Jump to content

iPhone SE 2 (2020)


kremmydass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, athanaso77 said:

Δε θυμάμαι να απάντησα σε σένα. Ξέρω σε ποιον απευθύνθηκα και γιατί έδωσα αυτή την απαντηση.

Το forum παρέχει υπηρεσία PM αν θέλετε να μιλάτε προσωπικά με συγκεκριμένους χρήστες και μόνο .

Αλλιώς ο λόγος είναι δημόσιος και κάθε άποψη ενδέχεται να σχολιαστεί. 

Ευχαριστώ 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
10 minutes ago, matersci said:

Το forum παρέχει υπηρεσία PM αν θέλετε να μιλάτε προσωπικά με συγκεκριμένους χρήστες και μόνο .

Αλλιώς ο λόγος είναι δημόσιος και κάθε άποψη ενδέχεται να σχολιαστεί. 

Ευχαριστώ 🙂

 

Οκ συμφωνώ… απλά δεν μίλησα σε σένα, υπάρχει αυτή η δυνατότητα έτσι; 🙂
Ας συνεχίσουμε στα της συσκευής του τίτλου γιατί έχουμε βγει εκτός θέματος…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα. Γιατί δεν μπορώ να περάσω μουσική στο κινητό (και στο 12αρι) με iTunes όπως μέχρι πριν καμία βδομάδα; Μουσική κατεβασμένη στο laptop και drag and drop δούλευε τέλεια μέχρι τότε...


Sent from my iPhone using Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γιατί δεν μπορώ να περάσω μουσική στο κινητό (και στο 12αρι) με iTunes όπως μέχρι πριν καμία βδομάδα; Μουσική κατεβασμένη στο laptop και drag and drop δούλευε τέλεια μέχρι τότε...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μήπως δεν έχεις ενημερωμένο το iTunes στον υπολογιστή ?

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites


Μήπως δεν έχεις ενημερωμένο το iTunes στον υπολογιστή ?

Θα το κοιτάξω το βράδυ και θα ενημερώσω. Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι τραγούδια που κατέβασα πριν τον Οκτώβριο,περνάνε κανονικά...
Κάτι παίζει με τις αναβαθμίσεις πιστεύω. Θα δείξει...


Sent from my iPhone using Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, eklipsi said:

Η πλάκα είναι ότι τραγούδια που κατέβασα πριν τον Οκτώβριο,περνάνε κανονικά...

Από που τα κατεβάζεις; Πιθανόν να φταίει η ίδια η κωδικοποίηση του mp3 και όχι το iphone

Link to comment
Share on other sites

Μου πέρασε από το μυαλό. Ένας online downloader πως όλα τα χρόνια. Κάτι άλλαξε εκεί ίσως. Έχεις να προτείνεις κάτι σίγουρο;
Ευχαριστώ πολύ και καλημέρα

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Σε iPhone SE 2020, αγορασμένο (από επίσημο φυσικό κατάστημα) στις 28 Ιουνίου 2021, η υγεία της μπαταρίας έπεσε προχθές (15 Οκτωβρίου), από 100% σε 99%. Να σημειώσω ότι το έχω για δεύτερη συσκευή, κάνω ελάχιστη χρήση και το φορτίζω κάθε 3-4 ημέρες. Είναι φυσιολογική η υποβάθμιση αυτή, ή ήταν πάρα πολύ νωρίς για να αρχίσει να πέφτει η μέγιστη χωρητικότητα? Η αλήθεια είναι, ότι θα ήθελα να μου βγάλει πάνω από ένα χρόνο και προσέχω πάρα πολύ τη συσκευή, οπότε στεναχωρήθηκα λιγάκι προχθές που το είδα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
39 minutes ago, Gm87 said:

Γεια σε όλους! Σε iPhone SE 2020, αγορασμένο (από επίσημο φυσικό κατάστημα) στις 28 Ιουνίου 2021, η υγεία της μπαταρίας έπεσε προχθές (15 Οκτωβρίου), από 100% σε 99%. Να σημειώσω ότι το έχω για δεύτερη συσκευή, κάνω ελάχιστη χρήση και το φορτίζω κάθε 3-4 ημέρες. Είναι φυσιολογική η υποβάθμιση αυτή, ή ήταν πάρα πολύ νωρίς για να αρχίσει να πέφτει η μέγιστη χωρητικότητα? Η αλήθεια είναι, ότι θα ήθελα να μου βγάλει πάνω από ένα χρόνο και προσέχω πάρα πολύ τη συσκευή, οπότε στεναχωρήθηκα λιγάκι προχθές που το είδα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Με ποιο τρόπο πέφτει το ποσοστό της μπαταρίας δεν έβγαλε ποτέ κανείς άκρη και σίγουρα δεν έχει να κάνει με τη χρήση που του κάνει ο καθένας. Επειδή έχει συζητηθεί πολλάκις το θέμα, έχουμε καταλήξει στο ότι έχει να κάνει με την ποιότητα της ίδιας της μπαταρίας, κάτι που όπως καταλαβαίνεις είναι λαχείο για κάθε καινούργια συσκευή. Μην ασχολείσαι γενικώς με αυτό το νούμερο, περισσότερο ψυχολογικό είναι παρά πρακτικό το θέμα. Απόλαυσε τη συσκευή σου όπως θα ήθελες εσύ να την απολαύσεις χωρίς φοβίες για τη μπαταρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, athanaso77 said:

Με ποιο τρόπο πέφτει το ποσοστό της μπαταρίας δεν έβγαλε ποτέ κανείς άκρη και σίγουρα δεν έχει να κάνει με τη χρήση που του κάνει ο καθένας. Επειδή έχει συζητηθεί πολλάκις το θέμα, έχουμε καταλήξει στο ότι έχει να κάνει με την ποιότητα της ίδιας της μπαταρίας, κάτι που όπως καταλαβαίνεις είναι λαχείο για κάθε καινούργια συσκευή. Μην ασχολείσαι γενικώς με αυτό το νούμερο, περισσότερο ψυχολογικό είναι παρά πρακτικό το θέμα. Απόλαυσε τη συσκευή σου όπως θα ήθελες εσύ να την απολαύσεις χωρίς φοβίες για τη μπαταρία.

