Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το κινητό ζεσταθεί πολύ, το πιο πιθανό, θα βγάλει παράθυρο υπερθέρμανσης, δεν νομίζω ότι θα πάθει ζημιά.,( μάλλον).
Βέβαια καλό είναι, να μην ζεσταίνεται πολύ, όπως και οποιαδήποτε συσκευή.
Περαστικά, για το πρόβλημα ασθένειας.!
( Σε ένα Samsung note 4, μου έκαψε την οθόνη, από ζέστη,, την άλλαξα εντός εγγύησης).
Την οθόνη προειδοποίησης την έχω δει ...σε κάποιο ψήσιμο που κάναμε με φίλους το είχε στην μπροστινή τσέπη του μπουφάν και λόγο εγγύτητας με την ψησταριά είχε ανάψει....και είχε βγάλει την ειδοποίηση ότι θα απενεργοποιηθεί για προστασία της συσκευής λόγο υπερθέρμανσης...αλλά έκαιγε μιλάμε ....

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστά. Η One παίρνει τον κατήφορο απ'ότι βλέπω όμως..  Τίποτα σε Pixel ίσως;
Κοίτα....εγώ ήρθα εδώ από Huawei...και νομίζω είναι καλές οι συσκευές της one plus...
Δεν θα άντεχα με τίποτα τα Xiaomi Redmi κλπ κλπ....

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, spok said:

Καλημέρα. Όταν έρθει με το καλό η ωρα αλλαγής του 8pro , κάποια πρόταση ; Το 8ro το θεωρώ ενα από τα καλύτερα τηλέφωνα που είχα, οπότε τουλάχιστον κάποιο εφάμιλλο του αν οχι κάποιο ανώτερο.

* Xiaomi, realme, Samsung ( πολύς λόγος για το τίποτα) , και λοιπές κινεζιές ουτε καν . Ευχαριστώ 🙂

Για πρώτη φορά δεν θα αλλάξω συσκευή στην 2ετία. Το 10pro απαράδεκτη συσκευή με κάμερες του 2021 συν τα υπόλοιπα προβλήματα που διάβασα στο https://www.gsmarena.com/oneplus_10_pro-11234.php, https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-oneplus-10-pro περιμένω το 11pro που αν συνεχίσει όπως το 10pro θα πάω σε άλλη εταιρεία.  Από ότι φαίνεται μας τελείωσε η oneplus πάει να γίνει χειρότερη και από την xiaomi.

Edited by spideman3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, spok said:

😀 Σωστά. Η One παίρνει τον κατήφορο απ'ότι βλέπω όμως..  Τίποτα σε Pixel ίσως;

Το pixel 6pro θα σε πρότεινα από Ελλάδα 650 ευρώ αλλά ακούω διάφορα παράπονα. Ρίξε μια ματιά στο αντίστοιχο νήμα τους

Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2022 at 12:00 ΜΜ, pantelis1971 said:

Διαπιστώνω πως με την παραμικρή χρήση το κινητό αρχίζει και ζεματαει....μήπως ήρθε η ώρα για μια εργοστασιακή επαναφορά;;;

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το είχα αναφέρει σε παλαιότερο ποστ μου,το θεωρώ τραγικό να ζεσταίνεται τόσο πολύ το κινητό κάτω από ήλιο ή υψηλές θερμοκρασίες.Μετα από 5' σερφαρισμα και λήψη βίντεο,βγαίνει η ειδοποίηση θερμοκρασίας ...

Χωρίς να είμαι σίγουρος,κάπου έχω διαβάσει ότι μπορεί να οφείλεται και στην ανάλυση της οθόνης 

Link to comment
Share on other sites

Το είχα αναφέρει σε παλαιότερο ποστ μου,το θεωρώ τραγικό να ζεσταίνεται τόσο πολύ το κινητό κάτω από ήλιο ή υψηλές θερμοκρασίες.Μετα από 5' σερφαρισμα και λήψη βίντεο,βγαίνει η ειδοποίηση θερμοκρασίας ...
Χωρίς να είμαι σίγουρος,κάπου έχω διαβάσει ότι μπορεί να οφείλεται και στην ανάλυση της οθόνης 
Καλημέρα ..δεν ξέρω τι να πω ..έκανα μια επανεκκίνηση και το παρακολουθώ .τώρα πχ που σερφαρω δεν ανεβαζει θερμοκρασία .
Ίσως είναι από την ανάλυση της οθόνης .

