Jump to content

iPhone SE 2 (2020)


kremmydass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νικόλα, είχες κάποιο τζαμακι ή άλλη προστασία οθόνης όταν έπεσε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα, είχες κάποιο τζαμακι ή άλλη προστασία οθόνης όταν έπεσε;

 

Είχα,αλλά τι να κάνει…

Πάμε για επισκευή το συντομότερο αν βγω εκτός νησιού.

Ειδάλλως πρέπει να πάει Αθήνα

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ταχυδρομικά δεν μπορείς να το στείλεις;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ταχυδρομικά δεν μπορείς να το στείλεις;

 

Γίνεται απλά θα μείνω 5 μέρες χωρίς συσκευή το λιγότερο.

 

Ερώτηση επειδή το ψάχνω ακόμα το θέμα,η διαφορά οθόνης Grade A και αυθεντικής μου είπαν ότι είναι στα χρώματα αλλά ελάχιστα.

Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ταχυδρομικά δεν μπορείς να το στείλεις;

 

Γίνεται απλά θα μείνω 5 μέρες χωρίς συσκευή το λιγότερο.

 

Ερώτηση επειδή το ψάχνω ακόμα το θέμα,η διαφορά οθόνης Grade A και αυθεντικής μου είπαν ότι είναι στα χρώματα αλλά ελάχιστα.

Ισχύει κάτι τέτοιο;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι είναι ελάχιστη η διαφορά αλλά αν έχει μικρή χρηματική διαφορά προτίμησε την αυθεντική.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται απλά θα μείνω 5 μέρες χωρίς συσκευή το λιγότερο.

 

Ερώτηση επειδή το ψάχνω ακόμα το θέμα,η διαφορά οθόνης Grade A και αυθεντικής μου είπαν ότι είναι στα χρώματα αλλά ελάχιστα.

Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γίνεται απλά θα μείνω 5 μέρες χωρίς συσκευή το λιγότερο.

 

Ερώτηση επειδή το ψάχνω ακόμα το θέμα,η διαφορά οθόνης Grade A και αυθεντικής μου είπαν ότι είναι στα χρώματα αλλά ελάχιστα.

Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Αν θέλεις να είναι σωστό βάλε αυθεντική

Αλλιώς είναι ρίσκο

Ότι σου πέσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι είναι ελάχιστη η διαφορά αλλά αν έχει μικρή χρηματική διαφορά προτίμησε την αυθεντική.

 

Το θέμα είναι ότι θα δώσω 70€ για την αλλαγή με Grade A και 169€ με την αυθεντικη και τα μεταφορικά Κεφαλονια-Αθήνα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θέλεις να είναι σωστό βάλε αυθεντική

Αλλιώς είναι ρίσκο

Ότι σου πέσει

 

Το ξέρω,αλλά 5 μέρες χωρίς κινητό,170€ κόστος θεωρώ είναι αρκετά.

Ούτως η αλλιώς του χρόνου μπορεί να πάρω κάποιο από τη σειρά 12 ή 13.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι θα δώσω 70€ για την αλλαγή με Grade A και 169€ με την αυθεντικη και τα μεταφορικά Κεφαλονια-Αθήνα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το ξέρω,αλλά 5 μέρες χωρίς κινητό,170€ κόστος θεωρώ είναι αρκετά.

Ούτως η αλλιώς του χρόνου μπορεί να πάρω κάποιο από τη σειρά 12 ή 13.

 

Βάλε μια φτηνή τότε ίσα να κανείς την δουλειά σου μέχρι να πάρεις κάτι άλλο

 

Εμείς δεν είμαστε ούτε στην τσέπη σου ούτε στο μυαλό σου

 

Την σωστή επιλογή για τις ανάγκες σου πρέπει Εσυ να την βρεις

 

Πάντως αυτά είναι τα πράγματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να το αφήσεις σπασμένο αφου έχεις σκοπό να το αντικαταστήσεις, το έχεις σκεφτεί; Δεν ξέρω αν είναι λειτουργική η οθόνη τώρα, αλλά αν είναι σκέψου το σαν μια επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται απλά θα μείνω 5 μέρες χωρίς συσκευή το λιγότερο.

 

Ερώτηση επειδή το ψάχνω ακόμα το θέμα,η διαφορά οθόνης Grade A και αυθεντικής μου είπαν ότι είναι στα χρώματα αλλά ελάχιστα.

Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γίνεται απλά θα μείνω 5 μέρες χωρίς συσκευή το λιγότερο.

 

Ερώτηση επειδή το ψάχνω ακόμα το θέμα,η διαφορά οθόνης Grade A και αυθεντικής μου είπαν ότι είναι στα χρώματα αλλά ελάχιστα.

Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Θα σου προτεινα να βαλεις την αυθεντική. Εσπασε ο μικρος το 6plus της συζύγου και είπαμε αφού θα έπαιρνε το 12 pro max να βαλουμε μια ιμιτασιον (80€ σε γνωστή αλυσίδα επισκευής) μέχρι να υπάρξει διαθεσιμότητα. Το κινητο δουλεψε μόνο για μια ημέρα (δεν επιανε το touch) και αναγκαστήκαμε να παρουμε το xiaomi redmi 9 μέχρι να μας ερθει το 12 pro max.

