Jump to content

Samsung Galaxy Buds +


lambgeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καινουριο θεμα για τα galaxy buds +

 

βγηκε καινουρια αναβαθμιση ATD3 για τα galaxy buds+ χθες την περασα για δειτε https://www.sammobile.com/news/galaxy-buds-plus-update-ambient-sound-white-noise/

Edited by lambgeo
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.αν θέλω να χρησιμοποιήσω το αριστερό ακουστικό στο δεξί αυτί,γίνεται;η προορίζεται αποκλειστικά για stereo χρήση;

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.αν θέλω να χρησιμοποιήσω το αριστερό ακουστικό στο δεξί αυτί,γίνεται;η προορίζεται αποκλειστικά για stereo χρήση;
Ναι λειτουργούν ξεχωριστά

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάθεται ομως και στο άλλο αυτί;

Επίσης σαν ποιότητα συνομιλίας τι λένε;

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σημαντική βελτίωση είδα στην εμβέλεια του Bluetooth. Σε δωμάτια του σπιτιού στα οποία είχα διακοπές πριν, μετά την αναβάθμιση δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. Στο ίδιο σημείο όπως και πριν το κινητό, με τις ίδιες πάντα ρυθμίσεις.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και των παλιών buds. Σημαντική βελτίωση σε όλους τους τομείς βλέπω με τα plus. Από ήχο,ambient sound, μπαταρία. Και φυσικά τις κλήσεις.
:w00t: STERGIOS :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Σημαντική βελτίωση είδα στην εμβέλεια του Bluetooth. Σε δωμάτια του σπιτιού στα οποία είχα διακοπές πριν, μετά την αναβάθμιση δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. Στο ίδιο σημείο όπως και πριν το κινητό, με τις ίδιες πάντα ρυθμίσεις.

 

και εγω πριν απο το update ειχα τετοιο θεμα κοβοταν ο ηχος σε αλλο δωματιο , τωρα πια οχι !

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτοχος και των παλιών buds. Σημαντική βελτίωση σε όλους τους τομείς βλέπω με τα plus. Από ήχο,ambient sound, μπαταρία. Και φυσικά τις κλήσεις.

 

χωρις να εχω τα πρωτα buds για να ξερω τις διαφορες , μου φανηκαν τελεια τα buds + και τωρα που ειμαστε κ στα σπιτια κλεισμενοι τα φοραω συνεχεια οταν βλεπω ταινειες . Η μπαταρια τους δεν το περιμενα να κραταει τοσο πολυ , επισης δεν τα εχω φορτισει ακομα με φορτιστη στην πριζα , μονο στο laptop τα φορτιζω μεσω usb , επισης τα εχω φορτισει κ ασυρματα στην πλατη του κινητου χωρις να εχω παρατηρησει υπερθερμανση του . Μπορουμε να τα φορτιζουμε με τον φορτιστη του κινητου (s20+) ??? Θα εχουν καποιο θεμα λογω του οτι ειναι δυνατος ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να τα φορτιζουμε με τον φορτιστη του κινητου (s20+) ??? Θα εχουν καποιο θεμα λογω του οτι ειναι δυνατος ?

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτό. Η θήκη λαμβάνει τα βολτ για τα οποία είναι σχεδιασμένη από τον φορτιστή.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάθεται ομως και στο άλλο αυτί;

Επίσης σαν ποιότητα συνομιλίας τι λένε;

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν καθεται γιατί το καθε ενα ειναι φτιαγμενο για δεξι και αριστερο αυτι αντιστοιχα. Η ποιότητα είναι πολύ καλή με ακούν κ ακούω τέλεια.

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα να τα έχουμε συνέχεια στη θήκη φόρτισης και ας είναι πλήρως φορτισμένα ?

 

Κανένα απολύτως πρόβλημα! Δηλαδή πως αλλιώς θα τα έχεις? Θα τα βάλεις σε σακουλάκι? :lol::lol::lol:

Μη ξεχνάς πως αν τα βγάλεις από τη θήκη ενεργοποιούνται κιόλας, οπότε, αναγκαστικά τα κρατάμε στη θήκη!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κανένα απολύτως πρόβλημα! Δηλαδή πως αλλιώς θα τα έχεις? Θα τα βάλεις σε σακουλάκι? :lol::lol::lol:

Μη ξεχνάς πως αν τα βγάλεις από τη θήκη ενεργοποιούνται κιόλας, οπότε, αναγκαστικά τα κρατάμε στη θήκη!

OK thanks

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έχω σφραγισμένα ακόμη και τα έβαλα αγγελία μιας και δεν με βολεύουν τα buds.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ τα έχω σφραγισμένα ακόμη και τα έβαλα αγγελία μιας και δεν με βολεύουν τα buds.