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάθε φορά το ξεκλειδωνω και κάνει αντιστάθμιση φωτεινότητας ....πώς το σταματάμε ;;;;;

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, pantelis1971 said:

Αυτό που κάθε φορά το ξεκλειδωνω και κάνει αντιστάθμιση φωτεινότητας ....πώς το σταματάμε ;;;;;

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μήπως εννοείς αυτό:

Ρυθμίσεις -> Οθόνη και φωτεινότητα -> Αυτόματη φωτεινότητα;;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, pantelis1971 said:

Αυτό που κάθε φορά το ξεκλειδωνω και κάνει αντιστάθμιση φωτεινότητας ....πώς το σταματάμε ;;;;;

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Προφανώς έχεις ενεργοποιήσει το ξεκλείδωμα οθόνης με το πρόσωπο και αυτό σου το βγάζει όταν είναι σκοτεινό το περιβάλλον ώστε να έχει περισσότερο φως για να πάρει τα δεδομένα του προσώπου σου και να ξεκλειδώσει τη συσκευή. Αν θες να το απενεργοποιήσεις (υποθέτω ότι έχεις Android 12) πήγαινε Ρυθμίσεις -> Ασφάλεια και κωδικός πρόσβασης -> Πρόσωπο -> (βάζεις τον κωδικό) -> αποεπέλεξε το "Αύξηση φωτεινότητας οθόνης σε σκοτεινό χώρο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχεις ενεργοποιήσει το ξεκλείδωμα οθόνης με το πρόσωπο και αυτό σου το βγάζει όταν είναι σκοτεινό το περιβάλλον ώστε να έχει περισσότερο φως για να πάρει τα δεδομένα του προσώπου σου και να ξεκλειδώσει τη συσκευή. Αν θες να το απενεργοποιήσεις (υποθέτω ότι έχεις Android 12) πήγαινε Ρυθμίσεις -> Ασφάλεια και κωδικός πρόσβασης -> Πρόσωπο -> (βάζεις τον κωδικό) -> αποεπέλεξε το "Αύξηση φωτεινότητας οθόνης σε σκοτεινό χώρο.
Ναι ρε φιλεεεεε....με έσωσες ...σε ευχαριστώ ..ήθελα να δω απλά την ώρα και με χαλούσε που έπρεπε να το ξεκλειδώσω ..ιδίως όταν ήμουν από 12ωρο και κοιμόμουν ...

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, pantelis1971 said:

Ναι ρε φιλεεεεε....με έσωσες ...σε ευχαριστώ ..ήθελα να δω απλά την ώρα και με χαλούσε που έπρεπε να το ξεκλειδώσω ..ιδίως όταν ήμουν από 12ωρο και κοιμόμουν ...

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Να είσαι καλά φίλε μου, χαίρομαι που σε βοήθησα. Ξέρεις διαφορετικοί άνθρωποι, διαφορετικές συνήθειες και εδώ που τα λέμε και εγώ που το έχω ενεργοποιημένο θα το απενεργοποιήσω γιατί έτσι κι αλλιώς ποτέ δε χρησιμοποιώ την κάμερα για να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

On 13/8/2022 at 7:32 ΜΜ, SergioChr said:

Το είχα αναφέρει σε παλαιότερο ποστ μου,το θεωρώ τραγικό να ζεσταίνεται τόσο πολύ το κινητό κάτω από ήλιο ή υψηλές θερμοκρασίες.Μετα από 5' σερφαρισμα και λήψη βίντεο,βγαίνει η ειδοποίηση θερμοκρασίας ...

Χωρίς να είμαι σίγουρος,κάπου έχω διαβάσει ότι μπορεί να οφείλεται και στην ανάλυση της οθόνης 

Μια από τα ίδια, με βαριά καρδιά έκανα factory reset μπας και..το κινητό δείχνει να μην ζεσταίνεται όπως πριν , δεν το έχω φόρτωση πράμα ακόμη..θα δείξει 

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια εφαρμογή CPU monitor, που υποτίθεται δείχνει την θερμοκρασία, αλλά μονίμως είναι κολλημένα στο 20 βαθμούς.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή, αξιόπιστη, που να προβάλλει στην οθόνη, θερμοκρασία της CPU;;;;

Screenshot_2022-08-18-17-27-57-36_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 18/8/2022 at 5:31 ΜΜ, athanasios1112 said:

Έχω μια εφαρμογή CPU monitor, που υποτίθεται δείχνει την θερμοκρασία, αλλά μονίμως είναι κολλημένα στο 20 βαθμούς.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή, αξιόπιστη, που να προβάλλει στην οθόνη, θερμοκρασία της CPU;;;;

Screenshot_2022-08-18-17-27-57-36_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Αν δεν κάνω λάθος ,την ίδια είχα βάλει κ εγω αλλά δούλευε ,δεν έδειχνε 20 βαθμούς.Υπάρχουν αρκετές εφαρμογές στο play store,δοκίμασε τες να δείς ποιά σου ταιριάζει.

