Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τις ρυθμίσεις/ ήχος, τσεκαρε αν δουλεύει, (μείωσε την ένταση του ήχου κλήσης,, έλεγξε αν πάλι ακούγεται ο ήχος κλήσης).

Link to comment
Share on other sites

Την εχει σαν  εφαρμογη το Nord CE 2  αλλα σε μενα με το Honor 7 lite απέτυχε να δουλέψει ... δεν ξερω γιατι ... προφανως κατι τρεχει με το Honor 7 ... Δοκιμασα την ασυρματη ζευξη με ΒΤ γιατι καλωδιο συνδεση με USB C νεου τυπου με USB micro του HONOR ... δεν ειχα και που να το βρεις. 

hal9000dp
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το 8 pro με το pc (μέσω καλωδίου usb) για να έχω πρόσβαση στα αρχεία του κινητού και ειδικότερα στις φωτογραφίες (για τις κατεβάσω στον σκληρό του pc) και δεν... 

Στο pc είμαι με windows 10 αλλά όταν συνδέω το κινητό δεν το "βλέπω". Παλαότερα όταν έκανα την σύνδεση θυμάμαι που στο κινητό έβγαινε ερώτημα αν θέλω μόνο φόρτιση ή μεταφορά αρχείων, τώρα τίποτα. 

Είναι κάποια ρύθμιση ? όσο και αν έψαξα στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι... Κάποια βοήθεια ?  

Update > άκυρο, τελικά έφταιγε το καλώδιο, όλα καλά 🙂 

 

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις/ ήχος, τσεκαρε αν δουλεύει, (μείωσε την ένταση του ήχου κλήσης,, έλεγξε αν πάλι ακούγεται ο ήχος κλήσης).
οταν απο τις ρυθμισεις του κουμπιου volume αρχισω και κατεβαζω την ενταση κουδουνισματος....οταν την μειωσω εντελως, μου εμφανιζεται ενα μηνυμα οπως φαινεται στην παρακατω εικονα.
01de2beecedc5867cee5da3f77bbda45.jpg1ff869abdfb5e2a225a7ce15eacc7727.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πάω να ανοίξω την εφαρμογή της κάμερας και πολλές φορές δεν ανοίγει καθόλου. Πατάω πάνω στο εικονίδιο και εκεί που πάει να ανοίξει, κλείνει κατευθείαν. 

Διορθώνεται αυτό κάπως ή είναι bug του 12?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πάω να ανοίξω την εφαρμογή της κάμερας και πολλές φορές δεν ανοίγει καθόλου. Πατάω πάνω στο εικονίδιο και εκεί που πάει να ανοίξει, κλείνει κατευθείαν. 
Διορθώνεται αυτό κάπως ή είναι bug του 12?
Είναι ένα μαλακισμενο μπαγκ.....θανστρωσει ....

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

In2021.11.F13......νεα αναβάθμιση με πολλά καλουδια μέσα για το ινδικό μοντέλο....

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Android 13....τώρα το είδα....

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το android 13 θα είναι στα χνάρια του παλιού καλού oxygen 11 ή θα είναι όπως το android 12 που μας βγήκε σαν colorOS με τόσα Bugs και πάρα πολλές λειτουργίες που δεν δούλευαν ή ήταν υποδεέστερες/πετσοκομένες από πριν. ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το android 13 θα είναι στα χνάρια του παλιού καλού oxygen 11 ή θα είναι όπως το android 12 που μας βγήκε σαν colorOS με τόσα Bugs και πάρα πολλές λειτουργίες που δεν δούλευαν ή ήταν υποδεέστερες/πετσοκομένες από πριν. ?
Τι να σου πω ...δεν έχω ιδέα...παντός μια χαρά φρεσκαδουρα φαίνεται..και το έκανα καθαρή εγκατάσταση ,οπότε όλα από την αρχή ....

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ...πολύ μου άρεσε το κινητό με την 13 επάνω .καθαρή εγκατάσταση ,οπότε όλα ξανά από την αρχή.


Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πιο σβέλτο, πιο colour os (καλώς ή κακώς), για μπαταρία δε γνωρίζω ακόμη, ΑΛΛΆ αφαίρεσαν το power menu 😞

LG Optimus L3--> Galaxy S III mini-->LG G3s-->LG G Flex 2-->LG G6—>LG G7 -->1+ 8-->Pixel 6 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά, όταν το android 12 αντικατέστησε το 11, όλοι είπαν πως έμοιαζε πιο πολύ με το colorOS της oppo και απόρροια αυτού ήταν να ξηλώνονται λειτουργίες που υπήρχαν πριν.

