Jump to content

iPhone SE 2 (2020)


kremmydass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η 4η είναι η χειρότερη από όσες έχουν βγει,μετάνιωσα που έφυγα από την 3η (ήταν σαν official release η εμπειρία) αλλά αυτά έχουν οι betas

 

Κατευθείαν στην 4η πηγα, ξενέρωσα με την μπαταρία αλλά κάνω υπομονή. Άλλα θέματα δεν έχω εκτός από το viber που καμία φορα κολλάει αλλά ηδη η εφαρμογή τους είχε θέματα. Περιμένουμε την 5, όπου να’ναι θα βγει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,μια ερωτηση (χαζη ισως...) Μπορω να εχω viber, WhatsApp στην esim και οχι στην φυσικη καρτα?

Ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά από την στιγμή που μπορείς να έχεις whatsapp (για το viber δεν ξέρω καθώς δεν χρησιμοποιώ) ακόμα και αν η sim είναι σε άλλη συσκευή, δεν βρίσκβ λόγω να μην γίνεται με την esim.

Αν δεν αναγνωρίσει τον αριθμό αυτόματα θα σου στείλει ένα sms με έναν κωδικό και θα περάσεις αυτόν τον κωδικό στο whatsapp

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όχι

Αν δώσεις λεφτά πάρε κάτι από τα X/Xr/xs και νεότερα

Σαν να έχεις το ίδιο τηλέφωνο θα είσαι μην φανταστείς κάτι διαφορετικό σε γενικές γραμμές

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση καθως και τα υπολοιπα ατομα. Κυριως με ενδιαφερειη καμερα και η μπαταρια. Περιμενω να πεσουν λιγο οι τιμες γιατι απο οικονομικης πλευρας αδυνατω να διαθεσω πανω απο 350 ευρω για ενα κινητο, ομως απόσα κινητα εχω περασει παραμενω στην Apple.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά από την στιγμή που μπορείς να έχεις whatsapp (για το viber δεν ξέρω καθώς δεν χρησιμοποιώ) ακόμα και αν η sim είναι σε άλλη συσκευή, δεν βρίσκβ λόγω να μην γίνεται με την esim.

Αν δεν αναγνωρίσει τον αριθμό αυτόματα θα σου στείλει ένα sms με έναν κωδικό και θα περάσεις αυτόν τον κωδικό στο whatsapp

 

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.εχω ηδη viber και WhatsApp στη φυσικη sim vodafone που ειναι το 2ο νούμερο ουσιαστικά. Το κυριως νουμερο ειναι cosmote και θελω esim να μην εχω 2 συσκευές αλλα η βασική προϋπόθεση είναι να παίζουν viber ,WhatsApp στη esim. Αν γνωρίζει καποιος....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανονικα αλλά μπορείς να έχεις μόνο ένα λογαριασμό στο κινητό σου, αρα οχι πχ viber και για τα 2 νούμερα.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανονικα αλλά μπορείς να έχεις μόνο ένα λογαριασμό στο κινητό σου, αρα οχι πχ viber και για τα 2 νούμερα.
Ok ευχαριστώ,η esim με νοιάζει ούτως η άλλως.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πρόσφατα κάτοχος κι εγώ του se, προερχόμενος από Android, και είμαι πολύ ευχαριστημένος! Με εξαίρεση κάνα δυο πρακτικές ευκολίες/συντομεύσεις και κάποιες παραμετροποιησεις που δεν υπάρχουν στο ios βέβαια.

Με ενδιαφέρει κι εμένα η dual sim λειτουργία.και θα ήθελα πριν ζητήσω την esim της cosmote να επιβεβαιώσω αυτά που ζητώ.

Το esim νούμερο μου θα είναι whatsup το οποίο θα χρήσιμοποιειται για μηνύματα /κλήσεις και η φυσική sim θα είναι μια αποκλειστικά για data καρτα Vodafone

Ρωτάω, η esim είναι η κύρια; και θα μπορώ να ορίσω η χρήση δεδομένων του κινητού

να προέρχεται ΜΌΝΟ από τη 2η; γιατί δεν είδα τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις.