Όσο περνάει ο καιρός (και το καλοκαίρι με τις υψηλές θερμοκρασίες),δεν με πειράζει πλέον το θέμα με τις θερμοκρασίες,το αποδέχτηκα(ευτυχώς ή δυστυχώς).Θεωρώ οτι είναι ενα απο τα καλύτερα κινητά που είχα ever...

Στο τσάκ είμαι να περάσω την 12 αλλά διστάζω με αυτά που διαβάζω.Αυτή την στιγμή το κινητό πετάει χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.Ίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά δεν έχω θέμα 2 έτη που το έχω με θερμοκρασίες, μόνο αν το έχω με καύσωνα στο αμάξι στο ταμπλώ έχει βγάλει μνμ προειδοποίησης. 

να ρωτήσω κάτι; Εμείς με EU κινητά γιατί δεν έχουμε πάρει ακόμα τις 2 τελευταίες αναβαθμίσεις; Τι περιμένουν για να τις δώσουν;

edit: μόλις τσέκαρα και είναι διαθέσιμη. Η c.33, προφανώς την .31 την προσπέρασε σε εμάς.

Edited by psail
αναβάθμιση!
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει πως κάποιοι που είχαν κάνει αναβάθμιση στη C33 πιο νωρίς, κατεβάζοντας με oxygen updater ή το αρχείο από κάπου, είχαν θέματα με το google pay/wallet και δεν λειτουργούσε.

Λοιπόν δοκίμασα κι εγώ εχτές να πληρώσω με Google wallet και δούλευε κανονικά, αλλά την αναβάθμιση C33 την έκανα μέσω του updater της συσκευής, αφού εμφάνισε την C33 για το ευρωπαϊκό μοντέλο.

 

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Βασική διαφορά που βλέπω με την c33 είναι ότι έφτιαξε το δακτυλικό αποτύπωμα, το τελευταίο καιρό το είχα απενεργοποιήσει γτ ήθελε τρεις προσπάθειες για να πιάσει, ειδικά ο αντίχειρας. Πλέον δουλεύει σωστά. Πιστεύω έως το τέλος του έτους θα φτιάχνουν τα bugs της 12.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ποιο σημείο όπως κοιτάζουμε την πλάτη του 8pro είναι το nfc;;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, terkos2 said:

Παιδιά σε ποιο σημείο όπως κοιτάζουμε την πλάτη του 8pro είναι το nfc;;

https://www.reddit.com/r/oneplus/comments/hh0vpr/oneplus_8_pro_nfc_antenna_placement/ .

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, athanasios1112 said:

Δηλαδή ακριβώς στο κέντρο της συσκευής.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενημέρωση για το 8 pro (India) μέσω Oxyzen Updater 

OxyzenOS 12.1 Anbroid12 IN2021_11_C.35

System
  • Improves system stability for some scenarios
  • Integrates the August 2022 Android security patch to enhance system security

Communication
  • Improves the stability of mobile network connections

Μόλις την εγκατέστησα, αν δω τίποτα περίεργο θα επανέλθω.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω το 8 pro και το εχω αφησει στην 11.0.5.5 εκδοση απο τοτε δεν ξανακανα αναβαθμιση καθως ολα λειτουργούν ρολοι. Ηθελα να ρωτησω, στο oxygen 12...στην τελευταια εκδοση ως τωρα, η καμερα ειναι καλύτερη απο το os11? Η μπαταρια επισης? Τιποτα προβληματα γενικα υπαρχουν? Σκέφτομαι να κάνω update για ανανεωση της συσκευης(εμφανισιακα κυριως στο software) , οποτε θα θελα να ξερω σχετικα με αυτα, μην το μετανιωσω μετα. Ευχαριστώ!! 

Edited by Gioko89
Link to comment
Share on other sites

Πφφφφφφφ....πολύ μέτρια κάμερα....στοκ το έχω αλλά είναι ανυπόφορη ....ώρες ώρες αναπολώ το γαμάτο μου mate 20 pro....το οποίο χαίρεται η κόρη μου....
Προχθές το βράδυ ήθελα να βγάλω μια φωτό το κόκκινο φεγγάρι ....και έβγαλε να μην πω τι....

Στάλθηκε από το IN2021 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στο απλό 8 η ενημέρωση ασφαλείας του Αυγούστου μαζί με διόρθωσης στην σταθερότητα του συστήματος. Γενικά το τελευταίο καιρό το κινητό κολλαγε σε πολυ απλά πράγματα όπως το ξεκλείδωμα ή το να κατεβάσεις το notification center. Δείχνει να έφτιαξε. Αυτό που δεν έφτιαξε είναι η εκνευριστικα χαμηλή φωτεινότητα της οθόνης σε όλες τις συνθήκες φωτισμού στο αυτόματο... Αυτό μαζί με την τραγική κάμερα είναι τα δύο χειρότερα, για εμένα, προβλήματα του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...