Όταν ξεκίνησαν οι φήμες για το oxygenOS 13, γραφόταν σε ξένα forum πως έχουν πρόθεση και στόχο, να επαναφέρουν το παλιό καλό OS που υπήρχε μέχρι το 11 και πριν.

 

Και τώρα διαβάζω πως αφαίρεσαν και το power menu. ? Του ξηλώματος το κάγκελο δηλαδή.

Μόλις ανακάλυψα και το εξής:

H λειτουργία Boost brightness που δεν δούλευε με την φωτεινότητα στο auto με το android 12, τελικά δουλεύει (με την C36 που δοκίμασα τώρα) υπό μία προυπόθεση. 

Να απενεργοποιήσετε του auto brightness και να βάλετε το κινητό στο max της φωτεινότητας με το Mode manual και να παραμείνετε εκεί. 

Τότε, όταν ο ήλιος χτυπήσει τον αισθητήρα φωτός στην οθόνη, ανεβάζει καμιά 350αρια Nits τη φωτεινότητα για μερικά δευτερόλεπτα, όπως έκανε κάποτε.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

αν είναι να μας φύγει η πίστη μέχρι να στρώσει από τα bugs όπως με την 12, θα περιμένω κανά εξάμηνο για να την βάλω. Από την άλλη πάντα μαρέσει να δοκιμάζω το πιο νέο. Αλλά πραγματικά η εμπειρία από την 12 ήταν τραυματική. Και όλα δεν έχουν φτιάξει. Απλά έστρωσε τα περισσότερα.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε εχτές update για το android 13 το οποίο και έκανα.

Δεν το έχω πολύ ψάξει ακόμα, προς ώρας 2-3 παρατηρήσεις.

1. Δεν διόρθωσαν να μην χτυπάει το κινητό με το slicer button, κόβει μόνο τις ειδοποιήσεις.

2. Εξαφανίστηκε το shortcut για να εμφανίζεται η πληρωμή με το google pay,όταν πατούσες το Power button παρατεταμένα.  Όμως έχουν προσθέσει νέες χειρονομίες και έτσι εξ ορισμού, αν σχεδιάσεις το "W" σε σβηστή οθόνη, σου ξεκινά το Google pay.

3. Όταν δέχεσαι κλήση εμφανίζονται δύο κουμπιά για να σύρεις και όχι ένα όπως παλιά. Είτε θα σύρεις την "απάντηση", είτε θα σύρεις την "απόρριψη".

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μιας και το ανακάλυψα μις τώρα ...ενώ πριν την αναβάθμιση έγραφε 5g...τώρα δείχνει μόνο 4g....

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης...χρειάστηκε να βάλω νούμερο στη μαύρη λίστα από διαφημιστική και στον dialer δεν μπορώ να βρω την επιλογή. Αφαίρεσαν αυτή τη δυνατότητα. ?

2 ώρες πριν, pantelis1971 said:

Επίσης μιας και το ανακάλυψα μις τώρα ...ενώ πριν την αναβάθμιση έγραφε 5g...τώρα δείχνει μόνο 4g....
Στο δικό μου εμφανίζει την ένδειξη 4G-5G (αναλόγως του τι θέλω να έχω), όταν ενεργοποιήσω τα data.

Μήπως έχεις επιλέξει στις ρυθμίσεις / προτεινόμενος τύπος δικτύου 4g/3g/2g ?
 

 

edit: το βρήκα.

Στις κλήσεις, πατάς πρώτα τις 3 τελείες, χωρίς πρώτα να έχεις επιλέξει την εισερχόμενη που θες να μπλοκάρεις και τότε εμφανίζεται η επιλογή φραγή/φιλτράρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγω την 13 ,απο πάνω χωρίς να κάνω wipe,βαριόμουν να ξαναστείνω το τηλέφωνο απο την αρχή.Μέχρι στιγμής όλα καλά.

Χρειάζεται λίγος χρόνος να συνηθίσεις την 13,αλλά οκ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ στην αρχή λίγο χάθηκα, αλλά μετά άρχισα να το συνηθίζω. Πάντως μου φαίνεται πολύ περίεργο που έδωσαν τόσο νωρίς σε εμάς σε σχέση με τους άλλους. 