Επίσης, από τη στιγμή που ισχύει αυτό, είναι dual active οι sim? Μπορώ δηλαδή εάν έχω δεχτεί κλήση στην esim, να έχω Internet από τη voda? Σε ένα παλιό μου λενοβο δεν γίνεται.

Επίσης η δημιουργία hotspot θα αφορά τη νο2, φυσική sim voda?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή ποια sim θα χρησιμοποιείται για κλήσεις και ποια για δεδομενα. Αυτής που τα δεδομενα χρησιμοποιούνται, θα εμφανίζεται και το όνομα δικτύου πάνω αριστερά.

Δεν είναι dual active, όταν λαμβάνεις κλήση σε μια από τις δυο τότε η άλλη χάνεται.

Αν είσαι σε wifi και παίζει και στις 2 το wifi calling, τότε λειτουργεί σαν active.

Hotspot θα παίρνει από την κάρτα που έχεις για δεδομενα κάθε φορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω ένδειξη για αναβάθμιση από 13.6 σε 13.6.1

Την έχει κάνει κάποιος στην ομάδα; Έχετε προσέξει κάτι αρνητικό (ή και θετικό);

 

Ευχαριστώ

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει έρθει εδώ και μέρες, δεν έχει κάτι το αξιοσημείωτο. Έχουν αναφερθεί μόνο κάποιες περιπτώσεις που σε άλλους έφτιαξε την αυτονομία της μπαταρίας ενώ σε άλλους τη χάλασε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας

Ενδιαφέρομαι για μετάβαση απο Android(Xiaomi Redmi Note 7) σε iPhone SE 64GB.

Έχω τις εξής ερωτησεις

Μπορώ να βάλω μια cosmote e-sim και μια φυσική vodafone και να εχω dual sim λειτουργία; Αν και πιο πιθανό να κρατήσω και το xiaomi μαζί μου διότι έχω κάποιες εφαρμογές που τις θέλω εκεί.

Επίσης από αυτονομία πως πάει με χαλαρή χρήση;

Κυριως Facebook,Messenger,Instagram,Viber γύρω στις 2 ωρες και κάνα μισαωρο Youtube και μουσική μια ώρα την ημέρα με 4G/WiFi 50-50 και 3 email sync.

Να σημειωθεί ότι είχα από το 2016 έως το 2018 iPhone 5s 16GB.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς να έχεις dual sim έτσι.

Με τη χρήση που κανεις θα βγάζει άνετα την μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς να έχεις dual sim έτσι.

Με τη χρήση που κανεις θα βγάζει άνετα την μέρα.

 

Αποφάσισα να κάνω την οικονομική υπέρβαση,ελπίζω να μην μετανιώσω.

Επίσης γνωρίζουμε κανένα καλό πρόγραμμα για ip camera?

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους κατόχους iPhone SE 2020 και iOS κινητων.

Επεστρεψα μετα απο 2 χρονια σε iOS,ειχα να πιασω iPhone απο iOS 10.3.

Πολλες ωραιες αλλαγες,δεν δυσκολευτηκα στη μεταβαση μου.Η μπαταρια για τη χρηση που κανω ειναι μια χαρα.

Μεγαλο θετικο της συσκευης οτι με το ενα χερι κανεις τα παντα,ακομα και μηνυματα απανταω σε σχεση με το Xiaomi που ειχα στις 6,3 ιντσες.

Το Vodafone WiFi Calling λειτουργει κανονικα,σε σχεση με τα Android κινητα οπου και με την εφαρμογη δεν δουλευε οπως πρεπει.

To Apple Pay ειδα δεν δεχεται visa καρτες παρα μονο της Alpha...κριμα γιατι θα μπορουσε να δεχοταν και την Πειραιως που οι χρεωστικες ειναι visa.

