Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 ώρες πριν, terkos2 said:

IN2025 λέει ρε παιδιά ότι είναι το τηλέφωνό του, τι ρωτάτε;;

Αν είσαι έτσι πώς έχει IN2023;

Άκυρο! Και εγώ που έχω ευρωπαϊκό 2023 γράφει. Ούτε που το είχα παρατήσει! Τα έχει κάνει σαλάτα η OnePlus, που γράφει για αναβάθμιση 2025

Μετά το OnePlus 8 Pro σκέφτεστε να το αλλάξετε και αν ναι με ποιο;

Edited by ostvarivanje
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2022 at 11:27 ΠΜ, balakof said:

Λοιπόν, θυμάμαι ότι δεν είχα αρχικά IN2025 αλλά IN2020 ή I 2021. Κάποια στιγμή μετά από update, είτε στο πέρασμα από 12 σε 13, άλλαξε και η έκδοση. Το θυμάμαι γιατί μου είχε κάνει εντύπωση. Υπάρχουν και στο Oneplus community πολλές τέτοιες περιπτώσεις! Bug χωρίς καμία επίπτωση, σε μένα τουλάχιστον.... 

Και εγώ από banggood το είχα αγοράσει και αρχικά είχα την έκδοση ΙΝ2020, με την αναβάθμιση σε Android 12 έγινε ΙΝ2021. 

On 29/12/2022 at 4:14 ΜΜ, ostvarivanje said:

Αν είσαι έτσι πώς έχει IN2023;

Άκυρο! Και εγώ που έχω ευρωπαϊκό 2023 γράφει. Ούτε που το είχα παρατήσει! Τα έχει κάνει σαλάτα η OnePlus, που γράφει για αναβάθμιση 2025

Μετά το OnePlus 8 Pro σκέφτεστε να το αλλάξετε και αν ναι με ποιο;

Στην πρώτη πρόταση δεν σε πιάνω.

Η ΙΝ2025 είναι η έκδοση US.

Ήδη είμαι και κάτοχος του 10pro.

On 28/11/2022 at 6:31 ΜΜ, terkos2 said:

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς ότι από τότε που πέρασε την 13 έκδοση ότι κάνει καταγραφή των κλήσεων;

Θυμάμαι τότε που την πέρασα (πριν καμιά εβδομάδα) μου ζήτησε αν θέλω να γίνεται καταγραφή πάτησα ναι και πλέον καταγράφονται όλες οι κλήσεις ως αρχεία mp3 στον φάκελο της OnePlus "Τα αρχεία μου -->Ηχος"  με όνομα επαφής ή αριθμό τηλεφώνου και ημερομηνία και ώρα κλήσης.

Δεν ξέρω αν αυτό συμβαίνει μόνο σε συσκευές με Ινδική rom (IN 2021) όπως η δική μου.

Τώρα που το τσέκαρα υπάρχει η επιλογή στις ρυθμίσεις κλήσεων.

Τελικά ρε παιδιά δεν υπάρχει κανένας που να έχει την ινδική έκδοση ΙΝ2021 και στην συσκευή του να γίνεται καταγραφή των κλήσεων, μόνο η δική μου καταγράφει;;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, terkos2 said:

Στην πρώτη πρόταση δεν σε πιάνω.

Η ΙΝ2025 είναι η έκδοση US.

Ήδη είμαι και κάτοχος του 10pro.

Μάλλον εγώ έκανα κάποιο λάθος ή δεν θυμάμαι σωστά. 

Αν θέλεις γράψε λίγο για τη διαφορά που βρήκες στο 10 pro σε σχέση με το 8 pro. Ιδιαίτερα θα με ενδιέφερε στην κάμερα. Το ζουμ πώς το κρίνεις στο 10 ευρώ σε σχέση με το 8 pro από άποψη ποιότητας εννοώ.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Στην Ευρώπη απαγορεύεται η ηχογράφηση κλήσεων, και με οποιαδήποτε εφαρμογή, από το play store,

στην Ινδία οχι.

Γι'αυτό και η ινδική version , μπορεί να καταγράψει κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καταγραφή κλήσεων είχα και στην αρχική έκδοση, ΙΝ2021 & στην επόμενη ΙΝ2025 (δεν ξέρω πως άλλαξε...) 