Εγώ αν και δεν είχα πρόβλημα μετά την αναβάθμιση του έκανα reset και το στήνω από την αρχή και μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

Μας ηρθαν και εμας το 13 σε one plus 8 pro αλλα αυτο που μου εχει κανει ειναι ειναι το θ να εμανιζεται με ο και απο πανω του αυτο το συμβολο:~. Σας εχει συμβει και σε εσας?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, miltaros said:

Καλησπερα σας,

 

Μας ηρθαν και εμας το 13 σε one plus 8 pro αλλα αυτο που μου εχει κανει ειναι ειναι το θ να εμανιζεται με ο και απο πανω του αυτο το συμβολο:~. Σας εχει συμβει και σε εσας?

Τώρα που το λες, όταν έκανα την αναβάθμιση μου το εμφάνισε σε κάτι μηνύματα στον messenger και νόμισα ότι αυτός που μου τα έστειλα ότι είχε πρόβλημα αλλά μετά το είδα και στις ρυθμίσεις. Αυτό που έκανα εγώ ήταν να αλλάξω γραμματοσειρά από τις ρυθμίσεις και λύθηκε. Πάντως εγώ το έκανα reset και το έστησα από την αρχή.

Μου άρεσε πολύ η 13 αλλά το μόνο που με ενοχλεί είναι το "μην ενοχλείτε" που το άλλαξαν πολύ και δεν έχει επιλογή για τις κλήσεις και τα μηνύματα, οπότε αν βάλεις να χτυπάει στις επαφές σου, χτυπάει και στα μηνύματα, κάτι που δεν το θέλω καθόλου. 

Και κάτι άλλο που δε μου λειτουργεί είναι το huawei band 6 όπου βάζοντας στο Huawei Health να συνδεθεί, το βρίσκει κανονικά αλλά όταν πάω να βάλω τα στοιχεία μου στο huawei id για να συνδεθώ, μου βγάζει: "Σφάλμα φόρτωσης. Κάντε κλικ εδώ για να προσπαθήσετε ξανά." Έχει τύχει σε κανένα σας; Από την άλλη, στο petal maps συνδέομαι κανονικά.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ostvarivanje said:

Τώρα που το λες, όταν έκανα την αναβάθμιση μου το εμφάνισε σε κάτι μηνύματα στον messenger και νόμισα ότι αυτός που μου τα έστειλα ότι είχε πρόβλημα αλλά μετά το είδα και στις ρυθμίσεις. Αυτό που έκανα εγώ ήταν να αλλάξω γραμματοσειρά από τις ρυθμίσεις και λύθηκε. Πάντως εγώ το έκανα reset και το έστησα από την αρχή.

Μου άρεσε πολύ η 13 αλλά το μόνο που με ενοχλεί είναι το "μην ενοχλείτε" που το άλλαξαν πολύ και δεν έχει επιλογή για τις κλήσεις και τα μηνύματα, οπότε αν βάλεις να χτυπάει στις επαφές σου, χτυπάει και στα μηνύματα, κάτι που δεν το θέλω καθόλου. 

Και κάτι άλλο που δε μου λειτουργεί είναι το huawei band 6 όπου βάζοντας στο Huawei Health να συνδεθεί, το βρίσκει κανονικά αλλά όταν πάω να βάλω τα στοιχεία μου στο huawei id για να συνδεθώ, μου βγάζει: "Σφάλμα φόρτωσης. Κάντε κλικ εδώ για να προσπαθήσετε ξανά." Έχει τύχει σε κανένα σας; Από την άλλη, στο petal maps συνδέομαι κανονικά.

Με εσωσες φιλε μου. Αλλαξα γραμματοσειρα και λυθηκε. Σε ευχαριστω πολυ. Πιστευω και εγω οτι το 13 ειναι πολυ καλυτερο απο αισχρο 12.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, miltaros said:

Με εσωσες φιλε μου. Αλλαξα γραμματοσειρα και λυθηκε. Σε ευχαριστω πολυ. Πιστευω και εγω οτι το 13 ειναι πολυ καλυτερο απο αισχρο 12.

Να είσαι καλά φίλε μου, κανένα πρόβλημα. Και σε εμένα αρέσει περισσότερο εκτός από το do not disturb που μου σπάει τα νεύρα. Τέλος πάντων. Βλέπουμε πώς θα πάει

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι αυτό παιδιά που λέτε ;; do not disturb..



Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, pantelis1971 said:

Ποιο είναι αυτό παιδιά που λέτε ;; do not disturb..



Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το do not disturb είναι το μην ενοχλείτε και έχει αλλάξει αρκετά στη 13 εκτός και αν αυτό ειναι αλλαγή της OnePlus

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...