήνυμα + δεν μπορώ να στείλω φωτογραφία

Powered by COSMOTE Mobile ΚαρτοΣυμβόλαιο Next & Vodafone Giga on the spot

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Qwerty_u said:

Αντιμετωπίζει καποιος πρόβλημα με το viber? Όταν πάταω την φωτογραφία για αποθήκευση ή άλλη ενέργεια μπλοκάρει και δεν με αφήνει να στείλω καν γραπτό μήνυμα + δεν μπορώ να στείλω φωτογραφία

Κανένα θέμα,όλα καλά στο Viber!

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλ@,
Μετά από σχεδόν δυο χρόνια αδιάκοπης χρήσης του SE 2nd gen, έφτασα αισίως στο 81% στο battery health. Μιας και έχω εξεταστική και το κινητό αποτελεί μια μικρή διάσπαση βρήκα την κατάλληλη ευκαιρία να το στείλω για service. Το κοντινότερο μου service είναι η iStorm, έχετε εμπειρίες από το service; (Μιλάω για Αθήνα, και πιο συγκεκριμένα στο Κολωνάκι) Αξίζει να το πάω ή να κοιτάξω άλλο service (εννοείται πως αναφέρομαι αποκλειστικά στα επίσημα).
Κάθε απάντηση και εμπειρία είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη.

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kremmydass said:

Καλησπέρα σε όλ@,
Μετά από σχεδόν δυο χρόνια αδιάκοπης χρήσης του SE 2nd gen, έφτασα αισίως στο 81% στο battery health. Μιας και έχω εξεταστική και το κινητό αποτελεί μια μικρή διάσπαση βρήκα την κατάλληλη ευκαιρία να το στείλω για service. Το κοντινότερο μου service είναι η iStorm, έχετε εμπειρίες από το service; (Μιλάω για Αθήνα, και πιο συγκεκριμένα στο Κολωνάκι) Αξίζει να το πάω ή να κοιτάξω άλλο service (εννοείται πως αναφέρομαι αποκλειστικά στα επίσημα).
Κάθε απάντηση και εμπειρία είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη.

Θα έλεγα να την αλλάξεις όταν έχεις πρόβλημα όχι ήταν βλέπεις 80% 

Ασε τι λέει 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να την αλλάξεις όταν έχεις πρόβλημα όχι ήταν βλέπεις 80% 
Ασε τι λέει 
 

Οχι δεν βασίστηκα στο ποσοστό,
Απλώς είναι αισθητά πιο αργό το κινητό σε σχέση με όταν το πρωτοπήρα γι’ αυτό και θέλω να αλλάξω. Μέχρι το 85% κρατιόταν αρκετά καλά, τώρα είναι αισθητό.

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
10 ώρες πριν, kremmydass said:

Καλησπέρα σε όλ@,
Μετά από σχεδόν δυο χρόνια αδιάκοπης χρήσης του SE 2nd gen, έφτασα αισίως στο 81% στο battery health. Μιας και έχω εξεταστική και το κινητό αποτελεί μια μικρή διάσπαση βρήκα την κατάλληλη ευκαιρία να το στείλω για service. Το κοντινότερο μου service είναι η iStorm, έχετε εμπειρίες από το service; (Μιλάω για Αθήνα, και πιο συγκεκριμένα στο Κολωνάκι) Αξίζει να το πάω ή να κοιτάξω άλλο service (εννοείται πως αναφέρομαι αποκλειστικά στα επίσημα).
Κάθε απάντηση και εμπειρία είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη.

Αν μπορείς να το στείλεις Document, θα το συνιστούσα, αλλά και τα υπόλοιπα εξίσου αξιόπιστα είναι και κάνουν την ίδια δουλειά από θέμα ποιότητας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kremmydass said:


Οχι δεν βασίστηκα στο ποσοστό,
Απλώς είναι αισθητά πιο αργό το κινητό σε σχέση με όταν το πρωτοπήρα γι’ αυτό και θέλω να αλλάξω. Μέχρι το 85% κρατιόταν αρκετά καλά, τώρα είναι αισθητό.

