Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ παιδιά για απάντησής αλλά τελικά δεν έγινε τίποτα ,Και εγώ την οθόνη 300 την πλήρωσα υπομονή μήπως με καμία αναβάθμιση λειτουργήσει.

ΥΓ Πριν αλλαγή οθόνης λειτουργούσε τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mixalis63 said:

Ευχαριστώ παιδιά για απάντησής αλλά τελικά δεν έγινε τίποτα ,Και εγώ την οθόνη 300 την πλήρωσα υπομονή μήπως με καμία αναβάθμιση λειτουργήσει.

ΥΓ Πριν αλλαγή οθόνης λειτουργούσε τέλεια.

Αν θέλεις γράψε αν το έστειλες στην OnePlus στην Πολωνία για να σου την περάσουν.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παίδες.

Έχω το 8pro και έχω παρατηρήσει πως μετά την αναβάθμιση που έγινε σε android 13 το τηλέφωνο μου κάνει το εξής κουλό. Όταν κάνω τηλεφωνική κλήση εάν πάω να ανοίξω μια εφαρμογή (ταυτόχρονα με την συνομιλία μου) η κλήση τερματίζει. Ακόμα και εάν κατά την διάρκεια της κλήσης το τηλέφωνο κλείσει την οθόνη και πάω να ενεργοποιήσω την οθόνη...πάλι τερματίζει την κλήση...

έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως βάζουμε και δεύτερο αριθμό τηλεφώνου στο Whatsapp;

Σε κάποια τηλέφωνα γίνεται , στο 8 Pro;

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις και 2η sim στην συσκευή γίνεται. 

Settings > Apps > Apps clone

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βρε παιδιά με το oxygenOs 13, εσάς το alert slider σαν δουλεύει κανονικά. ?

Ενώ από τη θέση Normal το πηγαίνω στις θέσεις vibrate και Mute, στην οθόνη εμφανίζονται οι λέξεις normal-vibrate-mute (άρα το κουμπί δεν έχει πρόβλημα), όμως ΜΟΝΟ οι ειδοποιήσεις μπαίνουν σε κατάσταση vibrate ή mute.

Οι τηλεφωνικές κλήσεις, τόσο στο vibrate όσο και στο mute περνάνε κανονικά και το τηλέφωνο χτυπάει πάντα. 

Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ να δοκιμάσει στο δικό του op8 (το απλό, όχι το Pro) να βάλει το alert slider στο Vibrate ή στο Mute και να δοκιμάσει να καλέσει το op 8ώστε να δει αν καταφέρνει να κάνει σίγαση στον ήχο. ?

Το ψάχνω εδώ και εβδομάδες και δεν βγάζω άκρη, είμαι ένα βήμα πριν το reset.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά με το oxygenOs 13, εσάς το alert slider σαν δουλεύει κανονικά. ?
Ενώ από τη θέση Normal το πηγαίνω στις θέσεις vibrate και Mute, στην οθόνη εμφανίζονται οι λέξεις normal-vibrate-mute (άρα το κουμπί δεν έχει πρόβλημα), όμως ΜΟΝΟ οι ειδοποιήσεις μπαίνουν σε κατάσταση vibrate ή mute.
Οι τηλεφωνικές κλήσεις, τόσο στο vibrate όσο και στο mute περνάνε κανονικά και το τηλέφωνο χτυπάει πάντα. 
Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ να δοκιμάσει στο δικό του op8 (το απλό, όχι το Pro) να βάλει το alert slider στο Vibrate ή στο Mute και να δοκιμάσει να καλέσει το op 8ώστε να δει αν καταφέρνει να κάνει σίγαση στον ήχο. ?
Το ψάχνω εδώ και εβδομάδες και δεν βγάζω άκρη, είμαι ένα βήμα πριν το reset.
εμένα λειτουργεί κανονικά στο δικό μου,δεν έχω κάποιο πρόβλημα. αλλά έκανα επαναφορά και στήσιμο ξανά από την αρχή μετά την αναβάθμιση.

Στάλθηκε από το SM-X200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pantelis1971 said:

εμένα λειτουργεί κανονικά στο δικό μου

Eυχαριστώ για την απάντηση. Έκανα κι εγώ reset μόλις τώρα.

Δυστυχώς δεν λειτούργησε σε εμένα, το κινητό εξακολουθεί να χτυπάει όταν αλλάζω θέση στο πλαϊνό κουμπί.

ΠΡΟΣΟΧΗ ...οι κλήσεις από π.χ. viber, skype κλπ ΔΕΝ χτυπάνε, ούτε ειδοποιήσεις μηνυμάτων.

Οι ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΕΣ κλήσεις εξακολουθούν να χτυπάνε μέσω των παρόχων κινητής τηλεφωνίας.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σήμερα παρατήρησα ότι όταν μιλάω στο τηλέφωνο η οθόνη δεν κλειδώνει με αποτέλεσμα να πατάω κατά λάθος διάφορα ......γνωρίζει κάποιος να μου πει που είναι η αντίστοιχη ρύθμιση ;

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον είναι ο αισθητήρας εγγύτητας. Δεν ξέρω γιατί σταμάτησε να λειτουργεί σωστά.