 

Τα πήρες μαζί με S20 δώρο? λογικά τα λευκά

Link to comment
Share on other sites

Τα πήρες μαζί με S20 δώρο? λογικά τα λευκά

 

Ναι Θάνο. Με το S20 ultra σε λευκό χρώμα και τελικά τα έδωσα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απορία, ξερει κάνεις αν τα κόκκινα buds+ που τα έχουν φέρει πολλά skroutzομάγαζα, καλύπτονται από το ελληνικό service σε περίπτωση που γίνει κάτι? Απ ότι έχω δει, στην Ευρώπη έρχονται επίσημα στην Αγγλία.

Με τρώει να δώσω τα μαύρα και να πάρω τα κόκκινα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Απορία, ξερει κάνεις αν τα κόκκινα buds+ που τα έχουν φέρει πολλά skroutzομάγαζα, καλύπτονται από το ελληνικό service σε περίπτωση που γίνει κάτι? Απ ότι έχω δει, στην Ευρώπη έρχονται επίσημα στην Αγγλία.

Με τρώει να δώσω τα μαύρα και να πάρω τα κόκκινα.

 

Πάρε τηλ την Smartec για σιγουριά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νέα ενημέρωση για τα buds+, όπου πλέον δίνει τη δυνατότητα να σου αναφέρει με ομιλία τις ειδοποιήσεις που λαμβάνεις, καθώς και widgets, ένα για να ενεργοποιείς και να απενεργοποιείς το ambient sound και την αφή στα buds, και ένα που σου δείχνει τη μπαταρία των ακουστικών και της θήκης. Πολύ ευχάριστες και βολικές προσθήκες.

Επιπλέον αναφέρουν ότι βελτίωσαν το ambient sound.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση για τα buds+, όπου πλέον δίνει τη δυνατότητα να σου αναφέρει με ομιλία τις ειδοποιήσεις που λαμβάνεις, καθώς και widgets, ένα για να ενεργοποιείς και να απενεργοποιείς το ambient sound και την αφή στα buds, και ένα που σου δείχνει τη μπαταρία των ακουστικών και της θήκης. Πολύ ευχάριστες και βολικές προσθήκες.

Επιπλέον αναφέρουν ότι βελτίωσαν το ambient sound.

 

Εξήγησε μας λίγο τι εννοείς τις ειδοποιήσεις σε ομιλία? πχ λέει Facebook, Instagram, messenger? αυτό θυμάμαι να έκανε παλιά

Link to comment
Share on other sites

Εξήγησε μας λίγο τι εννοείς τις ειδοποιήσεις σε ομιλία? πχ λέει Facebook, Instagram, messenger? αυτό θυμάμαι να έκανε παλιά

Είχε την επιλογή Read notifications aloud? Δεν το θυμάμαι καν... και σίγουρα δεν το είχα ενεργό. Εγώ σήμερα το πρόσεξα, μετά το update και νόμισα πως είναι κάτι καινούργιο.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Είχε την επιλογή Read notifications aloud? Δεν το θυμάμαι καν... και σίγουρα δεν το είχα ενεργό. Εγώ σήμερα το πρόσεξα, μετά το update και νόμισα πως είναι κάτι καινούργιο.

 

υπάρχει από παλιά... όμως δεν ήξερα καν ότι υπάρχει επιλογή on/off.

είναι πολύ βολικό γιατί ξέρεις από που σου έρχεται η ειδοποίηση και αν είναι από άσχετη εφαρμογή δεν το κοιτάς καν το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση για τα buds+, όπου πλέον δίνει τη δυνατότητα να σου αναφέρει με ομιλία τις ειδοποιήσεις που λαμβάνεις, καθώς και widgets, ένα για να ενεργοποιείς και να απενεργοποιείς το ambient sound και την αφή στα buds, και ένα που σου δείχνει τη μπαταρία των ακουστικών και της θήκης. Πολύ ευχάριστες και βολικές προσθήκες.

 

Επιπλέον αναφέρουν ότι βελτίωσαν το ambient sound.

Έκανα την αναβάθμιση αλλα τα widgets δεν μου τα έβγαλε.

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση αλλα τα widgets δεν μου τα έβγαλε.

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει διαθέσιμη αναβάθμιση και για τα Buds, και για την εφαρμογή. Μήπως δεν αναβάθμισες την εφαρμογή?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαθέσιμη αναβάθμιση και για τα Buds, και για την εφαρμογή. Μήπως δεν αναβάθμισες την εφαρμογή?
Έχεις δίκιο. Μόλις την έκανα και τα εμφανισε. Όλα οκ

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω τα buds και αναρωτιέμαι αν αξίζει να παρω τα plus. Βασικά ως τωρα τα έχω χρησιμοποιήσει λιγο και κυρίως για μουσική αλλα πλέον θα ειμαι λόγω δουλειάς αρκετά στο δρόμο και θέλω ενα καλο Bluetooth ακουστικό.

 

Τι λέτε όσοι είχατε και τα δυο?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Buds +

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...