Για όσους έχουν πρόβλημα με την εγκατάσταση της F15, υπάρχει λύση μέσω developer menu & ενεργοποίηση του automatic system update. 

Θα άλλαζα για Vivo x90 plus αρκεί να δουλεύει το android auto ή OnePlus 11 λόγω gen2. 

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanasios1112 said:

Έχει ενημέρωση λογισμικού σε f15/ η eu version.

Ναι σήμερα ήρθε και σε μένα αλλά επειδή λείπω σε ταξίδι στην Αθήνα θα την κάνω αύριο όταν επιστρέψω. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω στην κατοχή μου ένα one plus 8T και έκανα σήμερα την αναβάθμιση την τελευταία που μου έβγαλε σε android 13. Μετά την αναβάθμιση μου έχει δημιουργηθεί πρόβλημα στο πληκτρολόγιο και μου βγάζει ένα περίεργο γράμμα στο θ κεφαλαίο. Γνωρίζει κάποιος πως διορθώνεται; Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, akatsara said:

Καλησπέρα έχω στην κατοχή μου ένα one plus 8T και έκανα σήμερα την αναβάθμιση την τελευταία που μου έβγαλε σε android 13. Μετά την αναβάθμιση μου έχει δημιουργηθεί πρόβλημα στο πληκτρολόγιο και μου βγάζει ένα περίεργο γράμμα στο θ κεφαλαίο. Γνωρίζει κάποιος πως διορθώνεται; Ευχαριστώ πολύ 

Άλλαξε γραμματοσειρά και θα λυθεί. Έτσι λύθηκε και σε μένα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, akatsara said:

Αυτό έχω 

Screenshot_2023-01-08-22-02-09-36_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Κατάργησε το gboard, και ξανά εγκατάσταση, μήπως και φτιάξει.

Άλλο τρόπο, δεν ξέρω!!

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ostvarivanje said:

Άλλαξε γραμματοσειρά και θα λυθεί. Έτσι λύθηκε και σε μένα.

Γραμματοσειρά πως αλλάζεις;

16 minutes ago, athanasios1112 said:

Κατάργησε το gboard, και ξανά εγκατάσταση, μήπως και φτιάξει.

Άλλο τρόπο, δεν ξέρω!!

Το δοκίμασα αλλά δεν άλλαξε κάτι!

Έτσι μου το εμφανίζει!

Screenshot_2023-01-08-22-49-06-08_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, athanasios1112 said:

Κοίταξα το δικό μου, το δείχνει το Θ ΘΘΘΘΘΘΘ

Screenshot_2023-01-08-22-47-56-97_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Screenshot_2023-01-08-22-47-43-97_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Σε ευχαριστώ πολύ!! Άλλαξε. Εγώ εκεί είχα επιλεγμένο το τέρμα δεξιά OnePlus Sans.

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2023 at 5:37 ΜΜ, athanasios1112 said:

Έχει ενημέρωση λογισμικού σε f15/ η eu version.

Πέρασε κανείς την f15 σε 8 pro?Διάβασα στο reddit οτι έχει 1-2 bugs

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, SergioChr said:

Πέρασε κανείς την f15 σε 8 pro?Διάβασα στο reddit οτι έχει 1-2 bugs

Την πέρασα εγώ. Εκτός το bug με την ώρα (που την κόβει στη μέση) που λύνεται με αλλαγή της ανάλυσης από τις ρυθμίσεις, δε βρήκα κάποιο άλλο πρόβλημα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, ειμαι κατοχος one plus8  κ εκανα την αναβαθμιση σε android 12.

Μια απ' τις αλλαγές είναι ότι εξαφανίστηκε το play store. Γνωρίζει κάποιος σχετικά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα θα ήθελα να σας ρωτήσω από τότε που άλλαξα την οθόνη(λόγω σπασίματος) στον κινητό μου δεν λειτουργεί το δακτυλικό αποτύπωμα με είχαν προειδοποιήσει από το μαγαζί που την άλλαξε ότι μπορεί μα μην λειτουργεί ξέρει κάποιος αμα υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα αυτό Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Maridar said:

Καλησπερα σας, ειμαι κατοχος one plus8  κ εκανα την αναβαθμιση σε android 12.