Λειτουργει ομως με Revolut

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

To Apple Pay ειδα δεν δεχεται visa καρτες παρα μονο της Alpha...κριμα γιατι θα μπορουσε να δεχοταν και την Πειραιως που οι χρεωστικες ειναι visa.

Λειτουργει ομως με Revolut

 

 

Δεν είναι θέμα apple pay αλλά τράπεζας. Οι Ελληνικές τράπεζες δεν υποστηρίζουν πλήρως το applepay. Η revolut παίζει γιατί είναι τράπεζα εξωτερικού και το υποστηρίζει εδώ και καιρό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους κατόχους iPhone SE 2020 και iOS κινητων.

Επεστρεψα μετα απο 2 χρονια σε iOS,ειχα να πιασω iPhone απο iOS 10.3.

Πολλες ωραιες αλλαγες,δεν δυσκολευτηκα στη μεταβαση μου.Η μπαταρια για τη χρηση που κανω ειναι μια χαρα.

Μεγαλο θετικο της συσκευης οτι με το ενα χερι κανεις τα παντα,ακομα και μηνυματα απανταω σε σχεση με το Xiaomi που ειχα στις 6,3 ιντσες.

Το Vodafone WiFi Calling λειτουργει κανονικα,σε σχεση με τα Android κινητα οπου και με την εφαρμογη δεν δουλευε οπως πρεπει.

To Apple Pay ειδα δεν δεχεται visa καρτες παρα μονο της Alpha...κριμα γιατι θα μπορουσε να δεχοταν και την Πειραιως που οι χρεωστικες ειναι visa.

Λειτουργει ομως με Revolut

 

Οι διαστάσεις της συσκευής είναι ιδανικές για χρήση στο ένα χέρι

Θα μπορούσε να ειχαν βάλει μέσα λίγο μεγαλύτερη οθόνη

Μπορείς να λειτουργείς το Apple Pay με μια κάρτα curve

Δέχεται όλες τις ελληνικές

Εγώ δουλεύω τις ασύρματες πληρωμές εδώ και κάποιους μήνες με αυτό τον τρόπο

Δωρεάν

 

Δες βίντεο ελληνικό στο YouTube για την κάρτα curve

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επίσης γνωρίζουμε κανένα καλό πρόγραμμα για ip camera?

 

Χρησιμοποιώ χρόνια (σε android/iphone/ipad) το ip cam viewer

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To Apple Pay ειδα δεν δεχεται visa καρτες παρα μονο της Alpha...κριμα γιατι θα μπορουσε να δεχοταν και την Πειραιως που οι χρεωστικες ειναι visa.

Λειτουργει ομως με Revolut

 

Βάλε Curve και θα έχεις όλες τις ελληνικές κάρτες σου σε μια και με Apple Pay κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε Curve και θα έχεις όλες τις ελληνικές κάρτες σου σε μια και με Apple Pay κανονικά.

 

 

 

Έχω βάλει, αλλά η ταυτοποίηση που στέλνει στη Eurobank σαν χρέωση στο λογαριασμό, είναι διαφορετικού τύπου από αυτή που θα έπρεπε για να τη δεχτεί η Curve, και έτσι τρώω άκυρο στην ενεργοποίηση

 

 

Sent from my iPhone XI using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειδικά με τη eurobank, αφού προσθέσεις την κάρτα και πατήσεις για ταυτοποίηση, όταν γίνει η χρέωση των 90 λεπτών, καλείς την εξυπηρέτηση και σου δίνουν οι ίδιοι τον κωδικό. Με τις κάρτες των άλλων τραπεζών η ταυτοποίηση γίνεται με το γνωστό αυτοματοποιημένο τρόπο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στη eurobank αυτό που έκανα εγώ ήταν μόλις έρθει η χρέωση να πάω στην εφαρμογή του ebanking και να πατήσω πάνω στην χρεωστική κάρτα που χρησιμοποίησα στην εφαρμογή και μου έδειξε αμέσως τον κωδικό

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE 2 (2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...