Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω αν προυπηρχε ή μπηκε τωρα, αλλα επανω επανω στις επιλογες προγραμματιστη, εχει επιλογη να κανεις επεκταση μνημης. (θα παρει απο τη μνημη αποθηκευτικου χωρου)
Εχει τρεις θεσεις να επιλεξεις, 4…6...8.
Εγω το εβαλα στα εξτρα 8 γιγα. Απληστια ? :)


Link to comment
Share on other sites

Προϋπήρχε και αν δεν κάνω λάθος οι επιλογές ήταν 2, 3 και 5Gb.

Εγώ που είχα επιλέξει 5 πήγε αυτόματα στα 8.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Στα oppo/ realme, η επέκταση μνήμης, την έχει περίπου έναν χρόνο.

(Το screenshot είναι από realme, ).

Screenshot_2022-11-28-18-12-44-45_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς ότι από τότε που πέρασε την 13 έκδοση ότι κάνει καταγραφή των κλήσεων;

Θυμάμαι τότε που την πέρασα (πριν καμιά εβδομάδα) μου ζήτησε αν θέλω να γίνεται καταγραφή πάτησα ναι και πλέον καταγράφονται όλες οι κλήσεις ως αρχεία mp3 στον φάκελο της OnePlus "Τα αρχεία μου -->Ηχος"  με όνομα επαφής ή αριθμό τηλεφώνου και ημερομηνία και ώρα κλήσης.

Δεν ξέρω αν αυτό συμβαίνει μόνο σε συσκευές με Ινδική rom (IN 2021) όπως η δική μου.

Τώρα που το τσέκαρα υπάρχει η επιλογή στις ρυθμίσεις κλήσεων.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Στην Ευρώπη, εδώ και καιρό, έχει απαγορευτεί η ηχογράφηση κλήσεων,, δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα, σε EU firmware,, σε όλα τα κινητά.

 

Νομίζω στην Ινδία, επιτρέπεται η ηχογράφηση.!

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που οι περισσότεροι την κράζουμε,η oneplus παρέδωσε μια άψογη 13 στο 8 pro:τρέχει νερό χωρίς κανένα bug,είναι σταθερή και η μπαταρία βελτιώθηκε αισθητά.

Ευγε...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, SergioChr said:

Παρόλο που οι περισσότεροι την κράζουμε,η oneplus παρέδωσε μια άψογη 13 στο 8 pro:τρέχει νερό χωρίς κανένα bug,είναι σταθερή και η μπαταρία βελτιώθηκε αισθητά.

Ευγε...

Σε σχέση με όταν έδωσαν την 12 είναι σαφώς καλύτερα τα πράγματα αλλά η μπαταρία σε μένα είναι αρκετά χειρότερη, την αθόρυβη ασύρματη φόρτιση που χάλασαν στην 12 ούτε τώρα την φτιάξανε, το aod έχει τα θέματα του με τις ειδοποιήσεις και η κάμερα από το κακό στο χειρότερο πάει!!!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, KoMp said:

Σε σχέση με όταν έδωσαν την 12 είναι σαφώς καλύτερα τα πράγματα αλλά η μπαταρία σε μένα είναι αρκετά χειρότερη, την αθόρυβη ασύρματη φόρτιση που χάλασαν στην 12 ούτε τώρα την φτιάξανε, το aod έχει τα θέματα του με τις ειδοποιήσεις και η κάμερα από το κακό στο χειρότερο πάει!!!

Τι να σου πώ...εγω είμαι ικανοποιημένος ίσως επειδή ήμουν αρκετά επιφυλακτικός μέχρι να την περάσω

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα το ρολόι του κινητού για να χρησιμοποιήσω το χρονόμετρο για κάτι ...και τώρα δεν φεύγει ...δεν μπορώ να το διώξω ...ξέρει κάποιος πως κλείνει;;....

