Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανακαλυψα κι ενα ας το πουμε bug.
Οταν ειμαι σε δωματιο μακρια απο το router η συνδεση ειναι τοσο κακη, που μου λεει πως η συνδεση ειναι κακη, για να αλλαξω σε data συσκευης.
Η κακη συνδεση επιβεβαιωνεται, μιας και οι σελιδες κολλανε ή δεν φορτωνουν καθολου και το κινητο δεν εχει καθολου ιντερνετ πουθενα.

Ποιο ειναι το bug. ?
Οταν συμβαινουν ολα αυτα η ενδειξη wifi ειναι φουλ ή σπανιως πηγαινει σε μια γραμμη λιγοτερο απο φουλ.
Λαθος ενδειξη λοιπον, νομιζεις πως εχεις ισχυρο wifi λογω ενδειξης, αλλα δεν ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου η σύνδεση εαν γίνει είναι δυνατή ..αλλά πολλές φορές ενώ υπάρχει δυνατό σήμα δεν θέλει να συνδεθεί και το σκέφτεται .
Θέλει να πάω χειροκίνητα και να κάνω την σύνδεση .

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο δικό μου η σύνδεση εαν γίνει είναι δυνατή ..αλλά πολλές φορές ενώ υπάρχει δυνατό σήμα δεν θέλει να συνδεθεί και το σκέφτεται .
Θέλει να πάω χειροκίνητα και να κάνω την σύνδεση .

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Για την κάμερα συμφωνώ ...είναι άθλια ...γελάω απλά ....

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την c35 επιτέλους επαναφερανε το volte και vowifi. Έτοιμος να γυρίσω στην 11αρα ήμουν εξαιτίας αυτού αλλά το ακύρωσα 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγω την αναβάθμιση στην 12 στο 8 pro...Bugs μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει αλλά...:

-Έχω την εντύπωση οτι χειροτέρεψε η κάμερα

-Απο το 3Τ που ήταν το πρώτο μου oneplus τηλέφωνο,μέχρι και το 8 pro,δεν σκεφτόμουν κάν να βάλω άλλον launcher.Με το που πέρασα την 12-δυστυχώς- έβαλα και nova launcher:Τραγική η 12 σε θέμα αισθητικής και λειτουργικότητας!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν λίγες μέρες τον αφσιρεσα τον Νοβα διότι η διαιρούμενη οθόνη δεν λειτουργεί .
Επίσης μια χαρά μου φαίνεται ο στοκ..

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι στην οθόνη πλέον ίσως από το always on display που γράφει την μέρα Πέμπτη με μεγάλα γράμματα πλέον αχνοφαινεται σε όλες τις εφαρμογές. Παρά πολύ παλιά ήξερα πως έχουν ένα τέτοιο θέμα οι amoled να φανταστώ πως πλέον έτσι θα μείνει;

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι στην οθόνη πλέον ίσως από το always on display που γράφει την μέρα Πέμπτη με μεγάλα γράμματα πλέον αχνοφαινεται σε όλες τις εφαρμογές. Παρά πολύ παλιά ήξερα πως έχουν ένα τέτοιο θέμα οι amoled να φανταστώ πως πλέον έτσι θα μείνει;
Burn in είναι

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Giwrgos_Gk said:

Burn in είναι

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το παράδοξο είναι πως μετά από μια μέρα εξαφανίστηκε τώρα είναι οκ! Τι να πω, θα δείξει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ' όλους και ζητώ βοήθεια σε ένα πρόβλημα που έχω.

