Jump to content

iPhone SE 2 (2020)


kremmydass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 minutes ago, Tasos19s said:

Η μαμά εφαρμογή δεν έχει ειδοποιήσεις για το gmail 

Από ποτέ;; 

Μια χαρά ειδοποιήσεις έχω και μόνο το Gmail έχω περασμένο στην εφαρμογή του ios

185A348B-A491-4150-B713-D00F9007A03D.png

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, kdxgr said:

Γενικά υπάρχει θέμα με τα push notifications του Gmail και με την apple mail εφαρμογή αλλά και με την Gmail εφαρμογή. Κατέβασε το outlook και θα είσαι οκ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ευχαριστώ, το κατέβασα και νομίζω ήδη ξεκίνησα να παίρνω κανονικά

25 minutes ago, Tasos19s said:

Η μαμά εφαρμογή δεν έχει ειδοποιήσεις για το gmail 

Η εφαρμογή Gmail όμως λειτουργεί κανονικά 

Κατι άλλο κανείς λάθος και δεν σου έρχονται τα μηνύματα 

μετά από 2 μέρες ψαξίματος, δεν το κατάφερα να μου έρχονται και δεν βρίσκω τι πρόβλημα υπάρχει.

προς το παρόν βολεύτηκα με το Outlook, αλλά ήθελα τη λειτουργία chat της εφαρμογής Gmail

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE 2nd gen (2020)
29 minutes ago, Drew_Christo1991 said:

ευχαριστώ, το κατέβασα και νομίζω ήδη ξεκίνησα να παίρνω κανονικά

μετά από 2 μέρες ψαξίματος, δεν το κατάφερα να μου έρχονται και δεν βρίσκω τι πρόβλημα υπάρχει.

προς το παρόν βολεύτηκα με το Outlook, αλλά ήθελα τη λειτουργία chat της εφαρμογής Gmail

Δεν έχει push

Πρέπει να το βάλεις χειροκίνητα πχ κάθε 15’ να συγχρονίζει 

Θα σου έρχονται δηλαδή αλλά με καθυστέρηση 

Είναι θέμα λειτουργίας του mail app και του gmail 

Ασυμφωνία χαρακτήρων 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Tasos19s said:

Δεν έχει push

Πρέπει να το βάλεις χειροκίνητα πχ κάθε 15’ να συγχρονίζει 

Θα σου έρχονται δηλαδή αλλά με καθυστέρηση 

Είναι θέμα λειτουργίας του mail app και του gmail 

Ασυμφωνία χαρακτήρων 

λογαριασμοι--νεα δεδομενα--μετακληση (καθε 15 λεπτα?)

Edited by Drew_Christo1991
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά στις ρυθμίσεις λογαριασμών του μαμα-mail έχω κανονικά ειδοποιήσεις.

Έχω και το outlook αλλά για το επαγγελματικό email απ όταν μας το κλείδωσαν να μην μπαίνει σε άλλο app εκτός outlook. Πριν το κλειδώσουν το είχα και αυτό στο μαμα-mail και είχε και αυτό κανονικά ειδοποιήσεις.

 

 

Spoiler

IMG_6281.thumb.PNG.cdbbc5f9c09e97ba321194b3b177488b.PNG

 

Link to comment
Share on other sites

λογαριασμοι--νεα δεδομενα--μετακληση (καθε 15 λεπτα?)

Από όταν αποφάσισα να πετάξω κάθε 3rd party app και να γυρίσω στο mail app αυτή εδώ η ρύθμιση με έσωσε με τις ειδοποιήσεις του gmail. Όσον αφορά το θέμα της μπαταρίας με την ανανέωση των 15 λεπτών μην σας αγχώνει καθόλου, δεν έχω εντοπίσει καμία σημαντική διαφορά.

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το iOS 15 αλλά μου φαίνεται λιγότερο smooth σε σύγκριση με το iOS 14. Μέχρι στιγμής πάντως δεν έχω δει καμία ουσιαστική διαφορά, το μόνο που μου έλυσε τα χέρια είναι η offline Siri

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, kremmydass said:

Ωραίο το iOS 15 αλλά μου φαίνεται λιγότερο smooth σε σύγκριση με το iOS 14. Μέχρι στιγμής πάντως δεν έχω δει καμία ουσιαστική διαφορά, το μόνο που μου έλυσε τα χέρια είναι η offline Siri

Για πρώτη έκδοση μια χαρά δουλεύει. Μελλοντικά θα βελτιωθεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και εγω μια χαρά το βλέπω. Ειδικά για πρώτη έκδοση.