η ταχύτητα πως έχει να κάνει με την μπαταρία? σου έχει βγάλει ένδειξη και έχει χαμηλώσει την ταχύτητα του επεξεργαστή? να απαντήσω εγώ κιόλας να μην σε βάζω σε κόπο. όχι δεν σου έχει βγάλει κάτι.

το πρόβλημα σου είναι άλλου όχι στην μπαταρία πάντως προς το παρών 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν στην υγεία μπαταρίας κάτω από το ποσοστό λέει ότι η μπαταρία δεν αρκεί πλέον για να έχει το κινητό σε peak performace capability (ή όπως αλλιώς το γράφει στα ελληνικά)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να διατυπώσετε τις υποψίες σας, ώστε να καταλάβω ποιο μπορεί να είναι το ζήτημα ;

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σιγουρέψου ότι δεν είναι η μπαταρία και ότι έχεις Peak Performance από αυτήν.

Αν δεν είναι θέμα μπαταρίας, λογικά είναι κάποια εφαρμογή.

IMG_9543.PNG

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, kremmydass said:

Μπορείτε να διατυπώσετε τις υποψίες σας, ώστε να καταλάβω ποιο μπορεί να είναι το ζήτημα ;

γίνεται πιο βαρύ το λογισμικό με τις αναβαθμίσεις αλλά και οι εφαμοργες ζορίζουν τον επεξεργαστή αφού θέλουν παραπάνω ισχύ επεξεργαστική για να δουλέψουν. μπορεί και κάποιες εφαρμογές να μην δουλεύουν σωστά και σου δημιουργούν προβλήματα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και γω είχα τις ίδιες υποψίες, κατέβασα το Geekbench 5 και είδα ότι είμαι στον μέσο όρο του κινητού και έτσι μου έφυγαν οι υποψίες :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαίρεται γνωρίζει κανείς πως περνάμε τις ρυθμίσεις apn για Q για το internet γιατί τις έχασε η συσκευή.

IMG_20220221_154725.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, spideman3 said:

Χαίρεται γνωρίζει κανείς πως περνάμε τις ρυθμίσεις apn για Q για το internet γιατί τις έχασε η συσκευή.

IMG_20220221_154725.jpg

Q-telecom - Greece - APN Settings

Google is your friend 

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά!! Έχω ένα μεγάλο πρόβλημα με το iphone SE 1st gen. 

Αλλαξα μπαταρία χτες γιατί κρατούσε ούτε 8 ώρες, άσε που το έκλεινες και ξεφορτιζοταν τελείως(πήγαινε δηλ.στο 0% ακόμα και κλειστό!!) Νόμιζα ότι εφταιγε η μπαταρία οπότε την άλλαξα. Το κανει δυστυχώς και με την νέα μπαταρία!! Τι μπορεί να φταίει?? Έχω βάλει την πιο πρόσφατη έκδοση iOS 15.4. Έχω κλειστά τα πάντα (δεδομενα, Bluetooth, να τρέχουν εφαρμογές στο παρασκήνιο κτλ)

IMG_20220318_153207.jpg

Edited by stamdd

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα που εδώ το θέμα είναι για το 2nd gen SE, τι μπαταρία του έβαλες και πού το πήγες για να σου την αλλάξουν; Στην "υγεία μπαταριας" τι δείχνει; Βέβαια αυτό που ξεφορτιζει ακόμα και κλειστό μου κάνει για πρόβλημα στην πλακέτα, είναι και το κινητό πολύ παλιό. Όσο το είχα εγώ για 3 χρόνια μέχρι τον περασμένο Αύγουστο, όταν το είχα κλειστό δεν ξεφορτιζε ποτέ.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, georgeavl3 said:

