Jump to content

iPhone SE 2 (2020)


kremmydass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως βρίσκεσαι σε περιοχή με αδύναμο σήμα;

Στις κανονικές κλήσεις δεν μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο ωστόσο στο FaceTime αυτό που λες ισχύει και μάλιστα από το πρώτο 5λεπτο

 

Είμαι δίπλα στην κεραία και πιάνω σε Speedtest 200mb

Όποτε δεν φταίει αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως γίνεται σε απλή κλήση το iPhone να ζεσταίνεται και να σε ζεσταίνει και το αυτί;

Τόσα χρόνια το έχω απορία

Δεν μπορείς να μιλήσεις στο τηλέφωνο ιδρώνει το κεφάλι σου

 

Πολλοί λένε ότι έχει να κάνει με το πολύ υψηλό sar που έχουν τα iPhone σε σχέση με άλλες συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί λένε ότι έχει να κάνει με το πολύ υψηλό sar που έχουν τα iPhone σε σχέση με άλλες συσκευές.

 

λογο της κεραίας και του επεξεργαστή με λίγα λογια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται καλύτερη η μπαταρία από την 13.4,πλέον μου βγάζει όλη την ημέρα.Είμαι στις 21:00 με 32%

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται καλύτερη η μπαταρία από την 13.4,πλέον μου βγάζει όλη την ημέρα.Είμαι στις 21:00 με 32%

 

Το viber γράφει πολύ παρασκήνιο σε εμενα και ίσως αυτό δεν αφήνει την συσκευή να ηρεμήσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από σήμερα κι εγώ ενός 6s 2020

Σε άσπρο που δεν μου αρέσει αλλά το πήρα από έναν φίλο

Συσκευή μιας ημέρας το πήρε για την μαμά του και δεν την βόλεψε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από σήμερα κι εγώ ενός 6s 2020

 

SE φυσικά εννοείς. Η δύναμη της συνήθειας! Μεγειές Τάσο και καλοδούλευτο! Welcome!

Link to comment
Share on other sites

Τον Τάσο τον έχω ικανό να πήρε 6S καινούριο το 2020

 

(Πλάκα κάνω, μη βαράτε)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι λάθος το διατυπώνει η Apple για να πουλάει

Περί 6s 2020 μιλάμε

Απλά τους περίσσεψαν κάτι οθόνες από τα RED που κανένας δεν πήρε

Κάτι σασί από το 6s

Έβαλαν και τον επεξεργαστή τον καλό που κοστίζει 30€ για να δικαιολογήσουν τα 499€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι λάθος το διατυπώνει η Apple για να πουλάει

Περί 6s 2020 μιλάμε

Απλά τους περίσσεψαν κάτι οθόνες από τα RED που κανένας δεν πήρε

Κάτι σασί από το 6s

Έβαλαν και τον επεξεργαστή τον καλό που κοστίζει 30€ για να δικαιολογήσουν τα 499€

Αν το θέτεις έτσι... ούτε για 6s μιλάμε αλλά για 8άρι 2020.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν το θέτεις έτσι... ούτε για 6s αλλά μιλάμε αλλά για 8άρι 2020.

 

Ναι γενικότερα κάτι τέτοιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να κανω 2 ερωτησεις. πρωτον ,το 8 ειναι space grey χρωμα και το SE ειναι μαυρο.εκτος απο την ορολογια χρωματος στην πραγματικοτητα εχουν διαφορες στο χρωμα?

δευτερον,διαβασα για καποιον που το αγορασε φθηνοτερα λογω οτι εχει γωνστο ελευθερο επαγγελματια.πως γινεται αυτο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δευτερον,διαβασα για καποιον που το αγορασε φθηνοτερα λογω οτι εχει γωνστο ελευθερο επαγγελματια.πως γινεται αυτο?

 

Με εταιρικό ΑΦΜ γλυτώνεις το ΦΠΑ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν ξερει καποιος... εχει την ιδια κεραια wifi που ειχε και το iPhone xs ?

 

Όχι, η κεραία στα Xs & 11 series υποστηρίζει 4x4 MIMO ενώ του SE (2020)... 2x2 MIMO.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, η κεραία στα Xs & 11 series υποστηρίζει 4x4 MIMO ενώ του SE (2020)... 2x2 MIMO.