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, pantelis1971 said:

Άνοιξα το ρολόι του κινητού για να χρησιμοποιήσω το χρονόμετρο για κάτι ...και τώρα δεν φεύγει ...δεν μπορώ να το διώξω ...ξέρει κάποιος πως κλείνει;;....

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

με τα κουμπια πλοήγησης δεν φεύγει. ?  Μήπως κόλλησε το κινητό και θέλει επανεκκίνηση ?

Link to comment
Share on other sites

Όταν σας παίρνουν τηλέφωνο εμφανίζεται σε όλη την οθόνη; Γιατί σε εμένα πρέπει να κατεβάσω το συρτάρι για να επιλέξω την κλήση και πολλές φορές δεν την προλαβαίνω την κλήση.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δεν "σκοτώνονται" μαζικά οι εφαρμογές, μπορεί να πατάω close all αλλά πάλι είναι εκεί, έτσι πρέπει μια μια να τις στείλω.

Επίσης το κινητό θέλει απαραιτήτως 1.5 φόρτιση τη μέρα, εδώ το βραδι σε 7-8 ώρες με οικονομική λειτουργία και τρώει ένα καλό 10-15%

Τα έλυσε κανείς αυτά κάπως;

Sent from my IN2025 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα πριν με το 12, επρεπε να ειμαι στην αρχικη οθονη για να τις κλεισει ολες. Τωρα που το ανεφερες κοιταξα, κι εμενα τις κλεινει ολες μαζι (επιτελους) απο οπου κι αν βρισκομαι.

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τις πρόσφατες εφαρμογές,  πατάς σε όποια θέλεις τις τρεις τελείες και μετά διαχείριση. Εκεί επιλέγεις ποιες εφαρμογές θες να κλείνουν και ποιες όχι.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Όχι, τίποτα δε χάνεται. Εγώ τα έχω όλα unlocked εκτός από το huaweil health για το smartband

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας.ειμαι σε σκεψη να παρω το one plus 8 pro η το samsung s10 plus.αυτο που θελω ειναι καλη μπαταρια και οθονη.αν εχει καποιος αποψη η να ειχε και τα 2 κινητα ας μου πει μια γνωμη. 

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Εχω μια ερώτηση. Μετά την αναβάθμιση σε Android 13 αντιμετωπίζω ένα θέμα με τη φωτεινότητα. Ενεργοποιείται η αυτόματη και παρά το γεγονός ότι την απενεργοποιώ μετά από λίγη ώρα ενεργοποιείται πάλι από μόνη της.

Έχει κάποιος κάποια λύση για το συγκεκριμένο πρόβλημα ;

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Βλέπω βγήκε νέα έκδοση : IN2025_11_F.15

Την εγκατέστησε κανείς; 

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, balakof said:

Χρόνια πολλά σε όλους! Βλέπω βγήκε νέα έκδοση : IN2025_11_F.15

Την εγκατέστησε κανείς; 

Επίσης χρόνια πολλά. Ευρωπαϊκό έχεις; Γιατί εμένα δε μου τη βγάζει ούτε από τις ρυθμίσεις αλλά και ούτε και από το Oxygen updater

 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω με τις εκδόσεις... Από Banggood το είχα πάρει. Πάντως, ειδοποίηση μου ήρθε και από τα δύο, oxygen updater και σύστημα. 

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

IN2025 λέει ρε παιδιά ότι είναι το τηλέφωνό του, τι ρωτάτε;;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, athanasios1112 said:

Είναι το ινδικό; με android 13;

Έκανα λάθος, το δικό μου είναι το IN2023

Screenshot_2022-12-29-02-25-11-55_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, θυμάμαι ότι δεν είχα αρχικά IN2025 αλλά IN2020 ή I 2021. Κάποια στιγμή μετά από update, είτε στο πέρασμα από 12 σε 13, άλλαξε και η έκδοση. Το θυμάμαι γιατί μου είχε κάνει εντύπωση. Υπάρχουν και στο Oneplus community πολλές τέτοιες περιπτώσεις! Bug χωρίς καμία επίπτωση, σε μένα τουλάχιστον.... 

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...