Edited by athens_fans
GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα να βαλεις την αυθεντική. Εσπασε ο μικρος το 6plus της συζύγου και είπαμε αφού θα έπαιρνε το 12 pro max να βαλουμε μια ιμιτασιον (80€ σε γνωστή αλυσίδα επισκευής) μέχρι να υπάρξει διαθεσιμότητα. Το κινητο δουλεψε μόνο για μια ημέρα (δεν επιανε το touch) και αναγκαστήκαμε να παρουμε το xiaomi redmi 9 μέχρι να μας ερθει το 12 pro max.

 

Ακόμα και να δουλεύει πάλι ξενερώνεις

Ειδικά αν το βάλεις δίπλα δίπλα με ένα άλλο άθικτο άστο τότε ούτε στο συρτάρι δεν θέλεις να το βάλεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα να βαλεις την αυθεντική. Εσπασε ο μικρος το 6plus της συζύγου και είπαμε αφού θα έπαιρνε το 12 pro max να βαλουμε μια ιμιτασιον (80€ σε γνωστή αλυσίδα επισκευής) μέχρι να υπάρξει διαθεσιμότητα. Το κινητο δουλεψε μόνο για μια ημέρα (δεν επιανε το touch) και αναγκαστήκαμε να παρουμε το xiaomi redmi 9 μέχρι να μας ερθει το 12 pro max.

 

Κατάλαβα…

Αρα αυθεντική διότι για καινούργιο δύσκολα να πάω αυτή την περίοδο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

το να βαλεις απλα ενα καλο tempered glass απο πανω και να το δουλεψεις ετσι μέχρι την αλλαγη μου φαινεται η πιο συμφερουσα λύση
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά υπάρχει κανένας που να χρησιμοποιεί το κινητό με κάποιο battery case ? Και αν ναι, με ποιο ? Θα με ενδιέφερε η αυθεντική αλλά δεν μου αρέσει καθόλου το γεγονός πως δεν έχει διακόπτη για επιλεκτική φόρτιση. Κάθε πρόταση δεκτή 

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 minutes ago, kremmydass said:

Παιδιά υπάρχει κανένας που να χρησιμοποιεί το κινητό με κάποιο battery case ? Και αν ναι, με ποιο ? Θα με ενδιέφερε η αυθεντική αλλά δεν μου αρέσει καθόλου το γεγονός πως δεν έχει διακόπτη για επιλεκτική φόρτιση. Κάθε πρόταση δεκτή 

Επειδή στο παρόν topic δεν πρόκειται να βρεις πολλούς που να έχουν μπει σε αυτή τη διαδικασία, ρίξε μια ματιά εδώ. Αυτή της Mophie και της Casely, έχουν το διακόπτη που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2021 at 3:21 ΜΜ, athanaso77 said:

Επειδή στο παρόν topic δεν πρόκειται να βρεις πολλούς που να έχουν μπει σε αυτή τη διαδικασία, ρίξε μια ματιά εδώ. Αυτή της Mophie και της Casely, έχουν το διακόπτη που ζητάς.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα κάτσω να τις ψάξω 

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2nd gen - 2020)
  • 2 weeks later...

Εγώ πήρα αυτήν http:// https://www.skroutz.gr/s/20622830/Remax-Penen-Battery-Back-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-iPhone-SE-2020-8-7.html?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share

Έχει κουμπάκι από πίσω που το πατάς 1 φορά για να δεις πόση μπαταρία έχει και 2 φορές για να ξεκινήσει η φόρτιση. Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό.
Πάντως σε γενικές γραμμές κάνει τη δουλειά της. Αλλά δεν την έχω μόνιμα κουμπωμένη γιατί θέλω να βάζω το κινητό στην τσέπη. Συνήθως την έχω μαζί στο τσαντάκι για ώρα ανάγκης.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτήν http:// https://www.skroutz.gr/s/20622830/Remax-Penen-Battery-Back-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-iPhone-SE-2020-8-7.html?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share

Έχει κουμπάκι από πίσω που το πατάς 1 φορά για να δεις πόση μπαταρία έχει και 2 φορές για να ξεκινήσει η φόρτιση. Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό.
Πάντως σε γενικές γραμμές κάνει τη δουλειά της. Αλλά δεν την έχω μόνιμα κουμπωμένη γιατί θέλω να βάζω το κινητό στην τσέπη. Συνήθως την έχω μαζί στο τσαντάκι για ώρα ανάγκης.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Βλέπω πως βγαίνει αρκετά οικονομική και χαίρομαι γιατί είναι αυτό και είναι ακριβώς αυτό που θέλω. Παρόλο που δεν την έχεις μόνιμα στο κινητό, σου φαίνεται προστατευτική ή θα πρέπει να την αντιμετωπίζω περισσότερο σαν powerbank ? Γιατί δεν έχω πρόβλημα αν η θήκη κάνει το κινητό βαρύ καθώς και η τωρινή μου θήκη (lumee) το ίδιο κάνει.