Δηλαδή, με το ρυθμό που πέφτει η δική μου μπαταρία (πτώση κατά 1% σε 109 ημέρες), έπεσα σε χάλια ποιότητα μπαταρίας, εν συγκρίσει με το μέσο όρο? Αν ήταν καλής ποιότητας η μπαταρία, δεν θα έπρεπε να παραμείνει στο 100% για τουλάχιστον 2-3 χρόνια?

Link to comment
Share on other sites

Μην το ψάχνετε και πολύ με τη μπαταρία. Εγώ το άνοιξα πρώτη φορά 25 Μαρτίου και τώρα που έβαλα από περιέργεια να δω το ποσοστό είναι 95%! Βέβαια το έχω για κύρια συσκευή και τυχαίνει να το φορτίζω 2 φορές μέσα στη μέρα ώστε να μην ξεμείνω!
Γενικά είναι πληγή η αυτονομία αυτού του μοντέλου. Αναγκαστικά πάμε για αλλαγή μπαταρίας μετά το χρόνο…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Conception said:

Μην το ψάχνετε και πολύ με τη μπαταρία. Εγώ το άνοιξα πρώτη φορά 25 Μαρτίου και τώρα που έβαλα από περιέργεια να δω το ποσοστό είναι 95%! Βέβαια το έχω για κύρια συσκευή και τυχαίνει να το φορτίζω 2 φορές μέσα στη μέρα ώστε να μην ξεμείνω!
Γενικά είναι πληγή η αυτονομία αυτού του μοντέλου. Αναγκαστικά πάμε για αλλαγή μπαταρίας μετά το χρόνο…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μήπως θυμάται κανείς, πότε (σε ποιό ποσοστό) εμφανίζει μήνυμα για αντικατάσταση της μπαταρίας? Στο 90% ή πιο κάτω? Προσωπικά, όταν έρθει η ώρα για αλλαγή μπαταρίας, δεν πρόκειται να το κρατήσω, θα το πουλήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, Gm87 said:

Μήπως θυμάται κανείς, πότε (σε ποιό ποσοστό) εμφανίζει μήνυμα για αντικατάσταση της μπαταρίας? Στο 90% ή πιο κάτω? Προσωπικά, όταν έρθει η ώρα για αλλαγή μπαταρίας, δεν πρόκειται να το κρατήσω, θα το πουλήσω.

Μέχρι το 80% θεωρείται φυσιολογικό για την Apple. Από εκεί και κάτω κάποια στιγμή θα βγάλει σχετικό μήνυμα για την μειωμένη απόδοση της μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι φυσιολογικό το 80% αν έχεις μπαταρία γύρω στα 3000mAh! Με το SE στα 1800mAh που βγάζει οριακά τη μέρα χωρίς βαριά χρήση νομίζω είναι μονόδρομος η αλλαγή μόλις φτάσει στο 90%. Εκείνο που με χαλάει πιο πολύ όμως είναι ότι χάνεται η αδιαβροχοποίηση όταν ανοιχτεί/αλλαχτεί η μπαταρία. Η όχι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To SE με τα 1800mAh έχει άλλες απαιτήσεις από το τηλέφωνο με τα 3000mAh. Μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.

Μετά από 1,5 χρόνο είμαι στο 89% και από δω και πέρα θα το ζορίζω όσο μπορώ να πέσει στο 80% πριν τον Μάιο που λήγει η δωρεάν αλλαγή μπαταρίας 😛

 

πάντως και με το 89% μια χαρά κρατάει με την χρήση μου

Link to comment
Share on other sites

Πόσο ισχύει η δωρεάν αντικατάσταση μπαταρίας; Πρέπει να φτάσει στο 80% για να στην κάνουν;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, Conception said:

Εκείνο που με χαλάει πιο πολύ όμως είναι ότι χάνεται η αδιαβροχοποίηση όταν ανοιχτεί/αλλαχτεί η μπαταρία. Η όχι;

Στο επίσημο service όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινίσεις. Αν και χλωμό να το αφήσω να πάει στα 80%… Η θα αλλάξω μπαταρία η συσκευή!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι φυσιολογικό το 80% αν έχεις μπαταρία γύρω στα 3000mAh! Με το SE στα 1800mAh που βγάζει οριακά τη μέρα χωρίς βαριά χρήση νομίζω είναι μονόδρομος η αλλαγή μόλις φτάσει στο 90%. Εκείνο που με χαλάει πιο πολύ όμως είναι ότι χάνεται η αδιαβροχοποίηση όταν ανοιχτεί/αλλαχτεί η μπαταρία. Η όχι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν το πας στα επίσημα service η αδιαβροχοποίηση θα συνεχίσει να ισχύει καθώς θα σου προσθέσουν τις απαραίτητες κόλλες/ταινίες στο κλείσιμο της συσκευής.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, matersci said:

Υπάρχει πιο επίσημο απ το applecare+ που το παρέχει η ίδια η apple;;

Δυσκολεύομαι να καταλάβω τι θέλεις να πεις. Αν δεις την απάντησή μου πιο πάνω, απάντησα στον φίλο που ρώτησε πως αν το πάει σε επίσημο service, δεν χάνει αδιαβροχοποίηση με την αλλαγή της μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE 2 (2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...