Αρκετές οπτικές μικρο-αλλαγές αλλά θα συνηθίσουμε.

πολύ χρήσιμο το focus. Κάτι όπως τα διαφορετικά προφίλ που μπορούσες να έχεις στα παλιά symbian.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως το portrait mode του FaceTime είναι διαθέσιμο σε όλα τα camera apps (insta,Snapchat,signal) εκτός από την εφαρμογή της Apple. Και πραγματικά γύρισα ένα βίντεο στο insta με το portrait και ήταν εξαιρετικό το αποτέλεσμα

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kremmydass said:

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως το portrait mode του FaceTime είναι διαθέσιμο σε όλα τα camera apps (insta,Snapchat,signal) εκτός από την εφαρμογή της Apple. Και πραγματικά γύρισα ένα βίντεο στο insta με το portrait και ήταν εξαιρετικό το αποτέλεσμα

Γι αυτό λέγεται apple επειδή κανείς δεν καταλαβαίνει τον τρόπο σκέψης τους 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς εκτός απ την εφαρμογή της apple; Την κάμερα;

Ναι, την κάμερα εννοώ.

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα tap to wake η raise to wake εχει το το κινητο;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 minutes ago, filipdent said:

καλησπερα tap to wake η raise to wake εχει το το κινητο;

Tap to wake όχι (από τη στιγμή που δεν έχει Face ID). Έχει όμως το Touch ID για αυτή τη δουλειά.

Raise to wake έχει κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, athanaso77 said:

Tap to wake όχι (από τη στιγμή που δεν έχει Face ID). Έχει όμως το Touch ID για αυτή τη δουλειά.

Raise to wake έχει κανονικά.

Το tap to wake νομίζω δεν έχει σχέση να το Face ID 

Εγώ στο iPhone X όπου και να είναι το κινητό αν ακουμπήσω την οθόνη, ανάβει 

Η οθόνη έχει αυτήν την τεχνολογία νομίζω 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ο φίλος πιο πάνω, ότι για κάποιο λόγο το tap to wake το έχει δώσει ως δυνατότητα, μόνο σε αυτά που έχουν Face ID (μάλλον γιατί λείπει το home button) και όχι σε αυτά που έχουν Touch ID (στα οποία πατάς από παλιά το home για να ξυπνήσει η οθόνη). Βέβαια θα μπορούσε να το δώσει σε όλα, αλλά…. Apple είναι αυτή!! [Ή θα μπορούσε να μη το δώσει πουθενά, αφού υπάρχει και το power button το οποίο κάνει και αυτό αφύπνιση οθόνης, αλλά σίγουρα δεν είναι τόσο εύχρηστο].

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 ώρες πριν, Tasos19s said:

Το tap to wake νομίζω δεν έχει σχέση να το Face ID 

Εγώ στο iPhone X όπου και να είναι το κινητό αν ακουμπήσω την οθόνη, ανάβει 

Η οθόνη έχει αυτήν την τεχνολογία νομίζω 

 

Όχι, δεν σχετίζονται το tap to wake με το Face ID τεχνολογικά. Αυτή όμως είναι η λογική που δεν χρησιμοποιείται σε συσκευές με Touch ID σύμφωνα με την Apple. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanaso77 said:

Όχι, δεν σχετίζονται το tap to wake με το Face ID τεχνολογικά. Αυτή όμως είναι η λογική που δεν χρησιμοποιείται σε συσκευές με Touch ID σύμφωνα με την Apple. 

Σύμφωνα με την apple ίσως ναι 

Συμφωνα με την τεχνολογία που υπάρχει και σε άλλες συσκευές όμως γνωρίζω ότι πρέπει η οθόνη μέσα να έχει αυτήν την τεχνολογία 

Αυτό δεν το είχαν τα ips panel των παλιότερων iPhone 

Τέλος πάντων το αποτέλεσμα είναι το ίδιο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Tasos19s said:

Σύμφωνα με την apple ίσως ναι 

Συμφωνα με την τεχνολογία που υπάρχει και σε άλλες συσκευές όμως γνωρίζω ότι πρέπει η οθόνη μέσα να έχει αυτήν την τεχνολογία 

Αυτό δεν το είχαν τα ips panel των παλιότερων iPhone 

Τέλος πάντων το αποτέλεσμα είναι το ίδιο 

εχω το iphone se 2016 και πήρε την 15 οποτε κερδίζουμε χρόνο. απλα είμαι σε δίλλημα αν βγει σε καλη τιμή το iphone se 2020 και σε συνδιασμο με την κυκλοφορία του iphone 13 mini,τι να κάνω;θέλω μικρό κινητό χωρίς face id αλλά με δακτυλικό αποτύπωμα. 