Άσχετα που εδώ το θέμα είναι για το 2nd gen SE, τι μπαταρία του έβαλες και πού το πήγες για να σου την αλλάξουν; Στην "υγεία μπαταριας" τι δείχνει; Βέβαια αυτό που ξεφορτιζει ακόμα και κλειστό μου κάνει για πρόβλημα στην πλακέτα, είναι και το κινητό πολύ παλιό. Όσο το είχα εγώ για 3 χρόνια μέχρι τον περασμένο Αύγουστο, όταν το είχα κλειστό δεν ξεφορτιζε ποτέ.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

Πήρα μια 1620mAh 3.82V από το BatteriesGR. Μου την άλλαξε ενας ειδικός πλακετακιας (η παλιά ήταν κολλημένη, την ξεκόλλησε...) Στην υγειά μπαταρίας μου βγάζει ΟΚ.

Πώς γίνεται να είναι πρόβλημα της πλακέτας; Μήπως είναι θέμα software? Εννοώ δεν είναι ποτέ τελείως σβηστό (turned-off) το κινητό αλλά δουλεύουν διεργασίες;

IMG_20220318_185431.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Για να σιγουρευτείς ότι δεν είναι θέμα software σου συστήνω να το κάνεις επαναφορά μέσω iTunes αν δεν έχεις θέμα να χάσεις τα αρχεία σου μέσα από το κινητό (ξαναπερνά το λογισμικό από την αρχή στη μνήμη, προφανώς backup πριν τη διαδικασία). Αν στο κάνει ακόμα μετά από λίγες μέρες (καμιά βδομάδα) τότε κατά 99% είναι hardware issue πάσης φύσεως (αφήνω και ένα μικρό περιθώριο αμφιβολίας). Πάντως το ότι το κινητό αναγνωρίζει την μπαταρία μπορώ να το πάρω και σαν καλό σημάδι, χωρίς να σημαίνει απαραίτητα κάτι καλό. Με σιγουριά πάντως σου λέω ότι όταν το κινητό είναι κλειστό, δεν ξεφορτίζει για κανένα λόγο και αιτία εκτός και αν έχει βλάβη (καλή ώρα).

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ζεσταίνεται χωρίς να κανείς τίποτα 

Αν κλειστό πάλι την τρώει 

Προβλημα έχει η μητρική 

Κανε μια επαναφορά μέσο iTunes όπως σου είπαν παραπάνω και αν συνεχίζει τα ίδια προβλήματα τότε κρίμα δεν μπορείς να κανείς κάτι άλλο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επειδή στο αντίστοιχο τοπικ γίνεται χαμός για όλα τα iphone μήπως μπορείτε να μου πείτε μια καλή ζελατίνα προστασίας?
Πήρα tempered glass και είχε μεγάλο κενό δεξιά και αριστερά, δεν μου άρεσε.
Μετά Πήρα γυαλακι full screen που είχε και τα μαύρα πλαίσια γύρω γύρω. Αλλά διαπίστωσα ότι έκοβε από την οθόνη δεξιά αριστερά.
Μπορείτε να με βοηθήσετε?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, pank said:

Επειδή στο αντίστοιχο τοπικ γίνεται χαμός για όλα τα iphone μήπως μπορείτε να μου πείτε μια καλή ζελατίνα προστασίας?
Πήρα tempered glass και είχε μεγάλο κενό δεξιά και αριστερά, δεν μου άρεσε.
Μετά Πήρα γυαλακι full screen που είχε και τα μαύρα πλαίσια γύρω γύρω. Αλλά διαπίστωσα ότι έκοβε από την οθόνη δεξιά αριστερά.
Μπορείτε να με βοηθήσετε?

Εκεί όμως απευθύνεται το ερώτημα σου 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αναρωτιόμουν αν η μπαταρία του νέου SE είναι συμβατή με το μοντέλο του ‘20. Το έχει σκεφτεί/δοκιμάσει κανείς;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε γίνεται. Στην περίπτωση του iPhone SE 1st gen και των iPhone 5 (ίδιο σασί), υπήρχε διαφορετικό Connector για την μπαταρία. Κάτι τέτοιο συμβαίνει και εδώ.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE 2 (2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...