Στο 8 pro μου κατέβασα πριν μερικές μέρες την app "Anydesk remote desktop" γνωστή εφαρμογή σε pc για απομακρυσμένο έλεγχο. Η εφαρμογή δούλεψε κανονικά όταν την δοκίμασα και συνδέθηκα με το pc στην δουλειά μου. Σε κάποια στιγμή που δεν μπορώ να θυμηθώ αν το έκανα εγώ από τις ρυθμίσεις της app ή μόνη της, μου πέταξε μια συντόμευση στην οθόνη του κινητού η οποία το μόνο που κάνει αν πατήσεις πάνω της (υποθέτω) είναι για on - off της εφαρμογής. Προσπάθησα να την εξαφανίσω αλλά χωρίς αποτέλεσμα! Όσο και αν έψαξα στις ρυθμίσεις της app δεν βρήκα τίποτα, η δε συντόμευση δεν φεύγει με τίποτα από την οθόνη. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να της αλλάζεις θέση δεξιά ή αριστερά περιμετρικά της οθόνης. Τίποτα άλλο! Όταν πατάς πάνω της ΔΕΝ βγαίνει κανένα μενού. Απεγκατάστησα την app αλλά η συντόμευση εκεί! Restart το κινητό, απενεργοποίηση και επανεργοποίηση αλλά η συντόμευση εκεί ! Μου έχει σπάσει τα νεύρα λέμε. 

Καμιά ιδέα κάποιος για το πρόβλημα ?

Δεν θέλω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αφ' ενός ο κόπος να τα ξαναστήσω και αφ' ετέρου οι πολλές φωτό που έχω και δεν τις έχω μεταφέρει ακόμα σε pc ή αλλού.

Snap-2022-10-06-at-14-38-50.jpg

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Εάν έβγαλες την εφαρμογή τότε έφυγε .
Αυτό μάλλον είναι δεύτερη εφαρμογή που σου κατέβασε .
Έψαξες από τις εφαρμογές να δεις τι νέο κατέβηκε στο κινητό σου;
Εκεί θα το βρεις σίγουρα .

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η εφαρμογη λεγεται AD control και ειναι plug-in του anydesk. Αν δεν απεγκαθισταται τσέκαρε αν είναι κάτι ενεργοποιημένο στην προσβασιμότητα ή στην εφαρμογή διαχείρισης γιατί το plug-in χρειάζεται δικαιώματα διαχειριστή για να δουλέψει σωστά

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bbbb said:

Αυτη η εφαρμογη λεγεται AD control και ειναι plug-in του anydesk. Αν δεν απεγκαθισταται τσέκαρε αν είναι κάτι ενεργοποιημένο στην προσβασιμότητα ή στην εφαρμογή διαχείρισης γιατί το plug-in χρειάζεται δικαιώματα διαχειριστή για να δουλέψει σωστά

Α, μπράβο! Η AD control ήταν ο "ένοχος". Μόλις την διέγραψα έφυγε και η συντόμευση οθόνης. Ουφ..

Σε ευχαριστώ πολύ όπως και τον pantelis1971για την βοήθεια.

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση ....γιατί δεν έχω σε καμία εφαρμογή ειδοποιήσεις ;;
Ενώ τα έχω κανονικά όλα ενεργοποιημένα ;;

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 13/10/2022 at 9:18 ΜΜ, pantelis1971 said:
On 13/10/2022 at 9:18 ΜΜ, pantelis1971 said:

 

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος τρόπος να γυρίσω στο android 11?

Edited by stathis1991
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ξαναπεράσεις το λειτουργικό αυτό μόνος σου ..εύκολο είναι αλλά πώς και.γιατι ...κάποιος άλλος να στο πει..η αν βρεις βίντεο να δεις

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 13/10/2022 at 9:18 ΜΜ, pantelis1971 said:

Μια χαζή ερώτηση ....γιατί δεν έχω σε καμία εφαρμογή ειδοποιήσεις ;;
Ενώ τα έχω κανονικά όλα ενεργοποιημένα ;;

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αντιμετωπίζω κι εγώ προβλήματα με τις ειδοποιήσεις. Παρ' ότι έχω επιβεβαιώσει τις εφαρμογές που θέλω να είναι not optimized και το κινητό είναι σεταρισμένο σε Always On, πολλές φορές είναι σαν να πέφτει σε λήθαργο. Πριν από μία ώρα ανέβασα μία φωτό στο ινστα, το παράτησα στην άκρη και κάποια στιγμή που το κούνησα έσκασαν βροχή οι ειδοποιήσεις. Τα πρώτα interactions είχαν γίνει μόλις 2-3 λεπτά μετά το upload, αλλά άργησαν 36 λεπτά επειδή απλώς ήταν σαν σε sleep mode.