Μια απ' τις αλλαγές είναι ότι εξαφανίστηκε το play store. Γνωρίζει κάποιος σχετικά?

Στο xda eχουν ανεβάσει την android 12/ OnePlus 8.

Μήπως πρέπει να την κατεβάσετε, και να την ρίξετε από πάνω;

Screenshot_2023-01-18-21-10-41-31_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, mixalis63 said:

Καλησπέρα στην ομάδα θα ήθελα να σας ρωτήσω από τότε που άλλαξα την οθόνη(λόγω σπασίματος) στον κινητό μου δεν λειτουργεί το δακτυλικό αποτύπωμα με είχαν προειδοποιήσει από το μαγαζί που την άλλαξε ότι μπορεί μα μην λειτουργεί ξέρει κάποιος αμα υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα αυτό Ευχαριστώ

Έχουν γραφτεί πολλά για το πρόβλημα που σε απασχολεί, συμβαίνει σε πολλούς ύστερα από αντικατάσταση οθόνης. (δεν ξέρω αν συμβαίνει σε όλους)

Μπήκε ή γνήσια ή κάποια Lcd. ? Τοποθετήθηκε έξτρα τζαμάκι προστασίας που μειώνει την ικανότητα του αισθητήρα να αντιλαμβάνεται το άγγιγμα. ?

Κάποιοι λένε να πας και να απενεργοποιήσεις ΟΛΑ τα κλειδώματα. (δαχτυλικό, password Pin, μοτίβο, smart lock, face unlock, ακόμα και το οπτικό animation που εμφανίζεται στην οθόνη όταν την αγγίζεις στον αισθητήρα) και ύστερα να κάνεις μια επανεκκίνηση στο κινητό, ενεργοποιώντας ξανά το κλείδωμα με δαχτυλικό αποτύπωμα.  (πολλοί αναφέρουν επίσης πως τα παραπάνω δεν βοήθησαν)

Κάποιοι άλλοι λένε πως τυχόν έξτρα τζαμάκι προστασίας από σπάσιμο που τοποθετήθηκε μετά από αντικατάσταση οθόνης, κάνει τη ζημιά. (κάποιοι επίσης ανέφεραν πως ούτε το να αφαιρέσουν το τζαμάκι βοήθησε)

Τέλος, υπάρχουν αναφορές που λένε πως η οθόνη, πρέπει να τοποθετηθεί από το τεχνικό τμήμα της oneplus, γιατί αυτοί εκτελούν ξανά καλιμπράρισμα (recalibration) στον αισθητήρα αποτυπώματος, ώστε αυτός να μπορέσει να δουλέψει σωστά.

 

Δοκίμασε τουλάχιστον την πρώτη λύση με το να απενεργοποιήσεις όλα τα κλειδώματα και να κάνεις επανεκκίνηση.  Από εκεί και πέρα ΑΝ έχεις και έξτρα τζάμι προστασίας, ...θα πρέπει να αποφασίσεις μόνος σου αν θα δοκιμάσεις να το βγάλεις μπας και βελτιωθεί η ευαισθησία του αισθητήρα, αφού μπορεί να μην δεις αποτέλεσμα και να σου κοστίσει χρηματικά επανατοποθέτηση νέου τζαμιού προστασίας οθόνης.

 

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τον περασμένο Ιούνιο άλλαξα την οθόνη του κινητού στην OnePlus και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Βέβαια πλήρωσα 300 και ευρώ αλλά είχα πάντα το κεφάλι μου ήσυχο

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

@nemaki

Και σε εμένα, 8 προ, δεν δουλεύει σωστά το αποτύπωμα.

Δεν άλλαξα οθόνη, έχω περάσει tempered glass.. Whitestone, δούλευε  καλά, μετά από μια ενημέρωση λογισμικού,, όχι,

θέλει ισχυρή πίεση.

Το ," καλιμπράρισμα (recalibration ", είναι δύσκολη διαδικασία,, δεν έχω κάποια γνώση!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...