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι παρέχει μια τυπική προστασία περιμετρικά κυρίως και χωρίς να φαίνεται χοντροκομμένη! Αλλά για εμένα είναι πρώτα powerbank και μετά θήκη. Δεν ξέρω ποσό θα κρατήσει αν την έχεις μονίμως κουμπωμένη αλλά πιστεύω ότι αξίζει για αυτά τα χρήματα. Μια δοκιμή θα σε πείσει… ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι παρέχει μια τυπική προστασία περιμετρικά κυρίως και χωρίς να φαίνεται χοντροκομμένη! Αλλά για εμένα είναι πρώτα powerbank και μετά θήκη. Δεν ξέρω ποσό θα κρατήσει αν την έχεις μονίμως κουμπωμένη αλλά πιστεύω ότι αξίζει για αυτά τα χρήματα. Μια δοκιμή θα σε πείσει… ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθειά σου. Μήπως κατά τύχη έχεις κάποιες φωτογραφίες για να δω πως κάθεται στο κινητό ; (Γιατί δεν με βοηθάνε οι εικόνες στο skroutz)

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

979e97484a50f948bcf968f621ffef12.jpg
15bf6eac79daa3e588a7434cf44fc469.jpg
3b6beeaeb7ec7179048648284c5ae5e2.jpg
c36e98fb862de92d6f3c267acdc05e60.jpg
Εφαρμόζει τέλεια στο κινητό και από μπροστά φαίνεται σαν μια τυπική λεπτή θήκη! Αυτά. Χαίρομαι που βοήθησα εσένα και όποιον άλλο πιθανό ενδιαφερόμενο…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

979e97484a50f948bcf968f621ffef12.jpg
15bf6eac79daa3e588a7434cf44fc469.jpg
3b6beeaeb7ec7179048648284c5ae5e2.jpg
c36e98fb862de92d6f3c267acdc05e60.jpg
Εφαρμόζει τέλεια στο κινητό και από μπροστά φαίνεται σαν μια τυπική λεπτή θήκη! Αυτά. Χαίρομαι που βοήθησα εσένα και όποιον άλλο πιθανό να ενδιαφέρεται…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πραγματικά σε ευχαριστώ πάρα πολύ και για τις φωτογραφίες. Σίγουρα μπαίνει στο wishlist

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Σχετικά νέος χρήσης Apple (αν εξαιρέσεις ένα iphone 5 που είχα πριν από χρόνια) και τώρα πήρα το se2020 κυρίως γιατί κουράστηκα τα κινητά να είναι τεράστιες παντόφλες που θες 3 χέρια να τα χειριστείς.

Πολύ ευχαριστημένος με το κινητάκι, ένα μεγάλο θέμα όμως. Ούτε με την εφαρμογή της Apple μου έρχονται ειδοποιήσεις mail, ούτε με την Gmail. Πρέπει να μπω στην εφαρμογή και να κάνω ανανέωση για να τα πάρω.

Έψαξα λιγάκι στο google για λύσεις, τα γνωστά δεν λειτουργούν δυστυχώς. Η εφαρμογή τρέχει συνέχεια στο παρασκήνιο, όλες οι ρυθμίσεις είναι ενεργές κτλ.

¨Εχει κανείς το ίδιο θέμα και μπορεί να βοηθήσει?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γενικά υπάρχει θέμα με τα push notifications του Gmail και με την apple mail εφαρμογή αλλά και με την Gmail εφαρμογή. Κατέβασε το outlook και θα είσαι οκ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Drew_Christo1991 said:

Καλησπέρα σας,

Σχετικά νέος χρήσης Apple (αν εξαιρέσεις ένα iphone 5 που είχα πριν από χρόνια) και τώρα πήρα το se2020 κυρίως γιατί κουράστηκα τα κινητά να είναι τεράστιες παντόφλες που θες 3 χέρια να τα χειριστείς.

Πολύ ευχαριστημένος με το κινητάκι, ένα μεγάλο θέμα όμως. Ούτε με την εφαρμογή της Apple μου έρχονται ειδοποιήσεις mail, ούτε με την Gmail. Πρέπει να μπω στην εφαρμογή και να κάνω ανανέωση για να τα πάρω.

Έψαξα λιγάκι στο google για λύσεις, τα γνωστά δεν λειτουργούν δυστυχώς. Η εφαρμογή τρέχει συνέχεια στο παρασκήνιο, όλες οι ρυθμίσεις είναι ενεργές κτλ.

¨Εχει κανείς το ίδιο θέμα και μπορεί να βοηθήσει?

Ευχαριστω

Η μαμά εφαρμογή δεν έχει ειδοποιήσεις για το gmail 

Η εφαρμογή Gmail όμως λειτουργεί κανονικά 

Κατι άλλο κανείς λάθος και δεν σου έρχονται τα μηνύματα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE 2 (2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...