 

Λέγοντας "Always On", παρατήρησα επίσης ότι όταν θέτω το display option σε power saving, η επιλογη του Always on απενεργοποιείται χωρίς να επανέρχεται όταν το κινητό ξυπνάει. Αυτό συμβαίνει το βράδυ, όταν το αφήνω προφανώς στην άκρη και φορτίζει. Το πρωί πρέπει να το ξαναενεργοποιήσω. Αυτό είναι bug κάποιας από τις ενημερώσεις ή σας φαίνεται λογικό;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα μου ήρθε μέσω oxyzen updater για το 8pro και την περνάω τώρα, είναι 699 ΜΒ.

IN2021_11_C.36

System
  • Integrates the October 2022 Android security patch to enhance system security

Communication
  • Jio 5G network is now available
  • Airtel 5G network is now available
  • VI 5G network is now available

Camera
  • Fixes a stutter issue that affects video recording in some scenarios

Δυστυχώς ενώ κατεβαίνει το αρχείο, το βρίσκω  στο "Χώρος αποθήκευσης τηλεφώνου", πατάω πάνω, κάνω εξαγωγή όλων σε ένα φάκελο που έχω φτιάξει, μετά πάω να κάνει ενημέρωση με τοπική εγκατάσταση αλλά βλέπει μόνο ένα αρχείο txt από τα δύο που εμφανίζονται στην εξαγωγή (payload_properties.txt με μέγεθος 335 Β) και αν πατήσεις πάνω φυσικά δεν γίνεται τίποτα, σου βγάζει Αποτυχία επαλήθευσης. Μη συμβατό πακέτο με το σύστημά σας.

Για άλλη μια φορά δηλαδή τζίφος το oxyzen updater.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα το κινητό, δεν έχει c36 EU version.

Αν κατέβασες αρχείο  .zip, γίνεται η εγκατάσταση, θέλει ένα APK .. system update.

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, athanasios1112 said:

Κοίταξα το κινητό, δεν έχει c36 EU version.

Αν κατέβασες αρχείο  .zip, γίνεται η εγκατάσταση, θέλει ένα APK .. system update.

 

Ναι αρχείο .zip είναι.

Εκανα αναζήτηση αυτό που είπες, κατέβασα το Android System Update από το Google Play αλλά δεν κατάφερα τίποτα.

Ποιο είναι αυτό το ΑΡΚ φίλε μου, από που το κατεβάζω και πως το κάνω;

 

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Στο 8 pro Europe version, Eιχε ενημέρωση λογισμικού σε c 36, από το system update του κινητού

Έκανα την ενημέρωση.

,(  και το oxygen updater είχε την ενημέρωση)

Link to comment
Share on other sites

Oneplus 8 Europe version με ηρθε ενημέρωση λογισμικού σε C 36, από το oxygen updater χθες, ειχα επιτελους το local install στο system update  χωρις  apk απο την C 35.

Edited by spanop
Link to comment
Share on other sites

On 24/10/2022 at 12:27 ΠΜ, athanasios1112 said:

Δεν είχα τον χρόνο να κάτσω να κάνω κάτι από εκεί και σήμερα που το τσέκαρα είδα ότι είχα κανονικά ενημέρωση ΟΤΑ και την έκανα από εκεί.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περάσει στο op8 την τελευταία αναβάθμιση C36, ανακάλυψα κάτι σπαστικό, όμως δεν ξέρω αν άρχισε τώρα, ή από τότε που πήρε android 12.

Όχι συχνά, χρησιμοποιώ το πλαινό alert slider κουμπί, για να μπλοκάρω τους ήχους ειδοποιήσεων και κλήσεων.

Προσφάτως, βρισκόμενος σε χώρο όπου δεν έπρεπε να ενοχλεί το κινητό, έβαλα τον slider στο εντελώς αθόρυβο.

Και ξαφνικά κάποια στιγμή το κινητό χτυπούσε στην εισερχόμενη κλήση που δέχτηκα. Οι ήχοι των άλλων ειδοποιήσεων από μηνύματα, email κλπ, δεν ακουγόντουσαν. (όπως κι έπρεπε)

Δεν καταλαβαίνω, με το android 12 χάλασαν την αθόρυβη λειτουργία. ?

Ουσιαστικά αχρήστευσαν το κουμπί. ?

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...