Είχα το ίδιο σε Samsung, το αυτί μου, πίεζε διάφορα κουμπιά στην οθόνη, και γίνονται διάφορες ρυθμίσεις ακούσια. Είναι σπαστικό πρόβλημα!!!

https://play.google.com/store/apps/details?id=hibernate.v2.testyourandroid 

Έλεγξε την επιλογή: proximity sensor, δουλεύει;;;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.testm.app

Το ίδιο έλεγξε, και σε άλλες εφαρμογές που κάνουν test sto hardware.

https://www.infofuge.com/oneplus-8-pro-secret-codes/ 

Δεν ξέρω αν δουλεύει 

Screenshot_2023-02-22-14-08-50-71_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι....νεκρό εντελώς....δεν ξέρω εάν επανέλθει με downgrade.
Δεν ξέρω εάν είναι πρόβλημα της 13 ....

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, pantelis1971 said:

Όχι....νεκρό εντελώς....δεν ξέρω εάν επανέλθει με downgrade.
Δεν ξέρω εάν είναι πρόβλημα της 13 ....

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν έχεις την IN2021_11_F.13, τότε δεν είναι πρόβλημα της 13 γιατί στο δικό μου δουλεύει κανονικά.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Πάρε γνώμες από εδώ το site.!!!!!!!!

!!!!!!!!

Για καλιμπραρισμα, δεν έχω καθόλου εμπειρία, δεν ξέρω τίποτα,, να μην σε πάρω στο λαιμό μου......

( Στο Samsung, με παρόμοιο πρόβλημα,, γράφανε στην google/ τα φυσουσανε από το πάνω ακουστικό,, μερικά είχανε πιάσει σκόνη (..)

Ψάξε στην google: OnePlus 8 pro issues proximity sensor 

Link to comment
Share on other sites

Πάρε γνώμες από εδώ το site.!!!!!!!!
!!!!!!!!
Για καλιμπραρισμα, δεν έχω καθόλου εμπειρία, δεν ξέρω τίποτα,, να μην σε πάρω στο λαιμό μου......
( Στο Samsung, με παρόμοιο πρόβλημα,, γράφανε στην google/ τα φυσουσανε από το πάνω ακουστικό,, μερικά είχανε πιάσει σκόνη (..)
Ψάξε στην google: OnePlus 8 pro issues proximity sensor 
Μπααα δεν λειτουργεί...τα δοκίμασα όλα.. είναι νεκρός

Στάλθηκε από το SM-X200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, pantelis1971 said:

Μπααα δεν λειτουργεί...τα δοκίμασα όλα.. είναι νεκρός

Στάλθηκε από το SM-X200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλιμπραρισμα έκανε; ( Δεν έχω εμπειρία καθόλου!!!!!!)

( Το κινητό είναι αγορασμένο από την επίσημη αντιπροσωπεία, εγγύηση έχει;

Ένα factory reset, ως τελευταία επιλογή (;).

 

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, athanasios1112 said:

Καλιμπραρισμα έκανε; ( Δεν έχω εμπειρία καθόλου!!!!!!)

( Το κινητό είναι αγορασμένο από την επίσημη αντιπροσωπεία, εγγύηση έχει;

Ένα factory reset, ως τελευταία επιλογή (;).

 

Εννοείς από την Πολωνία; 

Συμπληρώθηκαν δύο χρόνια από τότε που το αγόρασες; Αν όχι και το πήρες από Πολωνία, εννοείται ότι έχεις 2 χρόνια εγγύηση.

 

Λάθος παράθεση έκανα. Νόμισα ότι το έγραφε ο παθών.

Edited by ostvarivanje
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω την F62 αλλά το θέμα με το lockbox authentication υφίσταται εδώ και μια εβδομάδα... Το πρόβλημα φαίνεται εύκολα όταν έχεις και work mode. To company portal δεν καταλαβαίνει ότι αλλάζεις τον κωδικό κι επιμένει να ζητά νέο. Βέβαια, ο νέος κωδικός ισχύει αλλά δεν φαίνεται να  γίνεται αντιληπτός από το Company portal...... 

Sent from my IN2025 using Tapatalk

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση ήρθε σε όλους σας ή την κάνατε μέσω oxygen updater;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ήρθε με oxygen updater, κοίταξα για ΟΤΑ, την έδειχνε και έκανα με ΟΤΑ.

Έχω πρόβλημα με το αποτύπωμα, δεν δουλεύει σωστά, θέλει δύο τρις φορές, και πολλή πίεση το δάκτυλο.

Έχω tempered glass.. whitestone, και το πρόβλημα υπάρχει, εδώ και πολλούς μήνες, χάλασε μετά από ενημέρωση λογισμικού, ενώ αρχικά δούλευε σωστά.

Κάποια υπόδειξη;

Το κινητό δεν το χρησιμοποιώ, έχω το 8Τ.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά έκανα επαναφορά στο κινητό αλλά ο αισθητήρας προσέγγισης προφανώς με έχει χαιρετήσει αφού δεν δουλεύει ....και αφού πρέπει να το ξαναστησω από την αρχή ...διαπίστωσα ότι το δαχτυλικο επιτέλους αρχησε να δουλεύει πιο σωστά...
Έριξα μερικές κλέφτες ματιές προς το 9 pro αλλά δεν θα το αλλάξω...θα περιμένω μέχρι του χρόνου....

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...