Αν βγάλει το iphone 14 με δακτυλικό στο power button θα είναι μια πολύ καλη εξέλιξη. καλύτερη θα ήταν σε under display touch id. 

εχω το huawei p30(το τελευταίο με google play) με under display touch id,και το εχω ευχαριστηθεί αλλά είναι μεγάλη συσκευή. 

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 minutes ago, filipdent said:

εχω το iphone se 2016 και πήρε την 15 οποτε κερδίζουμε χρόνο. απλα είμαι σε δίλλημα αν βγει σε καλη τιμή το iphone se 2020 και σε συνδιασμο με την κυκλοφορία του iphone 13 mini,τι να κάνω;θέλω μικρό κινητό χωρίς face id αλλά με δακτυλικό αποτύπωμα. 

Αν βγάλει το iphone 14 με δακτυλικό στο power button θα είναι μια πολύ καλη εξέλιξη. καλύτερη θα ήταν σε under display touch id. 

εχω το huawei p30(το τελευταίο με google play) με under display touch id,και το εχω ευχαριστηθεί αλλά είναι μεγάλη συσκευή. 

Προφανώς δεν έχεις δουλέψει συσκευή με Face ID και γιαυτο δεν το θέλεις. Αφού ωστόσο θελεις Touch ID, δεν έχεις και πολλές επιλογές εκτός του SE 2020.

Το να μιλάμε για το iPhone 14 και τα χαρακτηριστικά του, είναι εντελώς άτοπο όταν καλά καλά δεν έχει κυκλοφορήσει το 13. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, athanaso77 said:

Προφανώς δεν έχεις δουλέψει συσκευή με Face ID και γιαυτο δεν το θέλεις. Αφού ωστόσο θελεις Touch ID, δεν έχεις και πολλές επιλογές εκτός του SE 2020.

Το να μιλάμε για το iPhone 14 και τα χαρακτηριστικά του, είναι εντελώς άτοπο όταν καλά καλά δεν έχει κυκλοφορήσει το 13. 

συμφωνω αλλά ήδη έχει 2 μοντέλα που έχει touch id στο power button. τις συσκευές τις κρατάω πάνω από 3-4 χρόνια και χρειάζομαι κάτι που να βολεύει. 

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Προφανώς δεν έχεις δουλέψει συσκευή με Face ID και γιαυτο δεν το θέλεις. Αφού ωστόσο θελεις Touch ID, δεν έχεις και πολλές επιλογές εκτός του SE 2020.

Πολύ σιγουριά βλέπω. Γιατί φυσικά δεν μπορεί να έχει κάποιος διαφορετικές ανάγκες. 🙂

Στο θέμα πάντως, νομίζω πρέπει να δεις λίγο τα θέλω και τo budget σου.

Αν μιλάς για το iPhone SE 2020 σε καλή τιμή, μην βάζεις το 13 mini στην κουβέντα γιατί ξεφεύγει. 

Και εγώ ήθελα μικρό κινητό και φυσικό κουμπί και έκανα την μετάβαση από το πρώτο SE στο δεύτερο (με το που βγήκε) και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πάντα με γνώμονα τα λεφτά που έδωσα φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, matersci said:

Πολύ σιγουριά βλέπω. Γιατί φυσικά δεν μπορεί να έχει κάποιος διαφορετικές ανάγκες. 🙂

Δε θυμάμαι να απάντησα σε σένα. Ξέρω σε ποιον απευθύνθηκα και γιατί έδωσα αυτή την απαντηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, matersci said:

Πολύ σιγουριά βλέπω. Γιατί φυσικά δεν μπορεί να έχει κάποιος διαφορετικές ανάγκες. 🙂

Στο θέμα πάντως, νομίζω πρέπει να δεις λίγο τα θέλω και τo budget σου.

Αν μιλάς για το iPhone SE 2020 σε καλή τιμή, μην βάζεις το 13 mini στην κουβέντα γιατί ξεφεύγει. 

Και εγώ ήθελα μικρό κινητό και φυσικό κουμπί και έκανα την μετάβαση από το πρώτο SE στο δεύτερο (με το που βγήκε) και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πάντα με γνώμονα τα λεφτά που έδωσα φυσικά.

αν μου εδινε touch id μεσα στην οθονη ωστε να φυγει το φυσικο κεντρικο κουμπι ωστε να μεγαλωσει η οθονη σε μικρο σασι και φυγει και πανω εγκοπη,θα εβλεπα την πρακτικοτητα και οχι τα χρηματα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE 2 (2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...