 

 

4Χ4 είναι στον πομποδεκτη 4G τα XS και επόμενα

 

Σε WiFi όλα τα iPhones είναι 2Χ2

38ca3d94556631fc2b084b5370124389.jpg

 

 

d4aa4e024cc1ccf7d22cf4b4d0e9c2d6.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν χρειάζεται αποκλειστικά εταιρικό ΑΦΜ. Επαγγελματικό ΑΦΜ χρειάζεται...όπως του μανάβη, του υδραυλικού, του περιπτερά, του κουρέα, κλπ!

 

Ναι σωστά, εκ περιτροπής έγραψα το εταιρικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται αποκλειστικά εταιρικό ΑΦΜ. Επαγγελματικό ΑΦΜ χρειάζεται...όπως του μανάβη, του υδραυλικού, του περιπτερά, του κουρέα, κλπ!

 

Και οταν πας στο καταστημα με το επαγγελματικο σου ΑΦΜ πληρωνεις €402 αντι €499 επειδη αφαιρειται το 24%;

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να κανω 2 ερωτησεις. πρωτον ,το 8 ειναι space grey χρωμα και το SE ειναι μαυρο.εκτος απο την ορολογια χρωματος στην πραγματικοτητα εχουν διαφορες στο χρωμα?

δευτερον,διαβασα για καποιον που το αγορασε φθηνοτερα λογω οτι εχει γωνστο ελευθερο επαγγελματια.πως γινεται αυτο?

ευχαριστω

 

Όσοι είναι επαγγελματίες μετά από μια μικρή διαδικασία με κάτι χαρτιά μπορούν να αγοράσουν κινητά με απευθείας απαλλαγή από τον ΦΠΑ

Πληρώνουν μόνο την αξία της συσκευής

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και οταν πας στο καταστημα με το επαγγελματικο σου ΑΦΜ πληρωνεις €402 αντι €499 επειδη αφαιρειται το 24%;

 

Ναι έτσι

Η πράξη είναι 499/1.24=402€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι η εφαρμογή mail ακόμα κολλάει και στην έκδοση 13.5

 

Εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Τι ακριβώς σου παρουσιάζει? Έχεις ενεργοποιημένα τα push notifications?

Link to comment
Share on other sites

λεω να παρω το plus 8.δεν κανω τρελλη χρηση,μονο τηλεφωνα και κανα σερφαρισμα που και που. μου αρεσει σαν σχημα πολυ.σε σχεση με το καινουριο SE (2020) βλεπω οτι δεν θα εβλεπα και καμμια τρελλη διαφορα για την χρηση που το θελω,κανω λαθος? ειναι κατι αλλο που χανω σαν αποδοση τεχνολογικα για την χρηση που κανω?
Link to comment
Share on other sites

λεω να παρω το plus 8.δεν κανω τρελλη χρηση,μονο τηλεφωνα και κανα σερφαρισμα που και που. μου αρεσει σαν σχημα πολυ.σε σχεση με το καινουριο SE (2020) βλεπω οτι δεν θα εβλεπα και καμμια τρελλη διαφορα για την χρηση που το θελω,κανω λαθος? ειναι κατι αλλο που χανω σαν αποδοση τεχνολογικα για την χρηση που κανω?

 

Αν θέλεις μεγάλη οθόνη ξεχνάς το SE. Το 8 Plus είναι καταργημένο μοντέλο πλέον με ότι αυτό συνεπάγεται. Γιατί δεν κοιτάς το XR ή το 11?

Link to comment
Share on other sites

λεω να παρω το plus 8.δεν κανω τρελλη χρηση,μονο τηλεφωνα και κανα σερφαρισμα που και που. μου αρεσει σαν σχημα πολυ.σε σχεση με το καινουριο SE (2020) βλεπω οτι δεν θα εβλεπα και καμμια τρελλη διαφορα για την χρηση που το θελω,κανω λαθος? ειναι κατι αλλο που χανω σαν αποδοση τεχνολογικα για την χρηση που κανω?

 

 

Θα έχεις 2 έτη υποστήριξης λογισμικου περίπου. Ίσως και 3 βαρια με κάποιο έκτακτο security fix

 

Αν δεν έχεις μεγάλες απαιτήσεις από κάμερα είσαι οκ.

Αν έχεις και θέλεις να δώσεις κάτι παραπάνω, πάρε το XR

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις και θέλεις να δώσεις κάτι παραπάνω, πάρε το XR

 

Είναι πολύ μικρή η διαφορά στην τιμή τους (περίπου €50) και δεν θα του λείψει απολύτως τίποτα από το 8 Plus...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE 2 (2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...